PDA

View Full Version : Болка в зъб без нерв



slavito007
10-20-2011, 16:35
Здравейте. В понеделник ми извадиха нерва на зъба и го запълниха с лекарство. От вторник има някаква болка в този зъб. Не е постоянна, не е някаква рязка. Появява се когато дъвча с този зъб. Не съм сигурен, но мисля, че се води предкътник. В събота ще ходя отново (май за запълване на канала). Моля ви, успокоете ме, че това е нормално, защото след болката от понеделник не съм сигурен, че психически ще издържа още веднъж :smt022

ImmortalSportFreak
10-22-2011, 14:39
Е,оправиха ли ти зъбчо днес? :)

dingdong
10-22-2011, 14:44
И на мен като ми вадиха нерв ме болеше.. Ще те боли максимално 1 седмица !

Reignfire
10-22-2011, 20:01
Най-вероятно е остатъчна болка-фантом.Или не те боли точно зъба а челюстта,откъдето е изваден нерва.

slavito007
10-23-2011, 06:53
Е,оправиха ли ти зъбчо днес? :)

Ами отидох и й казах, че усещам топло и студено със зъба. Тя почисти лекарството и почна да ръчка с онези игли. Стигна до апекса и каза, че вероятно бил останал някой нерв в микроканалчетата и че не би трябвало да ме боли вече. Не искаше да рискува и отново ми сложи лекарство. Другата събота ще ми запълва канала и ще пломбира зъба. Вчера обаче ме наболяваше зъба. Не самия зъб, ами сякаш е натъртен и ме боли около него, не мога да обясня точно :D Днес е малко по-добре, но сякаш зъбът леко се е повдигнал. Дали се е подул венецът от това ръчкане, не знам.
Просто от едно малко кариесче какво стана направо не ми се мисли :-o

zoreto
10-23-2011, 08:02
нормално е да те наболява, мен 2 седмици ме мъчиха с тоя зъб и след 1 година ,все още ме наболява но от много горещо

slavito007
10-26-2011, 16:36
Мина седмица и половина. От понеделник се тъпча с нурофен, защото не ме оставя. Днес сутринта се събудих в 5 заради този зъб. Какво да правя? Зъбът е с лекарство още, пак събота ще ходя, но прогрес не виждам :smt022

Incineerate
10-26-2011, 19:22
И на мен преди няколко години ми вадиха нерв и много болеше , но само когато го вадиха (нерва). След това доколкото се сещам не ме болеше.

ledenakrasota
10-26-2011, 19:26
Нормално е. Умрелият зъб реагира на нещо си. Не помня как ми го обясниха, но моят ми реагираше и 3 до 6 месеца след умъртвяването. :)
Не се притеснявай и си питай лекаря, когато го посетиш. :)

NambyPamby
10-26-2011, 21:44
Ми много интересно как реагира на квото и да било зъб с изваден нерв. :-o Явно не е изваден като хората + че зъбът не е бил умъртвен напълно.

slavito007
10-26-2011, 23:06
Ами тя уж го доизвади нерва миналия път. Наистина сега не ме боли толкова като дъвча на него, но пък болката е супер странна - едва ли не обвхаща околните зъби и ченето. Като ме пита каква е болката вече се чудя какво да обясня :?

Mi6inka
10-27-2011, 07:59
Мен след едно много мъчително лечение, пак така ми вадиха нервите, ама беше голям филм, защото каналите ми били не знам си какви, та..както и да е, след като всичко приключи имах някаква болка известно време, но тя по-скоро беше от това човъркане, натискане, третиране на зъба, и по-скоро беше в самата основа болката, може би дори венеца.. Ако не можеш да търпиш отивай по-рано при зъболекаря си.

slavito007
10-27-2011, 12:05
И аз имах чувството, че болката е от самото човъркане, което си е доста агресивна процедура както и да го погледнем :) Но идва и моментът на страх, че нервът все още не е напълно изваден. Това има ли как да се установи на 100%

А и друго. Вчера последно изпих две таблетки нурофен към 16 часа. Учудващо (и да чукна на дърво) от тогава не ме е боляло. Последните дни сутрин, към обяд и вечер задължително ме болеше. Надявам се болката да е била от самата процедура и вече всичко да е наред. Часът все още си ми остава за събота :)

Mi6inka
10-27-2011, 14:34
И аз имах чувството, че болката е от самото човъркане, което си е доста агресивна процедура както и да го погледнем :) Но идва и моментът на страх, че нервът все още не е напълно изваден. Това има ли как да се установи на 100%

А и друго. Вчера последно изпих две таблетки нурофен към 16 часа. Учудващо (и да чукна на дърво) от тогава не ме е боляло. Последните дни сутрин, към обяд и вечер задължително ме болеше. Надявам се болката да е била от самата процедура и вече всичко да е наред. Часът все още си ми остава за събота :)

Хм...ами нали след като ти извадят нерва, зъболекарят запълва каналите с някаква течност ( или не знам там какво е) след което пак ходиш и пак се повтаря процедурата ( поне при мен беше така ). На мен ми правиха 2 пъти снимка на зъба, за да се разбере какво точно се случва вътре в тези канали. Предполагам, че това е начина по-който разбират дали има или няма нерв. На теб снимка правиха ли ти?

slavito007
10-27-2011, 15:19
Да, запълват с една розова субстанция и после се слага пломба. Обаче аз все още съм с лекарство, понеже ми каза, че е по-добре да не рискуваме директно да го запълва. И не, не ми е правена снимка :\

Mi6inka
10-27-2011, 15:25
Да, запълват с една розова субстанция и после се слага пломба. Обаче аз все още съм с лекарство, понеже ми каза, че е по-добре да не рискуваме директно да го запълва. И не, не ми е правена снимка :\


Това за мен наистина е странно.. Не знам дали само при мен е имало нужна, но по думите на зъболекарката останах с впечатление, че се прави снимка, за да се види. Но..пак казвам, може за моя случай да е имало нужда. Боли ли те?