PDA

View Full Version : Етика и право Помощ !



zaranutre
10-26-2011, 19:33
Морално поведение ли е абортът и защо ? Моля помогнете ми !

Shturrrche88
10-26-2011, 19:36
Аааа, не така. В случая въпроса е зададен с цел да разбере твоята лична позиция по темата, а не чуждата.
Така че, трябва да изразиш личното си мнение, дали аборта е морална постъпка, или не и да се обосновеш...
В случая, ако ползваш другите мнения по въпроса, няма да си заслужиш оценката по този предмет. Той съществува, за да оцени твоето мислене и държание в обществото, а не чуждото...

zaranutre
10-26-2011, 19:39
Аз незнам какво да напиша по въпроса искам някой друг да си даде мнението да мога да разбера какво трябва да се пише този предмет ми е най - сложния не схващам нищо !!!

NambyPamby
10-26-2011, 21:24
К'во не схващаш и кое му е сложното?
"Аз мисля, че абортът е добра/лоша постъпка, защото...
И хората, които прибягват до аборт го правят от *еди-кви-си подбуди* и са... *еди-какви-си*".
сА само не казвай, че нямаш някакво мнение по въпроса. :-o


В случая въпроса е зададен с цел да разбере твоята лична позиция по темата, а не чуждата.

то такава е основната идея, ама колкото даскали познавам по обществени науки, всичките са чалнати до един и поставят такива дискусии, за да си наложат гледната точка, да втълпят един шаблонен начин на мислене, и хич не долюбват някакво мнение, което се различава от типа поведение, който се опитват да наложат.

fibichkaa
10-26-2011, 23:20
Пишеш ,че двама са правили сексуални игрички под въздействие на човешката психика , което е морално . Обаче мъжът е забравил за презерватива и тя е забравила за ескапел -- > прави аборт за да не я хванат тяхните -- > нормално в случая -- > морално .
След като прочете простотиите ,които ти написах сега малко помисли :)

BrainlessROCKBABY
10-27-2011, 07:22
еми явно няма мнение ;д
можеш да кажеш и двете страни - че "убиването" на едно бебе е доста нехуманно, но от друга страна тийнейджърите не са готови за дете и абортът е един вид поемане на отговорност, макар и късно :D

D3NG3rZ0N3
10-27-2011, 07:52
Ако си 'ЗА' може да изтъкнеш, че живеем в демократично общество и имаш правото на избор.
Ако си 'против' ще изтъкнеш една от 10-те божи заповеди- НЕ УБИВАЙ. И ще изредиш аргументи в защита на тезата си. Например- че трябва да се дава шанс на всеки нов живот.
Какво трудно има, даже е интересно. 8)