PDA

View Full Version : Притиска ме ..



Priceless
10-20-2011, 15:26
Значиии .. с приятеля ми сме заедно от маалко повече от година. Преди 2 дена се върна от чужбина и от тогава се промени. Тотално.
Иска да се изнасяме да живеем на квартира заедно, почва да ми говори за сватба, за деца ... ЧАКАЙ МАЛКО ! Говорих с него съвсем спокойно, казах му, че е още твърде рано, че искам да си завърша висшето първо и чак след това можем да започнем да мислим за такива работи, защото в момента не работя, доходите ми идват единствено от мама и тати, а знам, че изнеса ли се от нас това ще бъде против тяхната воля. Не знам вече как да му обясня, той си мисли, че е от нежелание, а не е така, наистина искам един ден всичко това да стане, но не на този етап .. Има ли някакъв начин по който да му обясня това по възможно най-безболезнения начин, защото се изчерпах вече ..

Hilary_
10-20-2011, 15:59
Ако във връзката ви има разбирателство, въпреки всичко би трябвало да ти се постави на мястото и да те разбере! Ако иска да е с теб просто за момента трябва да постъпи като голям човек и да изчака нещата да си дойдат на мястото.
Но любов, ако трябва да съм честна рядко някое момче разбира от дума!
Просто са си такива и съм се убедила в това!

:?

dool
10-20-2011, 16:11
старите хора казва "човек се жени, когато дойде сляпата неделя", т.е. когато нищо друго няма значение, само това да бъдеш с даден човек и да искаш да бъдеш с него завинаги. Явно ти не си готова и може би той не е човека за теб

Priceless
10-20-2011, 16:19
старите хора казва "човек се жени, когато дойде сляпата неделя", т.е. когато нищо друго няма значение, само това да бъдеш с даден човек и да искаш да бъдеш с него завинаги. Явно ти не си готова и може би той не е човека за теб

Ами не знам, никога не съм го разбирала това нещо. Винаги съм смятала, че това е изключително важна стъпка и ако нямаш финансовата стабилност, за да я направиш, би било безотговорно спрямо човека до теб и бъдещото ви семейство.

kyon
10-20-2011, 16:38
За толкова сериозни теми трябват директни отговори, колкото и да боли...

ledenakrasota
10-20-2011, 16:45
Искрена до болка! Трябва да преодолявате трудните моменти и неразбирателствса си заедно, а не с недомлъвки и заобикалки. :)

Priceless
10-20-2011, 16:49
Ами пробвах, но той си мисли, че единствената причина е, че не искам ...

kyon
10-21-2011, 09:51
Оправихте ли се?

Priceless
10-21-2011, 10:01
Ами водихме този разговор отново снощи, пак хиляди обяснения и накрая ми изръси, че ЩЯЛ ДА СЕ ЧУВСТВА ПО-СИГУРЕН 8-)

ledenakrasota
10-21-2011, 10:20
Ами водихме този разговор отново снощи, пак хиляди обяснения и накрая ми изръси, че ЩЯЛ ДА СЕ ЧУВСТВА ПО-СИГУРЕН 8-)


В какво по-сигурен?


Нещо да не се е случило. Изведнъж се прибира и започва да говори за брак и деца... :-o

Priceless
10-21-2011, 10:48
По-сигурен в мен ..

ledenakrasota
10-21-2011, 10:58
По-сигурен в мен ..


Това са глупости! Идва някакъв и ми казва какво да правя , за да бъде по-сигурен в мен?! :lol: Той?! :?

