PDA

View Full Version : iPhone 4S vs. Samsung Galaxy S II



MarkKnight
10-20-2011, 12:17
http://www.youtube.com/watch?v=elKxgsrJFhw



:shock:

TheManTheLegend
10-20-2011, 12:32
тролваш нали :shock:


http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=439686

starburst
10-20-2011, 12:34
имаше такава тема, лолз

TheManTheLegend
10-20-2011, 12:37
имаше такава тема, лолз
ама и ти нали :shock:

MarkKnight
10-20-2011, 12:43
не съм я видял,ама направо ме заболя сърцето как 4 бона падат по паважа..

sanderoTheSecond
10-20-2011, 12:46
леллеле

Done
10-20-2011, 14:06
и кво ?

Linns
10-20-2011, 14:12
Yup, if you don’t have an iPhone, well, you don’t have an iPhone.

TheManTheLegend
10-20-2011, 14:16
Yup, if you don’t have an iPhone, well, you don’t have an iPhone.
if you are stupid, then you are stupid

NaOH
10-20-2011, 14:19
Yup, if you don’t have an iPhone, well, you don’t have an iPhone.
С какво iPhone е по-добър от другите телефони?

Linns
10-20-2011, 14:25
Тва е от рекламата на iPhone, но виждам, че сте много напред в нещата та не го осъзнахте..
Не съм казала, че е по-добър.. Въпрос на вкус е, на мен си ми харесва.. Удобен е, върши ми работа, не ми е правил проблеми (3 години), лесен е за използване.. Харесвам и Епъл като марка и така..
Не знам разликите, приликите, кое по-добро, кое по-лошо.. :)

NaOH
10-20-2011, 14:33
По същата логика можеше да си вземеш някой самсунг, или някое LG.
Защо Айфон? Защо реши, че е логично да дадеш двойни пари на останалите телефони за Айфон?

Linns
10-20-2011, 14:38
Когато аз си харесах Айфона в България още не знаехте какво е.. Не знам дали е бил първия телефон с touch screen, но дизайна ми хареса супер много и доста често говорех за него.. и ми го подариха за рождения ден..
Сега съм доволна от телефона и марката и ще си взема новия..

Done
10-20-2011, 14:48
По същата логика можеше да си вземеш някой самсунг, или някое LG.
Защо Айфон? Защо реши, че е логично да дадеш двойни пари на останалите телефони за Айфон?
с какво майбах е по-добър от ес класа ? :-o
иначе, все пак да ти отговоря отчасти - защото епъл знаят какво правят. перфекционсти са за разлика от самсунг или лг.. но няма как да го знаеш това без да си притежавал някой от емблематичните за марката продукти ;)
така че, не смятам да ти отварям очите

NaOH
10-20-2011, 14:53
И какво като не сме знаели? Това прави ли го по-добър?
Един от първите телефони с touch screen излезе ехеееееееееей през 2002-ра, Sony Ericsson P800, беше голяма машинка за времето си. Така че не те знам какво сравняваш айфона, който първо излезе през 2007-ма и дори го наричаш първия такъв телефон...

А защо ще си вземеш новия айфон, който струва грубо 1200-1500 долара, а не например Nexus Prime, който струва почти двойно по-малко, а е двойно по-добър?
Защо Айфон? Защо!?

Bianc0
10-20-2011, 14:55
^^fail

Linns
10-20-2011, 14:57
Чакай малко, бе, аз никога не съм казала, че Айфона е по-добър от други..
Съжалявам, че нямаш пари да си го позволиш, но проблема не е мой - не си го изкарвай на мен!
Лек ден.

NaOH
10-20-2011, 14:58
По същата логика можеше да си вземеш някой самсунг, или някое LG.
Защо Айфон? Защо реши, че е логично да дадеш двойни пари на останалите телефони за Айфон?
с какво майбах е по-добър от ес класа ? :-o
иначе, все пак да ти отговоря отчасти - защото епъл знаят какво правят. перфекционсти са за разлика от самсунг или лг.. но няма как да го знаеш това без да си притежавал някой от емблематичните за марката продукти ;)
така че, не смятам да ти отварям очите
Ами, как да ти кажа, бях едногодишен притежател на оригинален MacBook Air, така че, мога да ти кажа, че "съм притежавал някой от емблематичните за марката продукти". И не, не беше прекрасен, невероятен, изумителен. Беше надценена бракма, която не успяваше да свърши както трябва и елементарни задачи.
Защо щом Епъл знаят какво правят, айфона се начупи целия от едно изтърване по екран? Може би защото са перфекционисти? Странно как на неперфекционистите боклучавия Самсунг му няма нищо?

NaOH
10-20-2011, 15:01
Чакай малко, бе, аз никога не съм казала, че Айфона е по-добър от други..
Съжалявам, че нямаш пари да си го позволиш, но проблема не е мой - не си го изкарвай на мен!
Лек ден.
О, побегна, а? :lol:
Щом не е по-добър, защо го вземаш? Защо дори искаш да си вземаш новия?
Аз дори и да имах пари, нямаше да си го взема, защото не си купувам кола, защото е червена, ако ми схвана логиката.

Done
10-20-2011, 15:01
И какво като не сме знаели? Това прави ли го по-добър?
Един от първите телефони с touch screen излезе ехеееееееееей през 2002-ра, Sony Ericsson P800, беше голяма машинка за времето си. Така че не те знам какво сравняваш айфона, който първо излезе през 2007-ма и дори го наричаш първия такъв телефон...

А защо ще си вземеш новия айфон, който струва грубо 1200-1500 долара, а не например Nexus Prime, който струва почти двойно по-малко, а е двойно по-добър?
Защо Айфон? Защо!?
защото съм прекалено критичен към техниката и няма как да нямам най-доброто. за последната година през която съм с 4-ка нито веднъж не е забивал. имам инсталирани над 160 приложения които ползвам, редовно имам по 10-та стартирани... отделно работата със самия апарат и ос е супер интуитивно. няма друго устройство до което да съм се докосвал и да е толкова юзер френдли. просто противниците на ифон никога не са го притежавали. това е от мен, ако искаш вярвай ако искаш не ;)
казах ти - не сравнявай майбах с ес класа на базата на която всъщност е майбаха ;)

Done
10-20-2011, 15:03
За СЕ знам - преди да се сдобия с първия си ифон бях най-големия фен на марката, още от врмето на т68и после и п1и имах... така че ясно ми е кой къде е бил през годините. но погледни сега как са пазарните дялове и показателите за "задоволеност" на клиентите ;)
бегам че закъснях за театъра.... :-x

Bianc0
10-20-2011, 15:06
Много са ми интересни тия теми. :D

NaOH
10-20-2011, 15:07
И какво като не сме знаели? Това прави ли го по-добър?
Един от първите телефони с touch screen излезе ехеееееееееей през 2002-ра, Sony Ericsson P800, беше голяма машинка за времето си. Така че не те знам какво сравняваш айфона, който първо излезе през 2007-ма и дори го наричаш първия такъв телефон...

