PDA

View Full Version : Въпрос



Missmarch
10-22-2011, 14:43
В тая тема няма да разказвам своите или чужди драми, а да ви задам следното:
"При избора си на партньор, човек подбира хора от срещуположния пол, които да приличат на самия него."

Съгласни или не ?

Goddess
10-22-2011, 14:46
Не.

Wwwooow
10-22-2011, 14:49
До някъде да.

Missmarch
10-22-2011, 14:51
До някъде да.

И аз така си мисля, забелязвала съм го просто, но понеже за да бъда сигурна трябва и да се допитам до други мнения...

Sh@d0w
10-22-2011, 14:51
Аз лично мисля, че човек търси това у половинката си, което го допълва. И това допълване е взаимно.

Soraq
10-22-2011, 14:55
До някъде да.

SisiStrange
10-22-2011, 15:01
Аз лично мисля, че човек търси това у половинката си, което го допълва. И това допълване е взаимно.
Точно така. Не можеш да си супер с някого, с когото във всичко сте еднакви. Така няма какво да си покажете и на какво да се научите.
Важно е да имате еднакви представи за това какво искате и какви правила да има между вас. И дотам.

NomNomNom
10-22-2011, 15:05
Човек подсъзнателно се стреми към разнообразие на гените, защото човек, който да прилича визуално на него , може да му е братовчед и да се получат генетични аномалии .
Примерно ако се оженят двама далечни братовчеди , правено е и проучване, те няма да се желаят толкова и нищо чудно да се разведат .

Ако гледаме характер - хубаво е човекът и половинката му :
-да имат сходни интереси и противоположен (допълващ се ) темперамент.
Тук имаме интереси + интереси = 0 разлика + 0 разлика и темперамент -1 + темперамент 1 = 0 .

Или : допълващи се умения , допълващ се темперамент, съответно -1 +1 -1 +1 = 0 .

Другите комбинации , каквото и да си говорим - не държат дълго.

zority7
10-22-2011, 15:06
Търсиш близки черти до своите, но и нещо което да е различно от теб :)

Missmarch
10-22-2011, 15:12
Е мс за постовете ви но аз имах впредвид не характера, а самото излъчване, самото лице на другия :D може да е леко така глупаво но.... :oops:

Sh@d0w
10-22-2011, 15:14
Е мс за постовете ви но аз имах впредвид не характера, а самото излъчване, самото лице на другия :D може да е леко така глупаво но.... :oops:

Ти като търсиш момче, търсиш някой с твоето лице и коса ли? :shock: :lol:

ivcheto0o
10-22-2011, 15:15
За характера донякъде да,за външния вид абсолютно не.

SisiStrange
10-22-2011, 15:16
:-o Как така да търсиш еднакъв външен вид? :-o Все едно рус с руса и синеок със синеока ли? Не, няма такова нещо. Моя е рус, аз съм кестенява и като цяло се различаваме на външен вид. Никога не съм търсила себе си във външния вид на гаджето ми.

Missmarch
10-22-2011, 15:16
Е мс за постовете ви но аз имах впредвид не характера, а самото излъчване, самото лице на другия :D може да е леко така глупаво но.... :oops:

Ти като търсиш момче, търсиш някой с твоето лице и коса ли? :shock: :lol:

Нее , не глупости...
Щото доста хора отбелязаха, че с този в който съм влюбена си приличаме аааааааадски много... имам впредвид външен вид.. а за характера вече не съм сигурна мн мн :lol:

Sh@d0w
10-22-2011, 15:17
Моя е рус

Мооооооооооооооля?

оф може би малко...! 8-)

SisiStrange
10-22-2011, 15:17
Съвпадение? :-o

Missmarch
10-22-2011, 15:18
Пак да кажа, имам впредвид дали според вас човек несъзнателно се привързва към някой който изглежда що-годе като него... Било то еднакви устни, форма на лице, нос или форма на очи ?

SisiStrange
10-22-2011, 15:19
При мен въобще не е така. Като се замисля никое мое гадже никога не е имало нещо общо на външен вид с мен.

blaaablaaablaaa
10-22-2011, 15:23
Аз лично мисля, че човек търси това у половинката си, което го допълва. И това допълване е взаимно.
+1

Missmarch
10-22-2011, 15:23
Е аз просто да питам :oops: мерси все пак

NomNomNom
10-22-2011, 15:23
Пак да кажа, имам впредвид дали според вас човек несъзнателно се привързва към някой който изглежда що-годе като него... Било то еднакви устни, форма на лице, нос или форма на очи ?
Не, научно доказано е , че е точно обратното .
Можеш да ми погледнеш поста на другата страница.

