PDA

View Full Version : "как може да се апдейтне тела"



vasilena800
10-26-2011, 10:51
"как може да се апдейтне тела" видях в един форум ,че това е често задаван въпрос .Какво изобщо означава апдейтване? Някой ще ми обясни ли? :)

JuStIc3
10-26-2011, 14:21
Може да значи подобряване на опрецаионната система(ако има такава) за друго не се сешам.. ( или firmware което пък си нямам никаква идея какво е )

play23
10-26-2011, 14:49
Firmware го използват за определяне на версията на операционната система за мобилните устройства на Apple - iOS.

JuStIc3
10-26-2011, 15:12
Ами моят самсунг също имаше Firmare (това според мен е пак версия на software) И явно не се използва само при Apple или аз не те разбрах нещо :D

play23
10-26-2011, 15:18
Писах принципно, защото при Apple e по-популярно да го кажем. Иначе се води комбиция между софтуер и хардуер и всички смарфони имат.

MaGuSs
10-26-2011, 16:16
Как да си премахна Windows mobile 6.0 и да сложа Windows mobile 6.5 ?!?

Телефона е Hitune T58 или T68...

Wax
10-26-2011, 17:59
ако е J2ME - недей. С по-новите версии само те преебават.
иначе не е сложна работа.

InnoraX
10-26-2011, 19:39
ако е J2ME - недей. С по-новите версии само те преебават.
иначе не е сложна работа.
Тук вече съм съгласен. Колкото повече Ъпдейти блъскаш, толкова по-голям е шанса да си прецакаш тела (може и вирусче да му сложиш заедно с ъпдейта). Да не говорим, че ако някой ти се обади в това време, оставаш без телефон завинаги.
И исках да предопредя всички ви, по-добре недейте да отваряте MMS съобщенията, тъй като могат да съдържат вирус и да развалят софтуеъра на телефона.

Wax
10-26-2011, 20:04
ако е J2ME - недей. С по-новите версии само те преебават.
иначе не е сложна работа.
Тук вече съм съгласен. Колкото повече Ъпдейти блъскаш, толкова по-голям е шанса да си прецакаш тела (може и вирусче да му сложиш заедно с ъпдейта). Да не говорим, че ако някой ти се обади в това време, оставаш без телефон завинаги.
И исках да предопредя всички ви, по-добре недейте да отваряте MMS съобщенията, тъй като могат да съдържат вирус и да развалят софтуеъра на телефона.

Вирусче, ако теглиш от Dropper Сайт само, ама надали ти е известно.
Чрез NSU няма шанс да стане това за Nokia. Дори и да ти се обади нищо няма да му стане.
За MMS-ите съм съгласен.

Lucho
10-26-2011, 20:06
Няма такова нещо като "апдейт", "софтуеЪР" и други подобни.

Има:

Ъпдейт (update):
Ъпдейт - на български - обновяване. Думата се използва предимно за обновяване на някакъв софтуер. Това може да бъде софтуер на мобилни телефони, компютри, I-Pod, и всякакви други устройства, работещи със софтуер. С този процес се подменят стари версии на програмни модули с по-нови преследвайки различни цели. Например най-често става въпрос за сигурността (възможността за нежелан достъп до устройството), отстраняване на програмни грешки с някоя програма или неин модул, въвеждане на нови възможности и функционалност, повишаване скоростта на някоя програма и т.н. Думта е чуждица, появила се в близкото минало в разговорния български език, и вероятно не присъства в по-стари издания на речници. Правилното произношение е "Ъпдейт", а не "Апдейт", както понякога се бърка. Произлиза от английското update. Звукът, който трябва да се чуе при произнасяне на първата сричка "UP" е между "а" и "ъ", но тъй като в българския език няма звук отговарящ на тази буква, е прието да се произнася като "ъп"

Софтуер:
(на английски: software - програмно осигуряване) е съвкупността от цялата информация от инструкции и данни, необходими за работата на всяка електронноизчислителна машина. Употребява се главно в сферата на информационните технологии.

MaGuSs
10-27-2011, 07:09
Няма такова нещо като "апдейт", "софтуеЪР" и други подобни.

Има:...

А стига бе. Я не се прай, ние тука мислим нов български :lol: :lol: :lol:


ако е J2ME - недей. С по-новите версии само те преебават.
иначе не е сложна работа.
Какво е J2ME и как да разбера дали е такъв ?

П.П. Отказах се да го "апдейт-вам" :lol: ...

Wax
10-27-2011, 07:29
демек телефон на JAVA платформа.
Става с писането на *#0000# за повечето телефони, или просто проверяваш какъв ти е в нета.
Ако му тръгват само .jar игри също е знак.

