PDA

View Full Version : Има ли значение?



ScarlettS
10-19-2011, 18:11
Смятате ли, че са от значение религиозните или изобщо вижданията за света на човека до вас? Тоест би ли ви повлияло на мнението за него/нея ако разберете, че начинът по който мисли, коренно се различава от вашия, или изобщо няма да ви интересува? Ако например сте атеист/ка ще има ли значение ако партньорът ви е много вярващ християнин или обратното?
Предполагам, че за повечето хора едва ли е проблем и не гледат точно това в човека отсреща, обаче все пак ми е интересно, ще ви интересува ли дали например е наивен и вярва в неща, които смятате за нелепи, или пък няма никакво мнение и приема общоприетото по такива теми. Или пък обратния случай – ако мислите еднакво, ще го ли намерите за скучно и безинтересно, след като вече знаете как мисли другият?

loveca777
10-19-2011, 18:17
:P стига да не си налага мнението си постоянно и всичко е ОК
И ако е любов дори еднакво да мислим за всичко - не пречи ! 8)

gandalfepi4
10-19-2011, 19:04
разбира се. ако вярва некви неща които като ги чуя се чудя дали да се смея или да плача много ясно че ще ми пука.

представи си ти да си с кебапа примерно :D

но ако е "нормално" религиозен е ок предполагам. всеки е малко или много ирационален, нали сме все хора

TheMightyNadenica
10-19-2011, 19:13
Еми до известна степен...Ако вярва защото просто трябва да вярва в нещо...няма проблем - тогава мнението й се пречупва много лесно...Но ако е някоя фанатичка...преучаването е зор, и може да попречи...

Noja
10-26-2011, 01:37
До известна степен има значение, но попринцип приемам хората с собствените им виждания, ако питат казвам и моито, ако питат и защо е такова се обосновавам. Старая се да не налагам мнението си на никои, ако им харесва го приемат. Ако нямат никакво значение вижданията на човека до мен, би следвали и тои да няма кои знае какво значение за мен. Главно за един човек изграждам мнение по проявените от него качества.

П.П. ScarlettS това на аватара ти ли си, извинявам се, че питам, но нещо много ме мъчи. :)

UNITED2
10-26-2011, 11:11
За мен няма значение вярата,всеки е индивидуален и сам избира в какво да вярва или да не вярва,тя е избрала така ОК,стига да не се опитва да промени моето виждане за нещата :)

Shturrrche88
10-26-2011, 12:14
Значи ако е мюсюлманин или евреин, шанса да се разберем е нулев...но и аз не бих се хванала с такъв човек. Така че, мога да кажа-да, за мен лично има ужасно голямо значение, какви са религиозните убеждения на половинката ми. За щастие и двамата сме православни християни.

npp
10-26-2011, 13:49
верческите/духовните/религиозните възгледи са от най-голямо значение, защото именно там е силата на злото, забележете че именно в това се състои първородният грях, когато човек върши верческо(-ата)/духовно(-ата)/религиозно(-ата) беззаконие(неправда), човека пада под грях именно когато човека приема офертата на дявола за възвишена вяра/духовност, чрез която едва ли не човек ще стане най-малкото равен на самият Бог

"А змията(т.е. и ето сатана(-та) се роди/дойде от "тъмнината") беше най-хитра от всички полски зверове(т.е. и той беше по-умен/разумен от всички(-те) същества), които Господ Бог беше създал. И тя рече на жената: Истина ли каза Бог да не ядете от всяко дърво в градината? Жената рече на змията: От плода на градинските дървета можем да ядем; но от плода на дървото, което е всред(т.е. което е отвъд) градината(сиреч, от окултните/езотеричните/йогическите/ведическите знания/науки и способности/дейности), Бог каза: Да не ядете от него, нито да се допрете до него, за да не умрете. А змията рече на жената: Никак няма да умрете; но знае Бог, че в деня, когато ядете от него, ще ви се отворят очите(т.е. окултните/йогическите/трансценденталните умове/възприятия/сетива) и ще бъдете, като Бога, да познавате доброто и злото(т.е. всезнаещи и всемогъщи като Бога). И като видя жената, че дървото беше(т.е. че изглеждаше) добро за храна, и че беше приятно за очите(т.е. за "тъмната" страна на ума), дърво желателно, за да дава знание(или: божествена власт), взе от плода му та яде, даде и на мъжа си да яде с нея, та и той яде. Тогава се отвориха очите(т.е. тогава в тях се появиха окултни(-те)/йогически(-те)/трансцендентални(-те) умове/възприятия/сетива) и на двамата и те познаха, че бяха голи(т.е. и от онзи момент нататък те започнаха да възприемат Божиите Творения като греховни и да ги сквернят, а верческите/духовните неправди да възприемат и третират като безгрешни и святи); и съшиха смокинови листа(т.е. изнамериха множество верчески/духовни измишления, сиреч, лъжепророчества) та си направиха препаски(т.е. и си направиха човешка(неправедна) вяра/духовност/религия)." Битие 3:1-7

