PDA

View Full Version : Може да ме накара от нищото да се почувствам зле



kiflata
10-25-2011, 16:36
Здравейте.Никога не бих пуснала тема за такова нещо,но в момента наистина искам да споделя,защото ми е трудно винаги да задържам всичко негативно в себе си.Имам една приятелка.За момента тя ми е най-близка от всички хора до мен,обичам я :)
Но понякога просто сякаш е друг човек.. Отдръпва се от мен,отблъсква ме,отрича това,което и казвам.Тя по принцип е различен човек,не допуска до себе си хората лесно,сякаш мен ме допусна и сега на моменти не иска да го приеме.Проблемът е,че всяко едно нейно такова отдръпване,било то показано по най-прост начин (например да се дръпне ,когато искам да я прегърна),го приемам много зле и ме наранява.Започвам да се дразня когато прегърне друг,когато говори с друг.. :? Не съм наред.Какво бихте ме посъветвали да направя?

gummybear
10-25-2011, 16:42
Здравейте.Никога не бих пуснала тема за такова нещо,но в момента наистина искам да споделя,защото ми е трудно винаги да задържам всичко негативно в себе си.Имам една приятелка.За момента тя ми е най-близка от всички хора до мен,обичам я :)
Но понякога просто сякаш е друг човек.. Отдръпва се от мен,отблъсква ме,отрича това,което и казвам.Тя по принцип е различен човек,не допуска до себе си хората лесно,сякаш мен ме допусна и сега на моменти не иска да го приеме.Проблемът е,че всяко едно нейно такова отдръпване,било то показно по най-прост начин (например да се отдръпне ,когато искам да я прегърна),го приемам много зле и ме наранява.Започвам да се дразня когато прегърне друг,когато говори с друг.. :? Не съм наред.Какво бихте ме посъветвали да направя?

Здравей.Първо искам да ти кажа ,че е нормално да искаш да споделиш :) Второ...аз също съм в тази ситуация.
Страшно много я обичам ,но просто ми омръзна..знаеш ли какво ще направя аз?И аз ще се държа така.Омръзна ми да съм винаги пренебрегвана.Така ще постъпя аз ,а пък ти си прецени :) УСПЕХХ :-)

kiflata
10-25-2011, 17:01
^На мен адски много пъти ми се е искало да й покажа огледалния й образ,не да я накарам да се чувства зле по този начин,ами просто да усети начина,по който именно тя ме кара да се чувствам.Но никога нямам сила да го направя,никога не мога да я пренебрегна,да я отблъсна просто не ми е по силите :(

bettyblackdewil
10-25-2011, 17:06
Може би банално, но най-добрия вариант - поговорете... Ако след 2/3 седмици е същата история опитай да се отдръпнеш от нея и тя би трябвало да си осъзнае грешката ако наистина те обича...

NoMore
10-25-2011, 17:16
Хората са различни. Аз съм от другата страна приятелката ми постоянно ми повтаря, че се държа с нея гадно, а то не е така! Трябва да приемеш, че някой хора не си падат по нежностите така да го кажа... но това въобще не означава, че не държи на теб или че не те обича! Поговорете все пак... не мисля, че ще се държи както искаш ти, но поне може да си пооправи малко държанието.

ysmivka
10-25-2011, 17:33
Знам колко е трудно да се общува с такива хора, които са по стеснителни и не обичат да допускат другите хора в живота си... Може би просто я е страх да не я предадеш по някакъв начин. Независимо колко пъти си й показвала, че няма да го направиш - ако в миналото някой приятел я е предал това си остава в нея завинаги като един лош спомен - и това, че не допуска другите около себе си и в личното си пространство е един вид защитна реакция за нея. Понякога мисли, че всичко се е променило и, че най - после е намерила приятелка, обаче в следващия като си спомни /пак казвам, ако е имаЛА такова преживяване като предателство от приятел преди/ и решава, че е по - добре да не допуска другите около себе си, за да не я нараняват.

Просто с такива хора, според мен, се иска търпение и разговори, за да могат да се отпуснат, да се доверят на другите.

Има и друга вероятност - просто да не си пада по типичните за периода прегръдки и целувки за "добро утро" и "чао".

kiflata
10-25-2011, 17:49
Просто с такива хора, според мен, се иска търпение и разговори, за да могат да се отпуснат, да се доверят на другите.

Има и друга вероятност - просто да не си пада по типичните за периода прегръдки и целувки за "добро утро" и "чао".
Аз съм доста търпелива,щом става дума за нея,друг отдавна да се беше отказал,както ми казват много хора.Наистина винаги се стремя да й показвам,че няма да я предам..и не само това.
А иначе дадох просто пример с прегръдката,но има и други такива дребни неща.Но не бих казала,че ги избягва,защото друг път ги е приемала нормално..

iiordanova
10-25-2011, 18:00
Понякога от мухата правите слон.
Най-просто казано ти я ревнуваш и те е страх да не я загубиш. Защото тогава няма да ти е най-близката и ще се чувстваш самотна, и все едно ти липсва нещо. Това е. Просто и ясно.
Трябва да направиш компромис и да я приемеш такава каквато ни я описа.
А за прегръщането.. може да не обича такива нежности. Познавам много хора,които смятат,че приятелската прегръдка е "лигавщина".
Ама малко се вкарваш във филми,дразниш се като говори с други?! Ти какво искаш приятелката ти да не общува с други,а само и единствено с теб ли? Ти нямаш ли си други приятелки,не говориш ли с други?

ysmivka
10-25-2011, 18:00
Значи според мен е първия вариант. Не се отказвай колко и да е трудно. Не слушай другите какво ти казват. Щом тя веднъж вече ти се е доверила за нещо - ще го направи пак. Просто й е трудно да вярва на хората и според мене е напълно разбираемо при полужение, че в днешно време едно 70% от хората те мамят и използват, а когато нямат вече нужда от тебе те захвърлят. Покажи й, че има и други хора - истински приятели! :)

Поздравления, че не си я изоставила до сега.

kiflata
10-26-2011, 15:22
Ти какво искаш приятелката ти да не общува с други,а само и единствено с теб ли? Ти нямаш ли си други приятелки,не говориш ли с други?
Не го искам.Ядосвам се,когато например мен ме отблъсне по някакъв начин,а другите не.Защото си знаем,че сме си най-близки по принцип,но дори да го знам това нещо няма как да не ми направи впечатление.

ysmivka-Благодаря много.Съгласна съм с мнението ти за 'приятелите'в днешно време и донякъде разбирам страха й.Но въпреки че никога няма да я оставя,и да престана да се опитвам да й показвам,че ги има и истинските хора,понякога просто и аз имам нужда да виждам,че нещата,които правя се оценяват.И толкова бих се зарадвала,ако тя направи нещо мило,ако дори просто ме прегърне,не винаги аз да съм първата. :)Мисля,че на всеки от нас би му било приятно.