PDA

View Full Version : яд ли ви е комуняги



macromicro
10-23-2011, 17:16
ПЛЕВЕЛЧЕТО ВОДИ,ПЛЕВЕЛЧЕТО ВОДИ :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

thoronaro
10-23-2011, 17:29
Преди няколко месеца бях сигурен,че Кунева ще спечели.Явно нищо не разбирам от политика.

svodnika
10-23-2011, 17:30
яд ме е

Nithael
10-23-2011, 17:55
ае вий луди ли сте ве?!
ПРОШКО ПРОШКОВ ЗА ПРЕЗИДЕНТ!!!

JagAlskarDig
10-23-2011, 17:57
ае вий луди ли сте ве?!
ПРОШКО ПРОШКОВ ЗА ПРЕЗИДЕНТ!!!

:razz: :razz: :razz:

batetoo
10-23-2011, 18:47
светльо витков за президент мухахахахахх :razz: :razz: :razz:

needle
10-23-2011, 18:47
Аз вече си избирам държава на която да стана покорен гражданин. Мисля да се изнеса към Либия или Тунис биха имали по-успешно правителство от това което ни очаква следващите 2 години.

Mi6inka
10-23-2011, 18:48
Искам Светльо !!!!!! :-# :-k :-k :-k :-k
Къде сбъркахме ?

JagAlskarDig
10-23-2011, 18:50
Аз вече си избирам държава на която да стана покорен гражданин. Мисля да се изнеса към Либия или Тунис биха имали по-успешно правителство от това което ни очаква следващите 2 години.

Като гледам колко си запознат, емигрирай наистина. Гласуваме за президент и кметове, не за правителство. Да не говорим, че един мандат е 4 години, а не 2...

fear4o
10-23-2011, 18:51
Да и 2 години вече минаха. Това имаше в предвид той.
Сега обаче ако Герб спечелят изборите те всъщност завземат България и до края на мандата няма да има 1 стотинка останала в тая страна...

yakuza_
10-23-2011, 18:52
Аз вече си избирам държава на която да стана покорен гражданин. Мисля да се изнеса към Либия или Тунис биха имали по-успешно правителство от това което ни очаква следващите 2 години.

Като гледам колко си запознат, емигрирай наистина. Гласуваме за президент и кметове, не за правителство. Да не говорим, че един мандат е 4 години, а не 2...
fail ?!

FeelMyPain
10-23-2011, 18:53
светльо е толкова култов...
а тая коза, дето са я арестували ме накара да умра на масата :lol:

needle
10-23-2011, 18:56
Аз вече си избирам държава на която да стана покорен гражданин. Мисля да се изнеса към Либия или Тунис биха имали по-успешно правителство от това което ни очаква следващите 2 години.

Като гледам колко си запознат, емигрирай наистина. Гласуваме за президент и кметове, не за правителство. Да не говорим, че един мандат е 4 години, а не 2...
Догодина президентът назначава главен прокурор и заместник-прокурор. Мандатът на сегашното правителство изтича май месец 2013-та година, което са има-няма 2 години и половина, по-всяка вероятност ГЕРБ едвали ще има пълно мнозинство за втори мандат и господин Плевнелиев би бил доста слаб президент който ще бъде смачкан от бъдещото правителство, не че някой от другите основни кандидати ще бъде по-добър де... Но това си е мое мнение, а аз нищо не разбирам.

JagAlskarDig
10-23-2011, 18:57
Да и 2 години вече минаха. Това имаше в предвид той.
Сега обаче ако Герб спечелят изборите те всъщност завземат България и до края на мандата няма да има 1 стотинка останала в тая страна...

Ами има балотаж, не е сигурно, че ще го изберат. Иначе е ясно, че Плевневлиев е една марионетка на Борисов, така че ще има "double fail".

yakuza_
10-23-2011, 18:58
Според мен ГЕРБ ще изкара по смъртно още един мандат като правителство и после ще се затрият.

Loken
10-23-2011, 18:58
яд ме е
Нека ти
:P

fear4o
10-23-2011, 18:58
Според мен ГЕРБ ще изкара по смъртно още един мандат като правителство и после ще се затрият.
Те няма да имат нужда от втори мандат. До края на тоя България ще е фалирала.