Да не би да си малко дете и да ти липсва акъл? Нещо ми е много гузен! Това държание е странно. Пита ли го за причината? :)

SheDevil
10-21-2011, 11:21
може би толкова си свикнала с това, че мама и тати плащат всичко, а ти само учиш и излизаш с приятелки, че изобщо не ти се рискува заради любовта и заради човека, на който държиш!а може би не държиш достатъчно на този човек.вече си студентка, време е да почнеш да работиш, не може да избираш вечно лесния начин на живот.

ledenakrasota
10-21-2011, 11:26
може би толкова си свикнала с това, че мама и тати плащат всичко, а ти само учиш и излизаш с приятелки, че изобщо не ти се рискува заради любовта и заради човека, на който държиш!а може би не държиш достатъчно на този човек.вече си студентка, време е да почнеш да работиш, не може да избираш вечно лесния начин на живот.

Ало! Я, по-полека!

Това, че не работиш не означава, че си избрал лесния начин :x И аз съм студентка и не работя, защото съм първи курс и е тежко. Дори не мога да си представя как ще работя и като гледам колегите си едва смогват да учат. Не им е пълноценно нито ученето, нито почивката или съня за да вършат едното или другото. :x Не бъди толкова крайна! Някои хора си скъсват гъза само и само за да вземат тъпата стипендия. :?

Done
10-21-2011, 11:35
изневерил ти е и сега е гузен :( но поне е ясно че не му е харесало :)

SheDevil
10-21-2011, 11:36
може би толкова си свикнала с това, че мама и тати плащат всичко, а ти само учиш и излизаш с приятелки, че изобщо не ти се рискува заради любовта и заради човека, на който държиш!а може би не държиш достатъчно на този човек.вече си студентка, време е да почнеш да работиш, не може да избираш вечно лесния начин на живот.

Ало! Я, по-полека!

Това, че не работиш не означава, че си избрал лесния начин :x И аз съм студентка и не работя, защото съм първи курс и е тежко. Дори не мога да си представя как ще работя и като гледам колегите си едва смогват да учат. Не им е пълноценно нито ученето, нито почивката или съня за да вършат едното или другото. :x Не бъди толкова крайна! Някои хора си скъсват гъза само и само за да вземат тъпата стипендия. :?



Ало? - искаш да ми се обадиш ли?!
аз си казах своето мнение по въпроса - казах следното - ако нейното момче има възможност за момента да изленат на квартира, защо пък тя да не рискува,,,все пак няма цял живот да живее при мама и тати....

Priceless
10-21-2011, 11:37
Стига де, това не ми беше минавало през ума даже 8-)

Priceless
10-21-2011, 11:38
може би толкова си свикнала с това, че мама и тати плащат всичко, а ти само учиш и излизаш с приятелки, че изобщо не ти се рискува заради любовта и заради човека, на който държиш!а може би не държиш достатъчно на този човек.вече си студентка, време е да почнеш да работиш, не може да избираш вечно лесния начин на живот.

Ало! Я, по-полека!

Това, че не работиш не означава, че си избрал лесния начин :x И аз съм студентка и не работя, защото съм първи курс и е тежко. Дори не мога да си представя как ще работя и като гледам колегите си едва смогват да учат. Не им е пълноценно нито ученето, нито почивката или съня за да вършат едното или другото. :x Не бъди толкова крайна! Някои хора си скъсват гъза само и само за да вземат тъпата стипендия. :?



Ало? - искаш да ми се обадиш ли?!
аз си казах своето мнение по въпроса - казах следното - ако нейното момче има възможност за момента да изленат на квартира, защо пък тя да не рискува,,,все пак няма цял живот да живее при мама и тати....

Не, няма възможност. Точно заради това е проблема. В момента получава смешни пари и е абсурдно да се мисли за това.

