PDA

View Full Version : Проблеми с хемоглобина и желязото



MartinaStella
10-27-2011, 08:32
Здравейте. Аз имах проблеми с хемоглобина. Миналата година се хранех изключително нездравословно. Не съм дебела по принцип, просто исках да си запазя теглото и ако може да сваля 2-3 килограма, не повече. Режимът ми беше: сутрин - закуска с кисело мляко и вафла, обяд - плод / солети или нищо и вечеря - нормална храна, но с много малко хляб. Кожата ми по принцип си е бледа, падам си малко вегетарианка, а и цикълът ми е обилен, и затова майка ми реши да ми пусне изследвания. Излезе, че хемоглобинът ми е 104, при нормален минимум 120 за жени. Ходих на хематолог и се оказа, че съм развила желязо-дефицитна анемия (имаше съмнения и че е наследствена). Желязото ми беше страшно ниско. Два-три месеца се тъпчех с хапчета: фолиева киселина, Феррофолгама, витамин C и освен това майка ми ми биеше инжекции с витамин B12. Почнах да се храня редовно и здравословно, не се лишавах от нищо - сутрин - принцеси, за обяд - боб/леща, за вечеря - месо. И така всеки ден. Започнах да спя повече. Имунитетът ми беше сринат тотално. Всеки месец бях болна, със зачервено гърло и увеличени лимфни възли. Да не ви разказвам отделно колко антибиотици, хапчета за гърло, Имунобори и Ехинацеи съм изпила, сега пък пия Алое. Общо взето тази година съм погълнала към 600 хапчета, че и повече. Три месеца след като почнах лечението, хемоглобинът ми стана 138. Желязото ми влезе в нормата. Сега предстои пак да ми правят изследвания, а като си помисля, че можеше да се стигне и до преливане на кръв. Разбрах колко е важно да не се лишаваш от нищо, аз съм на 16, още раста и имам нужда от хранителни вещества. Често с моите приятелки спорим на тази тема. Има някои от тях, които се хранят по два пъти на ден, и то с боклуци, аз все им обяснявам колко е важно да се храниш здравословно и докъде може да стигне човек, ако не го прави, но те не слушат. Една приятелка също ще си прави изследвания по същата причина. Променила съм мисленето си от миналата година. Надявам се сега резултатите от изследванията да бъдат добри и да съм се излекувала напълно, не искам повече да се тъпча с хапчета и да ме бодат непрекъснато. Единственият ми проблем в момента е, че спя много малко. Лягам си в един и половина и това предполагам, че ми се отразява. Искам да кажа на всички момичета да не гладуват, ако искат да отслабнат, а да спортуват, защото гладуването може да ти докара по-сериозни заболявания.

CaSsIe
10-27-2011, 21:15
Браво, че поне си се осъзнала, дори с такава цена. :)