JagAlskarDig
10-23-2011, 18:59
Аз вече си избирам държава на която да стана покорен гражданин. Мисля да се изнеса към Либия или Тунис биха имали по-успешно правителство от това което ни очаква следващите 2 години.

Като гледам колко си запознат, емигрирай наистина. Гласуваме за президент и кметове, не за правителство. Да не говорим, че един мандат е 4 години, а не 2...
Догодина президентът назначава главен прокурор и заместник-прокурор. Мандатът на сегашното правителство изтича май месец 2013-та година, което са има-няма 2 години и половина, по-всяка вероятност ГЕРБ едвали ще има пълно мнозинство за втори мандат и господин Плевнелиев би бил доста слаб президент който ще бъде смачкан от бъдещото правителство, не че някой от другите основни кандидати ще бъде по-добър де... Но това си е мое мнение, а аз нищо не разбирам.

Не съм казал, че не разбираш, отделно, че си е лично мнение, от първия пост така излезе. Никой от кандидатите не е цвете за мирисане, но от абсолютно всички, Плевневлиев е най-зле за мен.

FeelMyPain
10-23-2011, 19:00
Според мен ГЕРБ ще изкара по смъртно още един мандат като правителство и после ще се затрият.
Те няма да имат нужда от втори мандат. До края на тоя България ще е фалирала.
не съм герб-ист, ама рофл-нах на изказването ти
и при леви, и при десни, и при царя бяхме по-зле

yakuza_
10-23-2011, 19:01
Средностатистическия българин е тип маркуч, колкото и гумав, толкова и кух. Така, че 100% ще има едни 25-30% които да ги подкрепят на следващите избори. Сериозно се замислям за миграция :-o

JagAlskarDig
10-23-2011, 19:01
На мен ГЕРБ ми изглеждат като новото НДСВ. Идват с големите думи, избират ги с някакво мнозинство, крадат, прибират си в джоба, каквото им трябва и след няколко години няма да минават бариерата. Ако се върнем по-назад във времето, то 1997 година и СДС имаха "престола", Костов начело на правителството, а Стоянов президент, но знаете как свършиха.

fear4o
10-23-2011, 19:02
Според мен ГЕРБ ще изкара по смъртно още един мандат като правителство и после ще се затрият.
Те няма да имат нужда от втори мандат. До края на тоя България ще е фалирала.
не съм герб-ист, ама рофл-нах на изказването ти
и при леви, и при десни, и при царя бяхме по-зле
Само при Царя бяхме по-зле, но Борисов има потенциала да го задмине. :lol:

yakuza_
10-23-2011, 19:04
Всъщност кое ти е било зле при царя ?

fear4o
10-23-2011, 19:06
всъщност досега Царя е крал най-много от държавата след него е Бойко.

JagAlskarDig
10-23-2011, 19:08
Според мен ГЕРБ ще изкара по смъртно още един мандат като правителство и после ще се затрият.
Те няма да имат нужда от втори мандат. До края на тоя България ще е фалирала.
не съм герб-ист, ама рофл-нах на изказването ти
и при леви, и при десни, и при царя бяхме по-зле

Поне преди вдигаха заплатите и пенсиите, да не говорим, че поне и минимално всяко правителство е работило за това България да влезе в НАТО и Европейския съюз, а според Борисов той е началото и краят. Правилно го иронизират с Бог. Друг е въпросът колко правилно се възползваме от членството си, примерно Великобритания иска да излиза от него, но принципно идеята е, че всяко нещо се надгражда, а не започва от нищото. Ние сме малко ориенталски манталитет, хващаме се на големите думи. В Западна Европа се сменят постоянно на 2 мандата социалисти и демократи. Просто едните харчат, харчат, вдигат заплати и пенсии, свалят данъците, хората живуркат, но после идва икономическия спад и идват другите, те пък пестят, режат всичко, хората недоволстват, но икономиката се развива. И така има един естествен кръговрат, просто на деситилетие на хората им писва един от моделите. А и там има няколко основни партии и фигури, а не като тук 1.20м. бюлетина, хиляди застъпници, стотици кандидати.

JagAlskarDig
10-23-2011, 19:11
Всъщност кое ти е било зле при царя ?

