PDA

View Full Version : Самоубийството като изход?



mince
10-28-2011, 13:43
Здравейте. Дванайсети клас съм, последна година. Не се разбирам с клас си още отначалото. Точно последната година ме докараха до състояние, в което не мога да уча. С постоянно напрежение в главата от стрес, това лято и миналото изживявах мн тежко минали събития, психически травми, но миналата година успях да се справя някакси, а сега невероятното напрежение в главата продължава. Не мога да уча, не мога спокойно да изгледам един филм. Ако продължва така няма да мога да завърша. Със сълзи на очи се оглеждам за достатъчно висок блок от който да се хвърля, защото не искам майка ми да става свидетел на това. Какво да правя? В безисходица съм. Изчезнаха всяка вяра и надежда...

Beer
10-28-2011, 14:27
Ако не си страхлив и смяташ, че ще успееш да се хвърлиш от блок давай! Но ако си страхлив ти препоръчвам нещо друго, като бесене, което не изисква толкова много кураж!
А ти със сигурност нямаш кураж след като цивриш по форумчета, и очакваш от потребителите да тръгнат да те разубеждават.
1. Жалък си.
2. Няма да се самоубиеш.
3. Темата е безсмислена.

perfect_stranger
10-28-2011, 14:31
Лично бих предпочела огъня , за да се разкарам по бързо от тук . Но не умея да цепя дърва . Бесенето е кофти може да се скъса въжето и да се потрошиш без да се убиеш . Ппък ако се запалиш първо ще се задушиш от въглеродния моноксид ,което е необратими понеже взаимодейства с хемоглобина ,преди да почнеш да се печеш . Освен това надали ще усещаш ннешо като ти изгрят нервните окончания .

mince
10-28-2011, 14:32
Ако не си страхлив и смяташ, че ще успееш да се хвърлиш от блок давай! Но ако си страхлив ти препоръчвам нещо друго, като бесене, което не изисква толкова много кураж!
А ти със сигурност нямаш кураж след като цивриш по форумчета, и очакваш от потребителите да тръгнат да те разубеждават.
1. Жалък си.
2. Няма да се самоубиеш.
3. Темата е безсмислена.
Не очаквам от потребителите да тръгнат да ме разубеждават. Интересно ми е какво биха направили те, ако се намираха в моето задънено положение.

filmimilmi
10-28-2011, 14:45
^ Ами, ако темата е истинска? Някакво садистично удоволствие ли си доставяш, когато насърчаваш някого да се самоубие? В случай, че авторът на темата наистина няма с кого да сподели, най-лесно му е да се изповяда пред непознати. Замисляш ли се, че това може и да е последния му зов за помощ?
По темата: Пубертетът е най-скапаната възраст. 12 клас си, почти си изтърпял препятствията и ти остават не повече от няколко месеца, за да се разделиш завинаги с връстниците, които те тормозят. После най-много да ги виждаш по веднъж на високосна година. След като завършиш, кандидатсвай някъде в друг град, смени обстановката и завържи нови приятелства. Лека по лека лошите ти спомени ще бъдат изместени от съзнанието ти с позитивни емоции и преживявания. Все пак след всяка буря изгрява слънце, а съдбата не изпраща случайни изпитания или такива, с които да не можеш да се справиш. Преминеш ли ги успешно, ставаш по-силна личност. Не се демотивирай, слушай повече музика, която да повдига тонуса ти и гледай само напред. Току виж намериш щастието съвсем скоро и заобикнеш живота си...
Успех! :)

Cybershot
10-28-2011, 14:46
От кой град си, да ти препоръчаме някой висок блок? :razz:

Нема правиш такива глупости, нема когато всеки има трудент момент да търси такъв изход... Започни да оправяш проблемите си 1 по 1...

mince
10-28-2011, 14:47
^ Ами, ако темата е истинска? Някакво садистично удоволствие ли си доставяш, когато насърчаваш някого да се самоубие? В случай, че авторът на темата наистина няма с кого да сподели, най-лесно му е да се изповяда пред непознати. Замисляш ли се, че това може и да е последния му зов за помощ?
По темата: Пубертетът е най-скапаната възраст. 12 клас си, почти си изтърпял препятствията и ти остават не повече от няколко месеца, за да се разделиш завинаги с връстниците, които те тормозят. После най-много да ги виждаш по веднъж на високосна година. След като завършиш, кандидатсвай някъде в друг град, смени обстановката и завържи нови приятелства. Лека по лека лошите ти спомени ще бъдат изместени от съзнанието ти с позитивни емоции и преживявания. Все пак след всяка буря изгрява слънце, а съдбата не изпраща случайни изпитания или такива, с които да не можеш да се справиш. Преминеш ли ги успешно, ставаш по-силна личност. Не се демотивирай, слушай повече музика, която да повдига тонуса ти и гледай само напред. Току виж намериш щастието съвсем скоро и заобикнеш живота си...
Успех! :)
Много благодаря за прекрасния отговор. Много ти благодаря.

mince
10-28-2011, 14:48
От кой град си, да ти препоръчаме някой висок блок? :razz:

Нема правиш такива глупости, нема когато всеки има трудент момент да търси такъв изход... Започни да оправяш проблемите си 1 по 1...
Ок. Хубаво. Ти как би се оправил, ако беше на моя място?

Cybershot
10-28-2011, 14:57
От кой град си, да ти препоръчаме някой висок блок? :razz:

Нема правиш такива глупости, нема когато всеки има трудент момент да търси такъв изход... Започни да оправяш проблемите си 1 по 1...
Ок. Хубаво. Ти как би се оправил, ако беше на моя място?

За начало спри да мислиш за всичките проблеми. Мислиш ли за тях --> положението няма да се подобри. Аз като имам на другия ден контролно/изпит и ако седна да се тревожа, че не съм учил ще изпадна в нервна криза. Не че трябва да пренебрегваш проблемите, просто не трябва постоянно това да е в главата ти. За начало вземи и релаксирай малко, поуспокой се, отпусни се(отиди някъде далеч за 3-4-5 дена, далеч от града, където няма хора, на спокойствие). Почти всеки проблем има решение(както е във физиката, всяко действие има противодействие, но не винаги се уравновесяват 8-) ). Споменал си 1 конкретен проблем - с ученето. За да седнеш да учиш, трябва да не мислиш за проблемите си. Нещата са свързани. Мислиш за проблемите --> притесняваш се --> няма научаване. 12 клас е важно много, има матури, изпити и прочие. Важно е да се представиш добре, което е свързано с ученето, представиш ли се добре, ще влезеш в хубав ВУЗ, ще смениш обстановката, нови приятели и т.н. и това определено ще ти помогне. Както по-точно те притеснява, освен ученето?

marin4itu
10-28-2011, 14:57
И кое ти е задъненото положение? Че не се разбираш с класа си ли? Че им отдаваш чак такова значение ли? И то на някакви малоумници! Я се стегни малко, стига хленчи! Самоубийството не е изход! Изходът е да се преместиш в друго училище.

mince
10-28-2011, 15:02
И кое ти е задъненото положение? Че не се разбираш с класа си ли? Че им отдаваш чак такова значение ли? И то на някакви малоумници! Я се стегни малко, стига хленчи! Самоубийството не е изход! Изходът е да се преместиш в друго училище.
Дванайсети клас не е разрешено местенето, освен това моето даскало е ''елитно''.

prout1
10-28-2011, 15:08
Почни да спортуваш, това ще ти помогне да се вземеш в ръце. Ходи по планините, ако имаш възможност. Изключително много разтоварва, личен опит. Освен това ако се запознаеш с някакви планинари и да ходите заедно по баирите, ще излезеш от дупката, ама от раз. Има и друг момент, 12ти клас си, на финалната права дет се вика, не се отказвай точно сега. Повтаряй си, че ти остава по малко от година, преди да започнеш на чисто, с нови хора, на ново място. Знам че си мислиш, че животът ти ще си остане дупка. Това изобщо не е вярно. От дъното единственият път е нагоре, запомни го. Млад си, здрав си, никой не може да те спре. Айде сега, отивай в парка да направиш едно яко тичане 2-3 километра, ако можеш и повече, да видим дали ще имаш после сили да мислиш за самоубийство. 8)

HolyShit
10-28-2011, 15:13
Яж 4-5 кила овес на ден и ще се оправиш !!!!! :)


















:lol: :lol:

mince
10-28-2011, 15:18
И кое ти е задъненото положение? Че не се разбираш с класа си ли? Че им отдаваш чак такова значение ли? И то на някакви малоумници! Я се стегни малко, стига хленчи! Самоубийството не е изход! Изходът е да се преместиш в друго училище.
Задъненото положение е напрежението в главата, от което не мога да се отърва и ми се отразява съсипващо на способността за съсредоточаване.

marin4itu
10-28-2011, 15:33
Аз пък не съм дочела явно.. Не разбрах, че си 12ти клас. Извинявам се. Значи преместването отпада.

То даже така ти е още по-лесно. Съвсем малко остана. 12ти клас минава най-бързо, повярвай ми. Седни и учи заради себе си, за да успееш, за да те приемат в добър университет. Там ще се запознаеш с много нови хора. Просто търпение и непукизъм към останалите и това е. Напрежението в главата сам/а си го създаваш! Докато се вглъбяваш в него и проблемите си, то ще бъде на лице. Малко оптимизъм ти трябва.
Защо не започнеш да ходиш на танци, аеробика, тае бо? Там ще се запознаеш с нови хора, ще изразходваш отрицателната енергия и ще се отрази добре на фигурата ти.

