PDA

View Full Version : Кръв от носа при натоварване ..help



Anonymous2
10-26-2011, 17:23
Еми значи поначало мн мн радко ми течеШЕ кръв от носа ..на 18 съм доста слабичък ..и скоро време май нещо се разчоплих (няква раничка си направих) заболя ме ..ама нищо на следващия ден при един скок ми текна кръ от носа ..след 1 седмица (днес) правя лицеви опори, като краката ми са качени на стола (съответно главата ми е надолу) и към края (вече като ми се наду главата,почервеня) ,като спирам ..хоп пак ..нз нещо слаби капиляри ли или защото се разчоплих (и двата пъти е от тази ноздра) или .. таа ако някой може да каже какво да направя за да си помогна ..че вече ме е страх да правя лицеви опори :( ..може да ви се стори смешно ама е шибано :D

Red_Hair
10-26-2011, 18:19
Струва ми се, че задаваш реторичен въпрос или си идиот.Само фактът, че си си разчоплил носа дава отговор на всичките ти въпроси.Явно си спукал капиляр в опита си да бръкнеш на дълбоко за да извадиш пилето, което вероятно ти се е изплъзнало и не си успял да сложиш в устата си.И понеже за толкова кратко време тъканта не е успяла да се възстанови, всеки път, когато нахлуе повече кръв в главата ти, по немисловни причини, както изтъкна самия ти, въпросния съд се пръска и получаваш епистаксис.Не се натоварвай излишно и използвай епинефрин за да запуши капиляра и да спре кръвотечението. :)

kalpazanka
10-29-2011, 11:35
Витамин Ц в натурален вид /от плодове и зеленчуци/ или Рутаскорбин. Не е зле да минеш и през джипито, за да се види да не би зад тия лесни кръвотечения да стои по-сериозна патология.