PDA

View Full Version : Хелоуин Парти



callia
10-21-2011, 17:24
Здравейте ;) чудех се дали някой знае или организира хелоуин парти... така де, да дойдем с няколко приятелкиии?!? :grin:

callia
10-21-2011, 17:39
Айде, бе, 10 души видяха темата и никой ли не можа да измъдри нещо?!

Shturrrche88
10-21-2011, 17:46
Много тъп "празник"....
Не ме кефи идеята за празнуване :x

callia
10-21-2011, 17:58
Абе, спрете се с това, че не е български. И кво?! Свети Валентин да не би да е български?! А Коледа?! И той не е от България. И пак ги празнуваме. Като не искате да го отбелязвате - за вас си е! Има хора, които се наслаждават, без да се правят на 'патриоти' и без да му мислят много-много!

thegreenzombie
10-21-2011, 18:09
батеее ;х колко такива теми ще се изпишат до 31ви :x сложи си там някакъв чаршаф на главата и се прави на дух... к'во самоо питате :D не целя грубост, амм ми писна вече ..... пиши в търсачката :!:

callia
10-21-2011, 18:46
Ама аз имам костюм.. питам дали знаете някой да организира парти, за бога! Абе, четете, бе, мързели!

Spoke
10-21-2011, 18:50
Прати снимки на теб и приятелките ти и може да организирам нещо... :lol:

callia
10-21-2011, 18:51
Ама ние сме малки, има време, след 4-5 годинки... :grin: :-D :D

thegreenzombie
10-21-2011, 18:51
Ама аз имам костюм.. питам дали знаете някой да организира парти, за бога! Абе, четете, бе, мързели!

точно за т'ва сигурно има вече 45466 теми :?

Spoke
10-21-2011, 18:52
Малки малки, колко да сте малки...

callia
10-21-2011, 18:59
на по 13-14
:grin:

Spoke
10-21-2011, 19:00
Идеалка сте. :lol: :lol: :lol:
БТВ повече успех ще имаш ако кажеш за кой град става въпрос, та да могат да те опътят хората.

Shturrrche88
10-21-2011, 19:35
Абе, спрете се с това, че не е български. И кво?! Свети Валентин да не би да е български?! А Коледа?! И той не е от България. И пак ги празнуваме. Като не искате да го отбелязвате - за вас си е! Има хора, които се наслаждават, без да се правят на 'патриоти' и без да му мислят много-много!
Много бъркаш, душко. Не става въпрос за патриотизъм, нито дали един празник е български, или не. В случая, Коледа не ти е правилен пример, защото е християнски празник. Празнуват го католици, протестанти, православни християни. Докато Хелоуин е езически празник, на друг народ-не е световен, религиозен празник, сеш се? Ние си имаме кукери. Аз св. Валентин също не празнувам. Ама не защото не е български, а защото е католически празник.
Така че, не ми развивай безпочвени теории, защото няма смисъл.
Никой не ви е казал да не празнувате-обличайте се като олигофрени и се наливайте с бира, защото се съмнявам, че ще тръгнете да обикаляте по чужди къщи, за да си искате бонбони :razz: :razz: :razz: :razz:

callia
10-21-2011, 20:30
Е, бонбоните - няма, ясно е. А за кукерите - да те видим тебе - да ходиш посред улиците, облечен/а с маска и звънци, и тазнцуваш кукерски.. 'танци'?! Не си го представям..

callia
10-21-2011, 20:33
А, да, и мерси, че ми напомни. От Варна, ако има значение, щото 70 % от народа ще ни се нахвърлят.

xoxi
10-22-2011, 07:54
Вие защо сами не си организирате?
Мен като идея, празника ми харесва. Но точно пък в България е някаква жалка пародия. Ако някой тръгне да организира нещо, то ще е супер несериозно и без грам въображение.

callia
10-22-2011, 12:05
Ами, аз мислех да направя нещо вкъщи, но нашите няма да са мн съгласни... пък и изисква супер-голяма подготовка.

Aeris
10-27-2011, 21:50
АХаха @Shturrrche88 е извинявай, ама кукерите са си 100% езическа традиция. :razz:

callia
10-28-2011, 17:58
Приятели, весел Хелоуин, въпреки че още е рано! ВВ!