Самоубийството не е изход още един път го казвам. Помисли за майка си, която те е родила и отгледала какво би й причинила?

Rebirthing
10-28-2011, 16:09
Била съм в много по-лошо положение :-o и какво от това, че всичко върви наобратно ? Ти за себе си ли живееш или за другите ?!

Ебати хората. Стягай се.

mince
10-28-2011, 16:17
Била съм в много по-лошо положение :-o и какво от това, че всичко върви наобратно ? Ти за себе си ли живееш или за другите ?!

Ебати хората. Стягай се.
И кое е твоето по-лошо положение. Изпадала ли си в такова емоционално състояние, че да не си в състояние от четири месеца подред да прочетеш една страница от книга? Знаеш ли какво е да ти се пръска главата от напрежение и да не си намираш място?

cigarettekisses
10-28-2011, 16:26
Изчакай да мине тази година и след това имаш шанс за ново начало.
Като завършиш се опитай да не мислиш за миналото.

mince
10-28-2011, 16:40
Изчакай да мине тази година и след това имаш шанс за ново начало.
Като завършиш се опитай да не мислиш за миналото.
Няма да успея да не мисля за миналото, защото бъдещето ми ще е белязоно от него завинаги. Невъзможността ми да се съсредоточа и да уча тази година...провалът.

cigarettekisses
10-28-2011, 16:55
Изчакай да мине тази година и след това имаш шанс за ново начало.
Като завършиш се опитай да не мислиш за миналото.
Няма да успея да не мисля за миналото, защото бъдещето ми ще е белязоно от него завинаги. Невъзможността ми да се съсредоточа и да уча тази година...провалът.
Дори нещата да не потръгнат,животът продължава и трябва да приемеш провала си,след като нищо не можеш да промениш.Най-важното е да си щастлив все пак,а като живееш с мисълта за миналото няма как да си.
Въпреки че пак може да си намериш прилична работа и още имаш шанс да си оправиш оценките и т.н.

MuRocLaW
10-28-2011, 17:03
Самоубии се възможно най-скоро

mince
10-28-2011, 17:05
Самоубии се възможно най-скоро
мерси за съвета, безмозъчен плазмодий

MuRocLaW
10-28-2011, 17:06
Не мога да разбера кво чакаш ходи се самоубивай

mince
10-28-2011, 17:10
Не мога да разбера кво чакаш ходи се самоубивай
ей, дечко, лесно ти е на тебе, пожелавам ти никога да не попадаш в моето положение. много ти здраве.

againstyou
10-28-2011, 17:14
Блока не е решение,аз викам да си прережеш вените или да се нагълташ с хапове. ; )

slicky
10-28-2011, 17:14
Стига с тези глупости за самоубийство....Човек може да отскубне от миналото си със сигурност.12 клас си,после иди да учиш някъде,където никой няма да ти напомня за миналото.Там си намери нови приятели и си намери някакви интереси.

npp
10-28-2011, 17:15
не се самоубивай, това може да бъде голяма грешка, бил съм много пъти в предсмъртно състояние, както и на границата между живота и смъртта, даже ми се е случвало да умирам, но истинският Бог ме възкреси чрез Синът Си Исус, и това което мога да кажа след толкова много преживяни смърти е че това може да бъде доста неприятно, най-добре поне временно забрави за класа си, и започни да призоваваш истинските Бог Отец и(в името на Неговият Син) Господ Исус Христос за помощ докато Те не ти решат проблема напълно още тук приживе - имал съм подобни проблеми като твоите и си спомням това, че ако не беше истинският Господ Бог, досега най-вероятно щях да съм преминал през (много) по-големи мъки - ако трябва научи се да се бориш Праведно като Исус: "След това видях небето отворено, и ето бял кон, и Оня, Който яздеше на него, се наричаше Верен и Истинен, и съди и воюва праведно." Откровение 19:11

mince
10-28-2011, 17:16
Блока не е решение,аз викам да си прережеш вените или да се нагълташ с хапове. ; )
нали и аз за това си мислех, ама няма откъде да си набавя бръснарско ножче, дай съвет

cigarettekisses
10-28-2011, 17:22
Блока не е решение,аз викам да си прережеш вените или да се нагълташ с хапове. ; )
нали и аз за това си мислех, ама няма откъде да си набавя бръснарско ножче, дай съвет
От магазина..от къде може..
Омг,стегни се.Всичко ще се оправи.
Свиквай,че не винаги всичко в живота ти ще е наред.

antineutral
10-28-2011, 17:22
Като за начало можеш да се замислиш няма ли поне едно нещо, за което може да не се самоубиваш. Примерно цветенца, пчелички и тем подобни. Все е нещо. Ако щеш коктейл от водка с ракия ;) По-трудната част и там, повярвай, никой не може да ти даде адекватен съвет, просто защото НЕ Е ТЕБ, е да намериш начин да подобриш личното си сътояние. Няма как да знаем какво ще проработи. Може да е всичко, въпроса е ти да го харесаш. Може и да е нещо от изброеното до тук, някакво съчетание, или нищо конкретно, от самосебе си.

mince
10-28-2011, 17:31
Блока не е решение,аз викам да си прережеш вените или да се нагълташ с хапове. ; )
нали и аз за това си мислех, ама няма откъде да си набавя бръснарско ножче, дай съвет
От магазина..от къде може..
Омг,стегни се.Всичко ще се оправи.
Свиквай,че не винаги всичко в живота ти ще е наред.
В магазините не продават бръснарски ножчета, вече търсих, затова този вариант отдавна отпадна.

CoNviCt
10-28-2011, 17:57
Ницше:"Заслужават да живеят само силните..."
Достатъчно силен ли си?

mince
10-28-2011, 17:58
а хапчетата ги изписват с рецепта...

righteous
10-28-2011, 17:58
Виж , в живота винаги ще има малоумници които ще искат да ти пречат по един или друг начин да успяваш.

Амбицирай се и влез в университет , бъди контактен/контактна и там ще си намериш мястото и ще се радваш на студентския живот.

scrooper
10-28-2011, 17:59
Хмм... авторът ми се струва умно момче, но изстрадало и бая чувствително, а прекалената чувствителност в днешно време може да погуби човека. Авторе, явно доста ти се е насъбрало, но щом не си се метнал още, значи има някаква причина да се държиш, нали? Или по- правилно казано- усетил си, ако ще и на подсъзнателно ниво причина да не слагаш край. Излишно е да ти казвам, че има 13250928 неща, заради които човек си струва да живее- мислил си по темата и знаеш, че винаги за всичко могат да се намерят причини- и за хубавото, и за лошото.
Затова ще се пробвам да се поставя на твое място.
Доколкото разбрах, ти си изпаднал в депресия, свързана с негативни преживявания. Не можеш да се концентрираш-> не учиш-> усещаш как мечтите ти за супер образование и страхотен живот ти се изплъзват.
Но замислял ли си се, че ти си в една много вълнуваща позиция- на нямащия какво да губи. Това автоматично те прави СВОБОДЕН. ТИ СИ СВОБОДЕН ДА ИЗБИРАШ! Спри да се оплакваш, а направи нещо- спортувай, ако можеш запиши някакъв курс- там ще срещнеш нови хора, различни от тези в твоето даскало.
Ти сега имаш невероятно много възможности. Преодолееш ли тази криза, ти ще израснеш като личност,ще се научиш да бъдеш силен, да се справяш с живота. Преодолееш ли тази криза, можеш да станеш велик! Ако ли пък не- ще умреш позорно, тук- таме някой ще те съжали и това ще е- суупер глупавиятк край на едно самосъжаляващо се момченце. Сигурен ли си, че го искаш? НЕ! Стягай се, пич, не бъди жалко момченце- бъди МЪЖ! Прави каквото можеш- не е казано, че всичко ще стане изведнъж, но прави вече първите стъпки към излизане от ямата, в която до голяма степен сам си скочил. Хайде, подай си носа на светло. Постави си цел, която да преследваш. Чети психологични литератури по проблемите ти. И забога- щом досега си оцелял, осъзнай, че просто е глупаво да си прецакаш възможностите с някакво скачане. Като толкова ти се скача- пробвай бънджи.
Аре, че се овлякох. А ти осъзнай, че самоубийството в твоя случай е най- тъпото нещо, което можеш да направиш с живота си- по- зле е от това да не правиш нищо, срамно е, смешно е, жалко е, и пак ти казвам- Умен човек си, трябва ти само мокър парцал в лицето да се осъзнаеш и ако пожелаеш- Светло бъдеще те чака.
Със здраве, и умната!!!!!

