PDA

View Full Version : Някакви съвети ?!?



whitediamond
10-21-2011, 18:52
Така,значи проблемът е,че в даскалото общо взето през часовете спа. Не се друсам де,но изобщо не мога да разбера , камо ли запомня нещо. В смисъл тия от класа,дето не са от най-ученолюбивите си слушат в часа и общо взето така си научават урока. Докато аз гледам тъпо и преписвам от дъската,а после ми се карат,че не внимавам в час. Само аз ли съм така?!?

Colouring
10-21-2011, 19:43
Не може да искаш и да не запомняш нищичко.Ако си сутрин вероятно ти се спи.И аз по повечето часове само се прозявам,но просто спя супер малко последно време.Лягай си по-рано,за да се наспиш и сутринта да си бодра.След това просто се концентрирай в час,слушай и най-важното-опитвай се да разбереш госпожата/господина.Друго нещо,което помага,е воденето на бележки.Пиши си някъде това,което смяташ за важно.Кратко,точно и ясно.После като си погледнеш бележката веднага ще се сетиш за какво иде реч.

Arclight
10-21-2011, 21:50
Въобще не си единствена :)

Не мога да понасям влудяващо монотонния глас на учителката, а ако седна да пиша, неизменно се отплесвам в собствени мисли...

Е, има нещо, с което се опитвам да си помогна. Когато слушам учителката, си представям сцени от перфектно направен документален филм, в който тя е говорителя. Умение, което дългогодишно съм трупала с игра на Тъмници и дракони :D

Пробвай все пак :)

dPa3HuTeJl
10-22-2011, 05:19
Епа аз от няколко годинки насам си ходя на даскало да се наспа няколко часа,едно кафенце и пак в нас.. вече не виждам кое му е ненормалното

boom29
10-22-2011, 12:58
Еми недей да спиш.

antineutral
10-27-2011, 07:33
Така,значи проблемът е,че в даскалото общо взето през часовете спа. Не се друсам де,но изобщо не мога да разбера , камо ли запомня нещо. В смисъл тия от класа,дето не са от най-ученолюбивите си слушат в часа и общо взето така си научават урока. Докато аз гледам тъпо и преписвам от дъската,а после ми се карат,че не внимавам в час. Само аз ли съм така?!?
Не, не си само ти. Но след като не можеш да запомниш нещо, по-добре не се измъчвай напразно :)

npp
10-28-2011, 18:54
едва ли само ти си бил така досега, за да си помогнеш можеш да си намериш някакво научно занимание, в смисъл някаква наука, с която да ти е приятно да се занимаваш и да изучаваш, това може да ти помогне да станеш по схватлив и в училищните предмети, също така е добре винаги да се стараеш да мислиш и говориш правилно и ако трябва да обмисляш нещата предварително вместо в последния момент