PDA

View Full Version : Вместо да преинсталирам Windows 7 то инсталирах за втори път



ivietka
10-21-2011, 21:23
Предварително се извинявам, ако темата се повтаря, но не открих такава тема.
Значи скоро ми прeинсталираха Windows 7 на лаптоп Dell.
Проблемът е, че когато са го инсталирали не са сложили да може да се пише на Български език.
Аз веднага си го изтеглих, но когато си инсталирам програма на Български не се появяват Български букви, а някакви странни Инджикитайски букви. Когато си изтеглих филм със субтитри работата беше същата. И така стигнах до изводът да си Преинсталирам Windows 7.
Направих всичко както трябва, но когато включвам компютъра ми се появава на черен фон да си избера или старият Уиндолс 7, или този който току що съм инсталирала.
Явно вместо да го преинсталирам съм го инсталирала още веднъж. Сега не знам какво да правя и как да премахна единия Уиндолс.
Ако някой може да помогне ще му бъда много благодарна!!
Ако се нуждаете от повече информация само кажете.
Моделът на лаптопа е Dell Inspiron N5110.
Благодаря предварително!

MaGuSs
10-21-2011, 22:21
за 5 мин работа или ( за 10 кликания ) си си удължила работата за с часове. Инджи буквите се оправят от Language / трябваше да попиташ още тогава в форума или да потъриш с търсачката /. Сега си преинсталирай Windows-a пак, но преди това изтрий всички дялове и ги създай наново !

hamilcar
10-22-2011, 05:44
Формата също е задължителен.

Иначе шрифта се оправя от control panel - clock, language and region - region and language - administrative - change system locale и трябва да избереш Bulgarian.

ivietka
10-22-2011, 09:30
Благодаря много за бързите отговори!
Току що си оправих проблема с езика.
Но не знам как точно да го преинсталирам, за да не направя отново някоя глупост.
Ако някой от вас знае стъпките по които се преинсталира точно моля да ми каже.
Отново Благодаря за бързите отговори! :)

ivietka
10-22-2011, 10:48
Успях да преиснталирам Windows 7 успешно!! :) :)

MaGuSs
10-22-2011, 12:53
честито..

ZloboMiR
10-22-2011, 20:07
за 5 мин работа или ( за 10 кликания ) си си удължила работата за с часове. Инджи буквите се оправят от Language / трябваше да попиташ още тогава в форума или да потъриш с търсачката /. Сега си преинсталирай Windows-a пак, но преди това изтрий всички дялове и ги създай наново !
Не разбрах защо чак часове, максимум час с популярните програми. И защо да форматира нещо друго освен С: ?

10-24-2011, 06:00
за 5 мин работа или ( за 10 кликания ) си си удължила работата за с часове. Инджи буквите се оправят от Language / трябваше да попиташ още тогава в форума или да потъриш с търсачката /. Сега си преинсталирай Windows-a пак, но преди това изтрий всички дялове и ги създай наново !
Не разбрах защо чак часове, максимум час с популярните програми. И защо да форматира нещо друго освен С: ?

Аз трябва да съм най-тъпия тук, защото не схващам защо въобще ще преинсталира отново.

ZloboMiR
10-25-2011, 23:27
Аз трябва да съм най-тъпия тук, защото не схващам защо въобще ще преинсталира отново.

Защото наистина съвсем пресен Уин 7 на мощен нов компютър се преинсталира за под 10 мин. А да обясняваме как да редактира старт опциите е малко рисковано.

hamilcar
10-26-2011, 05:19
темата е приключена