CoNviCt
10-28-2011, 18:01
scrooper як пост.Много психология четеш,а? 8)

scrooper
10-28-2011, 18:14
а? Т'ва ирония ли беше 8-) защото никак не си падам по психологията :х
Иначе, добър пост би бил само ако някак си помогне на автора... ако разбира се авторът е навит :)

CoNviCt
10-28-2011, 18:19
Не беше ирония.Ориентирай се към нея.На автора ще му помогне,споко.Скоро ще се осъзнае и ще се смее на предишните си проблеми. 8)
Всичко в живота има своят възход и падение.Най-великите империи са били разграбени.Най-великите хора са имали своите проблеми и падения.Но падението,както и възходът не са вечни.След едното идва другото.След нощта идва утрото.

mince
10-28-2011, 18:31
а? Т'ва ирония ли беше 8-) защото никак не си падам по психологията :х
Иначе, добър пост би бил само ако някак си помогне на автора... ако разбира се авторът е навит :)
Edna zabelejka - момиче съм. Благодаря за хубавите думи, наистина ми вляха малко надежда. Наистина ужасно е да усещаш как мечтите ти за добро образование и успех се разбиват на пух и прах покрай разбитата ти нервна система. Ужасно е да усещаш как хората, които желаят да те сринат, успяват да го направят. Това ме побърква още повече.

CoNviCt
10-28-2011, 18:35
Никой не може да те срине,освен ако не се сринеш сама.Загуба няма,докато не се признаеш за победен.Ти не си се признала,нали?Значи ще мине.Мъките,ако се бориш ще са временни.Ще ги има,но ще са временни.Предадеш ли се,мъките ще са вечни.

scrooper
10-28-2011, 18:54
Ауу, съжалявам за грешката :D
Но все пак- Давай смело, ти си мъж (нищо, че не си 8-) )
"Утрото е по- мъдро от вечерта."
И да, не е приятно това, което ти се случва.
Но сега можеш да започнеш начисто.
И както е ужасно "да усещаш как хората, които желаят да те сринат, успяват да го направят", така е тооолкова прекрасно да НЕ ПОЗВОЛЯВАШ на идиотите да ти се бъркат. Ей така, и да ти правят гадно, това можеш да го възприемеш като опит; да си изградиш модел на действие в различни ситуации, да каляваш волята си, дори да ти се струва, че е подтисната. Всъщност има неща, които никой не може да ти отнеме, ако разбира се ти сама не ги предадеш. Тези богатства са вътре в тебе- това са ценностите ти, заложбите ти и какво ли още не. И сега, вместо да си мислиш за каквото беше негативно там, хвани се да ги развиваш- никога не е твърде късно да развиеш потенциала си и никога не е излишно :) Хвани една хубава книга, колкото и банално да звучи. Наспи се хубаво. А утре, още със ставането си започни да си избиваш глупавите мисли от главата. Представи си, че си страничен наблюдател на самата себе си и се постарай да прецениш максимално какво се случва с "жертвата" и какво може да се направи. Убедена съм, че ще се справиш! В крайна сметка си влязла и в елитна гимназия, и въпреки всичките перипетии, си оцеляла (буквално). Просто така се е случило, че това не са ти били най- розовите години. Но розовото така или иначе не е модерно ;)
Горе главата! Не от всяка ситуация има положителен изход, но от твоята има със сигурност.

CoNviCt
10-28-2011, 19:03
Честно,ако напишеш книга си я купувам!

pifiella
10-28-2011, 19:10
Цял живот живея подложена на психически тормоз,цял живот - тъпкана съм и продължават да ме тъпкат, ама не се оплаквам, ако при всяка трудност съм обмисляла да се метна от някъде вече да съм в лудница!
Айде стягай се,амбицирай се и изчезвай от там - това е единственият изход!

scrooper
10-28-2011, 19:14
:* Сега покрай литературните анализи в даскалото нещо съм се развълнувала и по- конкретно- заради лирическия Аз на Христо Ботев, който вижда смисъл само в смъртта- идея, която оспорвам докато чакам трамвая. Така че не ти трябва да ме четеш мене- вземи си една Литература и започни да оспорваш всяко твърдение и анализче в нея. Ако не друго- много е здравословно, тъй като после се чувстваш изключително доволен 8-) То си ни е в природата да сме доволни, когато правим глупости, ама нейсе..

FuckingFreak
10-28-2011, 19:14
Самоубийството е просто бягство от проблемите, то не е решение. Ще използвам думи на един човек - Стивън Кинг. "Никой не може да каже какво точно те превръща в друг човек. Никой не може с думи да опише онзи тъжен и самотен период от живота ти, прекаран в ада. Няма рецепти как да се промениш. Просто оцеляваш. Или умираш." Точно така е в реалния живот. Сам намираш пътища, поставяш си цели и граници, които да надминеш. Доста хора биха казали, че приятелите ти помагат, но не мисля точно така. Те са просто упора за всичките тези години, рамо на което винаги можеш да поплачеш и човек на когото винаги можеш да споделиш какво ти се е случило, но само до там. Решенията, за това какъв си ти, ги вземаш само ти. Така че, реши дали искаш да си жертвата и беззащитната, или борбената и успялата. Всеки има своите добри и лоши моменти. Не превръщай всяко случило се нещо в проблем и трагедия, ами потърси други причини, които да те правят щастлива, докато и това отмине. А повярвай ми, всичко отминава. Също както и когато дойде нещо хубаво, не бързай да се радваш, защото животът ще се опита да почерни щастието ти. Намери си нови приятели, ако не харесваш сегашните. От една страна училището е мястото, което прекарваш с тях, но от друга гледна точка, това са просто няколко астрономически часа и ако си организираш правилно времето, ще успееш да прекараш част от него там, дори и да не ти е приятно, но в другата част ще си свободна, за да се срещнеш с хора, които са ти приятни. Не се самоубивай- търси винаги положителното в една ситуация и я поглеждай от няколко гледни точки, защото винаги може да бъде по-лошо, от колкото е всъщност. Също още една мисъл - Смисълът на живота не е в чакането да отмине бурята, а да се научиш да танцуваш под дъжда! Знам че станаха прекалено много цитатите, но ги обичам. И да, обичам дългите постове.

CoNviCt
10-28-2011, 19:16
Момиче,11 клас,чете Ботев...браво бе! 8)

scrooper
10-28-2011, 19:31
Хмм, а това как да го разбирам? 8-)
Ботев го уважавам, няма как да не го чета :). Иначе Калеко Алеко има отлично чувство за хумор, Елин Пелин е приятен, Вазов още не съм го разбрала, а Йовков е проникновен.
И не, това не е спам (а нещо повече)- Литературата е хубав начин човек да се разсее, да научи това- онова, да раздвижи мозъка си (по- безопасно от Математиката например)..

CoNviCt
10-28-2011, 19:36
Да,от математиката се получават бъгове :lol:
Приеми го като комплимент.Само не оспорвай Ботев пред учителката,че ще трябва да оспорваш двойка пред вашите. :lol:
Пишеш добре,добри размисли. :)

scrooper
10-28-2011, 19:44
Поласкана съм :oops:
А колко съм оспорвала пред наште- хелее; отдавна не ми се обръща внимание, по разбираеми причини де :lol:
Но тъй като спамът изпълва пространството, аз се оттеглям безславно.
Засега! Айде лека и мека на всички, и никой да не мисли за глупости, че да не мине дядо Торбалан да го нашляпа!

stephaniexx
10-28-2011, 20:45
ами то хубаво да се самоубиеш (аз съм се рязала, друга тема), но помисли какво ще причиниш на родителите си.. убийството не е решение, вземи си 2-3 седмици почивка не ходи на дск,, то сега в началото къде го търсиш или отиди на психолог. не се предавай !!

badsector
10-28-2011, 21:13
Изход от живота и вход към смъртта... Мисля, че вече си достатъчно голям, за да започнеш да осъзнаваш света около теб и да проумееш какво е живота, съответно смъртта. Прекалено си заслепен от собственото си его, за да започнеш да осмисляш как се движат процесите в природата. Прекарвай повече време в размисъл за причинно-следствените връзки.

Rebirthing
10-28-2011, 22:31
Била съм в много по-лошо положение :-o и какво от това, че всичко върви наобратно ? Ти за себе си ли живееш или за другите ?!

Ебати хората. Стягай се.
И кое е твоето по-лошо положение. Изпадала ли си в такова емоционално състояние, че да не си в състояние от четири месеца подред да прочетеш една страница от книга? Знаеш ли какво е да ти се пръска главата от напрежение и да не си намираш място?


Момиче, има много по-лоши неща в живота, повярвай ми. Моята история не е за тук. Мислиш си, че твоята нервна система е разбита ?!
Пулса ми е минавал 140 и така цяла нощ, друг път е падал до под 60 и в такъв момент имаш чувството, че сърцето ти наистина ще спре. Носа ми е кървял по цял час, а тремори имах по цялото тяло дори когато спях. От 15 годишна възраст ми поставяха диагнози като "сърдечна невроза" , "паническо разстройство" "вегетативна дистония" и т.н. Честно казано, въпреки всичко, не мисля, че някога ми е имало нещо сериозни и не ми е минавало през ума да се самоубивам. В крайна сметка съм благодарна, че виждам, чувам, имам четири крайника, имам дом, имам семейство и всичко останало. Щом пишеш тук явно имаш покрив над главата, имаш какво да ядеш, да пиеш и може спокойно да си легнеш в леглото тази вечер. Някои хора и това нямат, но и те не са тръгнали да се самоубиват.
Ако си тръгнала с нагласата, че няма да завършиш и, че живота ти е скапан, да, тогава наистина ще се провалиш. Ти сама се поддаваш на твоите съученици които явно те тормозят, но в живота ти ще има още много хора които ще ти пречат да успееш и няма да са толкова безобидни колкото едни гимназисти. За това се стягай и живеей за себе си, вместо за тях.

