PDA

View Full Version : Ревнувам за първи път.. И ТО КОГО!



pandelka
10-22-2011, 17:10
Имам нужда да споделя с вас това,за което аз не намирам отговори.
Знам,че ще има и груби коментари,без никакъв смисъл,но нека.
Изпитвам ревност към така да се каже най-добрата ми приятелка в момента.Смятам така,защото много често ми се случва да се нервирам,когато обръща повече внимание на друг,когато прекарва повече време с друг..Мога от всичко да изкарам повод ,за да се ядосам.Сякаш искам да е само моя приятелка,а знам,че това няма как да стане и съзнателно не го желая,но така излиза.Какво бихте ме посъветвали?

Sh@d0w
10-22-2011, 17:15
Да овладееш чувството си за притежание. Като за начало - намери си гадже.

ManonDilova
10-22-2011, 17:23
Имам нужда да споделя с вас това,за което аз не намирам отговори.
Знам,че ще има и груби коментари,без никакъв смисъл,но нека.
Изпитвам ревност към така да се каже най-добрата ми приятелка в момента.Смятам така,защото много често ми се случва да се нервирам,когато обръща повече внимание на друг,когато прекарва повече време с друг..Мога от всичко да изкарам повод ,за да се ядосам.Сякаш искам да е само моя приятелка,а знам,че това няма как да стане и съзнателно не го желая,но така излиза.Какво бихте ме посъветвали?

Когато се появи такъв момент, нейна реакция да те ядоса, започни да си задаваш въпроси - един вид гледай над нещата, през погледа на чужд човек - това РЕАЛНО ли трябва задължително да ме ядоса? на базата на какво изпитвам яд в момента? как изглежда ситуацията отстрани? и т.н. Вкарай се във филм: тя ме зарязва и излиза с друг, какво правя сега? стоя и се ядосвам и самообвинявам, че намира друг за по-интересен? Планувай си дните. Целта е да намираш алтернативи(решения) на проблема - тя като излезе с някого друг, излез и ти; напиши домашно, уплатни времето пълноценно. Обикновено в такива ситуации въпросите не са добро решение (защо излизаш с друг? намираш ме за скучна ли? не ти е интересно с мен? и т.н. само нажежават обстановката, защото явно до сега не си дала признак на чувствата си, а си ги таила в теб, затова едно евентуално твое избухване би я отдалечило от теб, така че работи със себе си и не се опитвай да я променяш нея. :)

pandelka
10-22-2011, 17:25
Да овладееш чувството си за притежание. Като за начало - намери си гадже.
Гадже си имам.

Тя знае,че се дразня.Това съм й го споделяла,приема ме такава и не ме упреква,търпи.Но самата аз не се чувствам добре и знам,че сигурно и тя,дори и да не го показва.

ManonDilova
10-22-2011, 17:28
А като знае не прави ли нещо по въпроса?

pandelka
10-22-2011, 17:33
А като знае не прави ли нещо по въпроса?
Тя не може да спре да си говори с всички.Разбира се никога не прави нещо нарочно,но аз буквално приемам всичко,дори да прегърне някой за едно чисто 'здрасти' се вижда цялата злоба в погледа ми.

ManonDilova
10-22-2011, 17:46
Според мен от това, което казваш, имам чувството, че се чувстваш недооценена по някакъв начин. Може би ще помогне, ако вземеш инициативата в свои ръце и я викаш да правите неща само двете, да имате нещо като "вашето време заедно". Или, по-крайно решение, да намериш и други хора, с които да си прекарваш добре времето.

pandelka
10-22-2011, 18:07
Според мен от това, което казваш, имам чувството, че се чувстваш недооценена по някакъв начин. Може би ще помогне, ако вземеш инициативата в свои ръце и я викаш да правите неща само двете, да имате нещо като "вашето време заедно". Или, по-крайно решение, да намериш и други хора, с които да си прекарваш добре времето.
Мисля,че имаш правилното чувство.Сякаш никога не ми е показала каква съм за нея. Ние имаме времето си заедно,има неща,които си споделяме само между нас,но сякаш не ми стига. :(

ManonDilova
10-23-2011, 08:57
Според мен от това, което казваш, имам чувството, че се чувстваш недооценена по някакъв начин. Може би ще помогне, ако вземеш инициативата в свои ръце и я викаш да правите неща само двете, да имате нещо като "вашето време заедно". Или, по-крайно решение, да намериш и други хора, с които да си прекарваш добре времето.
Мисля,че имаш правилното чувство.Сякаш никога не ми е показала каква съм за нея. Ние имаме времето си заедно,има неща,които си споделяме само между нас,но сякаш не ми стига. :(

