PDA

View Full Version : Не ми идва изобщо



staysave
10-26-2011, 17:18
Проблемът не е, че закъснява, а че изобщо не е дошъл. На всичките ми приятелки им е дошло, но не и на мен. А аз ръста по - бързо от тях на ръст и гърдите ми са по - развити. Искам да питам - до колко години е нормално да ти дойде? Защото започвам да се притеснявам. Съжалявам ако има по - голяма тема по въпроса, но аз виждам само такива, на които им е закъсняло

respectfull
10-26-2011, 17:20
на колко си ??

staysave
10-26-2011, 17:21
На 12

eliskata96
10-26-2011, 17:24
моето дойде 4ак на 14 години

respectfull
10-26-2011, 17:30
на мен ми дойде на 15 години.. почакай.. не си малка, но всичко си има време.. !!!!! :P

missg79
10-26-2011, 17:45
Не се притеснявай до 16 / 17 год е нормално да нямаш, факта че растеш бързо се компенсира, хормоните не стигат за всичко на тази възраст. Така че споко и доста се съмнявам всички да им е дошло. На 12 си още малка такаче не се притеснявай и НЕ БЪРЗАЙ да порастваш, казвам ти го от личен опит на твоята възраст имах същите притеснения. :)

staysave
10-26-2011, 17:52
Не се притеснявай до 16 / 17 год е нормално да нямаш, факта че растеш бързо се компенсира, хормоните не стигат за всичко на тази възраст. Така че споко и доста се съмнявам всички да им е дошло. На 12 си още малка такаче не се притеснявай и НЕ БЪРЗАЙ да порастваш, казвам ти го от личен опит на твоята възраст имах същите притеснения. :) Благодаря ти. Те толкова се гордеят с това, че понякога почвам да се чувствам като изрод.Сега поне се успокоих

missg79
10-26-2011, 18:11
Не се притеснявай до 16 / 17 год е нормално да нямаш, факта че растеш бързо се компенсира, хормоните не стигат за всичко на тази възраст. Така че споко и доста се съмнявам всички да им е дошло. На 12 си още малка такаче не се притеснявай и НЕ БЪРЗАЙ да порастваш, казвам ти го от личен опит на твоята възраст имах същите притеснения. :) Благодаря ти. Те толкова се гордеят с това, че понякога почвам да се чувствам като изрод.Сега поне се успокоих
Не им вярвай безусловно. Казах ти и аз имах същите притеснения заради "приятелки" който се гордеят и хвалят с нещо интимно, такива неща не се споделят(поне така правят порастналите момичета)дори да ти дойде не си длъжна да казваш, те НЯМАТ право да притежават толкова лична информация за теб. И..... че малко се отклоних може да не ме разбереш като ти давам "съвети", можеш да не ме послушаш, това е твое решение, аз споделям, защото бях в твоето положение, и аз се чувствах като "изрод", даже се притеснявах дали да ми има нещо и след по малко от година, разбрах че на 3 "разгордялите" се още не им беше дошло.

imamkrasivouho
10-26-2011, 19:15
И като ти дойде какво? Ще си много голяма? Ще си много велика? Толкова ли е спешно да ти дойде? От това ти зависи живта? Това е целта на съществуването ти? !

staysave
10-26-2011, 19:22
И като ти дойде какво? Ще си много голяма? Ще си много велика? Толкова ли е спешно да ти дойде? От това ти зависи живта? Това е целта на съществуването ти? !НЕ! В никакъв случай! Почнах да се притеснявам по здравни причини. Честно казано не се вълнувам толкова, кога ще почне. Просто се уплаших да не би да е станало нещо. Не си мислете, че по цял ден само за това си мисля. Просто леко се уплаших.

desssy
10-27-2011, 20:48
О, милата, изобщо не се притеснявай, както казаха и другите до 16-17 е нормално да нямаш цикъл. След това ако продължаваш да нямаш е добре да се посъветваш с гинеколог. Обаче наистина не познавам момиче, на което да му е дошло на 17. На всички им идва по-рано от тая възраст. На мен ми дойде на 10 и изобщо не съм щастлива от този факт. Дойде ли ти един път после почват всеки месец болки, мизерия и няма отърване до 50, може и до повече.

n3ri7ka
10-27-2011, 20:58
Няма за какво да се притесняваш, до към 17 е нормално да нямаш, а и не ти трябва още, повярвай ми! ;-)

CaSsIe
10-27-2011, 21:08
Недей да се притесняваш изобщо... това, че на твоите приятелки им е дошло, не значи че и на теб трябва да ти дойде, при всеки си е индивидуалтно, на мен ми дойде на 14. :)

Mi6inka
10-28-2011, 07:16
О Боже... Радвай се, че нямаш...знаеш ли колко е гадно 8-) Нищо ти няма на развитието. Няма за какво да се притесняваш. Ако приятелките ти си мислят, че като им е дошло са по-големи и развити...не ги слушай.

sapphire5
10-28-2011, 12:50
Чакай бе, за къде си се разбързала?! :lol:
Има време, ще ти дойде. Всеки организам е различен. 8-) а като ти дойде, ще искаш да не ти е идвало все още. Както казаха по-нагоре- наШ колко е гадно ;д ;д

DragonLady
10-28-2011, 19:11
О Боже... Радвай се, че нямаш...знаеш ли колко е гадно 8-) Нищо ти няма на развитието. Няма за какво да се притесняваш. Ако приятелките ти си мислят, че като им е дошло са по-големи и развити...не ги слушай.

+1
Приятелките ти се "фукат' с подобно нещо, понеже не им стига акъла, да разберат, че е детинско да се хвалиш с подобно лично нещо.
Ако до 16 не ти е дошло, чак тогава имаш повод за притеснение и посещение на гинеколог. Иначе на мен ми дойде на 13.

staysave
10-29-2011, 07:32
Благодаря на всички за мненията. И наистина въобще не чакам това нещо с нетърпение... Голямата ми сестра става като цербер като й дойде. И само се оплаква от това колко я боли. А тя е по - издръжлива от мен.

kalpazanka
10-29-2011, 11:16
За болката има решение, не бой се. Имаш основание да се притесняваш, ако нямаш менструация след 15-16-тата си година.
Окосмяването и развитието на гърдите започнали ли са при теб? Колко си висока и с какви килограми?