П.П - изключително тъпо е това, че повечето хора живеят В миналото и ЗА миналото, то никога няма да се върне, никога няма да се промени. Съществува единствено сегашния момент, в който може да вземете правилното решение и да направите утрешния ден малко по-хубав за себе си.

ImmortalSportFreak
10-28-2011, 23:12
На твое място бих мислила позитивно и бих почнала да решавам проблемите спокойно 1 по 1.Със сигурност не бих си и помислила за самоубийство...
Съветвам те да посетиш училищния психолог и да поговорите-той може да ти препоръча някои методи за по-лесно и спокойно учене,да те успокои и да те посъветва как да действаш. :)
Насочи вниманието си главно към ученето.Спортувай нещо,слушай приятна музика,срещай се с добри приятели и разбира се почивай качествено)) Чети интересни книги. Мисли позитивно и си представяй само хубави неща-как ще влезеш в най-хубавия университет,където мечтаеш да учиш! ;)

Успех и ти пожелавам да влезнеш където искаш след 12 клас! ;)

CoNviCt
10-29-2011, 07:01
О да,най-важното е да се запознаеш с нови приятни хора,които ще те ободряват и развеселяват.Най-добре е да се запишеш на някакъв курс или спорт.

Sibel1990
10-29-2011, 07:39
Добре, разбирам те .. искаш да се самоубиеш (ама не искаш).
Оглеждала се за блокове, нямало ножчета в магазините, хапчетата са с рецепти и бла бла бла ..
От толкова страници тема не разбирам точно какъв ти проблема ?!
Не се разбираш с класа си? Имаш семейни проблеми? А финансови? С к'во е пълна тази твоя глава? .....
Всеки си има сериозни проблеми, но няма проблем без решение. А и помни винаги може и по-лошо. Това самоубийство пък никак не го желаеш и искаш съвети, щото не знаеш как да си решиш проблемите, освен да фръкнеш от 8-я етаж..........
Толкова съвети ти дадоха, а ти си още безнадеждна, то тогава проблема си ти. Не искаш да се бориш, а мислиш само да сложиш край на живота си и да оставиш тъга на останалите след теб(майка ти).

sweet_bunny
10-29-2011, 09:57
Изглежда имаш сериозни проблеми в училище или в семейството,за да искаш да се самоубиеш и макар че може да ти прозвучи крайно,но защо не говориш с психиатър?Знам повечето хора си мислят,че при психиатър се ходи само ако си луд или ненормален,което не е така.Аз не казвам,че ти си луда,а просто,че имаш нужда от помощ,мнението на някой специалист,някакво друго мнение,съвет,който да ти помогне да се справиш и да преминеш през този период. :)

martin97
10-29-2011, 11:07
здравей,искам да ти кажа,че и аз съм като тебе(горе-долу),депресиран съм,постоянно съм в напрежение,нямам много истински приятели и това се отражава на успеха ми в училище,което се води "добро",но не "елитно". Намирам утеха в музиката,споделям с майка ми и се справям някак си.ТОЛКОВА С ПРЕДСТАВЯНЕТО СЕГА ДА(СЕ ОПИТАМ ДА) ТИ ПОМОГНА.От ранна възраст баща ми е казвал "с реване нищо няма да стане!",но скоро му казах,че така ще ми олекне,сподели с родител,приятел или друг.С класа не се разбираш?! Тормозят ли те психически или физически?Ако да набий го,ако не можеш помоли мускулест приятел да го направи.САМОУБИЙСТВОТО НЕ Е БИЛО ОТГОВОР,НЕ Е,И НЯМА ДА БЪДЕ!!!
Просто минаваш през тежък период в най-готиният филм - ЖИВОТА


Дано съм помогнал
Мартин

againstyou
10-29-2011, 11:28
Йеа,това е България ! ;х

slicky
10-29-2011, 11:59
И сега да се окаже,че темата е поредният фейк :D :D :D :D.Преди време имаше още 1 такава тема.Като гледам автора,той/тя не може да вземе нож да си намаже филия,пък какво остава за самоубийство.Пък и ще бъдем 8 милиарда- с 1 по-малко не е чак толкова фатално.

ZeroPoinT
10-29-2011, 12:31
Ако искаш да се самоубиеш, влез в АБВ чат намери си някой от твоя пол, земи една камера, запиши акта, тогава го пусни на колкото се може повече приятели в Интернет. Тогава си натъпчи и запали едната дупка и чакай да умреш.

martin97
10-29-2011, 13:00
slicky отвратителен си

mince
10-29-2011, 13:14
Не виждам за какво толкова си струва да живея след като преоблдаващото чуство, което съм изпитвала винаги е било стаданието. Животът е една безсмислена и безмислостна борба за безсмислено съществуване. Предпочитам да се самоубия, отколко да живея в ад следващите няколко месеца и накрая да завърша в лудницата. Но преди това ще се погрижа някои хора да си получат заслуженото, разбира се.

mince
10-29-2011, 13:15
И сега да се окаже,че темата е поредният фейк :D :D :D :D.Преди време имаше още 1 такава тема.Като гледам автора,той/тя не може да вземе нож да си намаже филия,пък какво остава за самоубийство.Пък и ще бъдем 8 милиарда- с 1 по-малко не е чак толкова фатално.
Защо си мислиш, че не съм способна да си намажа една филия?

martin97
10-29-2011, 14:10
Не виждам за какво толкова си струва да живея след като преоблдаващото чуство, което съм изпитвала винаги е било стаданието. Животът е една безсмислена и безмислостна борба за безсмислено съществуване. Предпочитам да се самоубия, отколко да живея в ад следващите няколко месеца и накрая да завърша в лудницата. Но преди това ще се погрижа някои хора да си получат заслуженото, разбира се.

Има смисъл да живееш!Как сте със семейството?Имаш ли приятели?Как е социалният ти живот? Ако ми отговориш ще съм много благодарен

И ПОМНИ
"Всяко решение поражда нови проблеми"
Следствия от законите на Мърфи

Ако се самоубиеш това ще порази всички твой познати,който те мразят,който те обичат.СТРУВА СИ ДА ЖИВЕЕШ,САМОУБИЙСТВОТО НЕ Е ОТГОВОР!!!

mince
10-29-2011, 14:55
Не виждам за какво толкова си струва да живея след като преоблдаващото чуство, което съм изпитвала винаги е било стаданието. Животът е една безсмислена и безмислостна борба за безсмислено съществуване. Предпочитам да се самоубия, отколко да живея в ад следващите няколко месеца и накрая да завърша в лудницата. Но преди това ще се погрижа някои хора да си получат заслуженото, разбира се.

Има смисъл да живееш!Как сте със семейството?Имаш ли приятели?Как е социалният ти живот? Ако ми отговориш ще съм много благодарен

И ПОМНИ
"Всяко решение поражда нови проблеми"
Следствия от законите на Мърфи

Ако се самоубиеш това ще порази всички твой познати,който те мразят,който те обичат.СТРУВА СИ ДА ЖИВЕЕШ,САМОУБИЙСТВОТО НЕ Е ОТГОВОР!!!

Благодаря ти много, но всички мечти, всичко, в което съм се надявала се разби наа пух и прах. Точно в най-важната година от училище имах злощастието да се акажа в състояние, което ме прави нетрудоспособна, с разбити нерви и в увасна депресия. Не мога да издървам повече този ад. Единствената причина поради която още съм е жива е отмъщението, което все още не съм осъществила. Но ако всичко върви по план, в най-скоро време и това ще стане.

mince
10-29-2011, 14:58
Не виждам за какво толкова си струва да живея след като преоблдаващото чуство, което съм изпитвала винаги е било стаданието. Животът е една безсмислена и безмислостна борба за безсмислено съществуване. Предпочитам да се самоубия, отколко да живея в ад следващите няколко месеца и накрая да завърша в лудницата. Но преди това ще се погрижа някои хора да си получат заслуженото, разбира се.

Има смисъл да живееш!Как сте със семейството?Имаш ли приятели?Как е социалният ти живот?
Майка ми е много добра и с нея се разбираме отлично, нямампроблеми, имам една добра приятелка, в училище се разбирам с 3-4 момчета, единствено с тях говоря. Но чувството за самота винаги присъства,

summerxtime
10-29-2011, 15:29
Не го прави! Ти си просто в депресия.Не се самоубивай.Помисли за майка си.Колко много ще скърби когато умреш.Посаветвай се със специалист.Говори с някого.Ако няма с кой, пиши.Колкото и детинско да звучи - вземи една тетрадка , направи си дневник.Описвай всичко от - до.Опитай се да опишеш емоциите си.Успех! :)

UniCoWN
10-29-2011, 16:52
Самоубийството в никакъв случай не е решение.
Какво, дай сега при всяка срещната трудност или изпадане в депресия и отчаяние да се мятаме от блоковете, а? Ако всеки правеше така.. ехе....
Прояви малко инат, кажи си, че напук на всичко и на всички ти ще успееш. :)

martin97
10-29-2011, 17:06
Не виждам за какво толкова си струва да живея след като преоблдаващото чуство, което съм изпитвала винаги е било стаданието. Животът е една безсмислена и безмислостна борба за безсмислено съществуване. Предпочитам да се самоубия, отколко да живея в ад следващите няколко месеца и накрая да завърша в лудницата. Но преди това ще се погрижа някои хора да си получат заслуженото, разбира се.