А защо ще си вземеш новия айфон, който струва грубо 1200-1500 долара, а не например Nexus Prime, който струва почти двойно по-малко, а е двойно по-добър?
Защо Айфон? Защо!?
защото съм прекалено критичен към техниката и няма как да нямам най-доброто. за последната година през която съм с 4-ка нито веднъж не е забивал. имам инсталирани над 160 приложения които ползвам, редовно имам по 10-та стартирани... отделно работата със самия апарат и ос е супер интуитивно. няма друго устройство до което да съм се докосвал и да е толкова юзер френдли. просто противниците на ифон никога не са го притежавали. това е от мен, ако искаш вярвай ако искаш не ;)
казах ти - не сравнявай майбах с ес класа на базата на която всъщност е майбаха ;)
Верно ли бе шефче? С какво по-точно е най-доброто? И как по-точно е най-доброто, като майбахчето ти се чупи от едно изтърване? Сега ще кажеш - ми не го изтървай. А ако аз кажа, че изтърването, дори и случайно, пак може да се случи, колкото и да внимаваш и да го пазиш? Ще трепериш всяка секунда да не го изтървеш ли?
Сещаш се, че тези стартирани приложения се вкарват в кеша и не значат абсолютно нищо, нали? Имай си ги, това не значи абсолютно нищо. Работата с който и да е апарат е интуитивна, щом свикнеш с него. Няма с какво да ме убедиш, че майбаха ти е по-добър от с-класата ми.

Linns
10-20-2011, 15:09
Чакай малко, бе, аз никога не съм казала, че Айфона е по-добър от други..
Съжалявам, че нямаш пари да си го позволиш, но проблема не е мой - не си го изкарвай на мен!
Лек ден.
О, побегна, а? :lol:
Щом не е по-добър, защо го вземаш? Защо дори искаш да си вземаш новия?
Аз дори и да имах пари, нямаше да си го взема, защото не си купувам кола, защото е червена, ако ми схвана логиката.

Логиката ти е изключително тъпа.. И аз не съм си взела iPhone, защото е черен !?

Харесвам го и не искам да сменявам марката за да не остана разочарована, просто съм си такава.. Както преди винаги си взимах нокия докато не ми подариха този, така и сега не искам да минавам на нова марка при положение, че съм доволна от старата.. А това кой е по-добър и кой не, може да се поспори и все пак мисля, че най-обективното мнение ще е на този който е използвал и двата модела телефони.. Аз не съм, затова ще се въздържа от коментар..

NaOH
10-20-2011, 15:11
За СЕ знам - преди да се сдобия с първия си ифон бях най-големия фен на марката, още от врмето на т68и после и п1и имах... така че ясно ми е кой къде е бил през годините. но погледни сега как са пазарните дялове и показателите за "задоволеност" на клиентите ;)
бегам че закъснях за театъра.... :-x
Показателите на задоволеност сочат, че чийзбургерите от макдоналдс е една от най-добрите храни.
Показателите на задоволеност сочат, че 90% от потребителите на Windows са доволни от нея.
Показателите на задоволеност сочат, че Епъл прави най-добрите продукти, затова са толкова скъпи.
А защо и на трите въпроса - чешат се по главата и не знаят защо, просто така са го прочели/видяли.
0/10 за логиката ти.

NaOH
10-20-2011, 15:16
Чакай малко, бе, аз никога не съм казала, че Айфона е по-добър от други..
Съжалявам, че нямаш пари да си го позволиш, но проблема не е мой - не си го изкарвай на мен!
Лек ден.
О, побегна, а? :lol:
Щом не е по-добър, защо го вземаш? Защо дори искаш да си вземаш новия?
Аз дори и да имах пари, нямаше да си го взема, защото не си купувам кола, защото е червена, ако ми схвана логиката.

Логиката ти е изключително тъпа.. И аз не съм си взела iPhone, защото е черен !?

Харесвам го и не искам да сменявам марката за да не остана разочарована, просто съм си такава.. Както преди винаги си взимах нокия докато не ми подариха този, така и сега не искам да минавам на нова марка при положение, че съм доволна от старата.. А това кой е по-добър и кой не, може да се поспори и все пак мисля, че най-обективното мнение ще е на този който е използвал и двата модела телефони.. Аз не съм, затова ще се въздържа от коментар..
Ти не ми схвана логиката. Ти точно си си взела айфон, защото ........ е айфон. А защо точно него - един бог знае. И както карам по моята логика - взела си си кола, защото е червена.
Как можеш да останеш разочарована от нещо, което е в пъти по-добро от конкурентния продукт? Това не мога да схвана. Като кон с капаци си. Айфон, та айфон. Така и не каза с какво е по-добре да вземеш нещо, като можеш да намериш двойно по-евтино и двойно по-добро и ще останеш доста по-доволна и няма да си с някакъв боклучав боклук, който може да се сцепи при първото изтърване?
И ако го изтървеш, кво правиш? Вземаш си нов айфон, нали?

MaLyKoLiU
10-20-2011, 15:23
Абе защо не си заврете умрелите йафони в... 8-)
Айфона е боклук, който се купува единствено заради отхапаната ябълка на гърба на телефона, а не защото е качествен и т.н.
И заради тази същата оръфана ябълка, цената на телефона е 2х ...
Всички си купуват айфони, защото е модерно да имаш айфон, да го изкараш на масата в кафенето и да кажеш "вижте ме, имам айфон", а мани, че тоя айфон е пълен боклук...

Linns
10-20-2011, 15:23
Ми да ти кажа от 3 години съм с него, да, падал е, но няма и драскотина досега. Пак казвам, че няма как да знам дали другия телефон е не знам си колко пъти по-добър от този. Ти си като кон с капаци, защото се опитваш да ме убедиш в нещо в което самият ти не можеш да си сигурен. Имаш Айфон? Използвал си Айфон? Имаш Самсунг Галакси? Използвал си?
И както и да е.. Не го взимам заради марката, никога не взимам нещо само защото е еди ква си марка.. Харесвам го на външен вид, и то мнооооого.. Другия не ми харесва.. Най просто и ОТНОВО - въпрос на вкус..

Наистина нямам какво повече да кажа по темата..
Спирам да се повтарям..

:)

Phonique
10-20-2011, 15:32
Момичето сто пъти ви каза че още 2007-2008 си е взела телефона.Манията:"Имам Айфон,бог съм нали?" започна някъде миналата година когато цената на старият падна и всеки селянин си продаде магарето за да си го купи.Каза ви че телефона си го харесва,щом и върши работа и харесва дизайна да си го ползва и новият да си купи ако иска.