SisiStrange
10-22-2011, 15:25
Моя е рус

Мооооооооооооооля?

оф може би малко...! 8-)
Рус.
Категорично.

Sh@d0w
10-22-2011, 15:26
Моя е рус

Мооооооооооооооля?

оф може би малко...! 8-)
Рус.
Категорично.

Троли, не я слушайте!! :D

SisiStrange
10-22-2011, 15:28
Троли, не я слушайте!!
Опитва се да се измъкне по бели гащи. :D Рус е. Всичките ми приятели казват: "Имаш русо гадже." И аз кимам. ;-)

ПП. Спамер.

anonymous708973
10-22-2011, 15:29
Пак да кажа, имам впредвид дали според вас човек несъзнателно се привързва към някой който изглежда що-годе като него... Било то еднакви устни, форма на лице, нос или форма на очи ?

Не, макар че с бившия ми приятел са ни питали дали сме брат и сестра :Д
И двамата с кафеви очи (е, моите са почти черни), прави тъмни коса, с приблизително еднакъв тен, еднакво чело, сходни носове и разстояние между носа и горната устна 8-) Имахме си прилики :Д

Убедена съм, че на човек са му интересни противоположните на него хора, но истината е, че имаш бъдеще с човек със сходни интереси, темперамент и виждания. (Е, добре е да не сте и двамата нерваци, примерно :Д)

NomNomNom
10-22-2011, 15:34
За моя веднъж бяха казали , че е е баща ми :-o
По повод тази снимка.
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/318342_2020821360933_1255917333_31768080_164340593 4_n.jpg

Иначе аз съм светла, той е черен.
Родителите ми пак са така - майка ми е с черна , чуплива коса , тъмна кожа, тъмно кафяви очи , ниска - 158см .
Баща ми е рус, синеок, с къдрава коса , светла кожа , висок към 1.80.
Аз съм на баща ми , само косата ми е леко по-тъмна и чуплива , а кожата ми е един тон по-тъмна.

IlovEmyPuffYToY
10-22-2011, 15:44
не смятам така, защото попринцип си падам по руси типаве със светли очи или такива с къдрава или с черна коса, пък аз съм брюнетка с изправена коса и кафяви очи :)

ManonDilova
10-22-2011, 16:38
Поне при мен не е така, дори е точно обратното май. :D

Delala
10-22-2011, 19:36
Противоположностите се привличат.

eclipse3
10-22-2011, 19:45
Съгласна съм с Delala ,както и с едно по-горно мнение,което каза подобно нещо! Аз поне съм търсила ( и търся) човек с който се допълваме! Даже с бившия бяхме доста различни,но много дълго време ходихме

Azoria
10-22-2011, 21:34
Точно такива хора търсим,с които да имаме общо. Но обикновено се влюбваме в тези,които ни допълват. :)

AliceSw
10-22-2011, 21:36
логиката е безумна...не мисля, че съм само аз, която не си избирам напълно еднакви на външен вид мъже, значи, не търся и да приличат на мене...да не говоря, че не си търся ниски, светли луничави мъже :D

fenkaaa
10-23-2011, 01:19
С приятеля ми сме кажи речи доста противоположни,но съм почти година с него,така че не съм съгласна.Пък и до сега не съм била с някой,който да прилича на самата мен,по тази твоя логика.

CrookedMirror
10-23-2011, 08:53
Т'ва за приликите във външния вид е дивотия. Що се отнася до характерите - ако нямат сходен мироглед, разбирания, връзката няма да просъществува дълго и няма да е пълноценна. Ама е хубаво като темперамент да са различни, да се интересуват от различни неща.., за да има какво да научат един от друг и да им бъде динамична и интересна връзката. :)

Bozichko
10-23-2011, 11:47
Играли сте си с магнити предполагам? Нали знаете какво става, когато допрете еднаквите полюси един към друг? Отблъскват се.. Противоположностите се привличат!!! Ако ще си търся приятелка, то ще е момичето, което ме допълва, а не, което е същата като мен.

Vladel
10-23-2011, 11:51
Аз съм чувал,че противоположностите се привличат.

gabsit000
10-24-2011, 05:56
Е мс за постовете ви но аз имах впредвид не характера, а самото излъчване, самото лице на другия :D може да е леко така глупаво но.... :oops:


знам за какво говориш и аз съм забелязвала колкото и налудничаво да звучи двойки които доста прилика имат,един вид не са гаджета,ами брат и сестра :D това мисля,че е несъзнателно просто така се получава,аз лично не се стремя към това и никога до сега не съм срещнала такъв,но отстрани много съм срещала такива ...

