PDA

View Full Version : Възпаление в коляното..след това



ForzaFelipe
10-26-2011, 13:17
Здравейте.Преди малко повече от месец получих травма след плажен футболен мач,имахме нещо като турнир,и там един направи зверско влизане в коляното ми,освен че се заби в него,пича без да спира и за секунда в движение се изправи стъпвайки на коляното ми...След като ме прегледа доктора там ми каза че има голяма вероятност да имам разкъсвания.Оказа се че съм получил възпаление на сухожилието(той ми го обясни че външното сухожилие ми е възпалено от удара),та трябваше да ходя почти месец с кинезио ленти и тем подобни неща да ми държат коляното да заздравее и да се предотврати евентуално влошаване.Та цял месец се движих ограничено и сега след като би трябвало да е заздравяло искам да почна да го напрягам малко по малко.Какво може да ми препоръчате да правя за да се получи това?Сега смятам да започна да тренирам по сериозно тъй като последно време(особено последния месец) съм се отпуснал доста и искам да започна сериозни тренировки,но първо искам да почуствам че коляното ми е по-добре.
А да,също днес ритах отново и постоянно чувствам едно като пукане в коляното,бихте ли ми каза ли от какво може да е?


Пп: извинявам се за неграмотното ми изразяване какво точно ми е имало на коляното ама честно когато ми каза че няма да се наложи операция не го чух какво ми обясни какво ми е точно 8-)

slicky
10-26-2011, 17:30
Aз от голямо натоварване си прецаках и 2-те колена.Казаха ми,че болките ще отминат напълно,когато някаква част от коляното израсте напълно(това става по принцип след пубертета 18-19 г.) В твоя случай,щом те боли не го натоварайвай.С опит съм остановил,че за ставите клин клин НЕ избива.Операцията-това е нещо прекалено крайно и това означава,че от такава малка възраст няма да можеш да го натоварваш много до края на живота си.Мажи го с Фастум гел или такива подобни, и изчакай поне 8-9 месеца.Мен за толкова време ми се въстанови тежка контузия в рамото.Така че,дай му време и ако тогава нещата са същите значи пак ще трябва при доктора.

Noja
10-27-2011, 11:39
За пукане могат да пукат от много работи, моите и двете си пукат ама като не тренирам малко по дълго, влезнат ли в ритам са по добре, чудна работа. :) пробваи го малко по малко, за начало ходене повечко и по бързо ЛЕКО или само опит за рзтягане ако усетиш болка и най-малката да е спираш, това са естествени движения за човека така, че започни с тях, ако няма проблем постепено повишаваш натовареността и примерно след месец, два, седмица или както го почувстваш иди за контролен преглед, но първо проучи за кои доктор какви отзиви има.

П.П. Има и кадърни правачи/човек които намества изкълчено или тем подобни/, аз съм ползвал със сигурност услугите на един и съм много доволен.

П.П. 1 И много внимаваи с краката, че е деликатно място, и наи вече се довери на вътрешното си чувство, ако смяташ, че не си се възтановил недеи да го натоварваш. Вслушваи се в организма както са казали много мъдри хора. Аиде и успех.

П.П.3 Много сериозен аватар на автора. :)