PDA

View Full Version : Въпрос относно Nokia N95 8GB



xXxAngerfisTxXx
10-27-2011, 12:43
Такам... Имам тоя телефон от 4 години някъде, кво да ви кажа... издържа на всичко :lol: обаче понеже нямах комп 2 седмици, заместителя на компа ми беше телефона... пусках скайп, опера, плейъра през тонколоните едновременно и тва почти цял ден. По едно време скайпа му се бъгна, преинсталирах го поне 5 пъти не тръгва и не тръгва. И не само той... като цяло телефона стана супер бъгав и вади системни грешки за щяло и не щяло. Въпроса е ако му преинстална symbian-а (в моя случай ще го ъпдейтна до v35 щото в момента съм с v31) ще се оправи ли? Имах една 5800 със супер омазан symbian, даже не можеше да звъннеш на никой, преинсталнах и ОС-а и след 2 дена пак се бъгна... Тия грешки от хардуерен дефект ли са или от софта? Пак казвам тая N95-ца е яко блъскана, изтървана, отварял съм я няколко пъти да и сменям говорителите, даже е мокрена през тези 4 години и е чук все още само дето вади грешки... не ми е проблем, просто е дразнещо. Не искам да ъпдейтвам без причина защото имам важни неща и програми в тела...

Wax
10-27-2011, 17:17
НИКОГА НЕ ЪПДЕЙТВАИ NOKIA !!!

Въведи *#7370# като номер и му направи Hard Reset

badboy28
10-27-2011, 19:06
НИКОГА НЕ ЪПДЕЙТВАИ NOKIA !!!

Въведи *#7370# като номер и му направи Hard ResetИз имам подобен проблем.Тела ми е Nokia N86 8MP и нерви с едни съобщения - "системна грешка" - показва го още при включването и не ми стига паметта в C: - постоянно изписва - "моля изтрийте или преместете данни от C: Памет на телефона",а там ми се инсталира symbian-а (нали така) + това като си ъпдейтнах Maps-а до Ovi Maps не ме попита къде да ги инсталирам,ами само си се инстална в C: .И ме нерви иконата на плеъра щот преди преве направих някъф ъпдейт от незнаен сайт и иконата стана папка и ми я няма програмата Download! Така @Wax и ти ли ще ме посъветваш същото? И какви рискове крие това ресетване? Съответно има ли + и - в това ресетване,не е ли по-добре да го дам на специалист (примерно на Germanos) и те да ми го управят? 8)

Wax
10-27-2011, 19:26
нищо критично няма да стане.
Софтуера ще се върне на фабричния.
Единствено си направи BаckUp на контакти, съобщения и друга ценна информация.

xXxAngerfisTxXx
10-27-2011, 20:00
Правил съм хард ресет на бъгавата 5800 и това не оправи проблема със софта... не знам сигурно ще ъпдейтна до v35... бил бърз и не харчел толкова батерия... не аз да чакам 5 минути да се включи телефона и всяка програма да ми зарежда по 3 минути и нещо... той от тия 8 гиги има свободни около 400мб ама не мисля че е причина толкова да бави и да бъгва софта... хард ресета според мен няма да помогне... имам един приятел който имаше N73 Music Edition и от много изтърване му се бъгна софта :-o преинсталации не помогнаха... аз N95-цата последно време не съм я блъскал и изтървал...

Wax
10-27-2011, 20:13
Правил съм хард ресет на бъгавата 5800 и това не оправи проблема със софта... не знам сигурно ще ъпдейтна до v35... бил бърз и не харчел толкова батерия... не аз да чакам 5 минути да се включи телефона и всяка програма да ми зарежда по 3 минути и нещо... той от тия 8 гиги има свободни около 400мб ама не мисля че е причина толкова да бави и да бъгва софта... хард ресета според мен няма да помогне...
Еми човек до преди месец бях със същия и да ти кажа ъпдейта ти прави доста приложения несъвместими и ти заема към 200 МВ от мястото " за да прави телефона по-бърз" - Bullshit. Зареждаше ми за 24 секунди с v31 а с v35 - 31 :-o :-o

xXxAngerfisTxXx
10-27-2011, 20:19
А преинсталация на v31 може ли да се прави ?

Wax
10-27-2011, 20:34
да - просто избираш опцията от NSU

xXxAngerfisTxXx
10-27-2011, 20:36
ясно... дано стане че иначе му сменям издънените говорители и панелите и го продавам

badboy28
10-28-2011, 15:16
Аз си направих хард ресет и всичко което допреди не работеше сега работи.Направи ми само впечатление,че само контактите и съобщенията се изтриха (това не е проблем,нали?).Тела сега направо фърчи,нямам думи за браузъра колко бърз стана.Ама си имам 2 въпроса.Сигурно тези програми са ми ги инсталирали отделно - програмата Download! и N-Gage (приложението за игри) - те не се възтановиха.Има ли някъкав начин да си ги сваля от някъде.Пак да кажа смартфона е Nokia N86 8MP.Мерси предварително.

xXxAngerfisTxXx
10-28-2011, 17:08
Някои телефони - N82, N95, N96 си имат вграден N-GAGE 2... на другите смартове трябва да ги инсталнеш. Същата работа е дали го имаш вграден или допълнително. А за да качваш N-GAGE игри трябва да си си хакнал телефона... поне така е при мен...

badboy28
10-28-2011, 17:21
Някои телефони - N82, N95, N96 си имат вграден N-GAGE 2... на другите смартове трябва да ги инсталнеш. Същата работа е дали го имаш вграден или допълнително. А за да качваш N-GAGE игри трябва да си си хакнал телефона... поне така е при мен...1. А от къде да си кача н-гаге на тела? 2.Как се хаква тела и 3. Може ли някой да ми даде програма за оставащия заряд на батерията като ion battery timer,за използването на процесора?

xXxAngerfisTxXx
10-28-2011, 17:27
не мога да намерея... само виждам откъде можеш да си дръпнеш n gage 2 игри за Н86 8-) хакването отнема точно 2 минути, но докато сертифицираш програмата с която става (HelloOX) отнема 2 часа... за батерията пробвай Nokia Battery Monitor... доколкото знам е за S60 v5 и нагоре... моя е v3 и съответно не тръгна :lol: мисля че и твоя е v3 понеже не е тъч скрийн но пробвай земе че стане 8-)

badboy28
10-28-2011, 17:31
не мога да намерея... само виждам откъде можеш да си дръпнеш n gage 2 игри за Н86 8-) хакването отнема точно 2 минути, но докато сертифицираш програмата с която става (HelloOX) отнема 2 часа... за батерията пробвай Nokia Battery Monitor... доколкото знам е за S60 v5 и нагоре... моя е v3 и съответно не тръгна :lol: мисля че и твоя е v3 понеже не е тъч скрийн но пробвай земе че стане 8-)Не нокиа батери монитора съм го пробвал няколко пъти и не става.А за колко се товари процесора и рама има ли някакъв начин да проверя? Значи знаеш само как мога да си сваля игри за н-гаге,но не и от къде да дръпна н-гаге? :-o

xXxAngerfisTxXx
10-28-2011, 17:36
Не знам... одеве търсих но знам че има начин да се инсталне G-GAGE на нокиа със симбиан... а за рама си дръпни TaskMan! Просто задържаш копчето за менюто и ти показва в момента колко рам имаш свободни, показва колко памет имаш в телефона и в картата ако си с карта (на мен ми показва че съм с карта ама не е така :lol: ) също от него можеш да затваряш приложения и още много неща... абе като диспечера на задачите на уиндоус е. Ако ти иска сертификат... хаквай тела не му мисли 8-) ако искаш мога да ти кажа подробно как става но да знаеш голяма играчка е

badboy28
10-28-2011, 17:41
Не знам... одеве търсих но знам че има начин да се инсталне G-GAGE на нокиа със симбиан... а за рама си дръпни TaskMan! Просто задържаш копчето за менюто и ти показва в момента колко рам имаш свободни, показва колко памет имаш в телефона и в картата ако си с карта (на мен ми показва че съм с карта ама не е така :lol: ) също от него можеш да затваряш приложения и още много неща... абе като диспечера на задачите на уиндоус е. Ако ти иска сертификат... хаквай тела не му мисли 8-) ако искаш мога да ти кажа подробно как става но да знаеш голяма играчка еМерси за приложението,ама където и да отворя насякъде е трайл.би ли ми дал линк към него и да не е трайл,а относно за хакването-какво всъщност ти дава това хакване? :oops:

xXxAngerfisTxXx
10-28-2011, 17:46
Пробвай тва http://www.imserba.com/node/1228 а относно хакването - като го хакнеш можеш да инсталираш всякакви приложения без да ти искат тъпия сертификат! Симбиан е толкова зле, че дори темите искат сертификат! (що не го направиха и mp3-ките да искат сертификат?) Затва го хакваш и инсталираш всичко без проблем... можеш да сложиш и ROMPatcher който ти дава допълнителни глупости :lol:

badboy28
10-28-2011, 17:56
Пробвай тва http://www.imserba.com/node/1228 а относно хакването - като го хакнеш можеш да инсталираш всякакви приложения без да ти искат тъпия сертификат! Симбиан е толкова зле, че дори темите искат сертификат! (що не го направиха и mp3-ките да искат сертификат?) Затва го хакваш и инсталираш всичко без проблем... можеш да сложиш и ROMPatcher който ти дава допълнителни глупости :lol:Мерси за приложението ТРЪГНА.За сега мисля да не го хаквам,щот малко ме е шубе да не му объркам нещо пък и щот казваш,че изисква много нерви... Знам че те занимавам с мойте работи пак,ама ако можеш да ми препоръчаш сайтове за игри,апове,темички ще съм ти много благодарен.И още 1 въпрос може ли директно от тела да направя снимка на екрана? 8)

badboy28
10-28-2011, 18:01
много търся и тази картинка от темата на iphone много я искам!!! - http://www.google.bg/imgres?q=iphone+4&um=1&hl=bg&sa=N&tbm=isch&tbnid=9eDrJcCjigpVbM:&imgrefurl=http://cyberrabbits.wordpress.com/2010/06/08/iphone4-from-a-to-z-and-some-thoughts/&docid=gXI1e8BeN-lCvM&imgurl=http://cyberrabbits.files.wordpress.com/2010/06/iphone4hands28.jpg&w=800&h=531&ei=tO2qTpfzOcWeOsOo2NMP&zoom=1&iact=rc&dur=241&sig=102048531082167774177&page=1&tbnh=131&tbnw=193&start=0&ndsp=12&ved=1t:429,r:9,s:0&tx=126&ty=51&biw=1024&bih=656

xXxAngerfisTxXx
10-28-2011, 18:01
Пробвай тва http://www.imserba.com/node/1228 а относно хакването - като го хакнеш можеш да инсталираш всякакви приложения без да ти искат тъпия сертификат! Симбиан е толкова зле, че дори темите искат сертификат! (що не го направиха и mp3-ките да искат сертификат?) Затва го хакваш и инсталираш всичко без проблем... можеш да сложиш и ROMPatcher който ти дава допълнителни глупости :lol:Мерси за приложението ТРЪГНА.За сега мисля да не го хаквам,щот малко ме е шубе да не му объркам нещо пък и щот казваш,че изисква много нерви... Знам че те занимавам с мойте работи пак,ама ако можеш да ми препоръчаш сайтове за игри,апове,темички ще съм ти много благодарен.И още 1 въпрос може ли директно от тела да направя снимка на екрана? 8)
можеш естествено 8-) има програма за тая цел - Screenshot... пускаш я натискаш копчето за камерата и ти снима екрана като снимката се записва в галерията 8-) а за програми, теми в замунда има бая неща на симбиан... теми работи приграми които искат сертификат. А за игри - дърпай само N-GAGE игри или специално за Symbian. Java игри за symbian телефон е тъпо :lol: а и лагват поне при мен :lol: то няма за твоя телефон за моя телефон и двата са една платформа - s60v3... квото тръгне на моя ще тръгне и на твоя. Търсиш неща за s60v3