именно това е грехът, относно който се говори в цялата Библия от начало(-то) до край(-я), сиреч, верческата(-ото)/духовната(-ото) веправда(беззаконие)

"И дойде един от седемте ангела, които държаха седемте чаши та поговори с мене, казвайки: Дойди, ще ти покажа съдбата на голямата блудница(т.е. на (великата) човешка(-та)(сиреч, неправедна(-та)) вяра/духовност/религия), която седи на много води(т.е. която има много деноминации/секти/вероизповедания/течения); с която блудствуваха земните царе(т.е. с която земните духовници), и земните жители(т.е. и земните вярващи) се опиха от виното на нейното блудствуване(т.е. се опиха от благодатта/блаженството на нейното (верческо/духовно) беззаконие). И тъй, той ме заведе духом в една пустиня(т.е. на мястото на "запустението"), гдето видях жена, седяща на червен звяр(т.е. основана на сатанински дух), пълен с богохулни имена(т.е. пълен с множество хитрости против истинският Господ Бог), който(т.е. който сатанински дух) имаше седем глави(т.е. седем чакри) и десет рога(т.е. и множество духовници). Жената бе облечена в багреница(т.е. тя имаше голяма власт, (като) от вселенски мащаб) и червено(т.е. и предлагаше най-различни/разнообразие от привилегии) и украсена със злато(т.е. и имаше възвишена слава), със скъпоценни камъни(т.е. и изтънчени/мъдри постановления) и с бисери(т.е. и учения/докртини), и държеше в ръката си златна чаша(т.е. велика съдба/велико съдене, (като) от вселенски мащаб), пълна с мръсотии(т.е. пълна с беззакония(-та)) и с нечистотиите(т.е. и (с) неправди(-те)) от нейното блудствуване(т.е. от нейното беззаконие/беззаконстване). И на челото й имаше написано това име: Тайна(т.е. окултизъм/мистицизъм); великий Вавилон(т.е. (великата) човешка(-та)(сиреч, неправедна(-та)) вяра/духовност/религия), майка на блудниците(т.е. майка на всички неправедни/лоши духовници/вярващи) и на гнусотиите(т.е. и на всички злини (по лицето)) на земята. И видях, че жената се беше опила от(т.е. и видях че тя паразитираше от и проливаше) кръвта на светиите и от кръвта на Исусовите мъченици; и като я видях, зачудих се твърде много(т.е. зачудих се как е възможно считаната за най-голяма светиня да бъде най-голямото беззаконие в вселената)." Откровение 17:1-6,