ImmortalSportFreak
10-29-2011, 00:44
Ще се съберем у една приятелка и както миналата година ще разрежем тикви,ще им направим зловещи лица и ще запалим свещи в тях. :lol: Ще бъде забавно! :-D

Приятно празнуване на празнуващите! :P

DivX
10-29-2011, 08:47
Предлагам другата година да се организираме във Варна някои хора! Секи ще даде идея и ще решим.

friedpotato
10-29-2011, 19:45
Лично аз ще се събера с една приятелка. Ще гледаме страшни филми - Петък 13-ти, Хелоуин и Кошмари на Елм Стрийт и ще си готвим тиква, ако техните дават. :-D Защо и вие не направите така? По - яко е като сте сами на тъмно. Някак си се усеща истинската магия на празника. :grin:

lovefantasy
10-29-2011, 19:49
Мен като идея, празника ми харесва. Но точно пък в България е някаква жалка пародия. Ако някой тръгне да организира нещо, то ще е супер несериозно и без грам въображение.

Съгласна съм. В повечето случай хората си взимат само някакви аксесоари като шапка на вещица, рогца или нещо такова и тва трябва да е костюм, да не говорим, че украсата изобщо липсва.
Тази година ще правя парти за Хелоуин вкъщи и се готвя от доста време.
Накупила съм различни тикви, отделно ще сложа свещи, прилепчета и всякакви други нещица свързани с празника. За храната също съм намисилила да е нещо по интересно. Повечето ми приятели го взимат на сериозно тва с костюмите и си накупиха или си направиха. Надявам се да мине весело и на всички да им хареса :grin:

sapphire5
10-30-2011, 07:03
За съжаление, малко хора празнуват този празник в България.

Shturrrche88
10-30-2011, 09:30
АХаха @Shturrrche88 е извинявай, ама кукерите са си 100% езическа традиция. :razz:
Извинена си. Може да е езическа традиция, но е БЪЛГАРСКА езическа традиция. И празнуването на св. Георги е езически празник с коленето на агнето, и шарана на св. Никола също...

Aeris
10-31-2011, 10:56
Така е...и Коледа си е езически празник, съвсем не български, св. Георги също... Тогава като си празнуваме като цяло езически празници, къв е проблема да празнуваме и още един its not big deal. Всъщност Хелоуин и Коледа се различават от другите езически празници, които отбелязваме, по това че са забавни за повечето хора- готиното чувство да отваряш подаръци и готиното чувство да се правиш на зомби в някой клуб (например). Независимо дали е българска езическа традиция, или келтска, или римска или ала бала- важното е да се забавляваш и не мисля че нормалните хора отдават особено дълбоко значение на произхода на съответното събитие, пораждащо единствено хубави емоции. Това е важното.

Vagabond
10-31-2011, 14:06
В Самоков(градче на 55 км. от София) организират яко парти в кафе-клуб Искър.Аз и няколко приятеля ще ходиме...
хах :D

Verminaard
10-31-2011, 14:15
Абе вие на правите разлика между религиозен и народен празник.
Как коледа,св. Георги и прочее са езически празници бре?
Християнски празник в християнска страна не е езичество.
И честито - празнувайте си още една американска оргия на консуматорството.Кретени.

naviacha
10-31-2011, 14:54
Гледам че последно време и дечицата са се филмирали по тоя Хелоуин - ходат от врата на врата маскирани и с чували да искат бонбони.. и у нас звъняха, дадох им някви шоколади (щото бяха гадни не за друго :D )

callia
10-31-2011, 19:42
Радвам се, че има и хора, които оценяват забавлението... иначе вие как прекарахте? Аз току-що се връщам от 1 партии... и беше супеер яко!!

psychopath
11-01-2011, 06:51
Рождество Христово...и да, християнски празник е.

Аз си намерих повод да се накъркам, щото не съм на кеф нещо...естествено, не съм ходил като олигофрен хахах

ю кепиталистик пигс...ин Совиет Раша, ю дон'т кол полис, полис колс ю :lol:

Aeris
11-01-2011, 08:56
Коледа и Хелоуин са на 100% езически празници, но и двата са преиначени от Църквата. Това е друа тема.
Иначе и аз вчера бях на парти в София, което се проведе в един от факултетите на Художествената академия и беше лудница. Излъчваха страшни стари филми в една от залите, което беше яко. А там където ставаше купона, беше пак като от филм, супер олд скуул, много добре се бяха справили организаторите и хората се бяха постарали за костюмите си определено, не бяха с шапки на баба Яга, крилца на ангел и рогца на дявол :razz:
Та препоръчвам го като място за другата година. :)

lovefantasy
11-01-2011, 10:23
И аз снощи бях на парти и после на клуб, всички бяха много яки и оригинални. Лудницааа :grin: