PDA

View Full Version : странични ефекти от антибиотик



CupcakeAndCoffee
10-26-2011, 08:12
От 1 седмица съм на антибиотик, но чак сега се сетих да прочета листовката. В потрес съм :?

замаяност
загуба на ориентация
звънтене в ушите
безсъние
ХАЛЮЦИНАЦИИ
кошмари
обърканост
чувство за нереалност
паника
нарушения в настроението и поведението

ЦИТИРАМ: "Има съобщения за загуба на слуха.. " WTF

Да ме бяха надрусали направо.

nepowtorima
10-26-2011, 08:30
Аз съм на антибиотици за лекуване на бактерията хеликобактер пилори..
първи 5 дена.. - дуомокс .. ебати и многото странични реакции и аз квато съм като ги прочетох половината се появиха..
от днес нататък .. втори 5 дена.. Клацид и Флажил...
ужасно много странични реакции .. сега ще видим кои ще се появят..
Да. знам. гадно е !

Mi6inka
10-26-2011, 09:04
Аз съм на антибиотици за лекуване на бактерията хеликобактер пилори..
първи 5 дена.. - дуомокс .. ебати и многото странични реакции и аз квато съм като ги прочетох половината се появиха..
от днес нататък .. втори 5 дена.. Клацид и Флажил...
ужасно много странични реакции .. сега ще видим кои ще се появят..
Да. знам. гадно е !

оф..от тоз Флажил и аз какви странични ефекти съм имала.. отвратителен е.
А иначе към автора.. не се притеснявай, само недей да си втълпяваш, защото ...веднага ще се появят :) Ако все пак усетиш нещо, се обади веднага на личния си ( или този,който ти го е предписал )

CupcakeAndCoffee
10-26-2011, 19:02
^ за сега май нямам странични ефекти, ама знае ли човек 8-) nepowtorima и аз съм на Клацид

NambyPamby
10-26-2011, 21:51
Весели хапченца на достъпна цена - к'во повече да иска човек? 8-)
И аз съм изпадала в потрес, като съм чела листовките на де що антибиотици съм изпила, и да, стряскащо е. На моменти имаш чувството, че не се лекуваш, ми си от ония, дето пият експериментални хапчета и си отбелязват в едно тефтерче какви странични ефекти им се появяват.
Преди време, докато пиех някакъв отвратителен антибиотик уж, за да лекувам инфекция, пипнах още една в бонус. :-o

imamkrasivouho
10-26-2011, 22:07
АУГУМЕНТИН!!! нали? нали? нали?

CupcakeAndCoffee
10-27-2011, 06:34
Весели хапченца на достъпна цена - к'во повече да иска човек? 8-)
И аз съм изпадала в потрес, като съм чела листовките на де що антибиотици съм изпила, и да, стряскащо е. На моменти имаш чувството, че не се лекуваш, ми си от ония, дето пият експериментални хапчета и си отбелязват в едно тефтерче какви странични ефекти им се появяват.
Преди време, докато пиех някакъв отвратителен антибиотик уж, за да лекувам инфекция, пипнах още една в бонус. :-o

Те антибиотиците колкото лекуват, толкова и вредят. :(

Mi6inka
10-27-2011, 07:54
Весели хапченца на достъпна цена - к'во повече да иска човек? 8-)
И аз съм изпадала в потрес, като съм чела листовките на де що антибиотици съм изпила, и да, стряскащо е. На моменти имаш чувството, че не се лекуваш, ми си от ония, дето пият експериментални хапчета и си отбелязват в едно тефтерче какви странични ефекти им се появяват.
Преди време, докато пиех някакъв отвратителен антибиотик уж, за да лекувам инфекция, пипнах още една в бонус. :-o

Те антибиотиците колкото лекуват, толкова и вредят. :(

Така е !! Аз по принцип съм много против... и обикновено избягвам да си ги купувам..ама в момента пак пия..но, няма как.. Слава на Бога се чувствам добре, няма никакви странични ефекти, макар че бях силно притеснена понеже пих и Дифлукан, а него го водят силно токсичен, с действие 5 дена и много натоварващ черния дроб..ии да, притесних се да не се гътна от всичките тези лекарства.. 8-)

NightGuardian
10-27-2011, 07:59
Антибиотика е тежко лекарство и желателно да не се ползва , ако може да се избегне , но в краен случай се изписва.Предполагам доктора ти го е предписал и от прегледа е решил ,че на теб няма как да ти навреди чак толкова лошо. Бъди спокойна :)

D3NG3rZ0N3
10-27-2011, 08:20
Аз антибиотици от години не пия! Зимно време се лекувам с прахчета + чай с ракия. Не че съм боледувал сериозно от 5-6 години де... :?
П.С. някой да знае дали аолинът има някакви странични ефекти? Понеже се бях натъртил и известно време пиех.

Mi6inka
10-27-2011, 08:45
Аз антибиотици от години не пия! Зимно време се лекувам с прахчета + чай с ракия. Не че съм боледувал сериозно от 5-6 години де... :?
П.С. някой да знае дали аолинът има някакви странични ефекти? Понеже се бях натъртил и известно време пиех.

И Аулина си е ..кофти. Особено ако имаш чувствителен стомах или слаби бъбреци. Аз и него гледам да го пия много рядко, но ... от всички обезболяващи само той ми действа, когато наистина ме боли много. (най-вече от менструалните болки)

CupcakeAndCoffee
10-27-2011, 12:12
Абе стига сме се спичали, щом още сме живи. :D

zlaSila
10-27-2011, 12:23
тези ефекти се появат при алергии предозиране неправилно усвояване или прилагане тн ако появяват масово въобще не се произвеждат ако пък имате проява кажете на лекуващия лекар

Mi6inka
10-27-2011, 14:35
Абе стига сме се спичали, щом още сме живи. :D

Именно. То от всяко нещо ако тръгнеш да извличаш вредите.. каква ще стане тя 8-)

Rebirthing
10-27-2011, 18:40
АУГУМЕНТИН!!! нали? нали? нали?

Аз от аугментина съм много доволна 8-) !

До сега съм нямала странични ефекти от антибиотик, за което много се радвам.

За последния антибиотик които пих, мисля, че в листовката пишеше като страничен ефект - СМЪРТ при 1 на 10 000 души или беше на 100 000...не помня вече. А вие тука се стряскате от странични ефекти като халюцинации и загуба на слуха :D !

ImmortalSportFreak
10-27-2011, 18:44
За последния антибиотик които пих, мисля, че в листовката пишеше като страничен ефект - СМЪРТ при 1 на 10 000 души или беше на 100 000...не помня вече. А вие тука се стряскате от странични ефекти като халюцинации и загуба на слуха :D ! [/b] :shock:

CupcakeAndCoffee
10-27-2011, 20:36
За последния антибиотик които пих, мисля, че в листовката пишеше като страничен ефект - СМЪРТ при 1 на 10 000 души или беше на 100 000...не помня вече. А вие тука се стряскате от странични ефекти като халюцинации и загуба на слуха :D ! [/b] :shock:

:shock:

ledenakrasota
10-27-2011, 20:42
Личната лекарка е длъжна да ви каже, че един антибиотик се взима с витамин Б комплекс, защото едно лекува, а на друго вреди. :)

desssy
10-27-2011, 21:14
Не знам какво изпадате в тия "потреси". Всеизвестен факт е, че всеки божи антибиотик, особено широкоспекърните които са за "кръс`, пръс`и за гъз" имат много странични реакции. Всичко си има цена, както се казва. Има специални антибиотици, които са само за едно нещо, обаче повечето лекари, не обичат да си вършат работата кадърно и докрай и затова не правят изследвания, ами ти изписват антибиотик, които да те оправи, каквото и ще да ти е. Пример: антибиотик за корем - ама дали са черва, дали са дробове, дали е пикочен мехур, далак...няма никакво значение, пий там и чети листовката (голяма работа), ако се натровиш също голяма работа... даже още по-добре, пак при тях ще отидеш. Освен това всички антибиотици убиват естествената микрофлора на организма. Убиват инфекцията, обаче и всичко останало. За това най-добре е антибиотика да се пие успоредно с витамини и нещо против гъбички. Я ми кажете сега на колко от вас са ви го спестявали това, особено частта за гъбичките? ... Некадърна история. Един доктор ми каза едно време така: "като виждаш, че дадения доктор не ти върши работа - помогни си сама" и ми обясни всички стъпки и изследвания за моя случай, как да си избирам антибиотик, предпазни мерки, билкови препарати и т.н. и де факто оплакванията ми чувствително се разредиха. Жалко, че плащаме здравни осигуровки, че да става всеки от нас лекар сам на себе си... Пак се радвам, че поне не съм с някоя тежка болест.

zlaSila
10-27-2011, 21:26
Личната лекарка е длъжна да ви каже, че един антибиотик се взима с витамин Б комплекс, защото едно лекува, а на друго вреди. :)


и е длъжен да каже да не се взима б комплекс когато има алергия към него

или

артериална хипертония,глаукома, подагра, хипотония,язвена болест...

да не говорим за взаимодействия с лекарства

той също има странични ефекти не го забравяйте

най-добре идете на лекар не се лекувайте сами

и пак ще кажа

страничните ефекти не се проявяват туко така
трябва да има даден фактор: предозиране,алергия,неправ илно приемане,взаимодействие с други вва и тн за всичко си има причина

и ако тези ефекти се провяват при над определен брой проценти

да речем на 100 човека 30+ не се произвежда но ако са на 100 1 човек или на 10000 1 човек то ефекта се пише само за да се има на идея какво може да се очаква

Rebirthing
10-27-2011, 21:50
Абе витамин В комплекс окей, ама за нормализиране на чревната флора най-добре пробиотици :).

Лекарите на които съм попадала винаги при изписване на антибиотик ми изписват витамини + пробиотик. Понякога и билкови препарати като помощна терапия.

zlaSila
10-27-2011, 21:53
Абе витамин В комплекс окей, ама за нормализиране на чревната флора най-добре пробиотици :).

Лекарите на които съм попадала винаги при изписване на антибиотик ми изписват витамини + пробиотик. Понякога и билкови препарати като помощна терапия.

мда и не четете в гугъл там не пише нищо б комплекс не влияе само върху чревната флора както излиза в гугъл той е сбор от много витамини които оказват ефект върху целия организъм

Rebirthing
10-27-2011, 22:00
Това ми е пределно ясно !!!

CupcakeAndCoffee
10-28-2011, 07:26
Не знам какво изпадате в тия "потреси". Всеизвестен факт е, че всеки божи антибиотик, особено широкоспекърните които са за "кръс`, пръс`и за "задни части"" имат много странични реакции. Всичко си има цена, както се казва. Има специални антибиотици, които са само за едно нещо, обаче повечето лекари, не обичат да си вършат работата кадърно и докрай и затова не правят изследвания, ами ти изписват антибиотик, които да те оправи, каквото и ще да ти е. Пример: антибиотик за корем - ама дали са черва, дали са дробове, дали е пикочен мехур, далак...няма никакво значение, пий там и чети листовката (голяма работа), ако се натровиш също голяма работа... даже още по-добре, пак при тях ще отидеш. Освен това всички антибиотици убиват естествената микрофлора на организма. Убиват инфекцията, обаче и всичко останало. За това най-добре е антибиотика да се пие успоредно с витамини и нещо против гъбички. Я ми кажете сега на колко от вас са ви го спестявали това, особено частта за гъбичките? ... Некадърна история. Един доктор ми каза едно време така: "като виждаш, че дадения доктор не ти върши работа - помогни си сама" и ми обясни всички стъпки и изследвания за моя случай, как да си избирам антибиотик, предпазни мерки, билкови препарати и т.н. и де факто оплакванията ми чувствително се разредиха. Жалко, че плащаме здравни осигуровки, че да става всеки от нас лекар сам на себе си... Пак се радвам, че поне не съм с някоя тежка болест.

Кой лекар те е ухапал? :-o

Mi6inka
10-28-2011, 08:32
Искам да попитам от Флажила какви странични ефекти ви се появиха, че ми стана интересно. На мен от него, или по-точно след последното хапче, което изпих вечерта и сутринта като станах имах отвратителен световъртеж. Една моя приятелка, също го пи и също се оплака от световъртеж. На всичкото отгоре, на мен ми изби и някакъв лишей на лицето. 8-) Мразя го тоя флажил! Не ми и помогна на всичкото отгоре.

kalpazanka
10-29-2011, 11:28
Аз съм на антибиотици за лекуване на бактерията хеликобактер пилори..
първи 5 дена.. - дуомокс .. ебати и многото странични реакции и аз квато съм като ги прочетох половината се появиха..
от днес нататък .. втори 5 дена.. Клацид и Флажил...
ужасно много странични реакции .. сега ще видим кои ще се появят..
Да. знам. гадно е !
Ерадикират ти бацила, нали?
Как го откриха и какви изследвания ти правиха?

zlaSila
10-29-2011, 23:15
забелязъл се че тия ефекти се появяват най-често при хората дето са чели листовката :D :D :D :D


90% от хората си въобразяват и самовнушават че им има нещо