Няколко хиляди декара българска земя не ти ли се губи като за начало ? И другите имоти, които си прибра "Вервайте ми"...

needle
10-23-2011, 19:11
всъщност досега Царя е крал най-много от държавата след него е Бойко. Не бих казал, че е крал защото върху тези имоти които си му принадлежат така или иначе сега плаща данъци, които постъпват в хазната, иначе щяха да са държавна собственост и да са на призвола на съдбата.

yakuza_
10-23-2011, 19:12
Всъщност кое ти е било зле при царя ?

Няколко хиляди декара българска земя не ти ли се губи като за начало ? И другите имоти, които си прибра "Вервайте ми"...
И дядо ми си е взел земи след 89-та, чувал ли си за гръцкия цар ? Подобна история, съди Гърция в Страсбург и курррра за Гърция, плащат му всичко за което претендира. Същата история ще стане и тук.

fear4o
10-23-2011, 19:14
всъщност досега Царя е крал най-много от държавата след него е Бойко. Не бих казал, че е крал защото върху тези имоти които си му принадлежат така или иначе сега плаща данъци, които постъпват в хазната, иначе щяха да са държавна собственост и да са на призвола на съдбата.
Под "крал" в едно изречение с политика и особено ако става дума за България се разбира изчезването на пари от държавния бюджет.

novasum
10-23-2011, 19:17
Да и 2 години вече минаха. Това имаше в предвид той.
Сега обаче ако Герб спечелят изборите те всъщност завземат България и до края на мандата няма да има 1 стотинка останала в тая страна...

needle
10-23-2011, 19:19
всъщност досега Царя е крал най-много от държавата след него е Бойко. Не бих казал, че е крал защото върху тези имоти които си му принадлежат така или иначе сега плаща данъци, които постъпват в хазната, иначе щяха да са държавна собственост и да са на призвола на съдбата.
Под "крал" в едно изречение с политика и особено ако става дума за България се разбира изчезването на пари от държавния бюджет. Не знам колко е крал, но е факт че по негово време 2 лв стигха за 1 ден и оставаха, политическата сцена беше стабилна и въобще той си правеше истинска демокрация, не мога да кажа друго защото по време на неговото управление съм бил хлапе и единственото което ме вълнуваше бе сладоледа от 50 ст.

JagAlskarDig
10-23-2011, 19:22
Всъщност кое ти е било зле при царя ?

Няколко хиляди декара българска земя не ти ли се губи като за начало ? И другите имоти, които си прибра "Вервайте ми"...
И дядо ми си е взел земи след 89-та, чувал ли си за гръцкия цар ? Подобна история, съди Гърция в Страсбург и курррра за Гърция, плащат му всичко за което претендира. Същата история ще стане и тук.

Той хубаво има някакви имоти, но той си взе много над законното. А и горите принципно изобщо не влизат по закон в тази графа. То и аз от прадядо ми имам 99 декара земи, но едно време са били ниви, а сега към 60 декара са станали на гора, само другите са се запазили без много растителност, та се водят още ниви. И от общината ни показаха "дедовия" за останалите... А и след 1944 доста заменки са станали, както и да е.

JagAlskarDig
10-23-2011, 19:24
всъщност досега Царя е крал най-много от държавата след него е Бойко. Не бих казал, че е крал защото върху тези имоти които си му принадлежат така или иначе сега плаща данъци, които постъпват в хазната, иначе щяха да са държавна собственост и да са на призвола на съдбата.
Под "крал" в едно изречение с политика и особено ако става дума за България се разбира изчезването на пари от държавния бюджет. Не знам колко е крал, но е факт че по негово време 2 лв стигха за 1 ден и оставаха, политическата сцена беше стабилна и въобще той си правеше истинска демокрация, не мога да кажа друго защото по време на неговото управление съм бил хлапе и единственото което ме вълнуваше бе сладоледа от 50 ст.

То по тази логика, майка ми е казвала, че като е била малка 2 баници и една боза са били 10 стотинки, а за 5 лева си купувал нужното за голямо празненство.

fear4o
10-23-2011, 19:25
са за 5 лева можеш да си земеш баница, боза и тоалетна хартия накрая да си избършеш гъза

JagAlskarDig
10-23-2011, 19:27
са за 5 лева можеш да си земеш баница, боза и тоалетна хартия накрая да си избършеш гъза

Точно, тук те подкрепям напълно.