MaGuSs
10-27-2011, 07:43
демек телефон на JAVA платформа.
Става с писането на *#0000# за повечето телефони, или просто проверяваш какъв ти е в нета.
Ако му тръгват само .jar игри също е знак.
Ми не знам над екрана ми пише "Pocket PC" или виж повече за моя:

Model: HiTune T-58
Language: English, Chinese, Spanish
Platform Window Mobile 6.0
MSN, Skype
Networks: GSM 900/1800/1900 (Tri-band)
WiFi: Yes
CPU: TI OMAP-730, 196MHz
Dimension: 115mm X 58.5mm X 15.5mm
Weight: 123g
Color: Black
Standby time: 270 hrs
Talk-time: 5 hrs
Display Resolution: 240 x 320 pixels (2.8 inch)
Screen: 2.8" Touch Screen
Image Resolution: 1.3 mega pixel camera
Ring tone: MP3, MP4, AVI, AMR, WMA, RM
External Memory: Mini-SD (Max up to 4GB)
Connectivity: Bluetooth, Infrared, USB
Multimedia message: MMS, EMS, SMS

Това е T58, моя е Т68. Почти същите характеристики. Откривам разлика само в :
CPU: АRМ926Т OMAP-730, 200MHz
Memory: 42Mb, 72MB for programs.
Image Resolution: 2.0 mega pixel camera

П.П. Допълнително: xda-developers (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=791825)

Wax
10-27-2011, 07:52
Windows Mobile 6.0 :lol: :lol: :lol:
Очевиден отговор
Не да ти пише J2ME Platform Edition или JAVA Platform.

All In All - WM6 ти е ОС

MaGuSs
10-27-2011, 07:56
Windows Mobile 6.0
Очевиден отговор...
All In All - WM6 ти е ОС
Да това го знам и те питам:

Как да си премахна Windows mobile 6.0 и да сложа Windows mobile 6.5 ?!?

Wax
10-27-2011, 08:08
Ами за ОЕМ телефон, ще трябва да потърсиш из Google някои Flasher
Прегледах официално няма Firmware пакет.

http://www.4shared.com/file/8InEhXBq/jaf_19862_setup.htm

Разучи тази програмка.
Котато бях с PocketPC Правих копие на един приятел PocketPC-то (WM6.1)
И след това вкарвах някъв .cor файл първо в моя и след това прилагах копието.
Трябва ти само USB кабел, по-силен комп и батерия на 100% :lol:

MaGuSs
10-27-2011, 08:19
Ами за ОЕМ телефон, ще трябва да потърсиш из Google някои Flasher
Прегледах официално няма Firmware пакет.

http://www.4shared.com/file/8InEhXBq/jaf_19862_setup.htm

Разучи тази програмка.
Котато бях с PocketPC Правих копие на един приятел PocketPC-то (WM6.1)
И след това вкарвах някъв .cor файл първо в моя и след това прилагах копието.
Трябва ти само USB кабел, по-силен комп и батерия на 100% :lol:
Аз се пробвах да ъпдейтна софта на 6.1после на 6.5 както викаш с USB-кабел и батерия на 100%, но проблм. Използвам програмата ActiveSync (Която си е оригиналната, дойде ми с телефона), за да свържа тела с телефона, но се изключва когато започна да инсталва. 6.5.
За компа да не говорим. Бърз е...

Изтеглил съм си WM6.5 от тука xda-developers (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=482997) R7.1 Release. Сега се сетих, че не прилагам WM6.1, а направо се опитвам на 6.5, но ще се пробвам довечера да сложа 6.1 и после 6.5 след като се прибера от даскало. Дали това е проблема ?

Wax
10-27-2011, 08:24
ами може би.
Пробвай, обаче първо си направи BackUp :!:

MaGuSs
10-27-2011, 08:28
ами може би.
Пробвай, обаче първо си направи BackUp :!:
как се прави :D ?

Wax
10-27-2011, 08:32
Просто можеш да направиш архив върху цялото устройство (примерно G:\\> ) или да използваш програмата по-горе.

MaGuSs
10-27-2011, 08:33
tnx ман, довечера ако имам време ще пиша :)

ZloboMiR
10-27-2011, 21:47
Не е до силен коммп. Правил съм това с HTC Universal (Qtec 9000). На Уин ХР е по-лесно. Даже USB 2.0 не е задължително, но ще ускори нещата с модерните смартове.
Тук чети и сваляй:
http://4pda.ru/forum/index.php?act=idx