PDA

View Full Version : Писна ми!И аз искам да съм като тези хора!...



ComeGetMe
10-27-2011, 13:20
Имаме ново момиче, което се премести от друг град в нашия клас, т.е. от началото на септември е в града и вече си има гадже. На пръв поглед нищо особено и какво ме засяга, но нека помислим.
Примерно аз от както съм се родила си живея в града и с месеци се опитвам да завържа приятелство с някого или да си хвана приятел и не успявам, а има хора, които са тук от два месеца от друг град и вече са си "като у дома". Имам периоди, в които ми се излиза и няма с кого да изляза, защото приятелите ми са заети/работа/училище или някъде на екскурзия и аз умирам от скука, но няма с кого или не мога да си намеря нови познати. Не ми го побира глава какво говорят хора като това момиче, как се държат, че си намират познати толкова бързо.
Примерно в даскало има хора, които от 8 клас се опитвам я да излезем на кафе, я да се сближим и не става, а тя едва ли не е първа дружка с тях. Аз винаги съм "момичето от даскало" или "приятелката на еди-кой-си" и само здравей-здрасти. Не и завиждам, но не мога да го проумея. Половината град или поне по-известните и тези, които познавам я знаят и то само за два месеца, канят я по купони, ето намери си и гадже, мен за толкова години защо никой не ме научи?! Сигурно в мен нещо ми е сбъркано.
Една приятелка примерно, както казва тя самата са и страст мъжете и е спала с голяма цифра момчета, аз през живота си с толкова души не съм била приятелка(близка), камо ли момчета/мъже, че и да спа с тях.
Друга приятелка пък постоянно си пише с момчета от други градове и и звънят по телефона, с някои от тях се вижда, но ВИНАГИ намира, дори да спре да си говори с някого, намира друг.
Аз защо не мога?! Имам чувството, че не съм интересна на никого и ще си остана стара мома. И си мисля като отида да уча в университет в нов град, какво ще правя. Сигурно ще си умра от скука вкъщи...

beautifullslayer
10-27-2011, 13:35
Не се тревожи ! Много важно ,че си има гадже .. може би правилният човек за теб още не дошъл ! Може да се е сприятелила с много хора , но това не означава , че това ще бъде стабилно приятелство ! Всичко ще си дойде на мястото - ще видиш !!! :-) :)

lubovvv
10-27-2011, 13:36
Глупости на търкалета! Недей да си мислиш така, моля те. Не е в теб вината, а в малоумните момчета, които не знаят какво е свястно момиче. И нека да не те боли за тея, не си заслужава. Сигурна съм. че скоро ще намериш някой който ще оцени това което си.

thaWarlord
10-27-2011, 13:43
Здрасти!По въпроса за приятелите мисля, че е хубаво да познаваш много хора, но, според мен, трябва да имаш няколко много добри приятели с които да споделяш важни неща и да не се притесняваш от това!Може да не си толкова лесна и за това да не намираш толкова лесно приятел... :)

IlovEmyPuffYToY
10-27-2011, 13:52
Aми ние от къде да знаем каква си и дали си интересна на хората? :) Може би както ти САМА КАЗВАШ не си отворена като нея - ми промени се :) Пък може и да е от средата, в която живееш и хората - аз, например, в миналото даскало имах само 2 3 от класа приятели, с които си пишех и излизах, споделях и друга една от горния клас, с вссички останали най-мн да си разменим 3 приказки :) (останалото време се карах с тях :D (бяха по-тъпи от галоши :D)) И сега като се преместих имам купища фр я от по-горните класове, я то моя, я от по-долния, въобще хората са мн по-свестни :) Не знам, ти сама трябва да си прецениш.

Vladel
10-27-2011, 14:06
Надуших женска завист... :D :D :D

Mi6inka
10-27-2011, 14:18
Ами щом го искаш.. направи го ! Има хора, които си имат някакъв свой чар и харизматичност. Някак си..излъчване ли не знам. Бъди по-общителна, по-приветлива...предполагам, че това е. Аз също съм много общителна.Имам страшно много познати и приятели.Често даже се случва да има сърдити, че нямам време да се видя с еди си кой, примерно. Усмихвай се и бъди по-позитивна. От това имат (имаме) нужда хората. С това напрегнато ежедневие и постоянни проблеми, ни трябват ведри хора, с които да общуваме, за да се чувстваме добре. Успех и няма да се спичаш за такива неща!

ComeGetMe
10-27-2011, 14:25
^Не и завиждам, дори не говоря с това момиче.

От коментарите до сега излиза едва ли не, че другите са сбъркани. Какво по-хубаво от това да си контактен човек, бих казала. Може би защото не съм и така си мисля, но...
"Сигурна съм. че скоро ще намериш някой който ще оцени това което си." не ме топли особено, защото за да ме оценят трябва да ме познават, а това е като мисията невъзможна. Също "Бъди себе си, отпусни се" - дали до сега не съм била себе си? :)

Ето пресен пример, реален: Аз и една приятелка се запознаваме с едно момче, приятел на наша обща приятелка на кафе(той мина случайно и седна при нас трите). Та само тогава аз и тя сме говорили с него и веднъж бяхме пак заедно и го видяхме из града и той ни(или нея по-скоро) поздрави. После пак го срещнах из града, но сама и го погледнах уж да му кажа здрасти, и той ме погледна, но веднага си обърна погледа на където си гледаше. Ето доказателство, че никой не ме ебава за 5 стотинки. Така излиза, че предния път е поздравил нея, не двете ни. И защо е така, след като и аз и тя сме говорили с него само по веднъж. Разбирам, че може да му е направила впечатление и да я е харесал, но винаги става така бе мамка му.

Вярно е, че не намирам често общи теми с непознати, но какво да си говоря с човек, когото виждам за първи път? Нито му знам вкусовете, нито настроенията. И винаги се чувствам тъпо като дойде този момент, дето никой не знае какво да каже. НО това не ми е най-големия проблем, все за нещо ще си говорим, но аз дори не мога да намеря нови хора, с които да се запозная.

Друг пример: Тази приятелка с мъжете, която споменах по-рано.. стоим в кварталното кафе и минава един, сяда, минава друг сяда и станахме 7 човека на масата, като помежду си кой се познава, кой не и аз си мислех, че тя всъщност ги познава, а се оказа, че познава само 2ма от тях, а останалите са приятели на тези двамата, но по абсолютно нищо не може да се разбере, че не ги познава, говорят си все едно се познават от 10 години. Направих си експеримент и тръгнах да си говоря с нея на по-висок тон всички да чуват за какво си говорим, никой не се включи в разговора. И естествено, никой не ме помни от тях.

IlovEmyPuffYToY
10-27-2011, 14:25
Ами щом го искаш.. направи го ! Има хора, които си имат някакъв свой чар и харизматичност. Някак си..излъчване ли не знам. Бъди по-общителна, по-приветлива...предполагам, че това е. Аз също съм много общителна.Имам страшно много познати и приятели.Често даже се случва да има сърдити, че нямам време да се видя с еди си кой, примерно. Усмихвай се и бъди по-позитивна. От това имат (имаме) нужда хората. С това напрегнато ежедневие и постоянни проблеми, ни трябват ведри хора, с които да общуваме, за да се чувстваме добре. Успех и няма да се спичаш за такива неща! +1 :)
Личи си, че си зрял и напреднал със сивото вещество човек :) Точно от този отговор имаше нужда авторката, зашото...Е така! Е, например, аз харесвам точно такива хора и искам да съм приятелка с тях (нишо, че такова едно момиче е постоянно наругавано от една злобна моя и "нейна" приятелка зад гърба му, само заради някви дребни неща, ама...Така са злобните хора :) )

DaNGeRousLy
10-27-2011, 14:28
Сигурна съм. че скоро ще намериш някой който ще оцени това което си.

