PDA

View Full Version : Въпрос за контактни лещи



ImJuzChillin
10-23-2011, 12:54
Здравейте ,
днес си взех контактни лещи на bausch & lomb с диоптър -1.00.Взех си ги с рецептата за очила която ми беше предписана преди около 8 месеца.Сгрешил ли съм , че не съм се консултирал с лекар преди закупуването?Може ли това по някакъв начин да увреди очите ми?

ImJuzChillin
10-23-2011, 13:43
ами като сложа лещите виждам идеално.Исках само да знам дали трябва някакво специално изследване да се направи от очния лекар,например големината и формата на окото или нещо такова и дали трябва някаква специална марка.

ImJuzChillin
10-23-2011, 16:50
Ще отида на преглед утре но както се казва след дъжд качулка :D :D :D

dPa3HuTeJl
10-24-2011, 02:45
Здравей! Не е лоша идея да отидеш на лекар,но според мен няма нужда.Чел съм доста за лещите,имал съм много,щом на теб не ти дразнят,значи няма проблеми.Обикновено ако лещите не са ти по мярка,когато ги сложиш зеницата се увеличава и така виждаш размазано,започват да дразнят и т.н. Щом нито ти дразнят и си виждаш перфектно няма проблеми! Просто сменяй течността в 'чашката' по-често за да не се 'заразят' с нещо,като гъбички и т.н. Винаги си почиствай ръцете след като ги слагаш/махаш! Иначе може да стане сериозен проблем.Един мой познат 1 месец беше със марли на очите защото имаше възпаление.Успех!