PDA

View Full Version : Nokia 5800 или Nokia5530



vasilena800
10-24-2011, 12:03
Искам да ви попитам кой от двата телефона е по-добър или ако имате предложения за други марки от същия клас. Аз в момента съм с LG kp500 , но не хваща интернет и камерата му е много зле ,може би защото няма свекавица.С сегашния ми телефон не мога да тегля приложения и теми. Препоръчайте ми телефон! :)

geography
10-24-2011, 12:38
Samsung Galaxy Gio/Ace? Нокиа вече не са актуални, пък и 5800 е доста.. тухлест. 8-)

deathrow
10-24-2011, 14:54
По-добре Nokia 5800 отколкото 5530, и 2-та телефона са минали през мен и знам що за стока са. Откъм функции са почти еднакви, но 5800 е по-бърз и има по-голям дисплей. Аз имам 5800 и е супер лек. Наскоро, като бях у един приятел беше си сложил телефона на масата и каза я ми го подай и аз като го дигнах беше някакъв много по тежък спрямо моя, та не може да се каже, дали е тежък или лек.

badboy28
10-24-2011, 15:05
По-добре Nokia 5800 отколкото 5530, и 2-та телефона са минали през мен и знам що за стока са. Откъм функции са почти еднакви, но 5800 е по-бърз и има по-голям дисплей. Аз имам 5800 и е супер лек. Наскоро, като бях у един приятел беше си сложил телефона на масата и каза я ми го подай и аз като го дигнах беше някакъв много по тежък спрямо моя, та не може да се каже, дали е тежък или лек.и аз съм за 5800,ама имам 1 въпрос,защо точно тези телефони си избрала? 8)

anonymous682486
10-24-2011, 15:14
по добре samsung galaxy x2 защото е най-якия телефон с 1,4процецор открива интеренет мрежи и най якото е че може да пишеш ип конфигурация :)

vasilena800
10-24-2011, 16:12
мерси за съветите .Не е задължително нокия , може да ми предложите други марки, просто ме посъветваха за нокия :)

yana0404
11-05-2011, 17:49
Нокиа 2120 е супер,но няма карта памет.

xXxAngerfisTxXx
11-05-2011, 18:27
5800 е пълен боклук ! Купих си такъв за 2ри телефон, изкара 3 месеца и сгъна тотално... пълен боклук! А и мои познати които имат 5800 и те се оплакват. Иначе като функции 5800 е по-добър от 5530, но аз бих взел 5530...

JungleJaguar
11-06-2011, 05:45
НАЙ-ОТВРАТИТЕЛНИЯТ МОДЕЛ НА НОКИЯ-5800.
Всеки,който познавам и го има се оплаква от всякакви проблеми.
Моя ми идва да го строша.
Вluеtооth-а умря,радиото умря,а и има суперскапан проблем с дисплея,който ме кара да откачам.
Става целия на черти,виждат се само размазани черти и цветове и колкото и да плъзгаш копчето за заключване не се оправя.Дори след рестарт не става.Не става и със софт ресет,хард ресет,форматиране на карта памет и дори ъпдейт на софтуера.
В момента съм с последната V60 и има подобрения на телефона,но проблемите с дисплея,радиото и блуутута остават.
Неизползваем е на стайна температура !
За излизане навън да се използва е излишно да казвам,че не е възможно.
При зимните температури пък да не говоря.
Сами си вади изводите как ако ти се наложи спешно да звъннеш като си навън няма да можеш.

Има 3 начина на оправяне :

1.Търкаш силно дисплея с ръце,докато се сгрее.Гледай да няма хора около тебе,щото трябва да търкаш силно,а отстрани изглежда меко казано идиотско.Не си мисли обаче,че се получава винаги.Рядко става дори и след много търкане и заболяване на ръцете.Така,че търси печка.Не се бъзикам.Тва е най-сигурният начин.Ставаш сутрин,взимаш телефона и го въртиш като пиле на грил до печката,докато се оправи.

