PDA

View Full Version : Проблем със звука.



dPa3HuTeJl
10-28-2011, 16:32
Здравейте! Имам някакъв проблем със звука на компютъра,няма значение дали ще е клип или звук от игра и каквото и да е,нямам абсолютно никакъв звук.Проблема се появи вчера,когато го почиствах,отворих захранването да го почистя,разглобих и процесора и от тогава нямам никакъв звук,нищо друго не съм пипал освен процесора и захранването.Не е като изобщо да не разбирам от компютри,иначе нямаше да го отварям да го чистя.Та,ако някой знае какво съм барнал/повредил да сподели! Почти 100% съм сигурен че е от звуковата карта,но не знам как да я оправя ако е от нея...благодаря за всички отговори.

Cybershot
10-28-2011, 16:59
Да си вадил джъмпери от дъното или звуковата карта?

dPa3HuTeJl
10-28-2011, 17:35
Да си вадил джъмпери от дъното или звуковата карта? Да,не съм сигурен какво точно е джъмпер,но това са едни кабели,който са свързани със захранването.нали? Вадих такива кабели (един дълъг от дъното и два къси от не знам си къде) но нищо странно не стана,нито съм ги счупил нито нищо..поне до колкото видях.

MaGuSs
10-28-2011, 17:52
И за какво аджаба си ги вадил ?

Cybershot
10-28-2011, 17:55
Да си вадил джъмпери от дъното или звуковата карта? Да,не съм сигурен какво точно е джъмпер,но това са едни кабели,който са свързани със захранването.нали? Вадих такива кабели (един дълъг от дъното и два къси от не знам си къде) но нищо странно не стана,нито съм ги счупил нито нищо..поне до колкото видях.

Какви по-точно кабели си вадил?
Ето това е джъмпер --> http://601pm.com/blog/wp-content/uploads/2009/07/set-jumper.jpg

Дребни малки пластмасови, вътре с метална пластинка. Много са дребни.

dPa3HuTeJl
10-28-2011, 17:58
Да си вадил джъмпери от дъното или звуковата карта? Да,не съм сигурен какво точно е джъмпер,но това са едни кабели,който са свързани със захранването.нали? Вадих такива кабели (един дълъг от дъното и два къси от не знам си къде) но нищо странно не стана,нито съм ги счупил нито нищо..поне до колкото видях.

Какви по-точно кабели си вадил?
Ето това е джъмпер --> http://601pm.com/blog/wp-content/uploads/2009/07/set-jumper.jpg

Дребни малки пластмасови, вътре с метална пластинка. Много са дребни. Да,нещо такова,не без синьото,от там ли е проблема?

dPa3HuTeJl
10-28-2011, 17:59
И за какво аджаба си ги вадил ? Защото трябваше да извадя цялото захранване,да го разглобя и да го почистя.

Cybershot
10-28-2011, 18:13
Има ги във всякакви цветове. Ако помниш кое си пипал, ги върни както са били преди...

dPa3HuTeJl
10-28-2011, 21:26
Има ги във всякакви цветове. Ако помниш кое си пипал, ги върни както са били преди... Върнал съм ги точно по местата им.Страх ме е да не съм наранил някоя платка или нещо такова.. утре предполагам ще го занеса на ремонт да ми кажат какво му има.

Cybershot
10-29-2011, 09:18
Пробвай вградената на дъното саундкарта...