PDA

View Full Version : Англия ?



LoveYouBabyy
10-24-2011, 17:22
Искам да попитам за университетите в Англия, много скъпа ли е издръжката на студент, който учи там ( за едно средностатистическо семейство ) ? Ако в Б-я имам завършено средно образование в гимназия по икономика и с английския език се справям ( не е като да владея англ филология ) , но го знам говоримо и писмено ? Имам още една година, но искам да знам реалните ми шансове за учене в Англия при положение, че имам много добри резултати на държавните изпити и матурите ? Ако не в Англия - къде също в Европа, Сащ ще мога да получа образование, като говориме за по евтини семестри ? :neutral: :neutral: :neutral:

Nithael
10-24-2011, 17:24
да скъпо е.храната най-вече.
в англия ако отидеш ше тряа да ядеш кучешка храна.
и да...сигурно ше се върнеш с някви отклонения, акцента им е толкова дразнещ, че може да убива хора :)

NomNomNom
10-24-2011, 17:25
Кандидатства се предварително, вадиш академична справка и влизаш на сайта на ЮКАС и там четеш.
Избираш си уни, там ти пише къв успех ти искат и по кои предмети , кое ще ти замести А-левелите и т.н.
Иска се сертификат за език - на кеймбридж адвансд или профишънси , тойфел или айелтс . При това читав резултат .
Всеки университет има различни изисквания , във всяка част на англия е различна цената на живота .
Таксите на университети са от 6000 до 9000 паунда на година.

NomNomNom
10-24-2011, 17:26
Навсякъде в европа - Германия, Холандия , Дания , Шотландия , Финландия ( изброих г/д евтините като такси ) .
В САЩ таксите са високи .

Greennight
10-24-2011, 17:27
Ебали му майката

ledenakrasota
10-24-2011, 17:28
В Ню Касъл храната не е много скъпа. :) В Лондон е зора и някои други градове. :)

Зависи какво си избрала и къде. Груби изчисления сме правили с приятели за Лондон 14 000 лв(не помня паричната стойност) на година + 10 лири на легло в общежитие за някоя академия или около 1800 нещо си на месец за живеене в по-малките населени райони. :)

LoveYouBabyy
10-24-2011, 17:32
:-k :-k :-k Ехх, много е скъпо, а в Германия ще мога ли да уча при положение, че с немския език почти не се справям ( уфф, мразя го 8-) ) , но пък владея аглийския :-o

ledenakrasota
10-24-2011, 17:36
:-k :-k :-k Ехх, много е скъпо, а в Германия ще мога ли да уча при положение, че с немския език почти не се справям ( уфф, мразя го 8-) ) , но пък владея аглийския :-o


Чакай! не се хвърляй така. ти дори специалност не каза или университет. От там тръгваш и вече за стипендиите и останалото. :)


За Германия ще ти трябва да покриеш основното ниво и да имаш сертификат за това, дори да учиш на английски в университета. :)

В Берлин има един свободен университет. Моя приятелка плаща 800 лв на семестър за био-информатика. :D

LoveYouBabyy
10-24-2011, 17:40
:-k :-k :-k Ехх, много е скъпо, а в Германия ще мога ли да уча при положение, че с немския език почти не се справям ( уфф, мразя го 8-) ) , но пък владея аглийския :-o


Чакай! не се хвърляй така. ти дори специалност не каза или университет. От там тръгваш и вече за стипендиите и останалото. :)


За Германия ще ти трябва да покриеш основното ниво и да имаш сертификат за това, дори да учиш на английски в университета. :)

В Берлин има един свободен университет. Моя приятелка плаща 800 лв на семестър за био-информатика. :D


Не знам, ама направо се плаша.. В Б-я изобщо не ми се учи, иска ми се в Англия, но е много скъпо, няма как да плащам по 15000 на година, че и повече 8-) Германия не ми харесва като държава, ама там поне образованието е изгодно, не са скъпи семестрите. Иначе мисля да се занимавам нещо с икономика, право и тн :neutral:

TheManTheLegend
10-24-2011, 17:46
Така. 9000 паунда на година ще е за твоя випуск прави си сметките :D
отделно че трябва да си плащаш за общежитието и храната е много скъпа. Може да вземеш студентски заем там който е с лихва 1-2% без уловки и такива неща. Когато завършиш тогава започваш да го плащаш но само ако взимаш заплата над 6-7 хиляди паунда на месец. Ако се върнеш в Бъ;гария трябва да взимаш над 5000 лева месечно иначе не ти искат да го връщаш и ако не го върнеш след 30 години ти го опрощават. Ако пък взимаш достатъчно заплата вноските са някакви си 9% от заплатата, ао взимаш 5 бона тука няма да ти пука за 500 лева.

Phonique
10-24-2011, 17:46
Не е ли възможно да изтеглиш студенстки кредит...? Погасяването на кредита мисля че ставаше на равни вноски в срок до 10 години след завършване... (ставам за реклама на някоя банка
:razz: )

TheManTheLegend
10-24-2011, 17:49
и не е задължително да го погасиш ако не взимаш достатъчно пари ;)

това го правят с цел да привлекат интелигентни хора да учат, в последствие и да работят и живеят там.

Иначе трябва да имаш примерно тойфел, някои университети искат 100 други 80 точки и така... Има 4 раздела с по 30 точки и някои университети слагат изисквания примерно : 80 точки минимум общо но да трябва да рийдинга или на спийкинга да имаш поне 20, тоест ако си зле там да не можеш да наваксаш с другите.
За успех-5.50 ще ти стигне за почти навсякъде (от училище), 5.33 стига също за някои може и с по-малко да има... И ти трябва добре написано мотивацинно писмо и препоръка от някой (класната)

StringTheoryPracticist
10-24-2011, 17:51
Какво ще ми дадеш ако ти кажа?

EinGutesKind
10-24-2011, 17:52
Всеки с амбиция да учи в чужбина, еййй :lol: да, скъпо е, и ще ти спукат гъзО от учене :razz:

LoveYouBabyy
10-24-2011, 19:10
бее да ми спукат каквото искат ебати 8-) в тая тъпа държава Б-я изобщо не ми се учи - Юзу, нов бг или софийския.. другите изобщо не си заслужават. TheManTheLegend, честно казано изобщо не те разбрах, интересувам се за програмите с безплатно обучение, ама тогава май трябва да си някакъв супер интИлигентен :-o :-o

NqkfaNikakva21
10-24-2011, 19:13
я обяснете, ако знаете за студентски заем тук
доколкото знам аз е само за таксите за унито
а не и за издръжка
или се бъркам?

SheepShagger
10-24-2011, 19:17
храната била скъпа

пълни простотии

LoveYouBabyy
10-24-2011, 20:08
храната била скъпа

пълни простотии


Остави храната 8-) Трудно се плащат семестрите