Done
10-20-2011, 19:28
мир братя и сестри. аз ще продължа да си ползвам ифона и да си копувам всеки следващ надценен боклук на епъл. вие се радвайте на самсунг, лошо няма. скучно би било ако всеки пръдльо има ифон ;) все пак в пая с пазарния дял трябва да има и "all other manufacturers". те правят разликата.

ПП : знаете ли колко девелопъри имат самсунг ?
- двама... един държи ифон в ръка, другия го копира ;) ( справка делата които епъл печели срещу самсунг )

ПП2 : не твърдя че епъл са измислили каквото и да е, те просто вдигат летвата доооста високо ;) поне така беше докато го имаше Джобс, за напред ще видим..

ПП3 : не на последно място - опитвам се да водя интелегентен диалог, не съм поредния пикльо който си чеша пръстите, така че моля да си имаме уважението. ако все пак това тук е невъзможно, моля простете невежеството ми.

Bianc0
10-20-2011, 19:32
Най-якото е като отвориш iPhone или iPad и какво да видиш - Самсунг. :D

NaOH
10-20-2011, 19:44
Linns, радвай се, че няма. Ако се поинтересуваш преди да купиш, ще разбереш дали е по-добър или не. Сигурен съм в това, залагам каквото кажеш, че айфона е пълен надценен и бавен боклук в сравнение с конкурентните телефони. Работил съм на айфон 3gs и 4, работил съм с галакси 1 и за малко съм работил с галакси 2. Вземаш го точно заради марката. Ако погледнеш под капака, ще разбереш, че вътре се крие стар двигател с лъскава опаковка. Но ако предпочиташ червена лъскава кола пред бърза кола, действай.

Phonique, щом манията е минала и затихнала, защо още лапенцата искат да си купят айфон?

Done, ползвай си го, само че не го хвали, че е най-добрия, защото всеки конкурентен на него телефон го бие откъм каквото и да е. Ти в случая си пръдльото, защото вместо да си използваш главата се връзваш на евтини маркетингови трикове :Д Не знам как самсунг са копирали айфона, като преди половин месец излезе прекрасния айфон с двуядрен процесор, а "all other manufacturers" пуснаха телефони с двуядрени процесори в началото на тая година. Кой копира сега? А делата на Епъл срещу Самсунг са просто удар под кръста заради конкуренция. Същото правят и Нокия между другото. Не знам дали си забелязал, ама Епъл се опитват да достигнат летвата, вдигната високо от всички други :D

drishnyata
10-20-2011, 19:51
не съм фенка на айфон и на епъл продуктите като цяло, нуф сед

sifon4o
10-20-2011, 20:06
спечелих един бас днеска, така че от утре съм с iPhone 4S

10 дни ще е в мен и мисля, че ще мога достатъчно тестване да му направя, въпреки че като съм си свикнал на андроида малко трудно да ми хареса.. ще видим 8-)

machoka
10-20-2011, 20:08
Тука сега да пиша ли, или да не пиша, само тва се чудя :-o

Основата, кво му се връзвате, той е метълче от малко градче, свикнал е на рационалното, на това дето ше му свърши работа.. в смисъл я да взема две мотики и правата лопата от бриколаж, че кат' земеш 3 продукта последния ти го дават с 8% намаление..

Как да му набиеш на основата в главата, че арт-ът цена няма, оно си сака бичкията)

Много ясно, че Основата ще избере Гоуфу 3 пред Астън Мартин-а, щото вторият ще му се счупи още на входа на селището, камо ли да го спре пред колибката. Пък и е по-евтин, пък и е по-практичен, ей го, минава навсякъде.

Факт е, че Галакси S2 е по-добре хардуерно, факт е и че като ос са напълно идентични и няма значение на кой работиш - т.е. платформата е еднаква, функционалността е същата.

Кога ше разберете, че Apple е дизайнерка макра, и като такава хич не ми дреме колко гигарерца има в апарата, при положение че ми върши абсолютно същата работа, като Галакси-то. Освен това, що се отнася до лаптопи, не знам да има по-здрави от алуминиевите материали и качествени сглобки на епъл. Честно казано конкретният клип не учудва.
В много случаи Apple е и символ на някакъв статут. И тук не говорим да си изплащаш апарата 2 години хАХхАха. Изцепки има навсякъде.

Apple е религия, ябълката не е за всеки, още по-малко не е за 'обикновени' хора, които си броят стотинките и/или ми изтъкват кой бил ПО-ДОБЪР. Е, изненада, НЕ МЕ И ИНТЕРЕСУВА.
8)

machoka
10-20-2011, 20:19
Честно казано конкретният клип ме учудва.
)

за да допълня гениалната си мисъл по повод конкретният тест, вземете предвид тройно по-тежкия епъл, заради качеството на алуминия, в сравнен с лекия като перце самсунг който е изработен от най-евтината възможна пластмаса... нормално е, при по-високото тегло, съответно засилка към земята, да има по-голямо поражение епъла..

А и дисплея, поне на 4S е GoriLLA, подсиленото стъкло, напълно идентично с това в Galaxy-то.. т.е. напълно еднакви са стъклата.. и ся кво праим?

А да, четем предният абзац.

TheManTheLegend
10-20-2011, 20:28
и кво като е направено от алуминий като се чупи а пласмасата си остава железарка :lol:

NaOH
10-20-2011, 20:37
Мачочко, виж сега мойто момче. За мен конете под капака са по-важни отколкото емблемата. Затова си продадох емблемата за 1300 лева и с парите за същата емблема си купих нова количка с обикновена емблема, която е тройно по-мощна от старата ми лъскава кола с гъзарска емблема. И честно казано, не съжалявам и за секунда и всяка една стотинка, която съм дал за новата ми "кола", е заслужена.
Ти виждаш нещата от арт гледна точка, няма нищо лошо, прекрасно дори, ама аз виждам нещата от буквалната им страна, човек на точните науки съм, ако може така да се нарече. За мен повечето коне са по-важни от лъскавата опаковка и хубавата емблема.
Така че и по същата логика си избрах и грозен телефон, но с прекрасни параметри и разкарах смотаната нокия (май и ти имаше същата?). И отново не съжалявам и за секунда. какво
Сглобките на Епъл ги признавам, качествени са наистина, но за цената си по-добре да са такива. Епъл може да е религия, но на прекалено висока цена. След смъртта на Джобс света се раздели с един велик дизайнер, но и с един велик и алчен кожодер.
Разликата между Епъл (мак/айфон) и всички останали марки телефони (линукс/андроид) е отворения код. Разликата между двете е ОГРОМНА. При Епъл, кодът е затворен и те ограничават отвсякъде разпространението на свободния софтуер. При Андроид обаче, защото е базиран на Линукс платформата, кодът е напълно отворен и всеки с достатъчно знания може да го модифицира и ако намери някоя грешка, да я изпрати за поправка. Отвореният код насърчава разработчиците. Ето ти един философски въпрос, за който не си се замислял, нали?
Според теб кое е по-добре - когато един музикант си прави музиката заради пари, или от сърце? Ето я разликата от арт гледна точка :)

sifon4o
10-20-2011, 20:40
да се възползвам и да питам - вярно ли, че iTunes поддържал custom rom-ове и направо от там могат да се изтеглят? днес за първи път чух за сменяне на рома на iphone и ми стана интересно... 8-)

NaOH
10-20-2011, 20:44
шанса
от айтюнс се прави само бекъп на оригиналния ром

machoka
10-20-2011, 20:45
Мачочко, виж сега мойто момче. За мен конете под капака са по-важни отколкото емблемата.