Violenza
10-24-2011, 06:10
Това с противоположностите е най-голямата простотия. Ако се смятам за интелигентна, значи да си търся глупав мъж, нали само противоположностите се привличат? :-o


Аз съм съгласна с твърдението. Единственото, което аз съм, а за мъж направо мразя, е че много лесно вдигам скандали, дори и за много дребни неща. А мъже нерваци не просто не понасям, ми даже не искам да познавам.

DogShit
10-24-2011, 09:10
Принципно да. 8)

Missmarch
10-24-2011, 09:48
Е мс за постовете ви но аз имах впредвид не характера, а самото излъчване, самото лице на другия :D може да е леко така глупаво но.... :oops:


знам за какво говориш и аз съм забелязвала колкото и налудничаво да звучи двойки които доста прилика имат,един вид не са гаджета,ами брат и сестра :D това мисля,че е несъзнателно просто така се получава,аз лично не се стремя към това и никога до сега не съм срещнала такъв,но отстрани много съм срещала такива ...

Точно това имах впредвид... всъщност несъзнателно хората се сближават с някой, в който виждат частица от тях самите и в характер и във външен вид

Sintya
10-24-2011, 09:51
Не мога да си представя да съм с някои, който е различен от мен. Има други приоритети, хобита, интереси... няма как да стане просто. Човек се взима с някои, с които поне малко си прилича и има нещо общо, което ги свързва. Говорим за връзка повече от 1 - 2 седмици.

BrainlessROCKBABY
10-24-2011, 10:53
До някъде да.

И аз така си мисля, забелязвала съм го просто, но понеже за да бъда сигурна трябва и да се допитам до други мнения...
мда :}

Bozichko
10-24-2011, 20:57
Това с противоположностите е най-голямата простотия. Ако се смятам за интелигентна, значи да си търся глупав мъж, нали само противоположностите се привличат? :-o


Аз съм съгласна с твърдението. Единственото, което аз съм, а за мъж направо мразя, е че много лесно вдигам скандали, дори и за много дребни неща. А мъже нерваци не просто не понасям, ми даже не искам да познавам.

С начина ти на мислене, не показваш, че си интелигентна... Значи, хем не се съгласяваш с твърдението, хем после сама казваш, че търсиш нещо различно от теб (да не кажа противоположно).... Тва женската логика и вие не си я разбирате :-o

Violenza
10-25-2011, 15:08
С начина ти на мислене, не показваш, че си интелигентна... Значи, хем не се съгласяваш с твърдението, хем после сама казваш, че търсиш нещо различно от теб (да не кажа противоположно).... Тва женската логика и вие не си я разбирате :-o
Ти не показваш завидни умения в нещо доста по-елементарно - четенето. Пробвай пак.

xoxi
10-25-2011, 15:30
Това с противоположностите е най-голямата простотия.

Най-накрая някой да го каже.
Хората не сме магнити!!

Не се бях замисляла за това, но тази тема ме накара да открия доста прилики между мен и приятелят ми. Не търся 1:1 прилики, но и не харесвам коренно различните от мен. Това се отнася за външния вид.
Относно характерите. С приятелят ми сме почти идентични в това отношение. Разбираме се идеално, не сме имали никакви проблеми, нито сериозни караници. Аз познавам себе си, съответно познавам и голяма част от него и обраното. Един вид сме се опознали още преди да се срещнем.

Bozichko
10-25-2011, 20:23
С начина ти на мислене, не показваш, че си интелигентна... Значи, хем не се съгласяваш с твърдението, хем после сама казваш, че търсиш нещо различно от теб (да не кажа противоположно).... Тва женската логика и вие не си я разбирате :-o
Ти не показваш завидни умения в нещо доста по-елементарно - четенето. Пробвай пак.

Продължаваш да пишеш глупости. 1во написа, че щом противоположностите се привличали, значи трябвало ако си умна да търсиш тъп - изключително тъпо мнение. В следващото изречение споделяш, че не понасяш хора като теб, т.е. търсиш нещо различно, което в повечето случаи е противоположната страна.
Също така, никъде не е казано, че е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО противоположностите да се привличат, винаги има изключения, но начина на работа на магнита не е просто случайна. Това е природа, а срещу нея не може.