PDA

View Full Version : почистване на комп



alexeibg
10-26-2011, 17:12
сори за тъпия въпрос ама отворих си компа и искам да го почистя от мръсното и ще ви питам как пробвах с ветрило :Д ама не стана.Духах :Д :Д :Д му насреща ама идваше прах. Със сошоара ако му духна :Д :Д ще му стане ли нещо?

kantonecApetur4
10-26-2011, 17:16
прахосмукачката е по-добрия вариант

alexeibg
10-26-2011, 17:18
със страх да не стана още по-смешен ама тя няма ли да засмуче някой кабел

Wax
10-26-2011, 17:25
По-хубаво недей с прахосмукачка, защото има и чуствителни части.
Вземи си прахосмукачка за трохи

http://www.tuk.bg/thumbnail.php?f=upload/products/1281/4/888194.jpg

ivan50
10-26-2011, 17:32
Ам' айде да не сте тъпи, ами да му предложите флакон с въздух под налягане.

Cybershot
10-26-2011, 17:44
И кви са тия финни компоненти, да не изсмуче някой кодензатор или интеграла? Шибай яко с прахосмукачката, където можеш да я завреш я навирай, нищо няма да му стане. С духалка ще хванеш астма...

Wax
10-26-2011, 17:55
С духалка ще хванеш астма...
Само тука си прав.
Ако е с по-нова видеокарта има едни часи около нея дето лесно се късат.
Пък и е възможно от лашкане да се е разпоила някоя споика и да отиде някоя част

Cybershot
10-26-2011, 18:12
С духалка ще хванеш астма...
Само тука си прав.
Ако е с по-нова видеокарта има едни часи около нея дето лесно се късат.
Пък и е възможно от лашкане да се е разпоила някоя споика и да отиде някоя част

Е той ще гледа, да не е сляп. Пък това за спойките е невъзможно или трябва да ги е правил брат ми, който идея си няма как се прави спойка.

Wax
10-26-2011, 18:14
С духалка ще хванеш астма...
Само тука си прав.
Ако е с по-нова видеокарта има едни часи около нея дето лесно се късат.
Пък и е възможно от лашкане да се е разпоила някоя споика и да отиде някоя част

Е той ще гледа, да не е сляп. Пък това за спойките е невъзможно или трябва да ги е правил брат ми, който идея си няма как се прави спойка.

Всичко дето го пиша съм го виждал на практика брат

ivan50
10-26-2011, 18:33
Важното е, че OP получи отговор как да изчисти платката.

SurfSky
10-26-2011, 18:39
Аз като го отварям моя,го слагам на прозореца и духам праха да излезе,и така :)

Sladichkoto0
10-26-2011, 18:47
Аз моя го чистя със сешуара и няма никакъв проблем :-P

sunman
10-26-2011, 18:58
Моя го разглобявам и чистя всяка част по отделно!!

InnoraX
10-26-2011, 19:13
Моя го разглобявам и чистя всяка част по отделно!! Точно така се прави, евала ;)


Wax Нали се водеше за тежкар в този раздел ? :lol: Брат я кажи какво може да прецака с прахосмукачката (ако не го пазиш в тайна) ?

Alexeibg Няма проблем да го чистиш с прахосмукачка, но ползвай от приставките с "метличка" отпред за да можеш да изчистиш добре и също така, няма да е зле да отвориш всеки компонент, да го изчистиш и да го върнеш обратно.

Послепис: Тази дейност не се извършва 1 път на 1000 години, а 1 път на 1 месец.
Айде късмет и гледай да го сглобиш като хората :)

Wax
10-26-2011, 19:59
Wax Нали се водеше за тежкар в този раздел ? :lol: Брат я кажи какво може да прецака с прахосмукачката (ако не го пазиш в тайна) ?

Послепис: Тази дейност не се извършва 1 път на 1000 години, а 1 път на 1 месец.
Айде късмет и гледай да го сглобиш като хората :)

Обяснил съм го по-горе, Newfag.
Впрочем е полезно да се прави веднъж на 3 месеца най-малко, а веднъж годишно - подробно, както каза Sunman

kantonecApetur4
10-26-2011, 20:09
^
Всеки си чисти компа както е намерил за добре аз предложих прахосмукачка ,защото това е най-лесния начин като се има в предвид че автора не разбира много от тези неща.Иначе ако става за въпрос аз моето дъно го мия на чешмата и вече 3 години си ме слуша,така че ако има нещо да се разпоява то няма да чака прахосмукачката.

10-27-2011, 12:22
Аз моя чакам брат ми да се сети, че е за чистене или да започне да бръмчи и трака при работа.
С прахосмукачка и такава четчица за бръснене за фините части става най-бързо и лесно, а ръждата с шкурка или флекс.

sunman
10-27-2011, 18:08
Wax Нали се водеше за тежкар в този раздел ? :lol: Брат я кажи какво може да прецака с прахосмукачката (ако не го пазиш в тайна) ?

Послепис: Тази дейност не се извършва 1 път на 1000 години, а 1 път на 1 месец.
Айде късмет и гледай да го сглобиш като хората :)

Обяснил съм го по-горе, Newfag.
Впрочем е полезно да се прави веднъж на 3 месеца най-малко, а веднъж годишно - подробно, както каза Sunman
Аз всеки месец сменям вода!!

MaGuSs
10-28-2011, 12:35
Моя го разглобявам и чистя всяка част по отделно!!
и аз съм така ...

gugenceto2
10-28-2011, 17:12
Аз моя го оправям с прахосмукачката :D

badsector
10-28-2011, 21:47
С прахосмукачка няма никакъв проблем да се чисти, обаче не може да се стигне навсякъде, дори да се разглобят компонентите и да се чистят поотделно. Може да се постигне сравнително задоволителен ефект, при наличието на четка с дълги косми. Със сешоар силно НЕ препоръчвам, защото топлината оказва влияние на елементите. Става, ако може да се пуска само студен въздух, но силата е прекалено малка и ефектът е горе-долу като на прахосмукачка. Флакон със сгъстен въдух прави по-добра и най-вече по-насочена и концентрирана струя, която маха по-втвърдилия се прах. Обаче и това не върши 100% работа, още повече, че съм виждал доста фрапантни случаи, които ги оправя само едно - компресор. За чистене на прах това е най-добрият вариант. Няколкото необходими атмосфери се намират на всяка бензиностанция и гумаджийница и дори няма да ви вземат пари, или поне само някаква символична сума. В зависимост от средата, в която се намира щайгата, е добре да се чисти 2-3 пъти в годината, а веднъж годишно да се направи пълно разглобяване и да се смени пастата на процесора и видеокартата.

SurfSky
10-29-2011, 07:24
Аз моя го чистя със сешуара и няма никакъв проблем :-PНай-много да му изправиш косата :D

GregoryHouse
10-29-2011, 14:47
Няма проблем да го чистиш с прахосмукачка, но ползвай от приставките с "метличка" отпред за да можеш да изчистиш добре и също така, няма да е зле да отвориш всеки компонент, да го изчистиш и да го върнеш обратно.

Послепис: Тази дейност не се извършва 1 път на 1000 години, а 1 път на 1 месец.
Айде късмет и гледай да го сглобиш като хората :)

Ти за туй чудо наречено пиcти чувал ли cи? Ако иcкаш и телена четка му дай.