PDA

View Full Version : Котка!



zay4e
10-19-2011, 19:43
Здравейте.Икам да попитам,ако си взема коте какви са разходите на месец.Храна ваксини и темподобни.И ако е малко коте,лесно ли ще свикне да ходи на пясък?

xoxi
10-20-2011, 08:42
На мен само храната на месец ми излиза около 10 лв. Последният месец обаче беше на специална храна и за 1-2 седмици ми трябваха около 20лв.
Случвало се е иначе да давам и над 100лв. за седмица, когато котката има някакви здравословни проблеми.
За ваксините нищо не мога да ти кажа. Моята за сега има само 4, като бяха бити пак заради проблеми. Ветеринаря ми каза, че ако котката се гледа в апартамент, може да си мине и без тях.
А относно котешката тоалетна. За седмица-две свикват, ако са малки. Моята беше на няма и две седмици, когато я взех. В началото й купувах някакви специални кристали за котешка тоалетна. След това започнах да слагам тоалетна хартия върху кристалите. След това само тоалетна хартия. И накрая започнах да слагам хартията в тоалетната. Котката се научи да си ходи в тоалетната (не котешката) и това ми спестява много работа.