macromicro
10-23-2011, 19:29
Брей компетентния българин пак се изказа.Защо не ви поканиха вас в някое студио щом толкова сте наясно с нещата 8-) .Тоя краде оня краде,ясно е,че всички крадат цаката е да се избере по малкото зло.Гледам не споменавате комунягите в листата с крадците,те не трябва ли да са първи имайки предвид,че 45 години управляваха само те :? .Ама хайде няма да се правя и аз,че разбирам от политика,нека професорите спорят 8-) .

fear4o
10-23-2011, 19:31
Защото в момента коментираме НАЙ-ГОЛЯМОТО зло. То е ясно, че всички са крали и всички ще крадат.

psychopath
10-23-2011, 19:36
хХАХАХАХАХХАХАХАХ

К'УР ЗА ОВЧИЯ НАРОД! :-)

JagAlskarDig
10-23-2011, 19:37
То в целия свят няма чист политик. Пък и имаме гражданска позиция, затова и гласувах. Опитваме се да си изберем по-малкото зло.

macromicro
10-23-2011, 19:46
А мога ли да чуя разумен довод защо според вас Калфин би бил по добър президент от Плевнелиев?Що се отнася за тезата,че сега живеем най зле,нищо ново под слънцето.И през 2008 сте го писали същото.Винаги си мислим,че сега живеем най зле.Май е крайно време да разберем,че някой неща зависят и от самите нас.Най лесно е да обвиняваме за всички наши нещастия политици.

psychopath
10-23-2011, 19:54
я по-добре ти си заяви позицията и ни обясни защо ДА БЪДЕ поредния лакей на бойко (плевнелиев) :-o

ospower
10-23-2011, 19:55
И децата вече разбират от политика. :razz: :razz: :razz:

JagAlskarDig
10-23-2011, 19:56
А мога ли да чуя разумен довод защо според вас Калфин би бил по добър президент от Плевнелиев?Що се отнася за тезата,че сега живеем най зле,нищо ново под слънцето.И през 2008 сте го писали същото.Винаги си мислим,че сега живеем най зле.Май е крайно време да разберем,че някой неща зависят и от самите нас.Най лесно е да обвиняваме за всички наши нещастия политици.

Аз 2008 не съм писал нищо тук, най-зле съм живял 1997 година. Вярно, че бях малко хлапе, но още помня как нашите пускаха отопление само в едната стая, не взимаха нищо за себе си и само за мен гледаха да има, но това е друг въпрос. При сравнение Плевневлиев - Калфин, президентът има представителна функция най-много на държавата ни пред света. Калфин беше външен министър на България, евродепутат и знае много езици, демек е на ти с политиката и етикета в Европа и света. Магистър по международни икономически отношения и международно банкиране. Плевневлиев е специалист в съвсем други области, изобщо не е за президент, най-много за министър на нещо, какъвто и беше. Завършил е Техническия университет, какво да си говорим, политиката не е математика. А и гледа ли телевизионния дебат ? Този човек не знаеше кой е президентът на Китай, най-голямата и бързо развиваща се икономика в света, а иска президент да ми става. Да не говорим, че той няма да е едноличен президент, а марионетка на Борисов, не ми трябват двама кретени и на двата поста, както 1997 година. Ако тръгнеш да ме атакуваш за комунизма, само ще кажа да правиш разлика между комунизъм и социализъм, а и тук говоря чисто и просто за качествата на кандидатите.

macromicro
10-23-2011, 20:04
Плевнвлиев не бил за президент,а Гоце жълтозъбко сигурно беше майстор на международните отношения когато встъпи в длъжност :-D .Социализма и комунизма са едно и също,поне в България е така.Освен това Плеви е много по привлекателен от оня Калфин който само се кара и плюе :( .

JagAlskarDig
10-23-2011, 20:14
Плевнвлиев не бил за президент,а Гоце жълтозъбко сигурно беше майстор на международните отношения когато встъпи в длъжност :-D .Социализма и комунизма са едно и също,поне в България е така.Освен това Плеви е много по привлекателен от оня Калфин който само се кара и плюе :( .

При Първанов - Стоянов кой би избрал ? Тогава така беше, а и аз ти отговорих на конкретния въпрос. Не те карам да се съгласяваш.

JagAlskarDig
10-23-2011, 20:18
А и като каза Гоце, нали знаеш, че бат ти Бойко е бил лична охрана на Тодор ? И идва от тези кръгове също, а и той също е голям полиглот. Да не говорим, че на някои интервюта преди ходеше с тениски, научи се на официалните да слага костюм. А пък хората, които ги слага като Дянков ни представят бюджета за годината с пица... 8-)

macromicro
10-23-2011, 20:20
А тоя Калфин не го ли бяха обвинили за големи злоупотреби с някакви еврофондове когато беше министър :? ,а преди да го кандидатират за президент Плевнелиев не беше ли политикът с най висок рейтинг защото всички бяха доволни от всичко което беше направил.Да много труден избор трябва да се направи 8-) .

ohluv
10-23-2011, 20:27
Козата да бъде осъдена на которжен труд :lol:

FeelMyPain
10-23-2011, 20:29
Козата да бъде осъдена на которжен труд :lol:
козата получи присъда да бъде измита след като прекара 72 часа в ареста.Не била доволна от условията, нямало трева за хрупане.

JagAlskarDig
10-23-2011, 20:31
А тоя Калфин не го ли бяха обвинили за големи злоупотреби с някакви еврофондове когато беше министър :? ,а преди да го кандидатират за президент Плевнелиев не беше ли политикът с най висок рейтинг защото всички бяха доволни от всичко което беше направил.Да много труден избор трябва да се направи 8-) .

А Плевневлиев го има същия момент за фирмата му, включително и на територията на Германия, където има съмнителни транзакции. А и в същия телевизионен диспут Калфин си донесе папка от 10 страници и я предаде, където са описани всичките му доходи и подобни действия. Плевневлиев още се оправдава, че прокоратурата му разглежда случай и всичко е чисто. Но нито ти, нито аз можем да докажем, каквото и да е. Никой не е чист, но всеки е невинен до доказване на противното. Просто имаме по-правилен избор между двамата, но не перфектен.

ohluv
10-23-2011, 20:32
Това е враг номер 1 на демокрацията !!

macromicro
10-23-2011, 20:37
Каква е тая руса овца която вика по моето Плевелче :-x :-x :-x

macromicro
10-23-2011, 20:38
Това което ефективно ще направя с вас :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: .Плеви е номер 1 :grin: :grin: :grin:

JagAlskarDig
10-23-2011, 20:39
На тази пресконференция Борисов не млъкна бе. :lol:

needle
10-23-2011, 21:13
Не знам защо гледате двамата основни кандидати, самите медии последния месец правиха кампанията на ПКК (Плевнелиев, Кунева, Калфин) останалите 15 кандидата никой нито ги чу, нито ги видя, през цялата кампания имаше някой доста силни личности които се мяркаха като Атанас Семов, кандидата от РЗС, но именно заради тази му принадлежност не бих гласувал за него, също има и нови звезди на сцената - НФСБ (Национален Фронт за Спасение на България) и Красимир Каракачанов един човек доказал се във времето, че може да отстоява идейте си. Дори уж на шега издигнатия Светльо Витков би бил по-добър президент от триото на тъпаците. В България има информационно затъмнение, това е причината днес така да се стекат обстоятелствата, че да си избираме морков за президент.

shadow4e
10-23-2011, 22:07
Светльо беше пуснал няколко пъти изказвания защо не успява да се яви навсякъде - искат им да си плащат за участието във всяко предаване. Беше написал и цените, за сутрешния блок на БНТ - 800 лв, за дебатите - 1400. Съответно по-малките кандидати не могат да си ги позволят всичките разходи.

macromicro
10-23-2011, 22:58
Светльо беше пуснал няколко пъти изказвания защо не успява да се яви навсякъде - искат им да си плащат за участието във всяко предаване. Беше написал и цените, за сутрешния блок на БНТ - 800 лв, за дебатите - 1400. Съответно по-малките кандидати не могат да си ги позволят всичките разходи.
http://fastcache.gawkerassets.com/assets/images/7/2009/08/no-shit-sherlock.jpg

macromicro
10-23-2011, 23:00
Светльо беше пуснал няколко пъти изказвания защо не успява да се яви навсякъде - искат им да си плащат за участието във всяко предаване. Беше написал и цените, за сутрешния блок на БНТ - 800 лв, за дебатите - 1400. Съответно по-малките кандидати не могат да си ги позволят всичките разходи.Ти знаеш ли отделно колко милиони хвърчат за плакати,за телевизионни и вестникарски реклами?Политиката е мръсен бизнес 8) .