PDA

View Full Version : Интересно ли ви е в училище?



playfootball6
10-24-2011, 10:32
Успяват ли учителите да провокират интереса ви, докато предават урока си, или ви е по-интересно да си драскате нещо по тетрадката?

За какво учите-само заради оценките, или защото ви е интересно?(При мен лично са и двете.)

Насила ли учите (защото ви карат родителите) или по собствено желание?

Смятате ли, че начина на предаване на знания в училището(гимназията) в България е добър? (т.е. образователната ни система)


Бих се радвал да споделите мнение по тези въпроси :)

uleto37
10-24-2011, 10:51
Успяват ли учителите да провокират интереса ви, докато предават урока си, или ви е по-интересно да си драскате нещо по тетрадката? Зависи,но в повечето случаи да!

За какво учите-само заради оценките, или защото ви е интересно?(При мен лично са и двете.) Не уча само заради оценките,а защото обичам и искам да уча.Ако не знам нещо не ми е добре.
Насила ли учите (защото ви карат родителите) или по собствено желание?
Аз съм такъв инат,че и да ме разпънат няма да дойда на тяхното 8-) Иначе уча,защото искам.
Смятате ли, че начина на предаване на знания в училището(гимназията) в България е добър? (т.е. образователната ни система) Зависи от училището и от учителите.Като цяло системата ни що-годе е добра мисля,но учениците трябва да учат,за да опровергаят това.

ivcheto0o
10-24-2011, 11:06
Успяват ли учителите да провокират интереса ви, докато предават урока си, или ви е по-интересно да си драскате нещо по тетрадката?
-Някои успяват,други не.
За какво учите-само заради оценките, или защото ви е интересно?(При мен лично са и двете.)-По някои предмети,защото ми е интерено,по други само заради оценките.
Насила ли учите (защото ви карат родителите) или по собствено желание?-Големичка съм вече родителите да ме карат.Уча си свое желание.
Смятате ли, че начина на предаване на знания в училището(гимназията) в България е добър? (т.е. образователната ни система) -Определено има много неща които може/трябва да се подобрят.
:)

mlakniwe2
10-24-2011, 11:09
По специалните предмети ми е интересно, но математика и БЕЛ-не :-o
уча по собствено желание, не съм бележкар, образователната система е зле

Colouring
10-24-2011, 11:45
Успяват ли учителите да провокират интереса ви, докато предават урока си, или ви е по-интересно да си драскате нещо по тетрадката? Не успяват.

За какво учите-само заради оценките, или защото ви е интересно?(При мен лично са и двете.) В повечето случаи,защото ще правя контролно и ще ме изпитват на въпросното нещо :D Разбира се,има и интересни работи..
Насила ли учите (защото ви карат родителите) или по собствено желание?По собствено желание.Родителите ми също искат да си знам и да съм добра в училище,но не ме 'натискат' постоянно към учебника.

Смятате ли, че начина на предаване на знания в училището(гимназията) в България е добър? (т.е. образователната ни система) Не,не смятам.Има много излишни неща,които в повечето случаи едва ли някога ще ни потрябват.Доста средства и внимание трябва да се отделят на образованието,защото ние сме бъдещето на страната и е глупаво да не се прави нищо.

Wwwooow
10-24-2011, 12:12
Успяват ли учителите да провокират интереса ви, докато предават урока си, или ви е по-интересно да си драскате нещо по тетрадката? НЕ, не успяват.

За какво учите-само заради оценките, или защото ви е интересно?(При мен лично са и двете.) заради оценките най-често

Насила ли учите (защото ви карат родителите) или по собствено желание? Насила 8-)хах Не, уча за да ги радвам.. не,че ме карат;р

Смятате ли, че начина на предаване на знания в училището(гимназията) в България е добър? (т.е. образователната ни система) може и по-добре


Бих се радвал да споделите мнение по тези въпроси :) [/b]

xoxi
10-24-2011, 13:01
Успяват ли учителите да провокират интереса ви, докато предават урока си, или ви е по-интересно да си драскате нещо по тетрадката?
- Има учители, с дългогодишен опит, които знаят как да грабват интереса още с влизането в класната стая. През часовете с такъв учител, няма ученик, който да не слуша и да не внимава. Но има и учители, които говорят на себе си през часът и не забелязват, че в стаята има още минимум 20 човека. Такива учители никой не ги отразява. Аз лично имам госпожа, която не забелязва, кога някой излиза от стаята по време на час. Жалко е.