SheDevil
10-21-2011, 11:43
знаете ли една моя колежка , където работя (омъжена е) с нейния съпруг получават общо 700 лв месечно, а и изплащат апартамент всеки месец....
мисля си че не точно до пари е въпросът,а всичко е до желание! 8)

Bozichko
10-21-2011, 11:43
Някак си подкрепям мнението за изневярата и, че сега е гузен. Това, че учиш не е оправдание, че не можеш да работиш. Работя от 16 годишен, сега съм 4ти курс и все пак продължавам да работя. Винаги има опция за почасова работа, работа на половин работен ден и куп други подобни неща. Въпросът е да има желание, но това с работата е друга тема!!! Авторката, да не си му дала някакъв повод за ревност, за несигурност? Нещо да не е станало докато е бил в чужбина? Някой ваш "приятел" да не е думал разни неверни неща? Аз ако съм на твое място ще го накарам да ми каже каква е основателната причина за това, все пак цяла година сте заедно, това не е малко време. За по-сигурно не е аргумент. Ако трябва - скарайте се, тогава се казват най-много истини...

GossipGirl89
10-21-2011, 11:53
Това дали ще работи или не си е нейна работа и не мисля че ние сме хората, които трябва да я упрекват. Първото, което е защо си мислите, че работа се намира толкова лесно? Времената са такива, че вече навсякъде е трудно. Аз самата съм минала през това и знам колко време си търсих докато успея да се закрепя някъде... Да не говорим че тя щом е и студентка ще й е адски трудно да ги прави и двете неща паралелно. А друг е и въпроса, че местата, на които ще й влизат в положение за лекции и т.н. са адски малко - на повечето като чуят, че си студент ти отсвирват веднага. Така че в случая работата не е основния й проблем.

Авторке, не знам на колко години е приятелят ти и съжалявам, че ще го кажа без да го познавам, но за мен той постъпва доста егоистично в случая. Той гледа себе си - да е по-сигурен, да му е добре, а замисля ли се ти как се чувстваш, ти какво искаш, ти дали ще си по-сигурна? Бракът и изобщо създаването на семейство наистина е сериозна стъпка от взаимоотношенията между двама души и номера не е просто да отидете и да сложите по един подпис. Това е най-лесното, а после? Той замислял ли се е колко трудно ще ви е след това? Как ще трябва да се издържате сами и т.н. ? Според мен на тия сериозни теми няма деликатен начин за говорене, а дори и да има не е желателен. По-добре седнете и си кажете всичко открито. Обясни му как се чувстваш, че все още не си готова за такава сериозна стъпка и това е, не защото не искаш да си с него или не го обичаш, а просто защото не чувстваш да ти е дошло времето точно сега за подобно нещо. И това не е нещо, за което трябва да се обвиняваш - ти си млада все още, живота е пред теб, имаш толкова много други неща, през които да минеш и е напълно нормално да не се чувстваш готова за по-сериозно обвързване. Кажи му ги тези неща, кажи му че го обичаш много и искаш да сте заедно, но на този етап просто не се чувстваш готова и го помоли да не те притиска. Защото почне ли да го прави, повярвай ми, в един момент ще се усетиш как бягаш от него и това е напълно логичната реакция - когато някой те кара да правиш нещо, което не искаш, ти започваш да се отдръпваш от него. Ако иска връзката ви да продължи по нормален начин, най-доброто, което може да направи е да спре да те притиска, а да ти влезе в положение.

Done
10-21-2011, 13:51
Стига де, това не ми беше минавало през ума даже 8-)
ами чудя се от къде пък такова желание да те задържи до себе си и да е сигурен че няма да те загуби.. не са много нещата които ми идват наум. но изневярата от твоя или негова страна е първото. каквато и да е причината, то тя изглежда сериозна. поинтересувай се дали не се е случило нещо докато е бил в чужбина. всъщност за колко време го е нямало, и с каква цел е било пътуването ?
но според мен, от това негово желание могат да се направят следните съждения :
- много те обича и наистина иска да прекара живота си с теб - изведнъж е разбрал/проумял че ти си жената за него
- има съмнения, дали в него или в теб, и иска да се презастрахова, че няма да си тръгнеш толкова лесно от живота му...