ей тука спрях да чета. Именно в това се нахождава и твоят проблем )

Е, понапънах се после да изчета и останалото де. Тва за кодът е ясно, но кому са нужни отворените приложения..като има платени, които като можеш да си ги позволиш, изведнъж се оказва че са много по-функционални, шарени и готини от безплатните бози в повечето случаи. Иначе аз не те виня, българският манталитет е такъв..
че и с по-евтиното ще се оправим, по-скъпото винаги е по-прецакано (?!?!), ние сме супер-разбирачи, ше ги преeбеме тия скъпари, те кво си мислят, че няма да се оправим и с конкурентните им продукти, ама 3 пъти по-ниски цени ли ... бла бла..

starburst
10-20-2011, 20:48
че и с по-евтиното ще се оправим, по-скъпото винаги е по-прецакано (?!?!)

пууу, най-накрая

Bianc0
10-20-2011, 20:49
Тва за кодът е ясно, но кому са нужни отворените приложения..като има платени, които като можеш да си ги позволиш, изведнъж се оказва че са много по-функционални, шарени и готини от безплатните бози в повечето случаи.

0/10

NaOH
10-20-2011, 21:05
Мачочко, виж сега мойто момче. За мен конете под капака са по-важни отколкото емблемата.

ей тука спрях да чета. Именно в това се нахождава и твоят проблем )

Е, понапънах се после да изчета и останалото де. Тва за кодът е ясно, но кому са нужни отворените приложения..като има платени, които като можеш да си ги позволиш, изведнъж се оказва че са много по-функционални, шарени и готини от безплатните бози в повечето случаи. Иначе аз не те виня, българският манталитет е такъв..
че и с по-евтиното ще се оправим, по-скъпото винаги е по-прецакано (?!?!), ние сме супер-разбирачи, ше ги преeбеме тия скъпари, те кво си мислят, че няма да се оправим и с конкурентните им продукти, ама 3 пъти по-ниски цени ли ... бла бла..
Отговори ми на последното - коя музика според теб е по-добра - тази, която е правена с пари, или тази, която е правена с любов?

Безплатните приложения насърчават разработката на софтуер, а не платените. Те насърчават развитието. Платените са просто ограничени и почти винаги недостатъчно добри и пълни с бъгове. И по-лошото е, че тези бъгове се отстраняват в следващата версия, която е платена.
Сещаш се, че цялата платформа Линукс е напълно, нали? Не си се интересувал от това, предполагам. Мога да ти кажа със сигурност, че е в пъти по-добра и стабилна и от мак, и от уин.
Защо по-скъпо = по-добро? Къде е логиката в това? Има едно нещо, наречено надценка. Обикновените производители си слагат да кажем 100% надценка на частите. Обаче Епъл са алчни копеленца, слагат по-слаби части от конкурентите си, но правят хубава маркетингова стратегия, за да изглеждат по-добри. И си правят огроооооомна надценка, клоняща към двойно на пазарната цена на продуктите на конкурентите си.

machoka
10-20-2011, 21:11
Отклонихме се от темата, която в най-общия случай изхожда от това, че не е важно какво има вътре, а какво има отвън. С ясната уговорка, че и двете ти вършат еднаква работа ;)

Епъл имат стил, имат и качество на изпълнение като материали, кое не ти е ясно в надценката?

Тва за музиката е дълга тема, така зададена не е коректно ;)

drishnyata
10-20-2011, 21:17
фабричната цена - материали плюс труд на един Айфон 4 е точно 150 долара, учихме го по един предмет. В САЩ Епъл продава айфоните с абонаментен план и обикновено пакетната цена е 200 долара, това е без да смятаме надутите абонаментни такси и цени на разговори. Айфона е що-годе достъпен за Американския пазар, там им дай нещо лъскаво, с ябълка, пусни им го да се върти по милион пъти на ден по телевизия, радио, сайтове и прочие и са готови да си дадат бъбрека, щото са прости и защото на баба им компютъра е бил с ябълка и с макинтош. Просто компанията си има позиции на тоя пазар, брандинга им е едва ли не патриотичен.
Понеже хората в Европа мислим рационално, и понеже докато Айфона стигне до тука цената му става 600 долара, че и отгоре, а всъщност е една лъскава пръдня мислете ме за проста и ограничена, не за много АртЪ и кво ли още не, но сто пъти ще избера НТС, да не говорим че споменатата марка има дизайн за всеки вкус а айфона е като неква тухла.

NaOH
10-20-2011, 21:20
Не е дефинирана променливата "еднаква работа".
Какво искаш да правиш? Ако ти трябва да гледаш снимки, да слушаш музика и да ровиш в нета, и една барака от рода на нокия 5230 ще ти свърши работа. Всичко зависи от това какво търсиш. Андроидите предлагат производителност, надеждност и поддръжка. Айфоните предлагат дизайн, външен вид и гъзария. Точка. Ако търсиш производителност - андроид. Ако търсиш гъзария - айфон. Simple as that.
Надценката е, че части струващи двойно по-малко от тези на конкурентите, ги продават на двойна цена на конкурентния продукт. Не можеш да обвиниш "качествената сглобка" за подобно нещо...
Ами тогава друго сравнение - обикновен шофьор и таксиджия. Единия кара за себе си и си кара както иска, другия кара заради другите и получава пари от това. Кой според теб е по-щастлив?

NaOH
10-20-2011, 21:21
АртЪ и кво ли още не, но сто пъти ще избера НТС, да не говорим че споменатата марка има дизайн за всеки вкус а айфона е като неква тухла.
поне веднъж да съм съгласен с теб 8-)
видя ли нексус прайм? това нещо кърти <3

drishnyata
10-20-2011, 21:25
АртЪ и кво ли още не, но сто пъти ще избера НТС, да не говорим че споменатата марка има дизайн за всеки вкус а айфона е като неква тухла.
поне веднъж да съм съгласен с теб 8-)
видя ли нексус прайм? това нещо кърти <3олеее не, лет ми сий :D

sifon4o
10-20-2011, 21:27
за 2ри път съм съгласен със славка 8-) некой хора се опитват да се правят на по-широко скроени от колкото е здравословно...

NaOH
10-20-2011, 21:29
http://www.youtube.com/watch?v=Py9TfZGie48
http://phandroid.com/galaxy-nexus/#overview

адския е :D
ICS много ме радва, дано скоро да го портнат за моята тухличка :D

и за момента струва около 500 паунда (~1200 лв), в сравнение с 2100 за айфон :lol:

drishnyata
10-20-2011, 21:35
fuck me, that's awesome, май ще сменяваме desire z-чето :D
дали ако пуснат софтуер ъпдейта хардуера ми ще я понесе ако я инсталирам :lol:

NaOH
10-20-2011, 21:40
не очаквай официален ъпдейт до ICS...
обаче щом дизайърчето има 512МБ рам, би трябвало да има неофициален порт в най-скоро време след като излезе сорса на ICS... ама кога ще пуснат сорса не се знае, може да минат месеци.
ама сигурно на моята моторолка с 256 рам няма да видя ICS :(

drishnyata
10-20-2011, 21:41
:( хуг

NaOH
10-20-2011, 21:45
ама да знаеш какво телефонче съм си харесал...
1.5GHz двуядрен
1GB RAM
4GB вътрешна памет
8MP камера
4" дисплей
почти 2000mAh батерия

колко пари му даваш на това? 8-)

drishnyata
10-20-2011, 22:23
1500 лева минимум :D

NaOH
10-20-2011, 22:32
310 долара 8-)

drishnyata
10-20-2011, 22:49
:razz: :(

NqmamName
10-20-2011, 22:51
дришня,що ще избереш винаги HTC? дай прични,не се заяждам искам да знам какви са му плюсовете,btw ти губиш ли обхват? :D :D

MarkKnight
10-20-2011, 23:25
на една приятелка HTC и блокира :D

drishnyata
10-21-2011, 11:19
на една приятелка HTC и блокира :DМи явно не знае как да работи с него и е проста путка, която си го е купила за да се снима с него в огледалото. На мене не ми блокира, хаха.


Не, Иво, не губя обхват, за какво, тука има по 50 клетки на километър, няма как да загубиш обхват. А НТС бих избрала винаги защота за мен това е практичен и бизнес телефон, ползвам много от функциите му, а клавиатурата най-мн работа ми върши. Да не говорим, че ако ми омръзне дизайна, винаги мога да си купя друг, различен модел НТС, и да не страдам откъм софтуер. Ако ми омръзне дизайна на айфон кво, панелче ли да си купя или калъфче. :lol:

Пък и прекалено гнусна ми е цялата идея около Епъл, Маркетинга им, KPIs, Корпоративна стратегия, доставчиците им дето работниците им работят по 16 часа на ден и се самоубиват само за да произведат нещо което след 2 месеца ще бъде изхвърлено в кофата от американския дебелак, Дизайна, Рекламите, Експлоатацията на липсата на ум в масовия потребител, манипулацията че айфон се свързва с качество и социален статус и прочие неща.

TheManTheLegend
10-21-2011, 11:54
човека хубу го каза




not this shit again

inb4 10 страници дебати


интересно защо аз първи напрвих темата а пишете в тази на марк :lol:

starburst
10-21-2011, 11:55
а нз

Oldschool
10-21-2011, 12:00
Чакай малко, бе, аз никога не съм казала, че Айфона е по-добър от други..
Съжалявам, че нямаш пари да си го позволиш, но проблема не е мой - не си го изкарвай на мен!
Лек ден.

Проблема е, че се напълни с такива минзухари. Ходи, търкаляй аспиринчета.


NaOH и другите,

флеймите по Apple доста неоснователно.
1. айфона не е в никакъв случай 2 пъти по-скъп от еквивалентен като възможности телефон. Все си говорим за телефон от висок клас и всичко е над 8-900 лева.

2. Имам различни телефони и горе-долу добро наблюдение върху самата функционалност.

с Galaxy SII съм си играл малко, но оставя доста евтино усещане в ръцете. Съжалявам, ама телефон за почти 1000 лева и да седи в ръцете като пластмасова чинийка.
Galaxy S - и в момента това ми е единия телефон. 3 дена ми отне да намеря смислен и работещ widget, който да включва/изключва потреблението на мобилен интернет.
И на двата дисплеите се смятат за много хубави, но всъщност цветовете им са прекалено ярки и започват да дразнят.

На Андроид най-хубавото нещо е факта, че има много приложения, но сблъсквал ли си се с откровени бъгни, писани от разни дилетанти, приложения, които са с ограничена съвместимост и т.н.?

Самият интерфейс на Епъл е много добър и телефона е адски удобен за ползване, интуитивен и т.н. (както са и всички продукти на марката - аз освен на айпод на друго не мога да слушам музика от почти 10 години, а не е като да не съм пробвал - Creative Zen, Sony нещо си, Zune).
Всъщност при Андроид предпочитам HTC и техния Sense - телефона е функционален и удобен за хора, които работят на него, a не да си играят.

NaOH
10-21-2011, 13:42
1.
Galaxy S II (http://www.amazon.com/Samsung-Galaxy-GT-I9100-Unlocked-Touchscreen/dp/B0053HSZQG/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1319204117&sr=8-2)
iPhone 4S (http://www.amazon.com/Apple-IPhone-4s-16GB-Black/dp/B005VGK5EO/ref=sr_1_5?s=wireless&ie=UTF8&qid=1319204584&sr=1-5)
Разликата е над 500 долара, което бих казал, че доста се доближава до двойно на галаксито. А да не говоря, че галаксито бие отвсякъде айфона по параметри, ама да не издребняваме.
Скъп е телефона, каквото и да говориш. Скъп, смотан и надценен.

2. Не доставя изобщо никакво евтино усещане. Супер лекичък е, плюс това е супер бърз. Твое виждане е, че стои като пластмасова чинийка.
За уиджета - на мен ми трябваха 2 дена, за да намеря APNDroid, който без проблеми спира мобилния интернет. После смених рома и сложих къстъм, на който има всичко това в суичърите.
Ако искаш бледи цветове... Не знам, производителите се стремят към ярки, а не бледи 8-) Сблъсквал съм се с бъгави приложения, обаче маркета с причина си има рейтинг и избор от подобни приложения.
Интерфейса на Епъл е елементарен. Това му е хубавото. Но аз не искам нещо елементарно, искам нещо, което ми върши работа.

Done
10-21-2011, 14:03
стига с тия параметри бе човек..... мегахерци ирам, само това повтаряш... а не се замисляш, че прозиводителността зависи и от това как софтуера си говори с хардуера...

NaOH
10-21-2011, 14:15
това е линукс :>

Done
10-21-2011, 14:38
това е линукс :>
би ли ми разяснил на база на коя ОС е иос ? и макос ?

Oldschool
10-21-2011, 14:50
1. Много е евтино това с амазон. За съжаление влязох в епълстор, както и във водафон uk и цените някак си не са 1000$, дори за 64GB моделите. Нека не се правим на луди по най-селския начин, а?