И аз така мисля. :wink:

ComeGetMe
10-27-2011, 14:32
Ами щом го искаш.. направи го ! Има хора, които си имат някакъв свой чар и харизматичност. Някак си..излъчване ли не знам. Бъди по-общителна, по-приветлива...предполагам, че това е. Аз също съм много общителна.Имам страшно много познати и приятели.Често даже се случва да има сърдити, че нямам време да се видя с еди си кой, примерно. Усмихвай се и бъди по-позитивна. От това имат (имаме) нужда хората. С това напрегнато ежедневие и постоянни проблеми, ни трябват ведри хора, с които да общуваме, за да се чувстваме добре. Успех и няма да се спичаш за такива неща!

Мерси за отговора. :)
Ами не знам как. Не знам какво да говоря с просто с непознати, не знам къде да ги намеря тия нови хора. :(
А дори и да се запозная, оставаме на здравей-здрасти. Всичките ми приятели са или от квартала, или от детството или по училище.
Щом си по-общителна, как го правиш? Да кажем - как завъзваш нови приятелсва?
Виждаш ме за първи път, запознаваме се и от там нататък какво се случва? :/

Limitless
10-27-2011, 14:33
Рано или късно ще те сполети не се тревожи.

IlovEmyPuffYToY
10-27-2011, 14:36
Рано или късно ще те сполети не се тревожи. Абе сори за спама, ама мн ме кефи подписа ти ^^ От кои филм е и от къде е? ^^

bloodyred
10-27-2011, 14:39
Ами то май по-големият проблем е в контакта с хората, смисъл.. в общуването, да.. отколкото в това кога ще си намериш гадже и т.н. ..
И аз не съм от най-отворените, имам доста приятели, но трудно допускам хора до себе си, трябва да ги опозная много добре, но като цяло ми се получават някак нещата.. та не знам.. просто не мисли толкова какво ще кажеш, дали ще е глупаво, дали ще сбъркаш..

Mi6inka
10-27-2011, 15:12
Ами щом го искаш.. направи го ! Има хора, които си имат някакъв свой чар и харизматичност. Някак си..излъчване ли не знам. Бъди по-общителна, по-приветлива...предполагам, че това е. Аз също съм много общителна.Имам страшно много познати и приятели.Често даже се случва да има сърдити, че нямам време да се видя с еди си кой, примерно. Усмихвай се и бъди по-позитивна. От това имат (имаме) нужда хората. С това напрегнато ежедневие и постоянни проблеми, ни трябват ведри хора, с които да общуваме, за да се чувстваме добре. Успех и няма да се спичаш за такива неща!

Мерси за отговора. :)
Ами не знам как. Не знам какво да говоря с просто с непознати, не знам къде да ги намеря тия нови хора. :(
А дори и да се запозная, оставаме на здравей-здрасти. Всичките ми приятели са или от квартала, или от детството или по училище.
Щом си по-общителна, как го правиш? Да кажем - как завъзваш нови приятелсва?
Виждаш ме за първи път, запознаваме се и от там нататък какво се случва? :/

Ами оттам нататък...това е при мен, че аз съм много любопитна и приказлива, понякога съсипвам хората с въпроси 8-) Особено ако са нови запознанства...интересно ми е просто да се запознавам с нови хора. Разбира се отсреща ако има отговор само с по една дума или..някак си игнор...не се получава, но.. Не може винаги. Хората искат да се интересуваш от тях, от това какво се случва с тях..И мисля че при мен това е водещото, че просто 1во се интересувам от човека с/у мен, след това говоря за себе си. В най-общи линии.. Все пак всичко си е и до въпросния човек и обстоятелства и т.н.

Mi6inka
10-27-2011, 15:13
Сигурна съм. че скоро ще намериш някой който ще оцени това което си.

И аз така мисля. :wink:

А това е на 100% :)

sashko705
10-27-2011, 15:33
A може би си грозна.. :D

Mi6inka
10-27-2011, 15:37
A може би си грозна.. :D

А може би си повърхностно лигаве, което избива комплекси във форум? :)

ForzaFelipe
10-27-2011, 15:50
Мерси за отговора. :)
Ами не знам как. Не знам какво да говоря с просто с непознати, не знам къде да ги намеря тия нови хора. :(
А дори и да се запозная, оставаме на здравей-здрасти. Всичките ми приятели са или от квартала, или от детството или по училище.
Щом си по-общителна, как го правиш? Да кажем - как завъзваш нови приятелсва?
Виждаш ме за първи път, запознаваме се и от там нататък какво се случва? :/

Според мен те е страх от нови запознанства.Трябва да се :разчупиш" малко,виж къде ходят твоите приятелки,ходи с тях,като се запознаеш с някой,питай го нещо,завържи разговор,не е толкова трудно.Усмихвай се,бъди весела за да може хората да те забележат.Опитвай се ти да завържеш контакт а не да чакаш друг да го направи с теб :) а като говориш с него,просто бъди неотразима и няма как да останеш незабелязана :)

sashko705
10-27-2011, 16:09
A може би си грозна.. :D

А може би си повърхностно лигаве, което избива комплекси във форум? :)
A може би не? :-P

peeinthesinkful
10-27-2011, 16:51
Не бих тръгнал да давам съвет веднага - първо искам да задам въпрос на авторката: Как се самоопределяш?
Можеш да ми напишеш лично съобщение, ако не желаеш отговорът да фигурира в темата.

peeinthesinkful
10-27-2011, 16:55
A може би си грозна.. :D

Свиркаш си ти, 'щото живота ти е уж лесен, пък тия дето имат проблеми да си сърбат попарата. И твоето време ще дойде, защото на оня, който съди другите му е писано и него да съдят - при това хора, за чието мнение му пука. Да видим как ще се чувстваш тогава. Айде - жив и здрав.

sashko705
10-27-2011, 17:06
Пфф... Аз никого не съдя просто предполагам... :( Не знам кой кого съди.

Wwwooow
10-27-2011, 17:07
A може би си грозна.. :D
По-добре ли се почувства след коментара си или ?


Миличка личи си,че си умно момиче..не знам какво да ти кажа.. Бъди по-смела и със самочувствие,не се чувствай зле,излишна,скучна,незабел жима,защото си личи (а пък хората са малко глупави и ще повярват на твоята преценка (за теб),която едвали е вярна..!!


Ето пресен пример, реален: Аз и една приятелка се запознаваме с едно момче, приятел на наша обща приятелка на кафе(той мина случайно и седна при нас трите). Та само тогава аз и тя сме говорили с него и веднъж бяхме пак заедно и го видяхме из града и той ни(или нея по-скоро) поздрави. После пак го срещнах из града, но сама и го погледнах уж да му кажа здрасти, и той ме погледна, но веднага си обърна погледа на където си гледаше. Ето доказателство, че никой не ме ебава за 5 стотинки. Така излиза, че предния път е поздравил нея, не двете ни. И защо е така, след като и аз и тя сме говорили с него само по веднъж. Разбирам, че може да му е направила впечатление и да я е харесал, но винаги става така бе мамка му. <-- а относно това,хората са такива,понякога поздравяват,понякога не..може и да те е познал,но да си е помислил,че ти няма да го познаеш,може да не е бил в настроение,всичко може !!

sashko705
10-27-2011, 17:10
За всички с липса на чувство за хумор..
http://30.media.tumblr.com/tumblr_ltc2yjdp1W1qeuyy7o1_500.gif

NambyPamby
10-27-2011, 17:19
Знаех си просто, че и тук ще фигурира любимият отговор "за всеки влак си има пътници" или производните му.
Абсолютна простотия е тва, няма как да очакваш да получиш всичко, което си поискаш, пък същевременно пръста да не си мръдваш.
В случая обаче проблемът на авторката е, че си дава прекалено много зор. Анализираш нон-стоп, мрънкаш, критикуваш, чудиш се и после пак мрънкаш - товарещо е, сериозно. Може и да не го осъзнаваш, но съдейки по начина, по който пишеш за момичето си личи, че имаш някакви комплекси, свързани с нея. А щом тва го забелязва непознат човек, от някакъв си форум, който няма пряк контакт с теб, смятай как си личи от хора, които общуват с теб лично и наблюдават отношенията ти с околните.
Спри да гледаш другите. Спри да се чудиш що ставало еди-кво-си и що не ставало друго. Стегни се, имай позитивна нагласа, бъди ведра, лъчезарна и контактна и най-важното - мисли за нещата, които искаш да имаш все едно вече ги притежаваш, а не за тези, които нямаш. Работи над себе си, не се самосъжалявай и не хейтвай де що мърда по земята - да, може да има хора, чието интелектуално ниво е по-ниско от твоето/чиито проблеми ти се струват маловажни и глупави дори, но помни, че и с най-глупавият човек можеш да намериш обща тема на разговор. Забавлявай се просто и не се втелявай толкова, не се напъвай толкова да се харесваш на другите, 'щото... си личи и отблъсква. Не бъди отчаяна и недоволна, 'щото и тва си личи. Просто си помисли как изглеждаш отстрани и дали на теб би ти харесало, ако някой се държи по същия начин, както ти се държиш с хората, коригирай това, което не ти хареса в поведението ти. Преосмисли връзките си с хората, помисли поради какви причини най-често хората прекъсват контактите си с теб.
Една книга за самопомощ(или две? три?) в случая мисля, че хич няма да навреди.

Wwwooow
10-27-2011, 17:24
За всички с липса на чувство за хумор..
http://30.media.tumblr.com/tumblr_ltc2yjdp1W1qeuyy7o1_500.gif

Чувството за хумор на друго място го употребявай 8-) Тази тема не е много подходяща, на момичето едвали й е до това..виждаш и сам(ако си я прочел) :)

ComeGetMe
10-27-2011, 17:37
На въпроса на peeinthesinkful ще отговоря малко по-късно.


Според мен те е страх от нови запознанства.Трябва да се :разчупиш" малко,виж къде ходят твоите приятелки,ходи с тях,като се запознаеш с някой,питай го нещо,завържи разговор,не е толкова трудно.Усмихвай се,бъди весела за да може хората да те забележат.Опитвай се ти да завържеш контакт а не да чакаш друг да го направи с теб :) а като говориш с него,просто бъди неотразима и няма как да останеш незабелязана :)

Винаги излизам с приятелите си, понякога дори им писва да излизаме :D, но винаги се чувствам незабелязана и един вид в страни (не точно сред тях, а когато има и непознати хора в компанията, които познават тях, но не и мен, защото те говорят с тях и тъй като съм напозната не ми обръщат внимание). :) И какво е това "нещо"? Именно за това казах, че не знам от какво се интересува отсрещният, какво го вълнува, на какви теми обича да говори.. :)

NambyPamby, благодаря за изчерпателният отговор. :) Не ми е било за цел да оплювам момичето, както казах сигурно най-доброто нещо е да си контактен, защото ти се отварят много врати и тя е най-пресният пример и затова реших нея като такъв пример. Чудя се на такъв тип екстровертни хора какво им се върти в главата. Сигурно имат високо самомнение.
"Мисли за нещата, които искаш да имаш все едно вече ги притежаваш, а не за тези, които нямаш." - това е добър съвет, не съм се сещала да гледам нещата от тази гледна точка (примерно негативното е Аз нямам много приятели, но положително изказано е Аз имам достатъчно приятели. :) Интересно)
Иначе е вярно, че се опитвам да се харесам - не ми е нужно, но го определям като възможност да си спечеля нови запознанства, ако един вид споделям тяхните интереси - дори понякога да не ги споделям.
"Просто си помисли как изглеждаш отстрани' - това също се опитвам да го правя, но понякога не ми достига смелост да обърна нещата иначе - примерно сме на дискотека и сме една компания от няколко часа, през които часове съм била едва ли не "мълчаливото момиче" и осъзнавам това и намирам решението на проблема и изведнъж да скоча и да тръгна да вилнея из дискотеката. Не се връзва да съм наблюдател и в следващата минута да избухвам. не знам

thegreenzombie
10-27-2011, 17:44
Рано или късно ще те сполети не се тревожи. Абе сори за спама, ама мн ме кефи подписа ти ^^ От кои филм е и от къде е? ^^

от The Hangover е 8-) .... как само спамяя.... :lol:

ForzaFelipe
10-27-2011, 17:58
Винаги излизам с приятелите си, понякога дори им писва да излизаме :D, но винаги се чувствам незабелязана и един вид в страни (не точно сред тях, а когато има и непознати хора в компанията, които познават тях, но не и мен, защото те говорят с тях и тъй като съм напозната не ми обръщат внимание). :) И какво е това "нещо"? Именно за това казах, че не знам от какво се интересува отсрещният, какво го вълнува, на какви теми обича да говори.. :)


Еми срещате се някъде,примерно на боулинг,питаш го често ли идва тука,ако не къде ходи и малко по малко тръгва приказката,дори и от нещо малко и глупаво :)

NambyPamby
10-27-2011, 18:16
Много мислиш, това ти е проблемът. "Ама как би изглеждало, ама как би трябвало" - правиш, каквото ти се прииска без да се съобразяваш с другите и без да се самоограничаваш - тия бариери, които си поставяш в поведението си, в общуването с хората, само пречат. Пречат най-вече на теб да израснеш като човек и после, в контактите с другите.
Просто трябва да се пречупиш, да повярваш в себе си, за да проимаш по-високо самочувствие и съответно да имаш по-различно излъчване, с което да привличаш хората към себе си. Бъди активна, занимавай се с де що дейност ти попадне в полезрението, независимо дали е твоята област, или не, един кръжок по рисуване примерно е чудна възможност да срещнеш нови хора. Когато чуеш, че твои познати се уговарят да гледат еди-кой-си филм довечера не стой свенливо отстрани, чакайки да те поканят, ми отиди и им кажи, че точно тоя филм искаш да гледаш и ти, и се надяваш да нямат нищо против да отидете заедно. Някакви такива неща. Саморекламирай се, търси хората, бъди активна, нагла дори, просто идеята е да проявяваш инициатива.

lubovvv
10-27-2011, 18:19
Спри да гледаш другите. Спри да се чудиш що ставало еди-кво-си и що не ставало друго. Стегни се, имай позитивна нагласа, бъди ведра, лъчезарна и контактна и най-важното - мисли за нещата, които искаш да имаш все едно вече ги притежаваш, а не за тези, които нямаш. Работи над себе си, не се самосъжалявай и не хейтвай де що мърда по земята - да, може да има хора, чието интелектуално ниво е по-ниско от твоето/чиито проблеми ти се струват маловажни и глупави дори, но помни, че и с най-глупавият човек можеш да намериш обща тема на разговор. Забавлявай се просто и не се втелявай толкова, не се напъвай толкова да се харесваш на другите, 'щото... си личи и отблъсква. Не бъди отчаяна и недоволна, 'щото и тва си личи. Просто си помисли как изглеждаш отстрани и дали на теб би ти харесало, ако някой се държи по същия начин, както ти се държиш с хората, коригирай това, което не ти хареса в поведението ти. Преосмисли връзките си с хората, помисли поради какви причини най-често хората прекъсват контактите си с теб.
Една книга за самопомощ(или две? три?) в случая мисля, че хич няма да навреди.
Много, много ми хареса съвета, който си дала на момичето, изключително точен е. Очевидно имаш доста опит в живота и връзките с хората :)

kyon
10-27-2011, 18:35
Важно е качеството, а не бройката. Оцени това, което имаш.

robles
10-27-2011, 18:43
примерно сме на дискотека и сме една компания от няколко часа, през които часове съм била едва ли не "мълчаливото момиче" и осъзнавам това и намирам решението на проблема и изведнъж да скоча и да тръгна да вилнея из дискотеката. Не се връзва да съм наблюдател и в следващата минута да избухвам. не знам

За това, преди да излезеш някъде, показвай, че имаш настроение и си позитивна, казаха и ти по-горе, бъди усмихната и лъчезарна. Не се притеснявай да се включваш в разговорите, все пак сте излезли в компания и е нормално всеки да се намесва и да казва по нещо.

