PDA

View Full Version : Мъжете преживяват раздялата по-тежко от жените...



gabsit000
10-26-2011, 07:54
Съгласни ли сте?И наистина колко време им е нужно да го направят?И като цяло всичко след раздялата,как се чувстват,мислят и т.н. искам да разбера,предимно към момчетата е въпросът,за да видя някак си гледната им точка,дали има нещо общо с преодоляването като при нас жените...

SheDevil
10-26-2011, 07:57
Не зависи дали си момче/мъж или момиче/жена...зависи си от човека,колко е обичал,дали е било всичко истинско или не.Колко е давал за и в тази връзка и колко е държал на партньора/-ката си...
това е....

Mi6inka
10-26-2011, 08:08
Зависи от човека, зависи и от самата връзка...няма някаква формула, по която да се случват нещата..

CR0W
10-26-2011, 08:09
Зависи колко сериозни са били нещата. Аз попринцип приемам раздялата тежко,но не го показвам а задържам всичко в себе си.

nepowtorima
10-26-2011, 08:15
АЗ пък винаги съм си МИСЛИЛА, че момчетата го преживяват по.. така .. т.е. по-лесно. Не знам. Най-вероятно си мисля така, защото не съм попадала на хора, които са много чувствителни.
Всеки е човек и всеки го преживява по някакъв начин. Дали го показва пред всички, или го крие в себе си!

NightGuardian
10-26-2011, 08:21
Не съм съгласен , но изпитваме по-голяма болка от предателството. :)
Преглъщаме болката много по-лесно. Ставаме и продължаваме. :)

HotLife
10-26-2011, 09:32
За себе си не мога да кажа, че преживявам разделите леко. То си е и до характера на човека и сериозността на връзката.

BlindedAngel
10-26-2011, 09:50
Единствено първата ми любов аз я преживях по - тежко, отколкото тя мене.Иначе с всички останали съм все на място и не го раздавам много много тъжната 8)

anonymous708973
10-26-2011, 09:57
Да, а жените са ку*ви, ламтящи за пари, мъжете не плачат никога и всички блондинки са секси, нали?

КАК не ви омръзна с тия общи знаменатели?!
Зависи от човека, зависи от ТВОЕТО възприятие за тежко (това, че един човек не се тръшка и - представи си - успява да спи, далеч не значи, че не преживява раздяла тежко), зависи от сериозността на връзката и още един куп странични фактори.

gabsit000
10-26-2011, 11:04
Да, а жените са ку*ви, ламтящи за пари, мъжете не плачат никога и всички блондинки са секси, нали?

КАК не ви омръзна с тия общи знаменатели?!
Зависи от човека, зависи от ТВОЕТО възприятие за тежко (това, че един човек не се тръшка и - представи си - успява да спи, далеч не значи, че не преживява раздяла тежко), зависи от сериозността на връзката и още един куп странични фактори.


не слагам никой под общ знаменател,просто искам да разбера виждането на един мъж-как той преживява една раздяла,лесно е да кажеш,то си е до човек,искам лично мнение ...

nymphadora
10-26-2011, 11:29
Според мен да.
Ние жените си се нареваваме и продължаваме,най-често намирайки утеха в друг мъжки индивид.Мъжете пък не си го изкарват с рев и дста по-трудно го преживяват,дори и на пръв поглед да не личи.

sapphire5
10-26-2011, 11:50
Зависи от човека и от самата връзка...

LeprikonA
10-26-2011, 11:51
"It’s infuriating! Women sit around obsessing about what went wrong over and over again and men just say “alrighty. ” and they move on!"
— Charlotte York

gummybear
10-26-2011, 11:54
АЗ пък винаги съм си МИСЛИЛА, че момчетата го преживяват по.. така .. т.е. по-лесно. Не знам. Най-вероятно си мисля така, защото не съм попадала на хора, които са много чувствителни.
Всеки е човек и всеки го преживява по някакъв начин. Дали го показва пред всички, или го крие в себе си!

и аз така..

Niakoitam
10-26-2011, 11:59
Тези неща изобщо не зависят от пола. Всичко си зависи от характера на даден човек, но като цяло си мисля че жените взимат съвсем лек превес в любовните драми. Но може и да се бъркам тъй като повече общувам с жени отколкото с мъже пък и мъжете често го прикриват заради схващането че сме по-силният пол. :)
Абе както обичам да казвам мъжете и жените не се различаваме особено много. Нищо че някои мислят другите за нещо толкова различно от техният пол. :)

magita
10-26-2011, 12:06
Според мен е така, защото момчетата се привързват по-трудно и обикват по-трудно, но обичта им е по-силна... само така си обясняват горе написаното... НО ИНАЧЕ зависи от човека

Niakoitam
10-26-2011, 12:15
Според мен е така, защото момчетата се привързват по-трудно и обикват по-трудно, но обичта им е по-силна... само така си обясняват горе написаното... НО ИНАЧЕ зависи от човека

Момчетата се привързват по-трудно??? Значи ли това че аз съм момиче, но още не съм разбрал? :D

NomNomNom
10-26-2011, 13:31
Няма ли да разберете най-накрая , че не е до мъж и жена , а до човек , бахти тъпото раздление.

wasch0
10-26-2011, 16:14
Полът няма значение. Зависи от характера на човека и от самата връзка. Бившият ми приятел,например, десет минути след раздялата ни беше с усмивка до ушите. Преди месец си говорехме каза, че чувствата са си същите просто няма смисъл да го преживява тежко и да се филмира..