Violenza
10-21-2011, 16:05
И аз смятам, че постъпката му е адски егоистична. Мисли за това, което на него му се иска, а не се съобразява с твоето желание. След като не си готова на тази крачка, просто не се насилвай и толкова. А той ако наистина държи толкова на теб, ще се примири. В крайна сметка тези неща не стават със съгласие само от едната страна.

balu4ka
10-21-2011, 16:45
И двамата са такива,егоисти.Приличате си...
В случея ,нито един от двамата не е готов на компромиси.

Done
10-21-2011, 16:49
И двамата са такива,егоисти.Приличате си...
В случея ,нито един от двамата не е готов на компромиси.
ебати компромиса, честно.... :shock:

balu4ka
10-21-2011, 17:25
И двамата са такива,егоисти.Приличате си...
В случея ,нито един от двамата не е готов на компромиси.
ебати компромиса, честно.... :shock:

Той прибързва ,защото иска всичко да му е сигурно.Тя не иска ,защото смята ,че има по -важни неща в живота и .[/i]

Priceless
10-21-2011, 17:42
И двамата са такива,егоисти.Приличате си...
В случея ,нито един от двамата не е готов на компромиси.
ебати компромиса, честно.... :shock:

Той прибързва ,защото иска всичко да му е сигурно.Тя не иска ,защото смята ,че има по -важни неща в живота и .[/i]

Не мисля, че е егоистично от моя страна. И да, смятам, че на този етап има доста по-важни неща от това. Образованието ми, например.

Sh@d0w
10-21-2011, 17:47
Наистина сватбата е една важна крачка и за да сте готови да я поемете, трябва да сте сигурни не само един в друг, но и финансово.

Какво значи да е сигурен в теб? Нима се съмнява в чувствата ти, попитай го.

Според мен е гузен за нещо.

abvd
10-21-2011, 18:09
изневерил ти е и сега е гузен :( но поне е ясно че не му е харесало :)




+1 :-D

Star1ight
10-27-2011, 03:56
Значиии .. с приятеля ми сме заедно от маалко повече от година. Преди 2 дена се върна от чужбина и от тогава се промени. Тотално.
Иска да се изнасяме да живеем на квартира заедно, почва да ми говори за сватба, за деца ... ЧАКАЙ МАЛКО ! Говорих с него съвсем спокойно, казах му, че е още твърде рано, че искам да си завърша висшето първо и чак след това можем да започнем да мислим за такива работи, защото в момента не работя, доходите ми идват единствено от мама и тати, а знам, че изнеса ли се от нас това ще бъде против тяхната воля. Не знам вече как да му обясня, той си мисли, че е от нежелание, а не е така, наистина искам един ден всичко това да стане, но не на този етап .. Има ли някакъв начин по който да му обясня това по възможно най-безболезнения начин, защото се изчерпах вече ..
Това е често срещан проблем. Мъжете чуват но не слушат.
За тази цел с него трябва да поговори някой, който да му оправи мозъка и да му обясни, че преебава ситуацията и връзката ви. И да му покаже реално как стоят нещата.
Нека това да бъде някой ваш общ приятел мъж, теб той просто няма да чуе.

gabsit000
10-27-2011, 05:44
иди обяснявай на мъж тия неща,за тях винаги от нежелание било :x ..ми изнесете се на квартира,живейте няколко месеца,да видим като стане дума за сметки и едно друго дали пак ще говори за такива неща,при тях докато не им опре до кокала както се вика,няма разбиране...

mon4eto
10-27-2011, 06:41
Ако го обичаш нищо не пречи да поживеете заедно , все пак да видиш дали ще се разбирате. За сватба е рано , права си, без финансова стабилност семейство не е добре да се създава. Но моят съвет е да заживеете заедно , за да видиш дали нещатата ще са добре , защото повярвай ми различно е,когато не живеете заедно. Ще ти дам пример с мен : С моя приятел заживяхме заедно след като аз завърших средното,сега уча висше , работя и сме добре .Разбира ме се повече от добре и съм сигурна , когато един ден решим , че сме достатъчно добре финансово , ще създадем семейство. Най - важното е ти да си сигурна в това , което искаш. Успех :)