"След това видях друг ангел, който слизаше от небето, имайки голяма власт; и земята се просвети от неговата слава. Той извика със силен глас, казвайки: Падна, падна великият Вавилон(т.е. (великата) човеша(-та)(сиреч, неправедна(-та)) вяра/духовност/религия) и стана жилище на бесовете, свърталище на всякакъв нечист дух и свърталище на всякаква нечиста и омразна птица(т.е. и свърталище на всякаква нечиста и неправедна възвишеност/духовност); защото всички народи пиха(т.е. бяха омърсени) от виното(т.е. от лъстта) на нейното разпалено блудствуване(т.е. от нейното разпалено верческо/духовно беззаконие), и земните царе(т.е. и земните духовници) блудствуваха(т.е. беззаконстваха) с нея, земните търговци(т.е. и земните поклонници) се обогатиха от безмерния(т.е. от неправедният) й разкош. И чух друг глас от небето, който казваше: Излезте от нея, люде Мои, за да не участвувате в греховете й и да не споделяте язвите й; защото греховете й стигнаха дори до небето, и Бог си спомни нейните неправди(виж Битие 11:1-9). Въздайте й, както и тя е въздала, да! платете й двойно според делата й(сиреч, обезвредете я напълно, защото тя навреждаше на човечеството двойно, от една страна тя поразяваше цялото човечество с всякакви поразии, а от друга страна, клеветейки посочваше за виновни праведните и невярващите за верческото/духовното беззаконие, което тя вършеше); с чашата, с която е черпила, почерпете я двойно(т.е. обезвредете/унищожете я двойно). Колкото е прославила себе си и е живяла разкошно, толкоз мъки и печал й дайте; защото казва в сърцето си: Седя като царица, не съм вдовица, и печал никак няма да видя. Затова в един ден ще дойдат язвите й, мор, печал и глад, и тя ще изгори на огън; защото могъществен е Господ Бог, който я съди. И земните царе(т.е. и земните духовници), които са блудствували(т.е. които са беззаконствали) и живели разкошно с нея ще заплачат и заридаят за нея, когато видят дима от изгарянето й. Отдалеч ще стоят поради страх от мъките й и ще казват: Горко, горко на тебе, велики граде Вавилоне, крепки граде, понеже в един час дойде съдбата ти!" Откровение 18:1-10,

"И в него се намериха кърви от(т.е. страданията/пораженията, от които са били засегнати) пророци и от светии и от всичките заклани(т.е. и въобще всичките (по-)страдали/потърпевши, които (ги) е имало) на земята." Откровение 18:24

Shturrrche88
10-26-2011, 15:48
Защо пишеш такива дълги постове, като знаеш, че никой няма да ги прочете?

playy
10-26-2011, 16:11
аре/да/спрем/да/слагаме/наклонени/черти/през/2/думи/а/кво/ще/кажеш?

SolusChristus
10-26-2011, 16:21
Защо пишеш такива дълги постове, като знаеш, че никой няма да ги прочете?

Много добър въпрос. 8-)

Concussion
10-26-2011, 16:38
Има до известна степен значение, но по-важно е какъв човек е.

loveca777
10-26-2011, 18:03
Защо пишеш такива дълги постове, като знаеш, че никой няма да ги прочете?
Бог ги чете! :) :D

bazingaaaa
10-26-2011, 19:37
Разбира се, че има значение :)

MakaronUduSHvaCH
10-26-2011, 19:40
Бог ги чете! :) :D

Кой от всичките ? :D

NomNomNom
10-26-2011, 20:09
Разбира се , християнин никога няма да ме вземе и аз няма да го изтърпя, в смисъл , всичките ми разбирания се базират на нещо нехристиянско.

loveca777
10-26-2011, 20:10
Бог ги чете! :) :D

Кой от всичките ? :D
Зависи в кой вярва .
Питай го.
Сигурно е Исус Христос
8-)

loveca777
10-26-2011, 20:13
Разбира се , християнин никога няма да ме вземе и аз няма да го изтърпя, в смисъл , всичките ми разбирания се базират на нещо нехристиянско.
Ти кво разбираш под ,,християнин,, ?
Някой буда ли искаш? Или мохамеданин ?

Concussion
10-26-2011, 20:33
http://www.teenproblem.net/f/images/avatars/gallery/Animacii/animated_donkey.gif

SolusChristus
10-26-2011, 20:37
Разбира се , християнин никога няма да ме вземе и аз няма да го изтърпя

Защо не? 8)

MakaronUduSHvaCH
10-27-2011, 09:09
Разбира се , християнин никога няма да ме вземе и аз няма да го изтърпя, в смисъл , всичките ми разбирания се базират на нещо нехристиянско.

Никога не казвай НИКОГА :D

melina88
10-27-2011, 09:52
Не мисля 4е религията трябва да пре4и на отношенията между хората .. Това да ли сте вярващи и атеисти не би трябвало да попре4и по никакъв на4ин на каквато и да било връзка била тя семейна приятелска и тн ..

MakaronUduSHvaCH
10-27-2011, 10:28
Не мисля 4е религията трябва да пре4и на отношенията между хората .. Това да ли сте вярващи и атеисти не би трябвало да попре4и по никакъв на4ин на каквато и да било връзка била тя семейна приятелска и тн ..

Права си, ама нали знаеш, че постоянно ще спорят и т.н и това до къде води, така, че щом не са с еднакви интереси явно ... :D