2. Производителите може и да се стремят към ярки цветове и на хартия да пишат емнайсетмилиона цвята, но накрая всичко опира до това, че аз/ти/той/тя/то гледа в този екран и айфонския е по-ненатоварващ. И не, това не значи бледи цветове. Не минава и този евтин номер.


3. А, бих искал и за какво точно ти трябва да върши работа?

Аз лично синхронизирам пощите си с всичките мобилни устройства, но връщам мейли предимно от айфона, защото ми е най-удобен за разговори и батерията му държи най-много. И да, интерфейса е важен, защото има хора, които са заети и не им е удобно да губят време в еквилибристики из менюта и подменюта.

drishnyata
10-21-2011, 15:14
:razz: великата тема

NaOH
10-21-2011, 15:20
това е линукс :>
би ли ми разяснил на база на коя ОС е иос ? и макос ?
на силно модифицирано darwin ядро.
и линукса е юникс-базирана ОС, така че по тая логика и двете са на едно ниво и всеки мегахерц ще ти изкара по-добра производителност.


Oldschool,
1. Просто отворих най-големия интернет магазин и там избрах. Не съм гледал в другите сайтове. Но забравяш, че във водафон са с тарифен план и договор, а в епъл стор са от 650 долара нагоре, нали? Нямам идея защо в амазона е толкова скъпо, но това е единственото, което се продава там.

2. И ти какво разбираш под ненатоварващи цветове, че нещо не схващам?

3. Трябва ми производителност. Да зарежда страниците бързо, да няма насичания в игрите, в страниците, във всичко. С други думи - трябват ми конски сили. Всеки телефон е удобен за разговори. А интерфейса - да си чувал за икони на десктопа?

Bianc0
10-21-2011, 15:26
Само да вмъкна.
http://versusio.com/en/google-nexus-prime-vs-apple-iphone-4s-16gb?fb_ref=cofbact

Done
10-21-2011, 15:46
Е ? Освен флаша каво друго реално не му стига ? Нямал стандартен hdmi и usb... Бегай с тия смешки... Wifi hotspot го има в иос 5 дори онзи ден го тествах и работи.. Супер ламерско сравнение.. И какво е without additional aplication... Къде е казано че трябва да имаш stock телефон, без приложения.. Ще повторя - супер ламерско сравнение ;)

Bianc0
10-21-2011, 15:55
Край, не мога...Повече няма да отовря такава тема.http://ugly.skicu.net/ugly/s409.gif

NaOH
10-21-2011, 15:58
Е ? Освен флаша каво друго реално не му стига ? Нямал стандартен hdmi и usb... Бегай с тия смешки... Wifi hotspot го има в иос 5 дори онзи ден го тествах и работи.. Супер ламерско сравнение.. И какво е without additional aplication... Къде е казано че трябва да имаш stock телефон, без приложения.. Ще повторя - супер ламерско сравнение ;)
ПАПАПАПА НЕ ЧУВАМ НЕ ВИЖДАМ АЙФОНА Е НАЙ-ДОБРОТО ВСИЧКО ДРУГО Е БОКЛУК КАКВОТО И ДА КАЗВАТЕ НЕ ВИ ЧУВААААААААММММММ

Done
10-21-2011, 16:20
това е линукс :>
би ли ми разяснил на база на коя ОС е иос ? и макос ?
на силно модифицирано darwin ядро.
и линукса е юникс-базирана ОС, така че по тая логика и двете са на едно ниво и всеки мегахерц ще ти изкара по-добра производителност.


това или сега го прочете в гуугъл, или преди обяснявайки колко стабилна и с повече потенциал била Андроид ОС в сравнение с ИОС си бил в моментно умопомрачение...
за това ти зададох и този риторичен въпрос - и двете са юникс базирани. само че, за сметка на андроид, иос е заключена и писана за определен хардуер, а не за всеки корейски или тайвандски шит. релано ако не беше заключена, андроид сега нямаше да има или въобще нямаше да сме я чували в мобилен апарат.
колкото до приложенията и музиката... аз не знам някой музикант да продава песните си без пари. или може би ти си фен на самоуките цигански оркестри ? щото и гага, и металика и ю2 вземат пари за труда си, друг е въпроса дали го правят само за пари...
та, кое приложение го има за андроид а за иос го няма или поне сходно ?
аз ако бях програмист, бих предпочел да продавам труда си, не да го дарявам, а а ко ще го продавам ще е там където има най-голям пазар. в случая все още това е иос. сори.

Oldschool
10-21-2011, 19:53
Държиш се като доста бътхъртнато дете, но най-накрая опряхме до игричките. Купи си PSP ;)

Аз моите телефони ги ползвам за по-сериозни неща и айфона просто е по-удобен, колкото и да не се вярва на разни интернет дилетанти, които гледат само сухи цифрички. Този тип дискусии ми напомня на нещо като форум за тунинг, където хора спорят какво е по-добре без да са го виждали и пипали в живота.

Конски сили му трябват, ама то само със сила не става, трябва и акъл.

Done
10-21-2011, 21:27
Държиш се като доста бътхъртнато дете, но най-накрая опряхме до игричките. Купи си PSP ;)

Аз моите телефони ги ползвам за по-сериозни неща и айфона просто е по-удобен, колкото и да не се вярва на разни интернет дилетанти, които гледат само сухи цифрички. Този тип дискусии ми напомня на нещо като форум за тунинг, където хора спорят какво е по-добре без да са го виждали и пипали в живота.

Конски сили му трябват, ама то само със сила не става, трябва и акъл. м/у другото, преди известно време стигнах до заключението, че по-голям дисплей би възпрепятствал ползването на телефона само с една ръка.. сякаш са пресмятали колко да е голям, за да може да бъде достигнат с палец всеки сантиметър от дисплея. имах гадже със СЕ х10 и не знам къв андроид... е ползвах го 3 дни, просто за да го видя кво представлява... няма по-голямо неудобство при навигирането из менютата, хем ръката ми не е малка. а пък тя като започнеше да маже с две ръце направо ми ставаше смешно. та определено се надявам iPhone 5 да не е с по-голям дисплей..
така, че тия приказки за колкото повече, толкова повече важат за пред пред кристофър робин и прасчо само ;)

Bianc0
10-21-2011, 21:34
Пак само минавам.
http://www.kaldata.com/65150/Колко-струва-на-Apple-новия-iPhone-4S.html

Suiadan
10-21-2011, 22:17
Честно казано конкретният клип ме учудва.
)

за да допълня гениалната си мисъл по повод конкретният тест, вземете предвид тройно по-тежкия епъл, заради качеството на алуминия, в сравнен с лекия като перце самсунг който е изработен от най-евтината възможна пластмаса... нормално е, при по-високото тегло, съответно засилка към земята, да има по-голямо поражение епъла..

А и дисплея, поне на 4S е GoriLLA, подсиленото стъкло, напълно идентично с това в Galaxy-то.. т.е. напълно еднакви са стъклата.. и ся кво праим?

А да, четем предният абзац.на първото се изхилих, на второто се затъркалях по земята; Мачо, дрънкай си на пианцето и не намесвай физиката, явно не ти е сила...
за да не кажеш, че съм голословен, ето, образовай се ;)
http://www.juliantrubin.com/bigten/galileofallingbodies.html

mart0o1
10-22-2011, 07:57
Славке, за твоя desire z има ли портнат sense 3.5 ? Ако има, веднага го слагай, не мога да опиша колко ме кефи тва на моя desire hd.
Иначе, за мен galaxy s2 е много по-добър от айфона, обаче нексуса ме радва най-много. Ще видим дали ще мога да си го взема

drishnyata
10-22-2011, 07:59
ба деа знам 8-)

Oldschool
10-22-2011, 08:11
Държиш се като доста бътхъртнато дете, но най-накрая опряхме до игричките. Купи си PSP ;)

Аз моите телефони ги ползвам за по-сериозни неща и айфона просто е по-удобен, колкото и да не се вярва на разни интернет дилетанти, които гледат само сухи цифрички. Този тип дискусии ми напомня на нещо като форум за тунинг, където хора спорят какво е по-добре без да са го виждали и пипали в живота.

Конски сили му трябват, ама то само със сила не става, трябва и акъл. м/у другото, преди известно време стигнах до заключението, че по-голям дисплей би възпрепятствал ползването на телефона само с една ръка.. сякаш са пресмятали колко да е голям, за да може да бъде достигнат с палец всеки сантиметър от дисплея. имах гадже със СЕ х10 и не знам къв андроид... е ползвах го 3 дни, просто за да го видя кво представлява... няма по-голямо неудобство при навигирането из менютата, хем ръката ми не е малка. а пък тя като започнеше да маже с две ръце направо ми ставаше смешно. та определено се надявам iPhone 5 да не е с по-голям дисплей..
така, че тия приказки за колкото повече, толкова повече важат за пред пред кристофър робин и прасчо само ;)

Дам, не е удобно...

Затова има таблети, телефона трябва да се побира в джоба и да може да се управлява с една ръка.

mart0o1
10-22-2011, 08:14
Ти изобщо руутнала ли си го

NaOH
10-25-2011, 08:47
Оп, пропуснал съм тая тема.
Добрем.

Done:
Никъде не съм казал, че юникса е по-нестабилна от линукса или обратното - двете са почти едно и също. Обаче отворения код е с повече потенциал пред затворения и това не можеш да го отречеш.
А до заключено към един хардуер - всичките телефони и компютри на Епъл са по есенция абсолютно обикновени "корейски или тайвандски шит" с добавена OEM информация, която позволява на MacOSX да бъде заключен в този хардуер. Според теб как с минимална модификация на kext-овете може да се инсталира OSX на всеки компютър с интелски процесор?
"Ако не беше заключен" - ама е заключен, т.е. с ограничена разработка и по-бавноразвиващи темпове. И за твоя голяма изненада - при софтуера има много "музиканти", които правят музиката си без пари и не искат парично възнаграждение. Затова линукса се развива в толкова бързи темпове, докато мак и уиндоус се чудят какво да добавят.
За приложенията не споря - имат еднаква софтуерна база. Но доста по-голяма част от тях са платени.


Oldschool:
Дадох пример с игрите. Не играя игри, но това е един от плюсовете на по-добрия откъм параметри телефон/компютър. Всеки може да си ползва компютъра както си реши - едни за интернет, други за филми, трети за чат, четвърти за игри и т.н. Това, че ти го ползваш за едно нещо не значи, че и другите това го правят. По твоята логика, защо още не работиш на компютър с обикновен еднояден пентиум 3 на 1GHz, а да кажем 4-ядрен на 3GHz? И двата така или иначе ще ти свършат една и съща работа.


mart0o1:
Има портнат sense 3.5 за Desire Z, сега проверих :D
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1250482

Oldschool
10-25-2011, 08:55
Примера ти е абсурден, защото в случая не получаваш по-голяма ефективност, а само букви и цифрички за мерене на пишки.

Най-големият плюс на айфон и айос е простичкият факт, че всеки знае за какво пише софтуер и не се притеснява дали ще върви на по-стари андроиде, на адроиди с по-голям екран и резолюция и т.н. Така и сериозните потребители получават директно продукт, който да използват - без да се обременяват с разни драми.

Принципно отворения код и изграждането на стабилно къмюнити е хубаво нещо, но iOs също имат бая стабилно къмюнити, дори понякога се чудя кои са с по-сериозно такова.

И да, всичко зависи от това как ще си използваш телефона - това е като избора дали да си купиш Мерцедес или японски автомобил за тунинг. Различни потребности - различни платформи.

NaOH
10-25-2011, 09:51
Според кого и какво? :Д Ефективността я има, друг е въпроса дали ще можеш да се възползваш от нея. Не знам дали знаеш, процесорите на смартфоните (или вече да ги наричам компютрите?) работят на различни честоти според нуждата - както могат да си намалят скоростта до 100MHz на idle, така могат и да си я вдигат до 1.4GHz (да кажем) при нужда. Нека да има ги излишните конски сили, но ако ти трябва ускорение, да можеш бързо да го постигнеш, а не да ускоряваш едвам-едвам. Това е плюса на по-бързия процесор.

Това за съвместимостта е голяма заблуда. Това, че Епъл има 10 машинки на кръст, работещи с iOS, си е по-скоро минус, отколкото плюс. Андроидите за сметка на това имат стотици, да не кажа хиляди различни телефони, благодарение на отворения код на операционната система. Обаче хардуерна съвместимост не е нужна, освен ако програмите не човъркат по системата. Ако са просто обикновени програми - ти трябва да направиш съвместимост за резолюциите и това е.

Oldschool
10-25-2011, 09:54
Не мога да се съглася, защото достатъчно телефони са ми минали през ръцете - от по-немощни андроидчета до такива с winmobile - айфона е най-удобен за ползване, защото просто не му мислиш и не се чудиш.

Ненапразно ти направих аналог с Мерцедес и рандъм японка за тунинг - помисли малко върху този пример. :)

NaOH
10-25-2011, 10:06
И пак опряхме до графичната среда. Наясно си, че андроидите предлагат огромен избор от лаунчъри (лаунчъра е началния екран, менютата и т.н., абе всичко визуално) и ти можеш да си избереш най-удобния за теб измежду десетки такива, нали? А наясно ли си, че съществуват множество ROM модификации, които могат да променят цялостния вид на операционната система?
Давам ти пример с един от най-красивите ROM-ове, MIUI:
http://tapa.tk/mu/460a74b8-5f93-47a1.jpg
http://img15.imageshack.us/img15/5514/hd2miui.png
http://yeagsmedia.com/android/themes/screens/Miui-Galaxy-S.jpg
Както казах, Андроида е платформа с неограничени възможности :)

Oldschool
10-25-2011, 10:12
Да, и трябва да се занимаваш, да търсиш, да четеш как се слагат РОМ-oве, да трепериш да не брикне. Не ми преоткривай топлата вода, защото ползвам смартфони от доста годинки, когато нямаше и андроид даже. И леко ми е втръснало цялото човъркане вече..

