PDA

View Full Version : Нуждая се от ПОМОЩ !!



shaunaa
10-25-2011, 09:03
Здравейте, имам няколко въпроса към вас и се надявам да ми помогнете !!
ТАка значи искам да замина за САЩ, но чесно казано незнам как ще стан е :-o ( искам да отида в Ню Йорк) Въпросите са ми :
- Какво ми трябва, за да замина да живея там ?
- ЗА какво е зелена карта (проверих, но така и не разбрах)
- Къде мога да си изкарам Зелена карта
- Зелена карта само за САЩ ли е ??
- КАкви изпити ми трябват, за да отида в САЩ и къде и кога да се запиша за тях ?
- И колко е е една минимална заплата на един обикновен работник (като продавач или нещо от този сорт ) ??

Честно казано, с почти нищо не съм запозната, затова искам да знам !! Ако ще ми опявате, че било много скъпо и съм поредната пикла която иска да замине за щатите с мечтата да се прослави, спестете си го !ИСкам просто да ми отговорите на въпросите, и ако можете някои факти за други важни работи относно Ню Йорк и САЩ !!И имам още един въпрос - можете ли да ми дадете някои сайтове, които предлагат работа за човек със средно образование и дали някой знае цените на The Academy of motion picture art and sciences ????

FreshMotion
10-25-2011, 13:50
Същите въпроси питам и аз , общо взето как е животът в щатите - предполагам поне 200 пъти по добър ! 8)

shaunaa
10-25-2011, 17:41
Същите въпроси питам и аз , общо взето как е животът в щатите - предполагам поне 200 пъти по добър ! 8)
Дано някой ни отговори, че ше си останем само с въпросите :razz: Може би няма да е като в БГ, но много по-добре надали, там също има недостатъци, например има много скъпи градове, влизането там е много трудно :x И заплатите им са големи, защото рабоят непрестанно, не като тук 20 чааса на седмица и взимаш 200 лв и се оплаква, там работиш много и получаваш награждение !! а тук получаваш това което си изработил !!

FreshMotion
10-25-2011, 18:10
Мен ме интересува Маями бате....дай жегата и да си правиме кефа :D Ако някой ден реша да замина за щатите - то Маями ще да е !

shaunaa
10-25-2011, 19:56
Мен ме интересува Маями бате....дай жегата и да си правиме кефа :D Ако някой ден реша да замина за щатите - то Маями ще да е !
Мале, ами ако срещнеш Хорейшио :razz: :razz: АКо го срещнеш обещай да ме запознаеш с него или поне една снимка :grin: , че съм фенка от както почна сериала му :-) Дейвид КАрузо ФОРЕВЪР :razz: :razz:

windowlicker
10-25-2011, 23:14
Здравей Shaunaa!
Радвам се, че проявяваш интерес към САЩ. Аз живея тук от няколко години и надявам се че ще мога да ти помогна с малко информация.
Та така, за зелената карта, питаш в подходящ момент. По принцип най да го наречем лесния и бърз начин е чрез лотарията. Тя е отворена за времето от един месец в годината и за твой късмет този месец е сега. Ако имаш средно образование можеш да кандидатстваш. Ако не, ще трябва родителите ти да кандидатстват и да те включат и теб. Аз така дойдох, като дете ненавършило 21 години.
Зелена карта е само за САЩ да. Това си е американска програма и е само за тук...
Изпити ти трябват САТ и Тойфел или там какво беше.
Иначе заплатите в момента минималните мисля че е $7.25 на час, което не би ти стигнало в Ню Йорк за съжаление.
Цените на този университет трябва да ги пише на техния сайт. Ти гледай out of state.
Ако имаш още въпроси, питай :)

А за малко да забравя, ето го ОФИЦИАЛНИЯТ сайт за кандидатстване:
https://www.dvlottery.state.gov/

FreshMotion
10-26-2011, 12:12
Благодарности за по гирния пост ! А какво можеш да кажеш за живота там.Дали хората са приятелси настроени към чужденци(или поне повечето?)Къде си отседнал ?Доволен ли си общо взето ? Само октомври месец/всяка година ли се кандидаства за картата? Картата представлява нещо като виза или за постоянен живот? След като разберат ,че си от БГ(българин) дали отношеноето към теб се променя?След колко години живеене там имаш пълни права като- за гласуване например ? Може да съм прекалил с въпросите,но като човек обмислящ идеята за живеене там - много се интересувам.При първа възможност бих се махнал от тук! :o Също така ,можеш да кажеш какво трябва да знае човек ,преди да излети за щатите ,документи и тн.! :)

shaunaa
10-26-2011, 17:51
Здравей Shaunaa!
Радвам се, че проявяваш интерес към САЩ. Аз живея тук от няколко години и надявам се че ще мога да ти помогна с малко информация.
Та така, за зелената карта, питаш в подходящ момент. По принцип най да го наречем лесния и бърз начин е чрез лотарията. Тя е отворена за времето от един месец в годината и за твой късмет този месец е сега. Ако имаш средно образование можеш да кандидатстваш. Ако не, ще трябва родителите ти да кандидатстват и да те включат и теб. Аз така дойдох, като дете ненавършило 21 години.
Зелена карта е само за САЩ да. Това си е американска програма и е само за тук...
Изпити ти трябват САТ и Тойфел или там какво беше.
Иначе заплатите в момента минималните мисля че е $7.25 на час, което не би ти стигнало в Ню Йорк за съжаление.
Цените на този университет трябва да ги пише на техния сайт. Ти гледай out of state.
Ако имаш още въпроси, питай :)

А за малко да забравя, ето го ОФИЦИАЛНИЯТ сайт за кандидатстване:
https://www.dvlottery.state.gov/

Ами нямам годините, но просто исках да знам и много ти благоря. Ами всъщност имам още един въпрос, тоест няколко :-D Ти къде живееш по-точно ?? И колко часа се работи ако можв да споделиш какво работиш( сори за въпросите, но винаги съм се питала такива въпроси - какъв е живота там ?) И каква виза имаш ?? и последният въпорс е :D е винаги ли мога да си изкарам туристическа виза (или ттам каквато ми трябва), която важи за около десет години, или не винаги мога да си изкарам визза.
И още няколко въпроса ако може да отговориш :D Ти как замина за там ?? предварителна уговорка с някой или просто замина ?? И как си намери жилището и работа след като пристигна в щатите или още докато си беше в бг ??

shaunaa
10-26-2011, 17:54
Благодарности за по гирния пост ! А какво можеш да кажеш за живота там.Дали хората са приятелси настроени към чужденци(или поне повечето?)Къде си отседнал ?Доволен ли си общо взето ? Само октомври месец/всяка година ли се кандидаства за картата? Картата представлява нещо като виза или за постоянен живот? След като разберат ,че си от БГ(българин) дали отношеноето към теб се променя?След колко години живеене там имаш пълни права като- за гласуване например ? Може да съм прекалил с въпросите,но като човек обмислящ идеята за живеене там - много се интересувам.При първа възможност бих се махнал от тук! :o Също така ,можеш да кажеш какво трябва да знае човек ,преди да излети за щатите ,документи и тн.! :)

Аз мисля, че мога да ти отговоря на въпроса за зелената карта. Значи мисля, че тея нещо като "доживотно " гражданство, тоест след като я притежаваш, имаш пълното право да живееш там и да ползваш почти или всички права които се позволяват на коренните им граждани !!

FreshMotion
10-26-2011, 18:01
Благодарности за по гирния пост ! А какво можеш да кажеш за живота там.Дали хората са приятелси настроени към чужденци(или поне повечето?)Къде си отседнал ?Доволен ли си общо взето ? Само октомври месец/всяка година ли се кандидаства за картата? Картата представлява нещо като виза или за постоянен живот? След като разберат ,че си от БГ(българин) дали отношеноето към теб се променя?След колко години живеене там имаш пълни права като- за гласуване например ? Може да съм прекалил с въпросите,но като човек обмислящ идеята за живеене там - много се интересувам.При първа възможност бих се махнал от тук! :o Също така ,можеш да кажеш какво трябва да знае човек ,преди да излети за щатите ,документи и тн.! :)

Аз мисля, че мога да ти отговоря на въпроса за зелената карта. Значи мисля, че тея нещо като "доживотно " гражданство, тоест след като я притежаваш, имаш пълното право да живееш там и да ползваш почти или всички права които се позволяват на коренните им граждани !!

Това е толкова якоооо! Даже Awesome!!! На 17 съм BTW :D

windowlicker
10-26-2011, 21:49
Здравей FreshMotion!
Ще гледам да ти отговоря на въпросите колкото се може по-обективно :)
А какво можеш да кажеш за живота там.Дали хората са приятелси настроени към чужденци(или поне повечето? - По принцип хората се уважават тук в САЩ. Учтиви са. Не ти се бъркат в личните работи. Иначе за чужденците по принцип бих казала, че в колкото по-голям и развит град се намираш, толкова ще са по-отворени към чужденци. Аз примерно живея в сравнително голям град, но пък няма много чужденци и съм забелязала, че някои хора въобще не са свикнали да общуват такива като нас. Чувала съм и лоши и обидни реплики по мой адрес, но това са определено единични случаи. Та като цяло ако си в голям град с много чужденци, както ти каза, че искаш в Маями, на никой няма да му прави толкова голямо впечатление, че имаш акцент стига да се разбира какво искаш да кажеш.

Къде си отседнал ?Доволен ли си общо взето ? В момента съм в щата Вирджиния, всъщност тук съм откакто съм дошла де. И да, доволна съм като цяло. Аз сега това лято си бях в България за първи път от няколко години и определено можех да видя разликата. И тука имам проблеми и дами, ама вече ги приемам като част от живота.