Ако някой сподели нещо си и се сетиш за нещо подобно, което ти се е случвало или си видяла по ТВ, кажи го. Не мълчи.

Ако в дискотеката видиш симпатично момче, придърпай някое момиче и я питай кво мисли за него. После я вдигай да танцувате, не си мисли "Сега ако кажа/направя еди кво си, тя/той кво ще си помисли... "

Просто действай, тва си си ТИ, няма защо да се притесняваш от тва, което си, всеки си е индивидуален. Някои хора няма да те харесват, други ще те харесват, ама теб тва не трябва да те афектира по никакъв начин, защото ще правиш това, което на теб ти се иска и ще говориш това, което мислиш. Не си тъпа. Вярвам, че като се отпуснеш и почнеш повече да бъбриш, много хора ще открият в теб добър приятел и събеседник. Току виж си се превърнала и в душата на компанията. Пускай шеги, не бъди свита и вдървена (сори за израза)...

Успех :)

anonymous708973
10-27-2011, 19:02
Ще прозвучи гадно, но има ли нещо странно във външния ти вид, което може би отблъсква хората?
Иначе какво те учудва в това, че приятелката ти разговаря с разни хора все едно се познават от 10 години? Вероятно аз не го разбирам, понеже съм същата, но с по-големи от мен. С връстници трудно намирам теми. Винаги когато приятел ме запознае със свои приятели - без значение пола - се спуквам да задавам въпроси, предразполагам и най-мълчаливия да се разбърбори, естествено ако има интерес, а не едносрични отговори.

Хвани приятелките, които имаш, и нека те запознаят с техни приятели от други кръгове. Пиши по форуми. Лично аз не съм го правила умишлено, но познавам доста хора от този форум. Готино е, защото не губиш време да излизаш с хора, които е вероятно да не ти допаднат, защото тук е идеално място да ги прецениш според постовете им. Като лексикон е, сещаш ли се? Пишеш едно лично, за да питаш какво са имали предвид с тоя пост/да поискаш съвет/да дадеш мнение и малко по-малко сключваш контакт. Дори да не излезете на живо, опитът си е опит. Питай, ако има нещо.

ComeGetMe
10-27-2011, 19:19
Благодаря много за отговорите на всички, не мислих, че ще има интерес към темата ми.:)


Как се самоопределяш? Как се чувстваш в обществото, как мислиш, че изглеждаш в очите му? Интереси?


Интересно ми е как смяташ, че изглеждаш в очите на хората, въпреки че това е много труден въпрос според мен

Не знам колко дълго ще стане, но нека опитам да погледна реално, през призмата на чуждия поглед:

Като част от обществото, чисто първосигнално, се възприемам като социално равна, т.е. каквото може да има един, същото мога да имам и аз. Каквото се полага на един, такова се полага и на мен. Сред обществото обаче се чувствам изолирана, или по-скоро самоизолирана. Това е така, защото съм свикнала да разглеждам себе си сред другите като "отделна", "различна", "странна", "недостойна", "по-ниско стояща" и в този ред на мисли - все неща, които произтичат от това как е възпитан човека и какви ценности са му налагани. Това е най-вече заради схващанията, които се набиват в главата на човека и комплексите, които са създадени. Достатъчно е човек да бъде малко по-емоционален (или малко по-млад), за да придобият формата на проблем. Тези схващания и комплекси от своя страна се появяват, защото е имало провокация, която не е извентилирана емоция(или не му е позволено да я извентилира) и в продължение на времето са се трупали, докато идва моментът, в който започват да пречат и психиката ги възприема като истина. Не знам дали знаете причината, поради която хората си гризат ноктите, чоплят си кожичките, въртят си косата около пръста - много хора го правят, но това се случва при хора, върху които е упражняван емоционален натиск - т.е. слагани са им рамки, според които да гледат живота и са им "налагани" идеи, т.е. един вид едва ли не е трябвало да се самомоделират в такава форма, че да пасват на вкусовете на обществото, за да няма проблеми. Ето как се появява несигурността - ако кажа това, дали ще ми се смеят, ако направя това, няма ли да изглеждам смешна, ако не отида, няма ли да ме помислят за зле, ако се изкажа не на място, няма ли да ме помислят за тъпа - неща, които са в разрез с идеята, че трябва да си "перфектен" (както споменях, тя е наложена като ос, спрямо която трябва да се живее). Само по себе си това е проблем, защото се губи индивидуалността. Какво може да мисли обществото за човек без индивидуалност и как то може да се отнася с него са въпроси, на които всеки може да даде отговор. В такъв случай мислите, чувствата, интересите и желанията на индивида нямат стойност дори за самия него. :)

funkey
10-27-2011, 19:23
Не си единствена :) Аз съм с почти същия проблем. (момче съм) малко приятели имам,малко са истински доста познати,ужасно трудно се сприятелявам с нови хора.И аз съм с ужасно много хора на здрасти но такъв съм си аз какво да направя :) Наистина е доста тъпо така като виждаш как другите се сприятеляват и като цяло си правят кефа толкова лесно а ти си си все същия и се питаш с какво съм по-различен аз.С какво толкова съм безинтересен :)

ComeGetMe
10-27-2011, 19:26
Така, извинете за дълбокомислещите излияния, но ми дойде музата.. :D

Значи най-вече зависи човек как решава да гледа на себе си, но и зависи дали е способен на промени. Промяната е риск, който хората се страхуват да поемат, защото е неизвестна територия. И явно това ми е проблемът.

PinkPan7her, ами не знам дали има нещо, което да отблъсква хората, принципно не си харесвам носа :D, но пък преди няколко години ме снимаха за едно списание, та предполагам, че не съм толкова отблъскваща. :oops:

ilia_92
10-27-2011, 19:32
Я опитай тук (http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=441641)

anonymous708973
10-27-2011, 19:37
Познат ми е този проблем с мисленето "Ами ако прозвуча тъпо?" и прочее. Не си на мястото си с тези хора. Пробвай с друга група. Ще намериш своята.

ForzaFelipe
10-27-2011, 19:43
Я опитай тук (http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=441641)

И аз това щях да предложа 8-)

Наистина,изглеждаш много интелигентно момиче,не бива да се затваряш така,трябва да бъдеш малко по наперена ! :)

ComeGetMe
10-27-2011, 19:48
Ами след написаното до тук, мислите ли, че ще пусна снимки :D Ще вземе някой да ме разпознае ще има да го заобикалям цял живот и да ме е срам да се покажа навън :D

Azoria
10-27-2011, 19:53
Сигурна съм. че скоро ще намериш някой който ще оцени това което си.

И аз така мисля. :wink:

Аз също. Само за миг спри да се съсредоточаваш в/у това и когато се усетиш вече ще си с ново гадже и приятели. Така де,имам предвид,всичко отминава много по-бързо ,ако не си се умислила в него. :)

п.п.: Темата не е за този раздел.

SisiStrange
10-27-2011, 20:04
Познат ми е този проблем с мисленето "Ами ако прозвуча тъпо?" и прочее. Не си на мястото си с тези хора. Пробвай с друга група. Ще намериш своята.
Съгласна съм напълно.
И само да спомена - не се тревожи: ще намериш хора, които да те харесват. Само по начина, по който пишеш (т.е грамотно и със собствен стил и израз) си личи, че си умно момиче. Аз бих си говорила с тебе. :wink:

robles
10-27-2011, 21:25
И аз и, сигурна съм, други от този форум сме имали същия проблем "Как ще ме приемат останалите"... и всеки го е превъзмогнал някак.

Може малко тъпо да прозвучи, ама аз по онова време повече се отпуснах да разговарям първо виртуално, така намерих приятели, от моя град, с които сме в страхотни отношения и до ден днешен. Може би и от тези разговори с тях, някак си придобих самочувствие, че и навън ще се справя и хората биха могли да ме харесат и да съм им приятна. Така и стана.

Голям плюс ще е ако умееш да си поставяш граници, в смисъл такъв, ако решиш да опиташ първо виртуално, да знаеш кога да спреш, за да не стане така, че се изолираш още повече от реалния живот и реалната комуникация. Тва го казвам само, ако решиш да го пробваш и ти този начин.

Inloveee_
10-28-2011, 09:17
Не знам дали точно аз мога да ти дам какъвто и да било съвет, защото и аз съм в почти същото състояние, но се опитвам да го преодолея. Първо трябва да осъзнаеш, че всичко е до нагласата на човек. Ако ти се възприемаш и чувстваш свита или безинтересна, и другите хора ще те виждат такава, дори да не е много вярно.
Трябва да бъдеш по усмихната, приветлива, да се опитваш да създаваш нови запознанства, да заговаряш непознати, просто ей така, дори повече никога не ги видиш. Самия опит е важен, за да се отпуснеш. На някой хора им е в кръвта, отдава им се да комуникират с хората. На мен лично ми е нужно доста време да се отпусна и да се доверя на даден човек, което ми пречи много.
Но както ти казаха, прочети някоя книга, излез на вън и заговори някой, питай го за посока, час или просто подхвани някоя тема докато чакаш на спирката. Отиди до другия клас, питай ги за някой учител или дали могат да ти услужат с нещо. Така се създават приятелства и връзки. Не можем вечно да чакаме някой да не запознае с друг.

YoUcANNOtiMaGiNe
10-28-2011, 12:52
И аз не съм от общителните, но сравнително отскоро се опитвам да бъда по-добре настроена към нови запознанства. Твърде много мисля как ще ме възприемат околните и оттам идва проблемът. Всъщност има известно недоверие докато не си опознал човека, когато още не сте си станали близки, което пречи на преценката и доста често предразсъдъците вземат предимство. И аз си мисля, че ако хората си правеха труда да ме опознаят, щяха да имат в известен смисъл различно мнение от това, което си изграждат на базата на фалшиви представи. А положителното е, че лесно разбирам същността на човека и следователно се ориентирам дали е от моята категория. Но в днешно време да срещнеш себеподобни е като да търсиш игла в купа сено-отнема много време и старание.

xToxiic
10-28-2011, 15:12
Страхотна тема! Изчетох я цялата ред по ред. Стопли ми се сърцето като видях колко много хора има в този форум, които искат да помогнат, а не само да критикуват!
По темата: Хм.. какво да ти кажа.. Тя е почти изчерпана вече, но все пак: Всеки се е питал въпроса "Как изглеждам в очите на другите?". И дори да знаем, че не трябва да ни интересува тяхното мнение няма да можем да се отървем от тези мисли в главата.. Малко или много на всеки му пука колкото и да го отрича. И все пак всеки си има граница и не може да издържи на това прекалено мислене относно другите.. И аз бях така - мисли, мисли, мисли.. до един момент, в който си казах м**ната му и просто продължих напред без да се замислям.. Пробвай други неща, пробвай различното, направи нещо, което от много време ти се иска, но не можеш.. Ако искаш да се запознаеш с някого можеш да намериш начина и да го направиш. А ако човекът с/у теб стои като закован не ти отговаря - заеби го, намери друг и така нататък.. :D Това, че той е задръстен и не ти отговаря не е твой проблем! А и да не те е яд, че приятелката ти спала с не знам си колко мъже.. това не е нещо, с което да се хвалиш, както и многото купони, алкохол и така нататък. Вярвай в себе си и не се подценявай! Бъди смела и щура и да не ти пука ако изръсиш някоя простотия - просто се засмей и повярвай, ще се забрави много бързо.. Животът е прекалено къс за да се задълбочаваме толкова много в човешките драми! Live your life. <3

lubovvv
10-28-2011, 17:08
Познат ми е този проблем с мисленето "Ами ако прозвуча тъпо?" и прочее. Не си на мястото си с тези хора. Пробвай с друга група. Ще намериш своята.
Абсолютно подкрепям! Има някои хора, с които колкото и да си общителен, да ти се отдава да завързваш контакти, просто с тези хора не се получава. Иначе и аз съм минала през това като бях по малка ( в 9- ти клас ) бях абсолютно същата, накрая се отделих от тази група, защото разбрах, че няма как да се приобщя към хора, с които нямаме еднакви интереси. Не е в теб вината, затова не се отчайвай, знам, че е трудно, и то много, но не спирай да вярваш, че някой ден ще срещнеш и ти "твоята групичка", с която ще можеш да говориш свободно, без да се притесняваш какво ще стана ако кажеш нещо....Те ще те приемат такава каквато си.

callia
10-28-2011, 17:22
Знам точно как се чувстваш! Или аз съм задръстена, или другите са задръстени, да му се не видеше! Няква си пикла от долния клас вече 'спи', 'напива се', носи 'модните парцалки', все са нещо на партита, купони, по светски събития, мн са важни, мн са сладки, мн сме фешън... то не бяха момчета, то не бяха купони, то не бяха ромове (тук малко двусмислижа, ама..), текили, уискита... то пък писва най-накрая!

callia
10-28-2011, 17:25
Знам точно как се чувстваш! Или аз съм задръстена, или другите са задръстени, да му се не видеше! Няква си пикла от долния клас вече 'спи', 'напива се', носи 'модните парцалки', все са нещо на партита, купони, по светски събития, мн са важни, мн са сладки, мн сме фешън... то не бяха момчета, то не бяха купони, то не бяха ромове (тук малко двусмислижа, ама..), текили, уискита... то пък писва най-накрая! Не мисля, че съм безинтересна, просто не знам какво тряа да пр - да пуша ли да почна, или кво?! Искам да съм с тях, да съм от 'готините'...

callia
10-28-2011, 17:25
Знам точно как се чувстваш! Или аз съм задръстена, или другите са задръстени, да му се не видеше! Няква си пикла от долния клас вече 'спи', 'напива се', носи 'модните парцалки', все са нещо на партита, купони, по светски събития, мн са важни, мн са сладки, мн сме фешън... то не бяха момчета, то не бяха купони, то не бяха ромове (тук малко двусмислижа, ама..), текили, уискита... то пък писва най-накрая! Не мисля, че съм безинтересна, просто не знам какво тряа да пр - да пуша ли да почна, или кво?! Искам да съм с тях, да съм от 'готините'... А за гаджета да не говрим, на кусур и колко години станах, бабка, още не съм имала гадже.. :-x

robles
10-28-2011, 18:00
Не трябва да сте в кюпа с овцете. И откъде знаете, че тези, които вие смятате за "готините" не завиждат на вас - по-свитите ? Тва, че не пушиш, не се напиваш през вечер и не ходиш облечена като проститутка не те прави не-готина, нито пък сдухана.

Помня когато бях на 15, а братовчедка ми на 13 и си говорехме. Тя от 11-12 годишна започна да се занимава с момчета, да пие, да пуши и т.н. А аз на 15 имах "сериозна виртуална връзка" и не се занимавах с никакви други момчета. Понеже никога не се бях целувала, бях я питала кво е чувството и също казах, че има хора, които ме мислят за задръстена, защото не излизам и не хойкам да се забивам наляво-надясно. А нейният отговор беше "Пушиш - не си задръстена"... Звучи хипер смешно, нали ? 1-2 години след тва, разбирам, а и тя ми е казвала, че и се иска да е като мен. В същото време, по-малката ми братовчедка, която спада към кифлите, започва и тя да се поотраква, а аз продължавах виртуалната си връзка. Малката дори си направи сефтето преди мен. Не, че е от голямо значение. Набързо й се вдигна много самочувствието и т.н, имало е коментари, от които разбирам намека, че аз съм твърде обикновена и няма кой да ме забележи. Никога не ми е пречило тва, никога не съм се чувствала кофти за това, защото не съм търсила внимание. Дори сега, когато съм по-общителна.

И какво се получава накрая... Малката, която е уж много вървежна, която е от "готините" се къса да ревнува гаджето си от мен. Без причина, просто той ми се е оплаквал от нея, как му говорила, че може би аз повече му харесвам, защото съм по-голяма, по-умна и не знам още каква...

Та така де, надявам се да виждате, че дори на пръв поглед да ви смятат за "по-нисши", вътрешно им се иска да са като вас. За тва не трябва да се променяте, защото са останали малко стойностни хора вече. И е жалко, че разни дебили са със самочувствие до небето, а хората, които трябва да са уверени и с голямо самочувствие, се чувстват потъпкани. Осъзнайте го и не се притеснявайте да си вирнете носа, ако имате покритие.

Последно да кажа нещо и за комуникацията, че сега се сетих. Много е важно човек да умее да се самоиронизира. Убийте ги тези комплекси.

callia
10-28-2011, 18:11
Ама, да, ама се чудя как така до сега никой не ме е харесвал - говоря за мъжко внимание. Дърта пастърма съм вече, моле ви се!

Marky
10-28-2011, 18:13
Не трябва да сте в кюпа с овцете. И откъде знаете, че тези, които вие смятате за "готините" не завиждат на вас - по-свитите ? Тва, че не пушиш, не се напиваш през вечер и не ходиш облечена като проститутка не те прави не-готина, нито пък сдухана.

Помня когато бях на 15, а братовчедка ми на 13 и си говорехме. Тя от 11-12 годишна започна да се занимава с момчета, да пие, да пуши и т.н. А аз на 15 имах "сериозна виртуална връзка" и не се занимавах с никакви други момчета. Понеже никога не се бях целувала, бях я питала кво е чувството и също казах, че има хора, които ме мислят за задръстена, защото не излизам и не хойкам да се забивам наляво-надясно. А нейният отговор беше "Пушиш - не си задръстена"... Звучи хипер смешно, нали ? 1-2 години след тва, разбирам, а и тя ми е казвала, че и се иска да е като мен. В същото време, по-малката ми братовчедка, която спада към кифлите, започва и тя да се поотраква, а аз продължавах виртуалната си връзка. Малката дори си направи сефтето преди мен. Не, че е от голямо значение. Набързо й се вдигна много самочувствието и т.н, имало е коментари, от които разбирам намека, че аз съм твърде обикновена и няма кой да ме забележи. Никога не ми е пречило тва, никога не съм се чувствала кофти за това, защото не съм търсила внимание. Дори сега, когато съм по-общителна.

И какво се получава накрая... Малката, която е уж много вървежна, която е от "готините" се къса да ревнува гаджето си от мен. Без причина, просто той ми се е оплаквал от нея, как му говорила, че може би аз повече му харесвам, защото съм по-голяма, по-умна и не знам още каква...

Та така де, надявам се да виждате, че дори на пръв поглед да ви смятат за "по-нисши", вътрешно им се иска да са като вас. За тва не трябва да се променяте, защото са останали малко стойностни хора вече. И е жалко, че разни дебили са със самочувствие до небето, а хората, които трябва да са уверени и с голямо самочувствие, се чувстват потъпкани. Осъзнайте го и не се притеснявайте да си вирнете носа, ако имате покритие.

Последно да кажа нещо и за комуникацията, че сега се сетих. Много е важно човек да умее да се самоиронизира. Убийте ги тези комплекси.пфф глупости... завиждали.. кой завижда на човек, който цял ден мълчи, две думи не си казва с никого и на 15-16 още е нямал/а гадже?

robles
10-28-2011, 18:27
пфф глупости... завиждали.. кой завижда на човек, който цял ден мълчи, две думи не си казва с никого и на 15-16 още е нямал/а гадже?

Ако питаш конкретно за мен, не съм казала, че те ми завиждат, защото няма за какво.

А иначе като цяло, има момичета, които съжаляват, че са започнали твърде рано с гаджетата. Тва съм го срещала не един път и много момичета са ми го казвали. Тва не е точно завист, може да не съм се изразила правилно, просто на някои хора им се иска да са действали по друг начин в миналото и когато има с кого да сравнят и виждат резултатите, се чувстват кофти.

Не разбирам, защо е задължително на 15-16 да имаш гадже ? И с какво е по-различен един тийнейджър с гадже от един, който никога не е имал гадже ? Основен критерии ли е гаджето, за да разбереш дали един човек е умен/сдухан/задръстен/весел/добър... ?

Много зависи от хората и средата, ако един умен човек е заобиколен от по-прости хора, ще му е трудно да комуникира с тях. Да, може да се включи в говоренето на глупости, може и нещо умно да каже, ама ако никой не го разбира, се чувства изолиран. А някои умни хора предпочитат да мълчат и да се смеят на хорската глупост.

Мълчанието не значи винаги, че си тъп/темерут или какъвто искаш... Просто понякога има едно голямо неудобство, което пречи. В днешно време малко хора си правят труда да опознаят другия. Съдят избързано, без да се замислят за причините.

xToxiic
10-28-2011, 18:28
пфф глупости... завиждали.. кой завижда на човек, който цял ден мълчи, две думи не си казва с никого и на 15-16 още е нямал/а гадже?

И какво като няма гадже на 15-16.. Тези които са спали с 20 човека да не са "ПО-ВЕЛИКИ"?!
Разваляте цялата тема и цялото разбирателство в нея с 'умни' постове!

Marky
10-28-2011, 18:38
пфф глупости... завиждали.. кой завижда на човек, който цял ден мълчи, две думи не си казва с никого и на 15-16 още е нямал/а гадже?

И какво като няма гадже на 15-16.. Тези които са спали с 20 човека да не са "ПО-ВЕЛИКИ"?!
Разваляте цялата тема и цялото разбирателство в нея с 'умни' постове! Нищо не развалям, изказах мнение. не е нормално на 16 години,че и повече да не са се забавлявали.. а само да стоят в тях, да се влачат до даскало, никому незабележими.

robles
10-28-2011, 18:42
Аз като започнах да излизам, да говоря повече и да се забавлявам след 17, значи не ставам за нищо ли ?

Marky
10-28-2011, 18:43
Аз като започнах да излизам, да говоря повече и да се забавлявам след 17, значи не ставам за нищо ли ? поне си се усетила.. не точно на време, но по добре от никога.

bloodyred
10-28-2011, 18:58
Аз като започнах да излизам, да говоря повече и да се забавлявам след 17, значи не ставам за нищо ли ? поне си се усетила.. не точно на време, но по добре от никога.
hahahahahahahahahahahhahahahahh добре!!!
Може ли да сте толкова прости понякога?

gegomego
10-28-2011, 19:56
Виж, има ралзични хора. Има такива, на които не им пука кви са, що са. За тях важното е да си научат уроците в даскало и след даскало право в тях. Като някой ги покани на купон ще стоят седнали и ще гледат в една точка. Някой в началото беше казвал за излъчвания- да, всеки има някакво излъчване. Има и други, които като ги поканиш на купон правят партито и са в центъра на купона. Отива с приятели на дискотека, или примерно на рожден ден - взима микофона, пее каквото и да било. Танцуваш с момичетата и общо зето този тип са "без задръжки" .. Което е хубаво. Човек трябва да се стреми да бъде готин, да има "име", едновременно с това да не е двойкаджия .. Мога да ти дам простичък съвет: ако имаш скоро рожден ден ПРИМЕРНО търсиш някакво тъмно място като дискотека, нощен клуб, със силна музика и тн. Типична дискотека, но която организира частни партита. Каниш по-голямата част от класа ти и училището ти, пускаш музиката на макс, плащаш на ди-джея и взимаш микрофона и когато видиш че всички са се "отпуснали" и са в център отиваш и почваш да танцуваш с тях- е, не да е натрапчиво, но взимаш микрофона и се стремиш да бъдеш центъра на купона. Може да не е точно рожден ден.. Говоря ти принципно ;) успех !

ohluv
10-28-2011, 20:42
набохай се шти мине

ComeGetMe
10-28-2011, 22:28
Чакайте сега, мисля, че темата забива в друго измерение. Говорим за вътрешното усещане на самия човек, а не кой е кифла и кой задръстен и кой на 15 е имал гадже. Нека не бъркаме двете неща и да не гледаме повърхностно. :)

robles
10-29-2011, 00:44
Чакайте сега, мисля, че темата забива в друго измерение. Говорим за вътрешното усещане на самия човек, а не кой е кифла и кой задръстен и кой на 15 е имал гадже. Нека не бъркаме двете неща и да не гледаме повърхностно. :)



Не мисля, че някой ги бърка. Просто се отговори на мой коментар изтъквайки точно това, което казваш.

pamsityybee
10-29-2011, 09:45
ми щото си задръстенаа!! Я стига завиждаа

FuckedUp
10-29-2011, 10:03
Чакайте сега, мисля, че темата забива в друго измерение. Говорим за вътрешното усещане на самия човек, а не кой е кифла и кой задръстен и кой на 15 е имал гадже. Нека не бъркаме двете неща и да не гледаме повърхностно. :)



Важното е..дали разбра нещо от темата?

onni
10-29-2011, 12:55
Мисля че това е до характера ти. От началото първо си намерих най добра приятелка. След това вече ни омръзна да сме си само двете и почнахме да търсим нова компания.Ако не си притеснителна смееш се повече лесно ще ти се получат нещата.Бъди добронамерена научи се по лесно да завързваш теми на разговор.
За момчетата По грозничките момичета :-D по трудно си намират гаджета.
Някои момчета не гледат външния вид а характера. Трябва да си забавна опитай се да можеш да говориш с някои по всяка тема БЪДИ ГОТИНА защото има много красиви момичета които трудно си намират гаджета защото просто са забили :D

loca10
10-29-2011, 16:34
Пиши лично, май мога да ти помогна...

kuklichka_bg
10-29-2011, 18:07
И аз имам приятелка,която познава половината град,а за рожедния си ден едва събра 4 човека...файда.По-добре,по-малко приятели,но да са ти наистина приятели,а не познати!

peeinthesinkful
10-29-2011, 18:26
Според мен търсиш прекалено активно приятели сред познати. Няма нищо лошо в това. По мое мнение просто остави хората около теб да са ти първо познати - действай само, когато нещо наистина те впечатли в човека и решиш, че можеш да му имаш доверие.
И това, че нямаш толкова истински приятели до себе си не ти пречи да натрупаш доволен брой познати, които просто да уважаваш и чрез които да не се чувстваш социално изолирана. Пък и не си длъжна да се разбираш с всички. Просто някой трябва да заслужи вниманието ти. Е, тогава действай. И истинските хора имат малко истински приятели. По това дали си си самодостатъчна с някого ще разбереш дали ти е приятел. Не знам колко добър съвет дадох и доколко ще помогне, но така мисля.

peeinthesinkful
10-29-2011, 18:29
ми щото си задръстенаа!! Я стига завиждаа


Сладурана... Напиши ми на лично телефона си.

tarlyo
10-29-2011, 19:52
Или си грозна или не можеш да общуваш с хората

Anichkaxxwee
10-29-2011, 21:07
Общувай повече, бъди по-отворена ..

SunT
10-29-2011, 23:06
Е.. ще ви прескоча 2те страници отклонение към кифли и прочие, защото точно сега не ми се пише за тях.
Авторке, много ми е познато.Все едно аз съм го писала.Така че - не си сама, не всеки е наперен фукльо с куп "истински" приятели.И какво пък, не ми е зле без тълпата досадни хора, които тичат след моя "известна" приятелка. 8-) Аз също не съм толкова отворена и не мога просто да започна оживен разговор и човек който виждам за първи път в живота си, обаче пък не е и невъзможно.Тази тема ми даде доста съвети и ще се постарая да ги изпълня.Благодаря ви! :-)

Lucho
10-29-2011, 23:17
Знаех си просто, че и тук ще фигурира любимият отговор "за всеки влак си има пътници" или производните му.
Абсолютна простотия е тва, няма как да очакваш да получиш всичко, което си поискаш, пък същевременно пръста да не си мръдваш.

Влак ще дойде, бъди сигурна. Вече, че влакът ще е стар и в неугледен вид - това е отделен въпрос. Но влак неминуемо ще има.

Позволих си да изчета цялата тема, наистина има интересни мнения, но главно аз мисля следното към автора на темата - след като ти се опитваш да се сприятеляваш с толкова много хора, а на тях изобщо не им пука за теб, просто се спри и чакай теб да те потърсят. Видно е, че ти е писнало, видно е, че не ти е приятно, можеш като за начало да си дадеш почивка и да наблегнеш не дотолкова на бройката, колкото на съдържанието. Т.е. може да имаш 8 човека около теб, но наистина да са ти приятели, а не хора, които те "познават" избирателно в дадена ситуация. "Ще изгрее слънце и на мойта нива" припяваше Радо Шишарката в една култова своя песен, така че не се безпокой, каквото и да ти говорят - и слънце ще изгрее, и влак ще спре. Ако е нужно дай си почивка в момента и просто подбирай подходящите хора.

kisskata1807
10-30-2011, 16:13
Не че разбирам много от тези работи........
Ами започни да излизаш.Не се затваряй вкъщи.Ако искаш дори можеш да излезеш с приятелките ти, които си имат гаждета.Запознавай се с повече хора, които да те запознават с други и т.н.Ходи на дискотека.Раздавай се пред всички и ще видиш, че ако самочувствието ти е било на макс, всички ще хукнат след теб. :)

Niakoitam
11-03-2011, 08:35
Много готина тема, която бях изпуснал.Даде ми и малко насоки за размисъл тъй като това, за което пишеш не е като да не ми е познато.Вижда се че имаш акъл в главата и си от по философският тип хора.Това понякога пречи да си себе си пред другите хора, които може да не те разберат и да те кара да не се чувстваш в свои води.Също зависи и от това колко често се срещаш с нови хора.При мен напоследък е рядкост.Предимно си общувам през интернет най вече с момичета.Аз рядко търся.По скоро се надявам да бъда намерен, но рядко, а напоследък все по-често правя и изключения.Сега си общувам по активно с няколко момичета.Също и Facebook доста може би би ти помогнал, но трябва да разбиеш малко стените около себе си и ако не пред всички поне пред някои хора да умееш да се разкриваш и да не те е страх да показваш дори и най-болезнените за теб неща.Просто рискуваш.Умей и когато е нужно като например на купони или на други места да се напасваш доколкото можеш към характерите на хората.Аз вече не съм чак толкова малък и съжалявам за някои пропуснати моменти.От 4ти до 8ми клас бях едно от най-малко забелязваните момчета, а хората, които ме забелязваха предимно си избиваха комплексите с мен.Чувствах се адски изолиран.Докато в 9ти клас не започнах да уча с нови хора, които малко по-малко ме защитиха и приобщиха към себе си.Научиха ме на самоирония и че понякога живота не трябва да се приема толкова насериозно със свои си методи,защото държаха на единството в класа.Усещаха се леки промени още от началото на 11 клас, когато какичките от 12ти клас ме бъзикаха, но аз не им се давах.Вместо да се сдухвам като преди отвръщах.За първи път получавах внимание от момичета. В 12ти клас вече се правех на бая по отракан въпреки че все още не смеех да докосна съученичките ми заради усещането че може да им стане гадно.Разбира се и момичетата не проявяваха особено желание.По отраканите разбира се започнаха да се включват. Имаше бъзици, обарвания имаше и такива, които се осмеляваха да ми стиснат ръка пък и отвреме навреме да ми се метнат на врата, но като цяло избягваха да го правят може би от притеснение.Тогава и една съученичка за първи път ме покани на кафе с класа и започнах да излизам с тях.Даже като бяхме завършили и тя ме прегърна приятелски, а по рано ме беше подминавала.И други хора ме промениха доста.Вече излизам рядко ,но си правим всяка година сбирки на випуска, а аз всеки път чувствайки се добре сред тях се опитвам да остана забелязан и се забавлявам без да ми пука.Седя пия си и започвам яко с танците..без да ми пука и без да ме е срам.Прегръщам момичета и ги придърпвам и освен че не се дърпат си идват и сами.Е, последният път едно момиче ми отказа танц, но и тя е от по срамежливите пък и да поканя момиче на танц все още си е новост за мен.Има какво още много да се желае от мен.И на мен са ми проблемни новите запознанства,ходя и рядко по купони, но все по често успявам когато ходя на купон...не на кафе...като гаврътна малко алкохол предимно за оправдание отколкото за отпускане,да се отпускам така както на мен ми се иска.Често нямам общи теми с хората по купоните, но компенсирам това с друго.Всяка изминала година снимките от сбирките с мен се увеличават и са все по провокативни, а понякога дори хора, които смятам за доста по отракани от мен ми се радват и дори ме питат как толкова готини хора ме поздравят.Аз имам малко проблем с очите та често се случва да не забележа някой, но не е като да не ме поздравят познатите ми пък даже и понякога хора, които изобщо не мога да се сетя кои са.Други просто често ги подминавам без да ги видя.Иначе трудно успявам със сприятеляванията, когато са по моя иниациатива пък и често не ги започвам просто от срам и имам проблеми с любовта, но като цяло май сам съм си виновен и все повече започвам да осъзнавам че колкото и да ми е неприятно най-добрата формула е със самочувствие, а още повече с нахалство към прогрес. Колкото повече ти пука какво си мислят другите за теб толкова по зле става за теб самият. :)

IseeDEADbodies
11-03-2011, 09:14
Не й завиждам, но не мога да го проумея.

Щом искаш да си като нея, значи й завиждаш. лол !

А иначе докато мислиш така, и се възприемаш като такъв човек, как искаш останалите да те възприемат друго яче? Промени си мисленето ;)

callia
11-15-2011, 19:35
Е, чак толков дърта (цитирам: 15-16) не съм...

FlippanT
11-15-2011, 20:00
Да си новия/ата понякога е печелившо. Така вече виждаш утвърдените групички хора, и понеже всички ти обръщат внимание, бързо можеш да ги опознаеш. Ако това момиче не е "еднодневка", евала че е успяла да се адаптира толкова бързо. Просто общувай повече и в големи компании не стой само отсрани, така няма да бъдеш само на здравей-здрасти. :?

LadyDaisy
11-17-2011, 08:40
Мога да ти споделя своя опит. Бях затворено дете, учех, не ходех насам-натам, бях към 15 и никога не бях си ПОМИСЛЯЛА за гадже, камо ли да се сдухвам, че нямам - дреме ми, имам толкова години пред себе си. В един момент обаче сама реших, че искам да се променя, запознах се с едно мимиче и от дума на дума станахме приятелки. Излизахме няколко пъти нормално на по кафенце и после се започна дивотията - бяхме неразделни, по кръчми, по дискотеки, бяхме огън - както никой в малкото градче не ни беше забелязал 15 години, така изведнъж всички момичета искаха да са в нашата компания, а момчетата ни сваляха. Хахахха и ме мислеха за готина и ми се възхищаваха> До малко след 17-ят си рожден ден не бях имала гадже и не бях се целувала с момче и това не пречеше, да ми се възхищават и да ми се сипят покани за кафета постоянно.
В един момент се преместих да уча в друг град - там исках пак да съм по-затворена, така и започнах, там в малкото градче обаче колкото и да се стараех да съм незабележима не ми се получаваше - бях нова в града, бях метълче, което се носеше в черно, с вериги, шипове и т.н. и съответно пак доста хора търсеха контакт с мен, за да разберат защо съм различна на външен вид и дали съм различна и като начин на мислене. Не ти казвам да промениш външността си, но от там можеш да започнеш - ако си с дълга коса смени драстично цвета, или си направи къса подстрижка. Обнови гардероба си с нещо коренно различно. Така, като видиш новото си аз, ще можеш по-лесно да започнеш да работиш и по новото вътрешно аз.
Самочувствие , освободеност и малка доза непукисъм - това ти трябва според мен.

MihaelaMM
11-17-2011, 12:12
Миличка, просто бъди себе си и спри да търсиш чието и да е било одобрение и приятелство. Това, че искаш да си контактна и харесвана е съвсем нормално, но докато го искаш толкова отчаяно.. нищо няма да се получи, понеже това си личи в поведението ти, осъзнавайки го или не. А кой обича досадниците? Стой си на дупето и прави каквото ти е кеф, намери си някой който наистина ще те оцени ;)

umri
11-17-2011, 13:10
Без снимка темата е безсмислена.

DJAZZZ
11-25-2011, 12:17
за бога спри да мислиш така за себе си ,докато го твърдиш ще е така мисли си хубави работи за себе си развий се не е толкова трудно тряя само да го поискаш и да действаш , стани по цялостна по отдадена дето са вика промени си мислите към по положителни и ще видиш как ситуациите в живота ти ще се променят лол не са измъчвай.заеби външната форма на тва което правиш важното е кво си мислиш и какво наистина правиш.всеки човек си има собствен чар няма нужда да парадираш просто имай положителна оценка за себе си и ще видиш че всичко са нарежда както трябва.добре ше е и да отраничиш нуждата от чуждото одобрение

DJAZZZ
11-25-2011, 12:20
и да ти кажа хората не ги интересува кво толкова ще кажеш а как ше го кажеш и как ще реагираш