Има смисъл да живееш!Как сте със семейството?Имаш ли приятели?Как е социалният ти живот? Ако ми отговориш ще съм много благодарен

И ПОМНИ
"Всяко решение поражда нови проблеми"
Следствия от законите на Мърфи

Ако се самоубиеш това ще порази всички твой познати,който те мразят,който те обичат.СТРУВА СИ ДА ЖИВЕЕШ,САМОУБИЙСТВОТО НЕ Е ОТГОВОР!!!

Благодаря ти много, но всички мечти, всичко, в което съм се надявала се разби наа пух и прах. Точно в най-важната година от училище имах злощастието да се акажа в състояние, което ме прави нетрудоспособна, с разбити нерви и в увасна депресия. Не мога да издървам повече този ад. Единствената причина поради която още съм е жива е отмъщението, което все още не съм осъществила. Но ако всичко върви по план, в най-скоро време и това ще стане.

Какви са мечтите ти?Какво отмъщение?

slicky
10-29-2011, 19:03
Хора,стига...Дори да предположим,че истина...Хората се борят за живота си,авторката ще се си тегли ножа.Всеки е изправен пред трудности,ама не се самоубива,а винаги продължава напред...Така че залягай над учебниците и самоубийството го гледай по филмите.

CoNviCt
10-29-2011, 19:06
Хора,стига...Дори да предположим,че истина...Хората се борят за живота си,авторката ще се си тегли ножа.Всеки е изправен пред трудности,ама не се самоубива,а винаги продължава напред...Така че залягай над учебниците и самоубийството го гледай по филмите.
Нека предположим,че темата е истинска.Ти смачкваш надеждата на момичето.Дано никога не ти се наложи да пишеш такава тема,защото аз ще знам тогава как да ти отговоря.

Extremescream
10-29-2011, 19:18
Добре, разбираш се със семейството си, не е като и да си сама, каза, че имаш приятели. Отмъсти си и да ти е мирна главата, не е болка за умиране, може и догодина да кандидатстваш. Колкото до чувството за самота- винаги го има, дори и да имаш много приятели. Дотук темата ми изглежда 'зле ми е, не мога, искам да ме утешавате, ама аз няма да приема, защото не мога.'
Не знам какво точно ти се е случило, че да си в такава депресия, но познавам момиче, което в 12-ти клас беше зарязано от приятеля си, майка й почина, а и имаше финансови затруднения. И въпреки всичко се стегна и успя. Спри с мрънкането и оправданията 'не мога, защото еди-какво-си'', ами си кажи 'напук на всичко, мога.'. Сигурно звуча гадна, но в такива ситуации най-хубаво е или сам да си набиеш шамарите и да се стегнеш, или друг да ти ги набие. Или изслушай тази песен: http://www.youtube.com/watch?v=WlBiLNN1NhQ

slicky
10-29-2011, 19:21
Да почна да й цитирам фрази или да й наливам акъл? Всеки сам взема решенията си и си носи последствията.Имам трудности,а да съм тръгнал да се жалвам? Просто се боря и не спирам,като винаги целя да успея и да се реализирам.Сега сигурно половината ще скочат,обаче това е реалният живот-силните успяват.

Beer
10-29-2011, 19:38
Момиче, не ме интересува дали ще се самоубиваш или не.
Но може ли да поясниш какво точно имаш предвид под отмащение? И на кого? Би ли разказала повече за това?

scrooper
10-29-2011, 20:35
Не виждам за какво толкова си струва да живея след като преоблдаващото чуство, което съм изпитвала винаги е било стаданието. Животът е една безсмислена и безмислостна борба за безсмислено съществуване. Предпочитам да се самоубия, отколко да живея в ад следващите няколко месеца и накрая да завърша в лудницата. Но преди това ще се погрижа някои хора да си получат заслуженото, разбира се.

Хора, авторката не е някакво глупаво неосъзнато момиченце, че да й говорите за филии ;) - то си личи от начина й на писане. Вероятно е надживяла мнозина от нас, просто е натрупала твърде много лош опит.
Освен това отмъщение в "предсмъртно" състояние може да бъде брутално и да причини много по- големи мъки, отколкото бъдещите жертви заслужават, като разбира се освен тях ще страдат и много други невинни хорица; така "ощетените" ще ги избие върху някой друг и то ще стане еднаа... тя вече стана. но с всяко "отмъщение" веригата се удължава. Абе, не е работа.
Дори когато сърцето ти бие неспирно, когато си изпаднала в такова яростно състояние, че две не виждаш, когато си съсипана, съкрушена и т.н.- дори тогава не си струва! И какво ще стане? Ще отмъстиш, ще умреш. И к'во? "Жертвите" ще страдат каквото ще страдат, а масата хора ще те помнят с лошо, ще ти се присмиват и т.н.
Това не ти ли се струва по- безсмислено от самоубийството?
По- яко е например да правиш лошо без да се самоубиваш- защото ще можеш да правиш много лошо цял живот 8-)
А още по- яко е да правиш добро без да се самоубиваш- защото ще можеш да го правиш цял живот по много, а освен това си е едно страхотно предизвикателство :Р
Сега, както си прецениш- но имай предвид, че сега си буквално заслепена от емоциите (или пък дори липсата на такива. Макар и да го знаеш добре, а и сигурно да го чуваш отвсякъде, ти май не се стараеш особено да си промениш светогледа. Или греша?

CoNviCt
10-29-2011, 20:40
Завръщането на Ботевото момиче!Само това мога да кажа. 8)

mince
10-30-2011, 07:55
Не виждам за какво толкова си струва да живея след като преоблдаващото чуство, което съм изпитвала винаги е било стаданието. Животът е една безсмислена и безмислостна борба за безсмислено съществуване. Предпочитам да се самоубия, отколко да живея в ад следващите няколко месеца и накрая да завърша в лудницата. Но преди това ще се погрижа някои хора да си получат заслуженото, разбира се.

Хора, авторката не е някакво глупаво неосъзнато момиченце, че да й говорите за филии ;) - то си личи от начина й на писане. Вероятно е надживяла мнозина от нас, просто е натрупала твърде много лош опит.
Освен това отмъщение в "предсмъртно" състояние може да бъде брутално и да причини много по- големи мъки, отколкото бъдещите жертви заслужават, като разбира се освен тях ще страдат и много други невинни хорица; така "ощетените" ще ги избие върху някой друг и то ще стане еднаа... тя вече стана. но с всяко "отмъщение" веригата се удължава. Абе, не е работа.
Дори когато сърцето ти бие неспирно, когато си изпаднала в такова яростно състояние, че две не виждаш, когато си съсипана, съкрушена и т.н.- дори тогава не си струва! И какво ще стане? Ще отмъстиш, ще умреш. И к'во? "Жертвите" ще страдат каквото ще страдат, а масата хора ще те помнят с лошо, ще ти се присмиват и т.н.
Това не ти ли се струва по- безсмислено от самоубийството?
По- яко е например да правиш лошо без да се самоубиваш- защото ще можеш да правиш много лошо цял живот 8-)
А още по- яко е да правиш добро без да се самоубиваш- защото ще можеш да го правиш цял живот по много, а освен това си е едно страхотно предизвикателство :Р
Сега, както си прецениш- но имай предвид, че сега си буквално заслепена от емоциите (или пък дори липсата на такива. Макар и да го знаеш добре, а и сигурно да го чуваш отвсякъде, ти май не се стараеш особено да си промениш светогледа. Или греша?

Благодаря на всички за милите отговори, но аз наистина вече се уморих и не издържам. Уморява ме физическото ми състояние в момента, резултат от разклатените ми нерви и психика. ще се опитам разбира се да изчакам още малко, поне седмица, да видя дали ще се оправя. Но ако този ад продължава, няма да доставя уддоволствие на причинилите го да се радват на моя провал и да си живеят живота спокойно.

mince
10-30-2011, 08:08
Истина е че в момента съм в плен на разрушителни емоции - гняв, омраза. Move би не мисля трезво. А истината е че имам огромно желание за живот, най-накрая си отворих очите и разбрах колко много съм пропуснала, затваряйки се в себе си, попаднала в тоя помиярник. И наистина прекалено чувствителна съм и дори може би в голяма степен преувеличавам нещата, защото преживявам обидите по-интензивно от повечето хора. но в момента се усещам много лабилна, изгубила вяра и надежда, че ще се оправя...

scrooper
10-30-2011, 08:09
Попринцип времето лекува, но не можеш да разчиташ, че ще се оправиш от самосебе си. В София ли учиш?

Anichkaxxwee
10-30-2011, 08:58
Последна година - ще изтраеш .. Каквото искаш прави, ама да се самоубиваш не е ли малко крайно?! :?

Rebirthing
10-30-2011, 10:38
Сега се върни и прочети поста ми на предната страница.
Като си толкова психически разбита, отиди в аптеката и си вземи един Ремотив, това са билкови хапчета с успокояващ ефект, не ти е нужна рецепта.