SisiStrange
10-26-2011, 17:05
И според мен не е до пол. И не е до това, което се вижда отстрани. Понякога си мислим, че на някой му е много леко, защото се старае да не го показва. Най-тежката си раздяла я преживях с усмивка и се държах най-нормално. Спях си, ядях си, не мрънках нон стоп на приятелки, но отвътре всичко ми беше черно и въобще не бях на себе си дълго време. Точно тези, които реват с все сила и "зарязват" всичко ми изглеждат някак неискрени. Все едно по-скоро се надяват на внимание.

anonymous708973
10-26-2011, 18:10
Точно!
Винаги ми е било интересно - не била спала една седмица (да бе, добре, нищо, че рекордът на Гинес е толкова), не ядяла, не говорила... дрънци!
Аз спя като пън винаги (ако ще преди това да съм се скъсала от рев) и съм гладна през 90% от времето. Това значи ли, че съм безчувствена?

xxKiFlAxx
10-27-2011, 01:04
...

gabsit000
10-27-2011, 05:35
Точно!
Винаги ми е било интересно - не била спала една седмица (да бе, добре, нищо, че рекордът на Гинес е толкова), не ядяла, не говорила... дрънци!
Аз спя като пън винаги (ако ще преди това да съм се скъсала от рев) и съм гладна през 90% от времето. Това значи ли, че съм безчувствена?




да ама примерно някой хора,като МЕН означава ли,че когато ми се случи нещо такова се скъсвам от реване,за апетита по-скоро се увеличава от самия яд който съм насъбрала,искам наистина да има на кой да споделя,и наистина ми е крив света,но това не означава че искам внимание или търся някакво състрадание,всеки различно преодолява тия неща... просто ми беше интересно как мъжете приемат тия неща,защото женската гледна точка ми е ясна,но не мога да вникна в мъжкия мозък,явно аз не съм си задала вярно въпроса,като всички почнаха да квалифицират темата...

kyon
10-27-2011, 06:48
Не зависи дали си момче/мъж или момиче/жена...зависи си от човека,колко е обичал,дали е било всичко истинско или не.Колко е давал за и в тази връзка и колко е държал на партньора/-ката си...
това е....

GossipGirl89
10-27-2011, 08:48
Аз пък като цяло съм останала с впечатлението, че мъжете се справят много по-бързо с тия неща от нас. То наистина си е индивидуално и си зависи от конкретния човек - разбира се, че има и такива, които го преживяват тежко и са по-чувствителни и емоционални и от жените... но като цяло ми е направило впечатление, че да, може и да страдат, да им е гадно, но някак бързо се окопитват, взимат се в ръце и продължават напред. Докато при нас филма е съвсем друг.

magita
10-27-2011, 11:29
Според мен е така, защото момчетата се привързват по-трудно и обикват по-трудно, но обичта им е по-силна... само така си обясняват горе написаното... НО ИНАЧЕ зависи от човека

Момчетата се привързват по-трудно??? Значи ли това че аз съм момиче, но още не съм разбрал? :D

Еми то зависи от човека, защото и аз съм от тия дето не се привързват лесно... но все пак аз така си мисля

badsector
10-27-2011, 13:31
Обикновено след раздяла жените имат някой до тях, който толкова много иска да ги изчука, че ги подкрепя в мъката от раздялата, утешава и подлага рамо за сълзи. Така раздялата се приема по-леко. Обаче, ако жената наистина е обичала бившия си, няма да й е лесно без оглед на страничните обстоятелства. Но това са доста рядко срещани случаи. Първо, за да обичаш някого, трябва да си с него от поне няколко години, като си знаете и кътните зъби двамата. В такъв случай, ако жената го обича, то тя ще прави секс с него, а на мъжете в повечето случаи това им е достатъчно, за да не се разделят с нея. Затова жените, които обичат, са по-рядко зарязвани (не говорим за влюбване, а за обич - разлика от тука до небето). Обратно, поради една, или друга причина, една жена винаги може да зареже мъж, без значение колко много я обича той. Затова изглежда, че мъжете по-трудно преживяват раздялата, просто тях много по-често ги късат, дори когато обичат. При останалите случаи на раздяла при някакви хормонални влюбвания не може да се каже кой приема по-трудно ситуациите, просто защото е по-лесно да се приеме раздяла, когато не говорим за обич. Тоест, болката от раздяла при влюбване, минава доста бързо и при двата пола.

mmm_sweet
10-27-2011, 14:27
.....да бе :lol:

jghgh
10-27-2011, 16:28
Според мен пък доста лесно се справят с емоциите си, защото от малки са научени да го правят :) Носят в гените си няк'ва първобитна сила, суровост и преодолимост на всякакви препрятствия.

Не го казвам в лош смисъл, и знам, че не е хубаво да обобщавам, но просто мисля така.

xBadxApple
10-27-2011, 22:40
Ако си обичал как' трябва, независимо от пола ще страдаш. Точка.

Бедсектор засегна нещо правилно в първите 2-3 изречения.

fenkaaa
10-27-2011, 22:48
И аз съм чувала така,но умеят да го прикриват .. разнообразяват с други мацки и така,но когато дойде моментът за сериозна връзка,повечето,които са били наранени,не са сигурни дали са готови,просто защото ги е страх от такава.

Иначе да,понякога не зависи от пола,а от това,колко силни са били чувствата,колко време са продължили и т.н :)

Niakoitam
10-28-2011, 09:01
Според мен пък доста лесно се справят с емоциите си, защото от малки са научени да го правят :) Носят в гените си няк'ва първобитна сила, суровост и преодолимост на всякакви препрятствия.

Не го казвам в лош смисъл, и знам, че не е хубаво да обобщавам, но просто мисля така.

Напротив просто повече го прикриват и не заради някакви първобитни сили, суровости и преодолимости, а защото на всеки от малък се втълпява как бил силният пол и ако показва емоции било едва ли не педалско. Както от роднини така и от обкръжението. Но наистина е малко жалко като гледаш как някои търчи по друг и се самосъжалява готов да направи всичко каквото му каже даже и да се тъпка сам себе си. Ама не е и като аз да не съм го правил някога...

Hukuu
10-28-2011, 09:27
:grin: :grin: разбихте ме :lol: :lol:

Просто процентът жени, които са по-чувствителни е доста по-голям от този при мъжете, поради простата причина.

Пример 1

Първата любов при едно момче се изживява може би най-трудно (говоря за повечето момчета, има и някой изключения), но какво се получава отстрани приятелите му почват да му втълпяват как жените са к*рви и к*чки и той се превръща в бройкаджия или поне не влага толкова много чувства и надежди при следващата връзка (отново повтарям има си и изключения)

Пример 2

Първата раздяла при едно момиче се изплакват сумати сълзи и минава едно известно време докато тя да обърне отново такова внимание към друго момче поради простата причина, че страха да не остани пак сама надделява (при повечето)

Друг е въпроса, че има хора, както и мъже така и жени, които лесно се впускат в нови "приключения" по-бързо от останалите.

Както доста съфорумници казаха всичко си е индивидуално, но заради процентовата разлика доста от момичетата си мислят, че момчетата преживяват лесно раздялите.

Vladel
10-28-2011, 11:40
Не съм съгласен , но изпитваме по-голяма болка от предателството. :)
Преглъщаме болката много по-лесно. Ставаме и продължаваме. :)

Jessie
10-28-2011, 13:23
Строго индивидуално за всеки. :) Според това как е протекла дадена връзка... едно момиче би могло и само да определи как момчето ще преодолее раздялата. :) ... Момчетата от кратките връзки... не биха го приели сериозно... Един-два дни намусени и ще им мине. За по-продължителните (годишните) връзки... може и да се появи някой депресиран период, предполагам. :)

eminemfenka
10-28-2011, 19:22
Строго индивидуално.

Cvetii95
10-28-2011, 19:40
Не зависи дали си момче/мъж или момиче/жена...зависи си от човека,колко е обичал,дали е било всичко истинско или не.Колко е давал за и в тази връзка и колко е държал на партньора/-ката си...
това е....

+1
_________________

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш - това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш.

bebzgirl
10-28-2011, 20:37
Според мен да.
Ние жените си се нареваваме и продължаваме,най-често намирайки утеха в друг мъжки индивид.Мъжете пък не си го изкарват с рев и дста по-трудно го преживяват,дори и на пръв поглед да не личи.

unwanted
11-01-2011, 16:10
да! знам го от брат си... като скъса с бившата си половин година не беше на себе си... все едно не беше той... то всичко си е строго индивидуално де

11-01-2011, 16:16
30 женки тръгнали да обясняват как мъжете преживявали раздялата, а аз толкова пъти имам желание да пиша в някоя дискусия за вагинален и анален оргазъм, но нали е само за жени и пропускам.
Номера е да я разкараш пръв, а след това да оправиш/настроиш сестра и срещу нея.