За какво учите-само заради оценките, или защото ви е интересно?(При мен лично са и двете.)
- Уча за по-висока диплома след 12ти клас. Някои от предметите и уроците са ми интересни, други са ми приспиващо ужасни, но ги уча.

Насила ли учите (защото ви карат родителите) или по собствено желание?
- Сама се насилвам да уча, особено когато е нещо, което е на светлинни години от моите интереси. Родителите не се бъркат, а аз собствено желание нямам, но за сметка на това воля имам.

Смятате ли, че начина на предаване на знания в училището(гимназията) в България е добър? (т.е. образователната ни система)
- Така общо не мога да се изразя. Както казах на първия въпрос, има учители, които знаят какво правят и такива, които нямат идея какво става. Аз лично уча в училище, в което директорката е от първите споменати учители. За това и тя търси преподаватели от тази категория, които да ни преподават. Има 1-2 пропуска, но всички останали учители спомагат на гимназията да стане една от най-желаните и добри гимназии.
В старото ми училище пък се взимаха на работа всякакви индивиди, завършили онзи ден и тръгнали да вирят нос. Общо взето, който искаше да работи там, веднага биваше приет. Ясно е, че такова училище никога няма да достигне желаното ниво на развитие.

cigarettekisses
10-24-2011, 13:02
Ами понякога е скучно,но се старая да внимавам.
Уча за обща култура най-вече,но все пак и оценките са важни за дипломата. 8-)

zlatit0o
10-24-2011, 13:06
Успяват ли учителите да провокират интереса ви, докато предават урока си, или ви е по-интересно да си драскате нещо по тетрадката?

-Само госпожата по АЕ успява :D
За какво учите-само заради оценките, или защото ви е интересно?(При мен лично са и двете.)
-И при мен са двете.
Насила ли учите (защото ви карат родителите) или по собствено желание?
-По свое, естествено родителите също ми казват да уча усилено от време на време.
Смятате ли, че начина на предаване на знания в училището(гимназията) в България е добър? (т.е. образователната ни система)
-Винаги може повече.

sunman
10-24-2011, 13:15
НЕ!

fenasf
10-24-2011, 13:17
Не.

Само един предмет от цялата гама ми е интересен и за щастие учителката си знае работата. Преди ми харесваше и литературата, но сега съм при ужасна госпожа :-x

Incineerate
10-24-2011, 13:26
Успяват ли учителите да провокират интереса ви, докато предават урока си, или ви е по-интересно да си драскате нещо по тетрадката? --- много често си драскам нещо 8-)

За какво учите-само заради оценките, или защото ви е интересно?(При мен лично са и двете.) --- Според зависи. Някой предмети ми харесват , други като химията не.

Насила ли учите (защото ви карат родителите) или по собствено желание? --- по собствено желание

Djuff
10-24-2011, 14:35
Успяват ли учителите да провокират интереса ви, докато предават урока си, или ви е по-интересно да си драскате нещо по тетрадката?Зависи, в някой часове ми е интересно, в други-не.

За какво учите-само заради оценките, или защото ви е интересно?(При мен лично са и двете.)Да кажем 60% заради отценките и 40%, защото ми е интересно.

Насила ли учите (защото ви карат родителите) или по собствено желание?Понякога по собствено желание, понякога насила, зависи от настроението ми и предмета.

