PDA

View Full Version : Да сбъдна детската му мечта



Bambit0
10-24-2011, 22:13
Имам една идея. Искам да ви питам какво мислите. Приятелят ми принципно е осиновен. Веднъж на скоро си говорихме за Коледите. И той е има тежки и лоши спомени от дома. Хрумна ми една идея и случайно намекнах темата за подаръци. Питах го каква е била детската му мечта и не я е получил. Той ми разказа, че мвого е искал кола и пистолет, като пистолетчето го е получил, но количката не. От там ми хрумна да му купя кола [играчка] и да я гравирам с текст примерно: Обичам те страшно много! И мисля да пусна една картичка в която да пише: Eдна малко закъсняла, но изпълнена коледна мечта. Какво мислите? Мама каза, че трябва много да се трогне. Все пак ще сбъдна детската му мечта. Дано не се расърди нещо. Той го заслужава. Дава ми страшно много любов. В София мога ли да гравирам върху такъв материал. В sky city възможно ли е ? Мерси! :-)

umri
10-24-2011, 22:22
Мани тва с кар тичката. Само обичам те, стига... тва с мечтите... той си знае, кво му напомняш.

CupcakeAndCoffee
10-24-2011, 22:22
звучи много романтично :shock:

Bambit0
10-24-2011, 22:26
Ами незнам. Той ми прави страшно много подаръци и мисля, че това ще го зарадва. А къде да я гравирам ? :(

Goddess
10-24-2011, 22:30
Ами...доста е тъпо ако трябва да съм откровена. Желанието ти да го зарадваш е мило, но:
*едва ще му е приятно да си спомня за онова време.
*едва ли все още смята тази "мечта" за несбъдната. Всяко дете е искало играчки и не всяка играчка, която е поискало е получавало, независимо дали е от дом или не.
*звучи като ебавка дори. Да ти подарят количка (играчка), гравирана с препратка към време, което едва ли иска да помни. Егати гаврата.

Ако искаш да му направиш сантиментален подарък, варианти има много. Не е нужно да е свързан с подобно минало. Звучи като съжаление.

fondiu
10-24-2011, 23:01
Е.А МАЙКАТА НА МОМИЧЕТО ... според мен ще му стане мъчно и гадно ,но като цяло стотинката си има 2 страни ... Ще те заобича повече от всякога,особено ако е сантиментален и т.н. По скоро количката нека бъде във форма на ключодържател или на нещо,в което ще вижда по-често от друга страна така може да се забрави с времето за какво е цялата работа и е по-хубаво да е на място ,което по рядко забелязва но като се загледа винаги ще се сеща ...

robles
10-24-2011, 23:29
Някои от коментарите са ми преувеличени.

Представете си, че като малки сте искали някаква играчка и не сте я получили. Вече сте големи и някой ви подарява същата или подобна играчка. Как ще реагирате ? На мен не би ми било нито мъчно, нито гадно, едва ли и да ме навяе на някви по-сериозни спомени, защото до колко годишни децата си играят с играчки ?? И колко от спомените ни за онова време са на 100% ?

Вярно, че при него е малко по-различно, понеже е бил в дом, ама все пак...

Авторке, ти си го познаваш, ако е много чувствителен и мислиш, че ще го приеме зле, не му го подарявай. Ако мислиш, че ще се зарадва му го подари.

Всъщност, като е говорил по темата (за дома и т.н) как говори ? С мъка, с болка ? Зряло ? Осъзнато, преудоляно ?

SisiStrange
10-25-2011, 03:48
Ами...доста е тъпо ако трябва да съм откровена. Желанието ти да го зарадваш е мило, но:
*едва ще му е приятно да си спомня за онова време.
*едва ли все още смята тази "мечта" за несбъдната. Всяко дете е искало играчки и не всяка играчка, която е поискало е получавало, независимо дали е от дом или не.
*звучи като ебавка дори. Да ти подарят количка (играчка), гравирана с препратка към време, което едва ли иска да помни. Егати гаврата.

Ако искаш да му направиш сантиментален подарък, варианти има много. Не е нужно да е свързан с подобно минало. Звучи като съжаление.
Съгласна съм. Аз бих се натъжила.
Не, че жестът ти не е мил по свой си начин, но има опасност да не се приеме по начина, по който искаш.

