PDA

View Full Version : Цикъл



anoimnata
10-19-2011, 20:49
здравейте...моля да кажете мнението си по моя въпрос....според вас нормално ли е да съм на 15 години и да нямам все още цикъл...?

granger
10-19-2011, 20:53
Принципно знам,че до 16 години е нормално да нямаш... след това вече нее ОК. Ако толкова се притесняваш има и гинеколози,но мисля ,че за сега няма от какво да се плашиш.

lovelysmilee
10-19-2011, 21:08
грешен раздел :? по темата - има генеколози:) отиди на преглед, като се притесняваш..

DragonLady
10-19-2011, 21:09
Принципно знам,че до 16 години е нормално да нямаш... след това вече нее ОК. Ако толкова се притесняваш има и гинеколози,но мисля ,че за сега няма от какво да се плашиш.

+1
Ако до 16 не ти е дошло, тогава вече имаш повод за притеснение и посещение на гинеколог. Успех и дано ти дойде скоро ;)

Trollec
10-19-2011, 21:11
ако не ти дойде до 2-3 месеца ще ти отрежат топките

fibichkaa
10-19-2011, 21:55
Принципно е нормално до 16 , НО на повечето момичета им идва към 7 клас. По-добре се консултирай с майка си и гинеколог.

bubkaa93
10-20-2011, 05:58
Има момичета на който им идва много рано има и такива който им идва доста късно при теб е второто,както казаха до 16 години трябва да ти е дошло иначе говори с майка си и ходете на гинеколог.Успех :)

Little_Lady93
10-20-2011, 06:41
Аз смятам, че не е нормално.
Но има някои фактори, които могат да идването на първия ти цикъл.
Спортуваш ли нещо така да се каже професионално? Спазващ ли диети/ много ли си слаба или точно обратното - доста си пълничка? Питам защото тези неща наистина влияят на цикъла.

Rebirthing
10-20-2011, 07:22
До 16 е нормално да нямаш, въпреки, че в днешно време рядко се случва на някое момиче да му дойде след 14-15.

anoimnata
10-20-2011, 13:06
ами не спортувам...но съм слаба....не съм сигорна от какво е но малко се притеснявам...защото всички момоичета от моя клас имат...а аз все още нямам... :( :( :(

marin4itu
10-20-2011, 13:23
Щом се притесняваш, посети гинеколог. :)

Hesinka
10-21-2011, 17:49
Зависи във каква фаза на развитие си.Пубертета може да започне както на 10,така и на 15-16 години .. Ако имаш развити гърди,женствени форми на тялото (разширен ханш и стеснена талия),храниш се нормално,изглеждаш нормално (говоря за форма на тялото,демек да не си много слаба),имаш здрава/нормална имунна система и тнт,наистина може би има място за притеснение,възможен е варианта да си "запечатана" отдолу и кръвта да няма от къде да протече,но този вариант не ми се струва много възможен,въпреки че съм го чувала.Има вероятност да имаш проблеми с половата система също така .. От друга страна може просто да имаш недостиг на хормони или да си нисичка и дребничка,не много развита и доста слабичка.При тези момичета често се срещат както по-малък бюст,така и късен цикъл.Аз съм такава каквато описах преди малко.Дойде ми в 8ми клас,но пък на една съученичка и дойде преди няколко дни (16 годишна).
Мой съвет е да изчакаш още малко,но ако откриваш някакви усложнения,като болки дискомфорт и тнт в областта на половата система,най-добре се консултирай с гинеколог !

Korrnyy
10-21-2011, 17:52
И на мен ми дойде късно, но ако се притесняваш много отиди на гинеколог :)

lubovvv
10-21-2011, 17:53
Зависи във каква фаза на развитие си.Пубертета може да започне както на 10,така и на 15-16 години .. Ако имаш развити гърди,женствени форми на тялото (разширен ханш и стеснена талия),храниш се нормално,изглеждаш нормално (говоря за форма на тялото,демек да не си много слаба),имаш здрава/нормална имунна система и тнт,наистина може би има място за притеснение,възможен е варианта да си "запечатана" отдолу и кръвта да няма от къде да протече,но този вариант не ми се струва много възможен,въпреки че съм го чувала.Има вероятност да имаш проблеми с половата система също така .. От друга страна може просто да имаш недостиг на хормони или да си нисичка и дребничка,не много развита и доста слабичка.При тези момичета често се срещат както по-малък бюст,така и късен цикъл.Аз съм такава каквато описах преди малко.Дойде ми в 8ми клас,но пък на една съученичка и дойде преди няколко дни (16 годишна).
Мой съвет е да изчакаш още малко,но ако откриваш някакви усложнения,като болки дискомфорт и тнт в областта на половата система,най-добре се консултирай с гинеколог !
Съгласна с теб! На мен ми дойде на 15, и аз се притеснявах като теб, но не отидох на гинеколог защото не сметнах че ми има нещо

fenkaaa
10-21-2011, 20:43
Принципно знам,че до 16 години е нормално да нямаш... след това вече нее ОК. Ако толкова се притесняваш има и гинеколози,но мисля ,че за сега няма от какво да се плашиш.

vqra
10-22-2011, 13:49
живей си живота
на мен ми дойде на 11 такаче си умирам от завист
а и зависи от това дали си слабичка и таква неща
аз бях чела че на по слабичките им идвало по-късно до колко е вярно незнам ама според мен няма място за притеснения ;)

mey_si
10-22-2011, 15:32
ДА ,напълно.

ThisIsMe
10-22-2011, 16:19
Нормално е пубертетът да закъснее до 17 годишна възраст.Ако и на 17 години не настъпи менструация,то е налице първична аменорея и е необходимо да отидеш на гинеколог.

anoimnata
10-31-2011, 10:54
благодеря на всички които ми помогнаха... :-)

imamkrasivouho
10-31-2011, 11:09
молЕя

kalpazanka
11-01-2011, 06:48
Считам темата за приключена.