Впрочем ако беше "нетрудоспособна" , майка ти вече да те е завела при специалист...

mince
10-30-2011, 10:46
Сега се върни и прочети поста ми на предната страница.
Като си толкова психически разбита, отиди в аптеката и си вземи един Ремотив, това са билкови хапчета с успокояващ ефект, не ти е нужна рецепта.

Впрочем ако беше "нетрудоспособна" , майка ти вече да те е завела при специалист...
Вече пих точно "Ремотив", майка ми ме заведе и на специалист, но не помогна.

jghgh
10-30-2011, 10:56
Повярвай, хора, които не са изживявали стрес като твоя не могат да те разберат. Единственото, което ще правят, е да се подиграват, да омаловажават проблема ти, да ти говорят наставнически или да ти обясняват за техните си диагнози и колко по-малки са твоите проблеми, в сравнение с техните.
Това обаче не е вярно. Не е вярно, че е много лесно да се "стегнеш".
Не е вярно, че "всеки си има сериозни проблеми" - това изобщо не е вярно, има хора с повече късмет от други и това е факт. Разбира се, това не бива да те обезкуражава, защото с повече желание и ти ще имаш успехи и позитивни емоции, ако се бориш за щастието си активно.
Просто искам да ти дам едно рамо и да не слушаш всички "нахакани" коментари на хора, които дори нямат мъничка идея какво преживяваш и колко ти е тежко. Много е лесно да се обобщават човешките истории, при все, че всяка една от тях е индивидуална и тежи по различен начин.
Не мога да се съглася, че всеки има сериозни проблеми като твоите.
Също явното непознаване на елементарна психология от страна на коментиращите, но това все пак са тинейджъри и не бива от тях да очакваме много...... но определено при някакъв тежък случай не е одобряващо да чуваш "я се стегни", "това е нищо работа" и да не получаваш никакво разбиране.
Ще приложа един цитат тук, който не мога да намеря в Гугъл, но е част от календара ми с мисли за всеки ден. Ето го и него (не дословно): "Ако всеки можеше да струпа проблемите си на купчинка и да я сравни с тази на другите, веднага би прибрал към себе си своята".
Нещо такова се получава и тук - всички омаловажават стреса, който преживяваш с класа си, всички гледат пренебрежително на това, че не си терминатор, адски силна и следователно си по-чувствителна, но ако реално могат да добият представа за размера на болката, която изпитваш, изобщо нямаше да са толкова надъхани.

Въобще за какво си говорим.
Мисля, като си посъбера мислите, да ти драсна едно ЛС, защото много бих се радвала да си поговорим.

gugenceto2
10-30-2011, 11:07
Поговори с родителите си.Кажи им какво те мъчи.Не се самоубивай защото е крайно.Тази постъпка е само за побъркали се хора а ти определено не си такава! :)

mince
10-30-2011, 11:09
Поговори с родителите си.Кажи им какво те мъчи.Не се самоубивай защото е крайно.Тази постъпка е само за побъркали се хора а ти определено не си такава! :)
Откъде знаеш, че не съм такава?

mince
10-30-2011, 11:10
Повярвай, хора, които не са изживявали стрес като твоя не могат да те разберат. Единственото, което ще правят, е да се подиграват, да омаловажават проблема ти, да ти говорят наставнически или да ти обясняват за техните си диагнози и колко по-малки са твоите проблеми, в сравнение с техните.
Това обаче не е вярно. Не е вярно, че е много лесно да се "стегнеш".
Не е вярно, че "всеки си има сериозни проблеми" - това изобщо не е вярно, има хора с повече късмет от други и това е факт. Разбира се, това не бива да те обезкуражава, защото с повече желание и ти ще имаш успехи и позитивни емоции, ако се бориш за щастието си активно.
Просто искам да ти дам едно рамо и да не слушаш всички "нахакани" коментари на хора, които дори нямат мъничка идея какво преживяваш и колко ти е тежко. Много е лесно да се обобщават човешките истории, при все, че всяка една от тях е индивидуална и тежи по различен начин.

Не мога да се съглася, че всеки има сериозни проблеми като твоите.
Също явното непознаване на елементарна психология от страна на коментиращите, но това все пак са тинейджъри и не бива от тях да очакваме много...... но определено при някакъв тежък случай не е одобряващо да чуваш "я се стегни", "това е нищо работа" и да не получаваш никакво разбиране.
Ще приложа един цитат тук, който не мога да намеря в Гугъл, но е част от календара ми с мисли за всеки ден. Ето го и него (не дословно): "Ако всеки можеше да струпа проблемите си на купчинка и да я сравни с тази на другите, веднага би прибрал към себе си своята".
Нещо такова се получава и тук - всички омаловажават стреса, който преживяваш с класа си, всички гледат пренебрежително на това, че не си терминатор, адски силна и следователно си по-чувствителна, но ако реално могат да добият представа за размера на болката, която изпитваш, изобщо нямаше да са толкова надъхани.

Въобще за какво си говорим.
Мисля, като си посъбера мислите, да ти драсна едно ЛС, защото много бих се радвала да си поговорим.

Благодаря ти много, за най-адекватния отговор в цялата тема!!!!!

gugenceto2
10-30-2011, 11:20
Поговори с родителите си.Кажи им какво те мъчи.Не се самоубивай защото е крайно.Тази постъпка е само за побъркали се хора а ти определено не си такава! :)
Откъде знаеш, че не съм такава?
Аз съм ясновидец :D

mince
10-30-2011, 13:28
Поговори с родителите си.Кажи им какво те мъчи.Не се самоубивай защото е крайно.Тази постъпка е само за побъркали се хора а ти определено не си такава! :)
Откъде знаеш, че не съм такава?
Аз съм ясновидец :D
Аз не бях откачена, но в последствие откачих. И сега положението е необратимо.

mince
10-30-2011, 14:41
Преди малко бях на разходка. Оглеждах се за подходящо място, откъдето да се метна. Харесах си един 13-етажен блок с широка беседка над входа, за да съм сигурна, че ще си счупя главата, за да не стане някой фал. Погледах надолу и ме полазиха тръпки. Страх ме е. Много.

jghgh
10-30-2011, 14:57
Стига глупости, недей.
Не се отказвай толкова лесно.
Ако трябва се тъпчи с лекарства, само не създавай такива болки на родителите си. : )
Намери нещо, което да обичаш да правиш, и го прави често и по много.
Не губи себе си заради някакви идиоти. Има толкова много смислени неща, за които да съществуваш.

Да не мислиш, че ти пишем тези мнения, за да те окуражим да се метнеш от някой блок?
Ти изглеждаш умно и добро момиче, може да дадеш нещо на света. Последвай мечтите си.
И без друго както ти казаха по-горе, нямаш какво да губиш - това те прави истински свободна да правиш КАКВОТО СИ ИСКАШ вече, без да ти пука.

Помни, че съдбата обича смелите. Направи нещо смело. Нещо , за което винаги си мечтала, но някой ти е смачквал самочувствието, че не можеш?
Нещо, което ти се върти в главата непрестанно (изключвам самоубийството)?

Можеш да си новия Алеко, можеш да си велика личност . Ако ще мреш за нещо, нека е идеал. Не си заминавай безславно от света :)

martin97
10-30-2011, 16:41
Преди малко бях на разходка. Оглеждах се за подходящо място, откъдето да се метна. Харесах си един 13-етажен блок с широка беседка над входа, за да съм сигурна, че ще си счупя главата, за да не стане някой фал. Погледах надолу и ме полазиха тръпки. Страх ме е. Много.

Недей да пишеш такива глупости!
Струва ли си да умираш за едни тъпаци,който те дразнят,така им подхранваш егото.
Съдейки по поста те си умно момиче с много потенциал,което има добри шансове(направо са си отлични,ама нали съм скромен 8) )да се справи добре в живота.
Опитай се да се изразиш по някакъв поетичен начин в писания.
От такова преживяване можеш ГОЛЯМ бестселър да напишеш!

IlovEmyPuffYToY
10-30-2011, 16:56
Стегни се и играй като мъж-не им доставяй удовоствието да страдаш ;) Имаш родители, които са много по-важни - как смяташ ще се почувстват те? ПОвярвай ми - минала съм през това в 5 клас - имаше едни ужасни гадняри, с които постоянно се карах - тормозеха ме по нета, на живо, по време на часовете и в междучасията...Плаках всяка нощ като малка тъпа пикла...Искам само да ти кажа да намериш нещо, заради което да си струва да живееш - да ти доставя удоволствие и да избива мислите за самоубийство от главата. Аз така направих - първо мн обичах рисуването, музиката (постоянно надувах The voice и спирах да мисля за всичко) ...После започнах ей така, на шега да свиря на чело...Да,това също беше миг спокойствие и отделяне от външния свят. И знаеш липосле какво стана с тези уроци? :) Те ми осигуриха необходимото, за да се преместя някъде по-далеч от всички онзи двуличници и идиоти, някъде, където има по-поносима атмосфера и нормални хора :) Не се отказвай - всеки си има мисия на този свят, а тя не е да живее 18 години и после да се самоубие :) (мале, малко на философ го раздавам :D). Намери нещо, заради което да се бориш - ето, сега завършваш - отиваш в университет и всичко ще се ооправи :) Потрай още мъничко...