Смятате ли, че начина на предаване на знания в училището(гимназията) в България е добър? (т.е. образователната ни система) Ами мисля, е добра, но зависи от учитела и начина му на преподаване.

an0niimka
10-24-2011, 14:39
Успяват ли учителите да провокират интереса ви, докато предават урока си, или ви е по-интересно да си драскате нещо по тетрадката?
-Някои успяват,други не.
За какво учите-само заради оценките, или защото ви е интересно?(При мен лично са и двете.)-По някои предмети,защото ми е интерено,по други само заради оценките.
Насила ли учите (защото ви карат родителите) или по собствено желание?-Големичка съм вече родителите да ме карат.Уча си свое желание.
Смятате ли, че начина на предаване на знания в училището(гимназията) в България е добър? (т.е. образователната ни система) -Определено има много неща които може/трябва да се подобрят.

Bonbonkataaa
10-24-2011, 17:08
Успяват ли учителите да провокират интереса ви, докато предават урока си, или ви е по-интересно да си драскате нещо по тетрадката?
Рядко се случва да ме грабнат
За какво учите-само заради оценките, или защото ви е интересно?Заради оценките повечето случаи
Насила ли учите (защото ви карат родителите) или по собствено желание?Вече съм доста дърта за да ме карат те!
Смятате ли, че начина на предаване на знания в училището(гимназията) в България е добър? (т.е. образователната ни система)Ужасна си е!! :(

Honest
10-24-2011, 17:31
Успяват ли учителите да провокират интереса ви, докато предават урока си, или ви е по-интересно да си драскате нещо по тетрадката? Понякога. По принцип гледам да ги слушам, но от време на време се изключвам и се оказва, че учителя е казал неща, за които аз въобще не съм чула.

За какво учите-само заради оценките, или защото ви е интересно?(При мен лично са и двете.) По част от предметите, защото смятам да се занимавам с тях в бъдеще. По други, понеже имам амбиции за олимпиади, по останалите е заради оценките и дипломата за средно. По един предмет ми интересно, зарад даскала, ама когат дойде време да си уча урока нещата се преориентират в учене, зарад оценка и необходимост.

Насила ли учите (защото ви карат родителите) или по собствено желание? Преди наще много държаха на образованието. За начален курс става въпрос - изпитвания, допълнителни упражнения вкъщи, задачи. Но сега не е така.

Смятате ли, че начина на предаване на знания в училището(гимназията) в България е добър? (т.е. образователната ни система) Че то има ли нещо хубаво в България?


Бих се радвал да споделите мнение по тези въпроси :)

friedpotato
10-24-2011, 17:32
Успяват ли учителите да провокират интереса ви, докато предават урока си, или ви е по-интересно да си драскате нещо по тетрадката? Зависи от предмета

За какво учите-само заради оценките, или защото ви е интересно?(При мен лично са и двете.)
Повече, заради интереса..по предметите, които мразя уча насила
Насила ли учите (защото ви карат родителите) или по собствено желание?
По собствено желание. Родителите ми никога не са ме карали... нито ми помагат ,нито нищо и се разписват в бележника ми, когато им хрумне
Смятате ли, че начина на предаване на знания в училището(гимназията) в България е добър? (т.е. образователната ни система) Ами не много.Но ние опр. учим повече, отколкото в Канада примерно. Познавам хора, които в 12ти клас по Химия учат валентност, а по математика в 9 клас ф - лите за съкратено умножение.

pofek
10-24-2011, 17:42
Успяват ли учителите да провокират интереса ви, докато предават урока си, или ви е по-интересно да си драскате нещо по тетрадката?

-Дефакто не!


За какво учите-само заради оценките, или защото ви е интересно?(При мен лично са и двете.)

-Оценки по едни предмети,а по други от интерес


Насила ли учите (защото ви карат родителите) или по собствено желание?

-Много рядко ми се налага да си уча.

Смятате ли, че начина на предаване на знания в училището(гимназията) в България е добър? (т.е. образователната ни система)

-Отвратителен е!

Lucho
10-24-2011, 18:00
Успяват ли учителите да провокират интереса ви, докато предават урока си, или ви е по-интересно да си драскате нещо по тетрадката?

Не, материалът е достатъчно тежък, а има преподаватели, които реално го утежняват още повече и го правят по-неразбираем.