badboy28
10-28-2011, 18:04
Пробвай тва http://www.imserba.com/node/1228 а относно хакването - като го хакнеш можеш да инсталираш всякакви приложения без да ти искат тъпия сертификат! Симбиан е толкова зле, че дори темите искат сертификат! (що не го направиха и mp3-ките да искат сертификат?) Затва го хакваш и инсталираш всичко без проблем... можеш да сложиш и ROMPatcher който ти дава допълнителни глупости :lol:Мерси за приложението ТРЪГНА.За сега мисля да не го хаквам,щот малко ме е шубе да не му объркам нещо пък и щот казваш,че изисква много нерви... Знам че те занимавам с мойте работи пак,ама ако можеш да ми препоръчаш сайтове за игри,апове,темички ще съм ти много благодарен.И още 1 въпрос може ли директно от тела да направя снимка на екрана? 8)
можеш естествено 8-) има програма за тая цел - Screenshot... пускаш я натискаш копчето за камерата и ти снима екрана като снимката се записва в галерията 8-) а за програми, теми в замунда има бая неща на симбиан... теми работи приграми които искат сертификат. А за игри - дърпай само N-GAGE игри или специално за Symbian. Java игри за symbian телефон е тъпо :lol: а и лагват поне при мен :lol: то няма за твоя телефон за моя телефон и двата са една платформа - s60v3... квото тръгне на моя ще тръгне и на твоя. Търсиш неща за s60v3А от къде могат да се дръпнат игри за н-га и дали ще ми тръгнат като го нямам инсталатнат х-гаге? и тая снимка от ипхонето да си я срещал някъде?

xXxAngerfisTxXx
10-28-2011, 18:07
Все едно питаш мога ли да играя игри на компа без да имам уиндоус 8-) не може трябва да имаш N-GAGE... то е много лесно дърпаш играта и я копираш в папката N-GAGE на телефона и готово. Пускаш N-GAGE-а и ще ти изскочи играта :lol: а за ква снимка говорим ?

badboy28
10-28-2011, 18:12
Все едно питаш мога ли да играя игри на компа без да имам уиндоус 8-) не може трябва да имаш N-GAGE... то е много лесно дърпаш играта и я копираш в папката N-GAGE на телефона и готово. Пускаш N-GAGE-а и ще ти изскочи играта :lol: а за ква снимка говорим ?Да,ама аз като направих неска хард ресет и сега нямам х-гага (това искаш да кажа) и говорим за снимката от темата на iphone -темата с капчиците,ама аз я искам като картинка.И сега какво няма да мога да играя н-гаге игри така ли? А им ли начин да го сваля от някъде?

xXxAngerfisTxXx
10-28-2011, 18:59
http://www.iphonestuff.org/images/wallpaper-clown-fish.jpg ? N-GAGE-а можеш да го дръпнеш но и аз не знам от къде :lol:

badboy28
10-28-2011, 20:32
http://www.iphonestuff.org/images/wallpaper-clown-fish.jpg ? N-GAGE-а можеш да го дръпнеш но и аз не знам от къде :lol:не не е тази снимка,ама карай доста те измъчих в търсения.А отновно н-гагето поне би ли ме насочил коя версия да търся? 8)

xXxAngerfisTxXx
10-28-2011, 21:16
за нашите телове е 2.0 8)

badboy28
10-29-2011, 08:36
за нашите телове е 2.0 8)Мерси много.Почвам да търся. ;)

badboy28
10-29-2011, 11:54
за нашите телове е 2.0 8)Би ли ми казал стъпка по стъпка ка да си насттоя имейл акоунта на телефона,защото срещам някой трудности в например кой са сърварите за изходяща и входяща поща на aba.bg.И ако може да ми кажеш как да го направя така,че като се свързва с сървара на abv.bg да използва WI-FI,а не към клетъчната (вслучая Globul).Мерси предварително. :oops: