PDA

View Full Version : Проблем с Видео Картата



Whatever1
10-24-2011, 12:13
Преди време монитора ми изгоря и закарахме го на ремонт и от тогава може да работи само от 2-рия слот за монитора (2-рия слот на процесора в, който се вкарва).Като го вкарам от там графиката на игрите и на някой други неща ми е размазана все едно нямам видео карта.Като искам да пусна контрол панела ми пише,че нямам,а аз имам просто разликата е в слотовете.Първия слот ми е работил само един път от тогава и като си пуснах PC-то пак не ми тръгваше и трябваше да го пусна пак от 2-рия...
Чудя се дали има начин да активирам видео картата си на слота, който използвам в момента ?

MaGuSs
10-24-2011, 12:22
Има голяма разлика в слотовете...

Този горе на кутията дето е процесора ти е просто колкото да ти върви компа без видео карта... демек вътрешна видео карта на дъното (така си го викам аз) а долния слот е вече на видео картата. Ако от там не ти върви монитора проблема ти е във видеокартата, нещо май е изгоряла... от де разбра,че монитора ти е изгорял ? Може и видео картата да е изгоряла...

П.П. Сложи монитора към видеокартата и ако компютъра ти пищи при включване 2-3 пъти(не както обикновенно) проблема е във видеокартата...

Whatever1
10-24-2011, 12:27
Има голяма разлика в слотовете...

Този горе на кутията дето е процесора ти е просто колкото да ти върви компа без видео карта... демек вътрешна видео карта на дъното (така си го викам аз) а долния слот е вече на видео картата. Ако от там не ти върви монитора проблема ти е във видеокартата, нещо май е изгоряла... от де разбра,че монитора ти е изгорял ? Може и видео картата да е изгоряла...

П.П. Сложи монитора към видеокартата и ако компютъра ти пищи при включване 2-3 пъти(не както обикновенно) проблема е във видеокартата...

Мерси за обяснението.
Ами може и да са и двете като го закарахме на ремонт така ни казаха (може и да лъжат не се и съмнявам),но както споменах на скоро ми се пусна пак отдоло и си вървеше перфектно, но след повторно пускане трябваше пак от другия слот.Ще трябва да проверя и видео картата явно...
П.П: МЕРСИ МНОГО ПИЧ !!! Отворих PC до колкото можах почистих картата наместих я, тествах и тръгна без проблеми. :grin: :grin: :grin:

kadishona
10-24-2011, 14:58
Аз ли разбрах грешно или в първия си пост каза, че си включил монитора в процесора? :-o

ZloboMiR
10-25-2011, 11:39
Първите два поста са най-смешното ми четиво от много време насам.
На такъв въпрос - такъв отговор. :D Единственото вярно нещо е, че 90% не е мониторът виновен.

MaGuSs
10-25-2011, 17:36
Ми горе-долу се мъча да отговарям на нивото на питащия... както каза:

На такъв въпрос - такъв отговор.

ZloboMiR
10-25-2011, 19:37
Ми горе-долу се мъча да отговарям на нивото на питащия... както каза:

На такъв въпрос - такъв отговор.

В послеписа съзирам проблем, включването на монитора доколкото аз знам, на нито една дънна платка не активира съответната видео карта.
Активацията става най-много в БИОС. И точно там може да са ровили техниците, ако случайно "процесорът" е бил на сервиз. А може и да са си прибрали хубавото видео, изроди всякакви.

Whatever1
10-25-2011, 20:08
Ми горе-долу се мъча да отговарям на нивото на питащия... както каза:

На такъв въпрос - такъв отговор.

В послеписа съзирам проблем, включването на монитора доколкото аз знам, на нито една дънна платка не активира съответната видео карта.
Активацията става най-много в БИОС. И точно там може да са ровили техниците, ако случайно "процесорът" е бил на сервиз. А може и да са си прибрали хубавото видео, изроди всякакви.
Около 2-3 пъти ми е бил на ремонт при едни и същи техници. :D Видео картата си ми е на място за моя радост. :D

InnoraX
10-25-2011, 20:41
На какво се начетох, лошо ми стана... Пробвай с друга видео карта (която включваш в слота на Mother Board -а, не на процесора) ако и с нея не тръгва или е монитора виновен или дъното. Толкова ли е трудно да се сетите или просто трябва да ръсите простотии ?

ZloboMiR
10-25-2011, 23:07
На какво се начетох, лошо ми стана... Пробвай с друга видео карта (която включваш в слота на Mother Board -а, не на процесора) ако и с нея не тръгва или е монитора виновен или дъното. Толкова ли е трудно да се сетите или просто трябва да ръсите простотии ?

Ми не се развива добре темичката. В процесора, дори с огромно желание, нищо не може да се постави (става въпрос за популярни "домашни" дънни платки).
Слотът на Motherboard-a (пише се така, слято, известна още като Mainboard), е:

1. Разширителен PCI Express слот?
2. VGA изходът на вградената карта (под мишока и клавира, обикновено над или до звуковите портове)?
3. Стават такива неща. На собственият ми лаптоп картата изгоря. Преди дни приятел донесе десктоп за профилактика. Видеото се беше изпекло, съдейки по пастата. И двете споменати карти са НВидиа 8600ГТ, макар на лапито - М. Според търсене в нета, има голяма дефектна партида. Лапито буквално си се изключи нормално, след което вече не запали, само квичене. В моя случай с човека собственик на десктопа се познаваме. Но ако стане в сервиз, какво да правят? Да му обясняват как не са му изгорили картата те? Или да си играят на благотворителност?
Затова да уточним:
1. Картата НВидиа 8600 или 9500 ли е?
2. Проверяван ли е редовно вентилаторът и дали върти, чистена ли е прахта?

П. С. Лесно е да се ръчка, но трябва да се знае и причинно-следствената връзка. Затова е всъщност по-трудно да се пишат простотии.

Whatever1
11-02-2011, 19:12
Аз вече си оправих проблема, мерси за помоща.