Само октомври месец/всяка година ли се кандидаства за картата? Картата представлява нещо като виза или за постоянен живот? - Само октомври е да, и там началото на ноември, но е към един месец отворено. Зелената карта представлява виза, която ти дава почти всички права като на гражданин, освен да гласуваш и да работиш за правителството мисля и е доживот. Е трябва там да спазваш някакви правила, например не можеш да излизаш от страната за повече от година наведнъж, но общо взето не е кой знае какво. Ако искаш след 5 години можеш да подадеш за гражданство и ако си си живял по правилата поне на хартия няма да имаш проблеми и да станеш двоен гражданин.

След като разберат ,че си от БГ(българин) дали отношеноето към теб се променя? - хаха ами да ти кажа повечето не са чували за България, някои знаят, че е в източна Европа, но до там слава богу! По принцип като ми чуят тъмния балкански акцент и има хора дето се спичат, но на повечето хора им е много интересно за България и т.н.

windowlicker
10-26-2011, 22:02
Shaunaa, еми по принцип се работи по 40 часа на седмица, аз сега работя към 15, но съм студентка. Миналата година работех средно по 20-25 даже понякога 30 ама това много ми идваше.
За визата както казах и преди съм зелена карта. Баща ми спечели, когато бях в 12 клас и дойдох тук малко след като завърших.
За туристическа виза винаги можеш да кандидатстваш по принцип, това не означава че ще ти дадат за съжаление. Не винаги дават за 10 години и дори и да ти дадат не можеш легално да стоиш в страната повече от 6 месеца наведнъж. Пък и надявам се знаеш, че не можеш да работиш на такава виза.
Първите ми работи бяха по ресторанти и просто обикалях като луда, докато не се усмихне нещо. Весели времена бяха хаха.
И така, питайте ако нещо повече ви интересува. Съжалявам че не давам повече информация за мен, но просто не искам по форумите да пиша лична информация. За такива въпроси може на лични :)

shaunaa
10-27-2011, 08:23
Shaunaa, еми по принцип се работи по 40 часа на седмица, аз сега работя към 15, но съм студентка. Миналата година работех средно по 20-25 даже понякога 30 ама това много ми идваше.
За визата както казах и преди съм зелена карта. Баща ми спечели, когато бях в 12 клас и дойдох тук малко след като завърших.
За туристическа виза винаги можеш да кандидатстваш по принцип, това не означава че ще ти дадат за съжаление. Не винаги дават за 10 години и дори и да ти дадат не можеш легално да стоиш в страната повече от 6 месеца наведнъж. Пък и надявам се знаеш, че не можеш да работиш на такава виза.
Първите ми работи бяха по ресторанти и просто обикалях като луда, докато не се усмихне нещо. Весели времена бяха хаха.
И така, питайте ако нещо повече ви интересува. Съжалявам че не давам повече информация за мен, но просто не искам по форумите да пиша лична информация. За такива въпроси може на лични :)


мерси за отговора и браво за късмета който си исзкарала и си спечелила зелената карта. А доколкот знам да учиш някъде в щатите не е ли много скъпо, ти как успя да си го платиш, освен ако нямаш богати родители ?? А знаеш ли тогава какво ми трябава, за да успея да вляза легално в щатите ?? Някаква виза или ?? Защото зелената карта се взима изкючително трудно ?? Бих се радвала ако ми отговориш и на този въпрос ??!?!?

FreshMotion
10-27-2011, 11:47
Благодаря много за отделеното време ! :) До някъде ми се изясни ситуацията - определено ще продължавам да търся още много информация по въпроса преди да предприема сериозни решения ,но ти беше много полезна !


До колкото до зелената карта - Тук
http://www.usagreencardlottery.org/diversityvisalottery_2011/programoverview.html пише,че това е един вид лотария и ако имаш късмет "ти" излизаш късметлия! Ако излезе името ти - получаш писмо или на мейла ти казват ! Процедурата безплатна ли е ? или трябва да се плати някаква сума за кандидастване? Всяка година хиляди хора мигрират в САЩ именно чрез тези зелени карти ! Още инфо тук>
http://www.usagreencardlottery.org/diversityvisalottery_2011/?r=gnonus&gclid=CKDVh9fhiKwCFdQLfAodcH-V-Q

windowlicker
10-27-2011, 12:26
Shaunaa, едно от предимствата на зелената карта е че плащаш такси като американец. Също така имаш право и на държавни помощи и заеми, които покриват общо взето почти всичко. Да, виза ще ти трябва, за да влезеш в САЩ. Не съм много запозната с различните визи, но бих ти препоръчала като станеш студентка да дойдеш на бригада и да видиш дали ще ти хареса.

FreshMotion, кандидатстването за зелена карта е БЕЗПЛАТНО и официалния сайт съм го дала. Ако ти се дават пари на мошеници плати си на сайта, който си разглеждал и пий студена вода.

FreshMotion
10-27-2011, 12:36
Не,Не...Нямам никакво намерение да използвам сайта за регване,просто се натъкнах на тази информация за зелената карта ! ;)