Опитай се да определиш какво точно ти лиспва в приятелството ви - близост, разговори, споделяне, типично женски занимавки... ако успееш да намериш точно това, което не ти е достатъчно, може би ще успееш да поправиш грешката. :) И аз съм имала такива ситуации и познанства, в които уж всичко е окей, но не сме и чак толкова близки - споделяме си уж най-съкровеното, но като срещне някой, когото не познава чак толкова добре, почват едни целувки, едни прегръдки и подвиквания, а като дадения човек си замине, няма такива неща. Имай предвид обаче, че може да преиграва пред хората, които не я познават чак толкова добре, а да е искрена с теб. Винаги има много фактори, които играят, но на първо време се опитай да разбереш какъв е точно проблема( а той не е, че обръща повече внимание на другите, виж точно във вашето приятелство къде е проблема). :)

Delala
10-23-2011, 09:26
Силната ти ревност единствено може да срине приятелството ви. Помисли за нея като за вреда и се опитай да я пребориш.

uleto37
10-23-2011, 09:47
Спокойно и аз я ревнувам и то ужасно много.Може да ти помогне,ако поговорите.Ние говорихме и си казахме,че каквото и да става винаги ще сме си двете заедно и това ми помогна :grin: Май не се сещам за друго :D

InloveAgain
10-24-2011, 16:51
В същото положение съм,може да се каже.Все не ми стига нещо,все искам повече,а не е да кажеш да не го заслужавам.Но явно някои хора показват по друг начин какви сме за тях,без да трябва да ти повтаря колко много те обича и колко си важна за нея.Може би го прави по друг начин,нейн начин :)
За ревността не знам какво да ти кажа,защото аз не мога да се преборя с нея.Към някои хора може би винаги ще я изпитвам.

kyon
10-24-2011, 16:57
Всеки има право на лично пространство. Колко мислиш, че може да търпи това? Всичко писва рано или късно. Замисли се..

badsector
10-25-2011, 10:07
Вие правите ли секс помежду си?

g1lzaTa
10-25-2011, 12:25
Да овладееш чувството си за притежание. Като за начало - намери си гадже.

differenTgiirL
10-25-2011, 12:33
Вие правите ли секс помежду си?
:shock: :lol: :lol:

Jessie
10-25-2011, 12:57
Да овладееш чувството си за притежание. Като за начало - намери си гадже.
Чувството за притежание... вечният проблем при най-дорбите приятели.
Съгласна съм. :))

Vladel
10-25-2011, 13:27
Ти като нямаш други приятели,това не се отнася и за нея.

DogShit
10-25-2011, 14:40
Това, миличка, се нарича ' е г о и з ъ м '. Опитай се да осъзнаеш, че не живееш в собствен свят, а го делиш с други хора. :)

pandelka
10-25-2011, 16:43
Вие правите ли секс помежду си?
Разбира се,всеки ден по 5 пъти .. :-o
Vladel- не бих казала,че нямам други приятели ;)

Като ви чета изказванията,че сякаш искам да я притежавам,зле ми става.Не го искам това :?

NoMore
10-25-2011, 17:04
Проблема си е в теб овладей си чувствата, защото от ревност ще останеш без приятели (никой не обича да го ограничават!).

SuNnNnn
10-25-2011, 18:42
Да овладееш чувството си за притежание. Като за начало - намери си гадже.
това намек ли беше? :-o да, но иначе и аз преди мнгого ревнувах най-добрата си приятелка, но сега вече не ми пука. нямам желание да си хабя нервите с нея.

badsector
10-26-2011, 08:32
Разбира се,всеки ден по 5 пъти ...
Може заради това да е. Просто си се влюбила в нея. Нормално да я ревнуваш. Признай й чувствата си, пък каквото сабя покаже. Поне ще ти олекне :)

NightGuardian
10-26-2011, 08:36
А бе , ти си ненормална , вземи се стегни! Ревнувала най-добрата си приятелка. :razz:

Vladel
10-27-2011, 14:43
Vladel- не бих казала,че нямам други приятели ;)

Като ви чета изказванията,че сякаш искам да я притежавам,зле ми става.Не го искам това :?

Не се сърди ама така излиза...