PDA

View Full Version : Изкуствени нокти.



annonimnna
10-23-2011, 22:10
Здравейте мили съфорумнички :)
Понеже това ми е болна тема, реших веднага да пиша...
Преди час-два ми се счупи нокътя направо половината си отиде. А ноктите ми са доста дълги и е смешно... ДЪЛЪГ, ДЪЛЪГ, КЪС, ДЪЛЪГ, ДЪЛЪГ... :|
Аз оправих проблема. Сложих си изкуствен, но един въпрос ми е в главата. Ако си го нося постоянно спирам ли растежа на моя нокът? Ако някой има информация да сподели :)
Благодаря предварително. :-)

PamelaIvanova
10-23-2011, 22:23
те се лепят върху целият естествен нокът и лепилата колкото и време да ти държат толкова и ти овреждат естествените нокти.. изкуствените нокти ограничават способността на ноктите да “дишат", а с това ги правят и по-уязвими към гъбични инфекции.. не ти препоръчвам да си слагаш, моите нокти загубиха блясъка си и станаха ужасно грапави от тия боклуци, а и е почти невъзможно да си закопчаеш ципа с тях 8-) и моите нокти много се чупят, реших си проблема като си направих ноктопластика, към 20-30 лв е и наистина има ефект.Обикновено издържа около месец, но се ходи на поддръжка на всеки 2 седмици. Може да стои колкото ти искаш. Ако ноктопластиката е правена с акрил - да уврежда, защото акрила е прах и се смесва с една течност, която съдържа доста голям /над 90%/ киселина за да стане гел. По-евтина е и по-бързо се прави самата ноктопластика. Ако ноктопластиката е правена с гелове - не уврежда ноктите /не съдържа киселина/. Ноктопрастиката се прави за укрепване на естествените нокти. При проблемни нокти /меки, чупещи се и др./ се прави ноктопластика и постепенно се скъсява докато се стигне до естественият нокът, като на поддръжката се поправя гела, защото когато нокътя израства се получава малка дупчица при кожичките. След което ако момичето иска да е с естествените си дълги нокти се слага само гел за да са твърди и да няма чупене, люспене и прочие.