Blab
10-25-2011, 07:17
количката нека бъде във форма на ключодържател или на нещо,в което ще вижда по-често
това.
//няма да коментирам останалите коментари, личи си, че си грижовен и мил човек;

gabsit000
10-25-2011, 07:25
мисля,че ще го приеме... направи му го без да намекваш за миналото,което така или иначе не иска да се връща .. :)

ManonDilova
10-25-2011, 07:35
И според мен е по-добре някакъв друг вид "количка" :D - не играчка, а под друга форма, не сте деца все пак. :) Успех, иначе звучи много мило. :)

LadyDi
10-25-2011, 07:46
Ами...доста е тъпо ако трябва да съм откровена. Желанието ти да го зарадваш е мило, но:
*едва ще му е приятно да си спомня за онова време.
*едва ли все още смята тази "мечта" за несбъдната. Всяко дете е искало играчки и не всяка играчка, която е поискало е получавало, независимо дали е от дом или не.
*звучи като ебавка дори. Да ти подарят количка (играчка), гравирана с препратка към време, което едва ли иска да помни. Егати гаврата
И все пак, на нейния въпрос "За какво си мечтал?", той й е отговорил "За кола и пистолет". Не мисля, че е гавра, + това, за него би било чудесно да знае, че въпреки миналото, в което е бил отхвърлен, сега до него има човек, който иска и ще му помогне да си сбъдне мечтите.

Идеята ми харесва.
Колкото до гравирането - като избереш количката, ще видиш дали има къде да се гравира. Ако не, с някаква боичка или нещо (ще прецениш според ситуацията), можеш да я надпишеш отдолу.

Rebirthing
10-25-2011, 08:17
Аз на моя също му подарих подарък който много е искал като малък, само, че в по-модерен вариант. Много се зарадва :).

sapphire5
10-25-2011, 12:08
Мисля, че от една страна много ще се зарадва, а от друга ще се натъжи и ще му стане мъчно. Не знам, ти си прецени...

g1lzaTa
10-25-2011, 12:14
количката нека бъде във форма на ключодържател или на нещо,в което ще вижда по-често
това.
//няма да коментирам останалите коментари, личи си, че си грижовен и мил човек;

ForzaFelipe
10-25-2011, 17:37
количката нека бъде във форма на ключодържател или на нещо,в което ще вижда по-често
това.
//няма да коментирам останалите коментари, личи си, че си грижовен и мил човек;

На мен идеята ми хареса много,чак ме разчуства :oops: Дори и това с картичката ми хареса,но и аз смятам че може би е по подходящо да е ключодържател и пак гравиран :) Успех ! :-D

maybeone
10-25-2011, 18:08
Много хубава идея! Аз бих се зарадвала, би ми станало много мило.
В предишните коментари ти дадоха добри идеи под каква форма може да е количката и да, ако не можеш да намериш място за гравиране, в книжарниците продават боички, флумастри и брокати, които са трайни и лесно можеш да напишеш желаното.

dream1707
10-25-2011, 18:25
Ти го познаваш, ние не... и не можем да преценим що за човек е и как бу приел този подарък ...
На мен лично ми харесва, но на него може и да му стане гадно за миналото ... Прецени сама реакцията, иначе подаръкът е хубав :)

Shturrrche88
10-25-2011, 18:29
Мисля, че идеята ти е много красива и мила...по принцип избягвам да отговарям в такива теми и да обсъждам такива идеи, но определено си мисля, че приятелят ти ще се зарадва на такъв подарък. Обаче не знам къде би могла да гравираш количката ;)

kyon
10-25-2011, 18:40
На мен много би ми харесало.

strave
10-25-2011, 18:47
Рискувай,ако те обича ще разбере,че си го направила с най-добри намерения и чувства,а и в голяма част подаръците са важни главно заради хорато,които са ги подарили.

silverRose
10-25-2011, 19:21
Количка едва ли ще гравираш лесно, но могат да ти сложат някаква пластинка отдолу и там да се гравира. Стои много добре, но на количка не съм го виждала... Иначе идеята е добра, харесва ми. Но и аз смятам, че на картичката не трябва да има препратка към миналото :)

kuklichka_bg
10-25-2011, 21:41
Според мен е тъпо.. :?
Все едно го съжаляваш.

Noja
10-25-2011, 22:27
На мен лично ми харесва много идеята е изклччително оргинална, друг е въпроса как ще го приеме. Може основния подарък да е друг това да е като нещо много значително.

LambOfGod
10-25-2011, 23:42
Що просто не го питаш какво иска сега, а не какво е искал преди 20 години? Aз разбирам да е мечтаел да се запознае с майка си и ти да го направиш възможно, ама няква играчка, еби му майката. :lol: