PDA

View Full Version : Как да стана по-разговорлив?



gma97
10-27-2011, 18:46
Сега, проблемът е следният:
В училище, когато съм около приятелите си, не разговарям много с тях. Като гледам как те си говорят, а аз си мълча ми става тъпо! Не съм срамежлив. Същото нещо е и с момичетата. Просто немога да разговарям с тях. И като гледам как другите момчета се закачат с тях и на мен ми се преисква, но аз просто немога.

ZeroPoinT
10-27-2011, 18:51
Питай всеки срещнат дали иска да спи с теб. Гарантирано ще ти отговори.

SoulAbsorber
10-27-2011, 19:40
Пий две ракии преди даскало.Безотказен ефект.

DaNGeRousLy
10-27-2011, 19:41
Пий две ракии преди даскало.Безотказен ефект.

100%

ZloboMiR
10-27-2011, 21:34
Пий две ракии преди даскало.Безотказен ефект.
Да, разбирам хумора (дано е хумор), но като се замислиш, какъв разговор би се ролучил между събеседници, които всички са на по две ракии.

psychopath
10-27-2011, 23:48
Всъщност е скучно, нищо смешно немаше в тоя лаф. :lol:

Младеж, авторе, в скайп/фейсбук комуникациите по-общителен ли си?
Ако да - въпрос на време е да се отпуснеш, иначе постепенно се включвай в разговорите и нещата ще се наредят...

SetTheWorldOnFire
10-28-2011, 05:42
Всъщност е скучно, нищо смешно немаше в тоя лаф. :lol:

Младеж, авторе, в скайп/фейсбук комуникациите по-общителен ли си?
Ако да - въпрос на време е да се отпуснеш, иначе постепенно се включвай в разговорите и нещата ще се наредят...
+1

bloodysunrise
10-28-2011, 11:21
Напротив, срамежлив си.

Отпускането идва с опита, общувай постоянно с различни хора..

npp
10-28-2011, 18:22
не ти и трябва да си твърде разговорлив като онези, които дрънкат всякакви простотийки от рода на: "ти е.а м.м..а", "те е.а в у.т..а", "глей го оня цър.ул", "глей я к.ф.ата", и пр., но винаги можеш да се стараеш да мислиш и говориш правилно и адекватно, и така да се научиш, не бързай, "нека всеки човек бъде бърз да слуша(т.е. да разсъждава правилно и), бавен да говори и бавен да се гневи;" Яков 1:19

daras
10-28-2011, 19:30
Такааа.Сега ще ти дам някои съвети,които ако искаш можеш да използваш :

1. Буквално не трябва да ти пука , какво ще си помислят другите.

2.Ако приятелите ти не са супер интелигентните типове предполагам ще разговарят на най - обикновени теми.Опитвай да говориш за всичко ,което ти идва наум ,пример: Седиш си със групичката
- Хора вчера к'во имахме първи час ,
-Математика.
-Ааа ужас мразя математика направо ...- Някой може би ще ти каже нещо от сорта на '' аз също...и тн''-тогава продължаваш
-Дано днес нямаме направо...А между другото к'во имаме първи час...-И тн.- Въпроса е да разширяваш темата на всякакви, ако ще и безмислени теми .

3.С момичетата е абсолютно същото, пример:
Седите ти и някое момиче :
-Ти какви речници по английски предпочиташ.
-Ми ,все ми е едно.-Сега ще си помислиш "тая няма интерес към мене по- добре да не й досаждам...и тн",това абсолютно не трябва да правиш ,веднага започваш:
-Е ,това е хубаво , щото ако видиш Петър к'ви речници на розови кончета си е взел...
-Чакай ,Петър не се ли прави на много як и женкар а пък такива речници.
-Да бе ,вчера го видях как си купи два от книжарницата
- Наистина ли!Е ти пък ако знаеш к'во ми каза Петя...-и ето ти тема , каквото и да казват и момчета и момичета- клюките винаги са интересни на всички ,не казвам задължително ,но е подходяща тема за разговор.

4.Никога не трябва да отстъпваш на някой , за да му се харесаш ,пример:
-Кой ти е любимия отбор ?
-ЦСКА.
–Е ,на мен пък Левски .
-Как може Левски те са толкова слаби , ЦСКА са много по добри...-Тук не трябва да се съгласяваш с него ако не мислиш така ,защото в очите му ще изглеждаш слаб , веднага казваш нещо от сорта на:
- Е , според мен пък Левски са по-добри...-Не трябва да спориш прекалено много ,но просто да държиш на мнението си ,това прави много голямо впечатление.

Е , надявам се да съм ти бил полезен , както и на другите ако имаш някакви въпроси пиши на ЛС.

zviar7539
10-28-2011, 19:34
пийни сигурно 2 малки водки колкото да ти стане кеф и няма да може да ти се спре устата

BrainlessROCKBABY
10-29-2011, 18:39
Напротив, срамежлив си.

Отпускането идва с опита, общувай постоянно с различни хора..

MuRocLaW
10-29-2011, 19:17
Брато ти щом с приятелите ти нямаш кво да си кажеш, кво ли си говориш с тия където си на здравей здрасти

CoNviCt
10-29-2011, 19:43
Брато ти щом с приятелите ти нямаш кво да си кажеш, кво ли си говориш с тия където си на здравей здрасти
еми здравей-здрасти най-вероятно :lol:

gma97
10-29-2011, 20:47
Всъщност е скучно, нищо смешно немаше в тоя лаф. :lol:

Младеж, авторе, в скайп/фейсбук комуникациите по-общителен ли си?
Ако да - въпрос на време е да се отпуснеш, иначе постепенно се включвай в разговорите и нещата ще се наредят...
Да, по-общителен съм, но това с отпускането ми е трудно :(

gma97
10-29-2011, 20:54
Хора, много ви благодаря за съветите! :) Някои от вас обаче не бяха сериозни с отговорите си за жалост. :( Кво пък? :D

Lucho
10-29-2011, 22:55
Младеж, авторе, в скайп/фейсбук комуникациите по-общителен ли си? Ако да - въпрос на време е да се отпуснеш, иначе постепенно се включвай в разговорите и нещата ще се наредят...

Ами ако не е ?




Брато ти щом с приятелите ти нямаш кво да си кажеш, кво ли си говориш с тия където си на здравей здрасти
еми здравей-здрасти най-вероятно :lol:

Добра логика :lol:

ledenakrasota
10-29-2011, 23:03
С практика. Не се плаши от неуспехи. Това са уроци и един хубав опит. :)

ForzaFelipe
10-29-2011, 23:41
Как да станеш по разговорлив?...говори повече :)

PamelaIvanova
10-29-2011, 23:52
Има един начин, ама ще ме накажат, защото в този форум е незаконно да се говори за това и да се насърчават депресираните тийнове да .,
Шегата настрана.Замислил ли си се, че тези хора не са ти приятели, щом няма какво да си кажеш с тях? Потърси такива, с които имаш повече общи неща.