PDA

View Full Version : Онлайн пазаруване.



ThroughStruggle
10-22-2011, 15:48
Е, пазарувате ли онлайн? Кой сайт смятате за най-надежден и кой метод на плащане използвате? :)

amk933
10-22-2011, 16:04
Пазарувам.

Имам си кредитна карта на мое име, която е вързана към сметките на наще, но не са ми я ограничили, и си ползвам нея... 8-) Предупреждавам ги естествено, защото, ако не разберат от мен, на края на месеца ще има "К'во и 'що си правил?" :D

Иначе ползвам:
Nordstrom
Saks
Macy's от американските
amazon.co.uk
thebookdepository.co.uk от английските

И чат пат, ако наще искат нещо - sportsdirect...

Порблеми съм нямал никакви, но внимавам.
Ebay - НИКОГА.

Това е. :)

ПС: Това са сайтове, който ползвам и доставят до БГ. В чужбина ползвам и други.

ThroughStruggle
10-22-2011, 16:10
Питам, защото сега се замислям за amazon. Гладко ли минават нещата? За колко дни доставят? Мисля да плащам с Maestro Card, дано ги признават. 8-)

Защо никога ebay? :)

amk933
10-22-2011, 16:17
Амазон са супер точни, но си купувай от английския, защото става по-бързо и е по-лесно...

Също така, когато можеш си купувай от самия амазон, защото не всичко, което се продава на сайта, се диспечва от сайта...

Дни...зависи. Случвало ми се е да си поръчам нещо в неделя в 1 вечерта и да дойде във вторник сутринта. Случвало се е да чакам 10 дена. Но никога повече от 2 седмици не съм чакал при стандартна поръчка. Зависи от това дали ще го пратят с обикновена поща или UPS - това не го решаваш ти, а те на ротационен принцип. С UPS става за няколко дни, с другото за малко повече...

В Ebay е бъкано с фалшиментота. После и парите не ти връщат, ако не ти харесва нещо...не се занимавай. :)

Аз съм с Master и с Visa Electron - става. Майка ми е с Visa - пак става. За Maestro не знам, но съм 99% сигурен, че пак става...

Готиното на Mastera/Visa-та е, че като ходиш в магазини да си пазаруваш (а в Америка само така си пазарувам) даже и пин кода не трябва да си знаеш - драсваш подпис, показваш ID и заминаваш... :D

Little Death Star
12-03-2011, 14:08
Страшно много обичам да пазарувам онлайн поради ред причини.
Най-често използвам Ebay, но понякога срещам проблем с цялата процедура след самия аукцион. Последните няколко пъти използвах ето този сайт http://www.viaddress.com/ и съм доволна, защото ти дават виртуален US адрес и така участвам в търгове,които са само за САЩ. Пратките ми ги пратиха бързо ( по-малко от две седмици) , и доставката беше евтина в сравнение с други подобни сайтове- посредници.
Сега преди Коледа пак съм се запалила по онлайн магазините- несъмнено има неустоими предложения