Ето, отново стигаме до нашият пример - Мерцедеса го купуваш и се возиш/караш с кеф, има си всичко, което искаш и е достатъчно мощен/просторен за всичко, което ти хрумне да направиш с него. Японската оса е по-евтина, но иска доста човъркане - ще извадиш по-добри показатели за старт, линейна скорост и повече коне с доста човъркане.

Номера е дали на мен или някой друг му се човърка, или просто иска да седне зад волана и да започне да работи без да мисли за нищо друго.

NaOH
10-25-2011, 10:24
По твоята логика не трябва да си джейлбрейкваш айфона, защото трябва да се занимаваш, да търсиш, да четеш как се джейлбрейква, да трепериш да не брикне...
И аз ползвам смартфони от много години и съм достигнал до извода, че устройство с фабричния фърмуер не използва пълно възможностите си.
Разсъждаваш като американците - не ти пука какво има под капака, просто ти трябва да работи... Глупаво е да не се интересуваш от какво е направена колата ти, само дали работи... Това е проблема на хората на 21 век - не знаят кое как и защо работи и после питай що американците са толкова глупави...

Oldschool
10-25-2011, 11:19
Всъщност разсъждавам като нормален потребител, който си взима даден продукт с ясното намерение как ще го използва и не иска да се занимава с допълнително глупости. Ако колата ми се счупи - отива в сервиз и то не на някой самоук майстор, където не знае какво прави. Така и ако се разболея - отивам на доктор, а не искам сам да се лекувам или да ходя при разни самозванци.

Така е и при телефоните, и всичко - преценяваш дали един продукт ти върши работа и го взимаш, ако ти върши работа. Руутване, джейлбрейкване и т.н. ще го оставям за ентусиасти, които имат време и желание да се занимават. Ти искаш телефона да ти е играчка, а аз искам да ми върши работа.
И да, сигурно е много лошо да си като американците и да се интересуваш единствено дадено нещо да ти е от полза и да върши това за което си го взел, вместо да започнеш да го човъркаш. И после се насищам на гледки, където някой разбирач е човъркал, бъркал, мазал и после - всичко е захванато със свински опашки. ;)

NaOH
10-25-2011, 11:35
Предполагам проблема е, че аз имам техническо мислене и простите неща не са за мен. Обичам да се човъркам в нещата, да ги разбера как да работят и как да ги направя да работят възможно най-добре. Докато ти, хм, предполагам искаш просто да работят, без значение какво ти дават в замяна и дали е най-доброто. Ако поправката на нещо е достатъчно лесна и можеш да го поправиш напълно, защо трябва да се прибягва до сервиз (освен ако няма гаранция разбира се)? Така са и американците - да кажем запушва им се мивката и викат майстор и му дават 100 долара, вместо да си я почистят сами. Същото е горе-долу. Ако имаш поне някакво познание, можеш да си го поправиш и сам.
Защо си мислиш, че след като съм си настроил телефона да ми върши оптимална работа, няма да ми върши еднаква с твоята, само че по-добре?
Пишман българските майстори ги има навсякъде. Ама едно е да си мислиш, че разбираш, а друго е да се интересуваш и да гледаш опит от хора, които наистина разбират...

Oldschool
10-25-2011, 11:58
1. Американската икономика се крепи на този модел и честно да ти кажа, това преразпределение на "специалностите" дава възможност за стабилен и константен cash flow, т.е. парите непрекъснато са в движение/обръщение и така се крепи всичко. Ти си с отпушена мивка, водопроводчика пък е сложил пържоли на масата, собственика на магазина си е продал стоката, а ти например работиш като мениджър в супермаркета и бла-бла.
Системата има много дефекти, както и всяка друга, но това специално не бих казал, че е лоша практика и всъщност дава възможност на всеки да работи/печели.

2. Защото докато си си настройвал телефона, чел си упътвания, търсил си ROM-ове и се ровил в XDA, аз например съм направил две срещи, пуснал съм 4-5 мейла и съм сключил някоя сделка.

NaOH
10-25-2011, 12:09
Нека да работи, няма лошо, за мен е доста flawed, защото поне според мен е най-добре да имаш обща представа как работят нещата и да можеш да си ги оправиш, а не да търсиш помощ от трети лица. Затова американците са се научили, че Епъл = най-доброто и всичко друго е боклук. А защо - никой не може да ти каже.
Пропускаш факта, че телефона ми и във стоково състояние пак си работи както си трябва, аз сам избирам да изцедя колкото мога от него.

Oldschool
10-25-2011, 12:19
Всъщност ти пропускаш, че аз не критикувам твоя телефон - също съм android user, но само изтъквам, че повечето спорове са крайно излишни, особено от разни fanboys, които казват това е по-добро и ядосано тропат с краче. (или онази мърла, която каза, че другите не са могли да си го позволят)

Епъл имат добра маркетингова стратегия, която е способна да създава мода и лайфстайл, нещо което нито една хай-тек компания не може да достигне, а пускането на всеки един продукт на ябълките е събитие. Спомням си, когато беше обявен iPod - тогава компютрите масово бяха с по 2-4 GB харддискове и тази новина беше революция. То и формата mp3 и цялата mp3 истерия с пиратство, сваляне и т.н. се наложи главно заради iPod, napster и e-mule.
Потребителите просто знаят какво да очакват от епъл и това е правилната политика.

NaOH
10-28-2011, 11:07
Не знам как можеш да изтъкваш, че епъл са равнопоставени на хай-енд андроидите, като все едно сравняваш компютър с компоненти на 5 години с такъв на 1 месец... Такава е разликата между айфоните и последните андроиди...

А пък Епъл просто са хубави на външен вид. Твай. Всичко друго у кофата.

DSD Creations
08-06-2012, 15:57
Не знам как можеш да изтъкваш, че епъл са равнопоставени на хай-енд андроидите, като все едно сравняваш компютър с компоненти на 5 години с такъв на 1 месец... Такава е разликата между айфоните и последните андроиди...

А пък Епъл просто са хубави на външен вид. Твай. Всичко друго у кофата.

Напълно вярно :) Като четох предишните ти мнения имах чувство сякаш аз съм ги писал. Не ги слушай тези посрани фенбоичета ;) Е, да има и хубави неща за епъл ама доста са назад и са с нереалистични мечти. Смъртта на Стив Джобс бе крахът на "Червивите Ябучки". Хайде да съживим тази тема. Имам опит в тази насока и мога да ви отворя очите ако искате. Моля ви пишете още... :)