gugenceto2
10-30-2011, 17:03
Поговори с родителите си.Кажи им какво те мъчи.Не се самоубивай защото е крайно.Тази постъпка е само за побъркали се хора а ти определено не си такава! :)
Откъде знаеш, че не съм такава?
Аз съм ясновидец :D
Аз не бях откачена, но в последствие откачих. И сега положението е необратимо.
Не ти е неспасяемо положението.Поговори с вашите и отиди на лекар за да не се побъркаш наистина!

gugenceto2
10-30-2011, 17:05
Стегни се и играй като мъж-не им доставяй удовоствието да страдаш ;) Имаш родители, които са много по-важни - как смяташ ще се почувстват те? ПОвярвай ми - минала съм през това в 5 клас - имаше едни ужасни гадняри, с които постоянно се карах - тормозеха ме по нета, на живо, по време на часовете и в междучасията...Плаках всяка нощ като малка тъпа пикла...Искам само да ти кажа да намериш нещо, заради което да си струва да живееш - да ти доставя удоволствие и да избива мислите за самоубийство от главата. Аз така направих - първо мн обичах рисуването, музиката (постоянно надувах The voice и спирах да мисля за всичко) ...После започнах ей така, на шега да свиря на чело...Да,това също беше миг спокойствие и отделяне от външния свят. И знаеш липосле какво стана с тези уроци? :) Те ми осигуриха необходимото, за да се преместя някъде по-далеч от всички онзи двуличници и идиоти, някъде, където има по-поносима атмосфера и нормални хора :) Не се отказвай - всеки си има мисия на този свят, а тя не е да живее 18 години и после да се самоубие :) (мале, малко на философ го раздавам :D). Намери нещо, заради което да се бориш - ето, сега завършваш - отиваш в университет и всичко ще се ооправи :) Потрай още мъничко...
Браво човек :)

cigarettekisses
10-30-2011, 17:05
Вече мисля,че излишно драматизираш,за да ти се обърне внимание.
Имам една позната,която също постоянно разправяше,че ще се самоубие и какво ли не,само за да и се обърне внимание и да й покажат,че я ценят.Това си е нейния начин,но е адски тъпо. Вярно не ти е толкова трагично положението,можеше и по-зле да е.Излишно е вече да те разубеждават.По-добре се вземи в ръце и спри да се жалваш,с цел да получиш внимание.

dreamwalker
10-30-2011, 17:08
Самоубийството не е изход. Съветът ми е да започнеш да се занимаваш с нещо извън училище. Каквото и да е, важното е да те ангажира и да те отвлича от проблемите.
А предполагам че потребителите, които продължават да публикуват "хумористични" коментари в тази тема не са с по различен характер от тези на които ти искаш да отмъстиш :]]

IlovEmyPuffYToY
10-30-2011, 17:16
Слушай Eminem и си жижей живота http://www.youtube.com/watch?v=j5-yKhDd64s&feature=related (music) Виж и той е на върха на небостъргач, ама и през ум не му минава да се самоубие (шега :P) Повярвай ми, песните му много надъхват и по-специално тази :)

Extremescream
10-30-2011, 17:19
Вече мисля,че излишно драматизираш,за да ти се обърне внимание.
Имам една позната,която също постоянно разправяше,че ще се самоубие и какво ли не,само за да и се обърне внимание и да й покажат,че я ценят.Това си е нейния начин,но е адски тъпо. Вярно не ти е толкова трагично положението,можеше и по-зле да е.Излишно е вече да те разубеждават.По-добре се вземи в ръце и спри да се жалваш,с цел да получиш внимание.

Ще ме прощавате, но след като прочетох темата, това ми се струва най-нормалното мнение. Повечето самоубийци не се обясняват как ще го направят, а просто го правят. Пуберите в депресия се обясняват. Стегни се и стига си се жалвала, потърси професионална помощ и положи усилия да се оправиш, а не само да мрънкаш колко ти е зле.

jghgh
10-30-2011, 17:37
Ще ме прощавате, но след като прочетох темата, това ми се струва най-нормалното мнение. Повечето самоубийци не се обясняват как ще го направят, а просто го правят. Пуберите в депресия се обясняват. Стегни се и стига си се жалвала, потърси професионална помощ и положи усилия да се оправиш, а не само да мрънкаш колко ти е зле.

Не е така.
В психологически сайт бях чела, че не е вярно, че самоубиецът задължително трябва да мълчи за своите намерения. Изобщо не е изключено драмата й да е достигнала до такава степен, че наистина да мисли постоянно за самоубийство и да си измисля стратегии, следователно и да ги споделя. Просто не е изключено при гледката на всеки по-висок блок самоубийството да е 1вото, което изниква в главата й.
Авторката има нужда да я спасим, затова говори толкова често за това и ни ангажира с намеренията си - това е нейният зов за помощ. Бих я помолила да не отрича, защото може би не съзнава, но наистина не й се мре и иска някой да я спаси от ужасния й живот.
Подсъзнателно тя иска да живее.
Иначе досега да се беше метнала.
Тя не може да преодолее инстинктът си за живот, страх я е да се метне от някоя сграда => живее й се и е по-добре да послуша този подсъзнателен глас : )

А най-добре ще е също, ако осъзнае, че за съжаление и за щастие никой не ни спасява никога. Нито майките ни, нито бащите ни, нито любовите на живота ни, нито някой приятел. Човек в животът е сам и сам трябва да се спаси, сам да си оправи живота. Тежко е и е трудно, затова е "за съжаление". После обаче си постигнал всичко сам, независим си, самостоятелен си, по-склонен си да обичаш себе си, защото си се погрижил да достигнеш някакво по-добро ниво - ето затова човешката самота е "за щастие".

Авторке, не чакай някой да те спаси, ами се хвани в ръце и промени това, което искаш. Вътрешно ти си силна и в теб има живот. В теб кипят някакви "сокове", просто трябва да ги разбудиш, за да почнат да циркулират по-добре и ти пак да разцъфнеш.
Следвай мечтите си, следвай инстинкта си за живот, подсъзнателните желания, дай воля на чувствата си, дай воля на желанията си. Защо ти е да умираш?

CoNviCt
10-30-2011, 17:59
Много го мислите.Правите сложни неща прости.Или ти се живее или ти се умира и се самоубиваш.Какъв е изборът ти?

mince
10-30-2011, 18:02
Много го мислите.Правите сложни неща прости.Или ти се живее или ти се умира и се самоубиваш.Какъв е изборът ти?
Живее ми се, но ми се налага да умра. Може би затова толкова много се жалвам и вече започвам да ви досаждам. Просто ми се налага. Страх ме е от смъртта, но повече ме е страх от живота.

CoNviCt
10-30-2011, 18:06
Дават ти два избора,а ти избираш трети.Как го правиш?Животът е най-голямата ценност.Не я пропилявай.Хора,в сравнение с които твоите проблеми са детска игра,се борят докрай,за да живеят пълноценен живот и въпреки това никога няма да го имат.Ти го имаш и искаш да го захвърлиш.Защо така?Всеки проблем си има решение,стягай се вече.Вярвам,че ще успееш. :)

mince
10-30-2011, 18:13
Дават ти два избора,а ти избираш трети.Как го правиш?Животът е най-голямата ценност.Не я пропилявай.Хора,в сравнение с които твоите проблеми са детска игра,се борят докрай,за да живеят пълноценен живот и въпреки това никога няма да го имат.Ти го имаш и искаш да го захвърлиш.Защо така?Всеки проблем си има решение,стягай се вече.Вярвам,че ще успееш. :)

Опитвам се да се стегна от един месец и половина, като се има в предвид, че съм в това състояние от началото на лятото. В началото на година бях със сърцебиене всяка сутрин, потях се, а по-късно ме спохождаше и задължителната тежест в главата. От един месец и половина се опитвам да се науча на самоконтрол. Изчезнаха сърцебиене и потенето, мисля, че почти преодолях страха. Главоболието намаля, НО ПРОДЪЛЖАВА. Изморих се. Не издържам повече. Вече започват първите контролни и изпитвания. Какво ще правя като натракам двойките? Как ще си изкарам матурите. А с амбицията ми за специалността, която искам да уча, отдавна се сбогувахме. Вече всичко е загубено. И бъдещето ми е провалено. Край. Точка. А ми се живее. Много.

CoNviCt
10-30-2011, 18:23
Долавям инат.Много от най-успелите хора нямат висше.Нищо не е загубено минал е само месец.Имаш още много време за подготовка.Висшето няма да ти избяга.Можеш да запишеш следващата година.Според мен трябва да се запознаеш с нови хора.Това ще ти даде сили.