За какво учите-само заради оценките, или защото ви е интересно?

Нито поради първото, нито поради второто. По-скоро по задължение.

Насила ли учите (защото ви карат родителите) или по собствено желание?

По-скоро по задължение, наложено от самосебеси.

Смятате ли, че начина на предаване на знания в училището(гимназията) в България е добър? (т.е. образователната ни система)

Образователната ни система е на много лошо ниво. Никой не цели към облекчаване на материала и изваждане на ненужните неща от учебниците, а напротив - всяка година продължава все същата стара песен на нов глас. В България не се стимулира ученето, а се стимулира зубренето. В България се набляга на теоретичните знания, докато в чужбина се набляга повече на практичното, интересното и забавното, т.е. в чужбина се цели да се провокира интерес в училището, докато в България е точно обратното. Докато в чужбина се залага на мултимедията, филмите, музиката, информационните технологии като цяло, у нас десетки години вече се повтарят всяка учебна година същите стари учебници, написани от професори на неразбираем език. Като генерален извод можем да обобщим, че българската образователна система е изключително остаряла, тромава, нелогична, с множество дупки и пропуски, лишена, разбира се и от кадърни преподаватели, но пълна с некадърни, но получаващи високи заплати преподаватели. Или казано просто - назад сме с 30-40 години от нормалните държави (както във и всяко друго отношение).

Да не говорим за липсата на ясна методика за разпределяне на учебните часове, за съставянето на програмите (а, вярно бе, то имаше такъв указ, ама никой не го спазва...), за неналичието на разлики между профилираните паралелки по конкретните профили, за нелогичните ученически смени и часове, учебен материал и т.н. и т.н.

playfootball6
10-24-2011, 19:53
Образователната ни система е на много лошо ниво. Никой не цели към облекчаване на материала и изваждане на ненужните неща от учебниците, а напротив - всяка година продължава все същата стара песен на нов глас. В България не се стимулира ученето, а се стимулира зубренето. В България се набляга на теоретичните знания, докато в чужбина се набляга повече на практичното, интересното и забавното, т.е. в чужбина се цели да се провокира интерес в училището, докато в България е точно обратното. Докато в чужбина се залага на мултимедията, филмите, музиката, информационните технологии като цяло, у нас десетки години вече се повтарят всяка учебна година същите стари учебници, написани от професори на неразбираем език. Като генерален извод можем да обобщим, че българската образователна система е изключително остаряла, тромава, нелогична, с множество дупки и пропуски, лишена, разбира се и от кадърни преподаватели, но пълна с некадърни, но получаващи високи заплати преподаватели. Или казано просто - назад сме с 30-40 години от нормалните държави (както във и всяко друго отношение).

Да не говорим за липсата на ясна методика за разпределяне на учебните часове, за съставянето на програмите (а, вярно бе, то имаше такъв указ, ама никой не го спазва...), за неналичието на разлики между профилираните паралелки по конкретните профили, за нелогичните ученически смени и часове, учебен материал и т.н. и т.н.

Напълно съм съгласен!

Sarafina
10-26-2011, 13:38
Успяват ли учителите да провокират интереса ви, докато предават урока си, или ви е по-интересно да си драскате нещо по тетрадката? - Може би от 12-те предмета, които имам, само по АЕ, може би малко по биология и по етика ми е интересно...

За какво учите-само заради оценките, или защото ви е интересно? - Ем заради оценките основно, но например учебника по етика и право всеки час го разлиствам (много е дебел)

Насила ли учите (защото ви карат родителите) или по собствено желание? - Родителите ми отдавна са се отказали да ме карат... сама се карам.

Смятате ли, че начина на предаване на знания в училището(гимназията) в България е добър? (т.е. образователната ни система) - Нямам база за сравнение от другите държави, не мога да кажа. А да говоря наизуст, не обичам.

Loken
10-26-2011, 14:09
Еми в някои часове ми е интересно, а иначе ходя с кеф щото класа ми е хубав а вкъщи само се нервя покрай нашите.