2.Вторият и най-важен начин е да настроиш екрана на 60 секунди и да си играеш с телефона много.Защо ли ?
Защото при изгасване на екрана и автоматичното му изключване проблема пак идва.Няма да помогнат нито рестарт,нито вадене на батерия,нито якото плъзгане на бутона за заключване.И Пак търкане с ръце и печки.А ако си на улицата е меко казано неприятно.Така,че още преди да излезеш от вас почваш да си играеш с телефона.Излизаш на улицата и ако ще ти се налага да звъниш,снимаш,или нещо друго гледай както си върви нормално поне на всеки 30-40 сек да пипаш екрана поне веднъж.НЕ ЗАБРАВЯЙ-МИНАТ ЛИ 60 СЕК И ТЕЛЕФОНА СЕ ЗАКЛЮЧИ СИ ДОТАМ !
А,ДА-АКО НЯКОЙ СЛУЧАЙНО ТИ ЗВЪННЕ СЪЩО СИ ДОТАМ !
ЕКРАНА ПАК СЕ РАЗМАЗВА ВЕДНАГА НА ЦВЕТОВЕ И ЧЕРТИ ! СУПЕР,А ?

3.Най-сигурният начин:
ВЗИМАШ ЧУК,АМА НЯКОЙ ПО-ГОЛЯМ,ТЕГЛИШ МУ 3-4 МАЙНИ В СТИЛ "ШАМАРА 2001 година" И СТОВАРВАШ СЪС СИЛА ЧУКА ВЪРХУ ТАКА НАРЕЧЕНИЯТ "GSМ И СМАРТФОН" НОКИЯ 5800 !

Тук настъпва мир в душата !
И така с усмивка на лице отиваш и си взимаш или iPhоnе или нещо с Андроид .

DarkAngelOfHope
11-06-2011, 06:24
Аз пък ползвам 5800 повече от 2 години и до сега не съм имал нито един проблем (като изключим че по миналата Нова година го хвърлих по една стена и му падна копчето за включване, запоиха го в сервиза и си е на 6+). Дори след това хвърляне си работи добре, никога не съм имал изброените проблеми, имам приятели които имат модела, не съм ги чул да се оплакват. Батерията си държи прилично макар че след удара във стената се смачка малко :D звукът му е добър (все пак е музикален телефон), а аз лично съм го ползвал и при -15 (да не казвам -20) градуса :)

SunT
11-06-2011, 07:15
Аз имам 5530 и съм доволна.Само понякога забива и дисплея става на черти, рестартира се сам, но друго всичко си му е окей.

xXxAngerfisTxXx
11-06-2011, 16:54
На мен ми предлагат 5800 перфектна само че със развален тъч... тъча му струва 5 долара от ebay и се чуда... общо за 50 лева ? Имал съм 5800 и знам че е боклук ама за 50 лева като чистак нова ?

JuStIc3
11-06-2011, 17:09
На мен ми предлагат 5800 перфектна само че със развален тъч... тъча му струва 5 долара от ebay и се чуда... общо за 50 лева ? Имал съм 5800 и знам че е боклук ама за 50 лева като чистак нова ?

Като гледам за $5 са частта над самия дисплей. Ако тръгнеш да купуваш внимавай кое е счупено, да не ти излезе солено после ;)

xXxAngerfisTxXx
11-06-2011, 17:11
На мен ми предлагат 5800 перфектна само че със развален тъч... тъча му струва 5 долара от ebay и се чуда... общо за 50 лева ? Имал съм 5800 и знам че е боклук ама за 50 лева като чистак нова ?

Като гледам за $5 са частта над самия дисплей. Ако тръгнеш да купуваш внимавай кое е счупено, да не ти излезе солено после ;)
дисплея няма проблем, работи но като го докосваш нищо не става... тва е от тъча (онова което е като наелон и се слага над самия дисплей) и се чуда да я взема ли... тя беше на един приятел, била е мокрена но са я оправяли...