IlovEmyPuffYToY
10-30-2011, 18:23
Дават ти два избора,а ти избираш трети.Как го правиш?Животът е най-голямата ценност.Не я пропилявай.Хора,в сравнение с които твоите проблеми са детска игра,се борят докрай,за да живеят пълноценен живот и въпреки това никога няма да го имат.Ти го имаш и искаш да го захвърлиш.Защо така?Всеки проблем си има решение,стягай се вече.Вярвам,че ще успееш. :)

Опитвам се да се стегна от един месец и половина, като се има в предвид, че съм в това състояние от началото на лятото. В началото на година бях със сърцебиене всяка сутрин, потях се, а по-късно ме спохождаше и задължителната тежест в главата. От един месец и половина се опитвам да се науча на самоконтрол. Изчезнаха сърцебиене и потенето, мисля, че почти преодолях страха. Главоболието намаля, НО ПРОДЪЛЖАВА. Изморих се. Не издържам повече. Вече започват първите контролни и изпитвания. Какво ще правя като натракам двойките? Как ще си изкарам матурите. А с амбицията ми за специалността, която искам да уча, отдавна се сбогувахме. Вече всичко е загубено. И бъдещето ми е провалено. Край. Точка. А ми се живее. Много. Стига бееее, голям човек си ПЪЛНОЛЕТНА!!! А се държиш като човек на ...моята възраст, макар че аз не съм такава лигла....Когато след няколко години се задомиш, така ли ще учиш децата си - при най-малкия проблем да вдигат белия байрак и да скачат от сгради????!!! Повярвай ми, сигурна съм, че твоите родители не са те учили на това (видяла си го по телевизията) и ако разберат какви ги ръсиш по форумите...не знам....Стегни се :)

CoNviCt
10-30-2011, 18:27
Мислиш само,че малките ли изпадат в депресии и състояния на слабост?

mince
10-30-2011, 18:35
Мислиш само,че малките ли изпадат в депресии и състояния на слабост?
Дълбоката депресия беше лятото, когато всяка сутрин се будех като в най-тъмната и дълбока яма. Дори и тогава не ми и минаваше мисълта за самоубийство. Но лабилното ми нервно състояние, продължило месец и половина след започване на даскало ме отчайва, наистина ме отчайва и пречи, а толкова много исках да уча, имах огромно желание.

CoNviCt
10-30-2011, 18:38
Какви проблеми имаш?Може да ти помогнем.

mince
10-30-2011, 18:41
Ходих на невролог, но явно не прецени точно състоянието ми и ми изписа слабо успокоително, което не ме излекува напълно. Затова започвам да се отчайвам.

CoNviCt
10-30-2011, 18:42
Проблем с успокоителните ли имаш?

mince
10-30-2011, 18:43
Проблем с успокоителните ли имаш?
Не, с нервите.

CoNviCt
10-30-2011, 18:44
Какво предизвика тоди проблем? :)

mince
10-30-2011, 18:53
Какво предизвика тоди проблем? :)

Училищната среда.

CoNviCt
10-30-2011, 18:55
Ако ти се говори с някой или споделя,насреща съм.

mince
10-30-2011, 19:04
Ако ти се говори с някой или споделя,насреща съм.
Мерси за ответа.

IlovEmyPuffYToY
10-30-2011, 19:20
Aз също :)

Beer
10-30-2011, 22:07
Извинявам се, но само на мен ли ми пука, че момичето смята да повлича и други хора със себе си?
Авторке, моля те, кажи какво имаш предвид, под това, че ще отмъщаваш и тн. на разни хора?

mince
11-01-2011, 04:36
Извинявам се, но само на мен ли ми пука, че момичето смята да повлича и други хора със себе си?
Авторке, моля те, кажи какво имаш предвид, под това, че ще отмъщаваш и тн. на разни хора?
Не знам защо се притесняваш. Какво съм в състояние да направя аз?

gugenceto2
11-01-2011, 06:28
Ако искаш да си бъбриш с някого за училище на среща съм.В моя клас има много кифли и фукли.Всъщност и аз съм в твоето положение заради ето тези които споменах :grin:

DarkVampireAngel
11-01-2011, 11:45
Повярвай самоубийството НЕ е изход.Нищо не постигаш.Нямаш си идея какво следва след това.Несигурно е,а и ще има хора,на които ще липсваш,вярваш или не.Не обръщай внимание,аз също не отивам с огромно желание,но си казвам,че съм там,за да уча.Гледай си образованието,щом и гимназията ти е добра хич да не ти пука.Остава ти по-малко от година,докато се усетиш вече ще си на бала си и ще се чудиш как си искала подобно нещо.След това си кандидатстваш за професия и си подреждаш живота.Все пак не живеем,нито за хорското мнение,нито за останалите.Намери си повече забавления,които да те отърват от лошите мисли и гледай хубавите неща в живота. :) :)
П.С Иначе в коя гимназия си?

bobisg
11-01-2011, 12:22
Виж сега,няма как такова нещо-налага ми се да умра.Както всички казаха-винаги има за какво да се живее.Помисли си-ако скочиш от някой блок колко неща няма да можеш да видиш.Няма да видиш майка си,приятелките си,няма да си пуснеш някой филм,няма да си изядеш любимото ядене,няма да срещнеш някое момче...Ти си 12 клас в елитно училище-значи не с дупка щом си стигнала до там.Майната му на даскалото,най-големите мозъци едвам са завършвали училище.Ако наистина нямаш сили да завършиш това училище-отиди в някое друго-има много училища,в които се завършва без никакъв проблем и пишат оценки ей така.По-добре е вместо да стоиш във вас и да мислиш само за това-вземи си пиене и цигари и удави мъката.Общувай повече с приятелките си+ако можеш се запиши на някакъв спорт.Направи някаква простотия,избягай от училище,огледай се за някое момче,ще видиш как всъщност си жива и има за какво да живееш. :)

prout1
11-01-2011, 18:43
Налага ти се да умреш? ВТФ? Нещо почваш да ме съмняваш, маце. Налага ти се да умреш само когато твой близък му трябва ново сърце, иначе няма такъв филм.

CryToDie
11-02-2011, 12:28
Яж 4-5 кила овес на ден и ще се оправиш !!!!! :)
:razz: :razz: :razz:
По темата: не мисли за проблемите, опитай да се отпуснеш, запиши се на някакъв спорт :)

mynichkaTanq
11-02-2011, 14:41
И кое ти е задъненото положение? Че не се разбираш с класа си ли? Че им отдаваш чак такова значение ли? И то на някакви малоумници! Я се стегни малко, стига хленчи! Самоубийството не е изход! Изходът е да се преместиш в друго училище.

CoNviCt
11-02-2011, 14:57
Наистина,защо не се преместиш в друго училище?

mince
11-02-2011, 18:58
Наистина,защо не се преместиш в друго училище?

Защото съм 12. клас - не е позволено местенето.

marin4itu
11-02-2011, 19:00
12ти клас не може. Аз бях видяла, че е написала 9ти и се заблудих. :D

Както и да е. Според мен всичко е внушение. Колкото си втълпяваш, че положението ти е много зле, то ще става все повече такова. Колкото си втълпяваш, че напрежението ти в главата ти пречи на всичко, толкова повече то ще го прави. Самовнушение! Играе адски голяма роля в живота на всеки! Защо като не видиш някой слънчев ден, не излезеш и не се разходиш, да поемеш положителна енергия? Мисли в настоящето, майната му на миналото.. Остави хленченето, самосъжалението и драматизирането! Звучи банално, ама помни, че винаги може да е по-зле! Абсолютно винаги! Научи се да гледаш по-положително на нещата в настоящето! Винаги има причина, поради която да се усмихнеш и почувстваш щастлива! Готова ли си да я откриеш?

mince
11-05-2011, 12:16
Не бях напълно убедена в своето начинание, но УСПЯХ! Купих си приспивателни без рецепта!

IlovEmyPuffYToY
11-05-2011, 13:07
Не бях напълно убедена в своето начинание, но УСПЯХ! Купих си приспивателни без рецепта!
Какво?! Нали няма да ги използваш? Кажи, че няма и че само ниплашиш тук, иначе нещо наистина си полудяла! Недей, не си заслужава! Всички ще умрем и без това някой ден, живей си живота докато можеш!!! Не въчши тези глупости, моля те, наистина :o

IlovEmyPuffYToY
11-05-2011, 13:22
И за какво въобще направи темата, ако няма да ни слушаш?????????

mince
11-05-2011, 13:23
Не бях напълно убедена в своето начинание, но УСПЯХ! Купих си приспивателни без рецепта!
Какво?! Нали няма да ги използваш? Кажи, че няма и че само ниплашиш тук, иначе нещо наистина си полудяла! Недей, не си заслужава! Всички ще умрем и без това някой ден, живей си живота докато можеш!!! Не въчши тези глупости, моля те, наистина :o
Не се безпокой. Още не съм сигурна какво точно количество би довело до смърт, не искам да изпадна в кома.

mince
11-05-2011, 13:23
И за какво въобще направи темата, ако няма да ни слушаш?????????

Благодаря ви. Само това ще кажа.

IlovEmyPuffYToY
11-05-2011, 13:32
офф .... :( :-k не знам какво да ти кажа ](*,) :-# :-# :-# И да ти кажа да не го правиш, и да не ти кажа :-# :-# :-# Животът си е твой...

bobisg
11-05-2011, 14:16
Горе ти казах,че има много неща за които да живееш,ама сега ти казвам друго-не си ти човека,който решава да сложи край на живот,било то и твоя :-x .Самоубийството е смятано като по-голямо престъпление от убийството.Ти решаваш.

IlovEmyPuffYToY
11-05-2011, 14:46
Горе ти казах,че има много неща за които да живееш,ама сега ти казвам друго-не си ти човека,който решава да сложи край на живот,било то и твоя :-x .Самоубийството е смятано като по-голямо престъпление от убийството.Ти решаваш. Не, в интерес на истината това е вече прекалено - животът си е нейн, тя е пълнолетна и има глава на раменете, така би трябвало вече да мисли адекватно и щом го е решила това, значи има защо...Остави я, тя сама трябва да прецени...