PDA

View Full Version : Проблем с двд-то ...



pein1
10-28-2011, 19:22
Здравейте ... имам проблем със записвачката ... значи като сложа диск вътре ... нищо не става .. иначе си работи без проблем ... като погледнах в "manage" в my computer ... ми излиза че записвачката не е свързана с ПС .. ^^ ... МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ ! .... :( :( :( :(

Norty
10-28-2011, 21:38
Имах същия проблем.. В сервиза дет занесах ми казаха от натрупване на ненужни програми :razz: Техници кво да ги правиш..

10-29-2011, 04:58
Здравейте ... имам проблем със записвачката ... значи като сложа диск вътре ... нищо не става .. иначе си работи без проблем ... като погледнах в "manage" в my computer ... ми излиза че записвачката не е свързана с ПС .. ^^ ... МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ ! .... :( :( :( :(

И как успя да разбереш, че работи след като не прави нищо?

pein1
10-29-2011, 17:09
ами то се отваря да сложа диск но нищо ... компа не ми намира двд-то ^^ :(

JuStIc3
10-29-2011, 17:12
Хаха имах същия проблем.Просто dvd-то е disabled .. Намери го в device managare, Десен бутон и му дай enable :)

pein1
10-29-2011, 17:14
ако преинсталирам компа ще го намери ли :?

pein1
10-29-2011, 17:23
Хаха имах същия проблем.Просто dvd-то е disabled .. Намери го в device managare, Десен бутон и му дай enable :)


ама то ми е enable :D

JuStIc3
10-29-2011, 17:37
Е значи е възможно да имаше хардуерен FAIL :D

Cybershot
10-29-2011, 17:45
Може би имаш проблем с IDE кабела. Ако скоро си отварял компютъра да го чистиш и може би е леко изваден или е прегънат някъде кофти и дава проблем.

pein1
10-29-2011, 17:52
всичко погледнах и е наред ... според мен ако преинсталирам компа ще се оправи ....

Cybershot
10-29-2011, 20:14
Възможно е и от това да е, аз бих пробвал с друг работещ IDE кабел преди това...

pein1
10-29-2011, 22:03
Възможно е и от това да е, аз бих пробвал с друг работещ IDE кабел преди това...

a кво е IDE кабел :? ... :D

ZloboMiR
10-30-2011, 02:27
Възможно е и от това да е, аз бих пробвал с друг работещ IDE кабел преди това...

a кво е IDE кабел :? ... :D

И защо да е ИДЕ, а не САТА?
Значи принципно имаме два кабела. Единият е за тока, другият е за данните. Ако имаш само твърд диск и ДВД, и кабелите са еднакви, най-лесно можеш да разбереш дали проблема е в ДВД, като размениш кабелите и евентуално понастроиш БИОС, прегледаш джъмпери. Пробвай да вслючиш и само ДВД на мястото на ХДД, с буут диск (примерно за Уин). Ако тези неща са ти непонятни, не преинсталирай, за да не ти изчезнат снимки или нещо друго.
И е пълна ламерщина да се губи един час и повече със софтуер, вместо да се провери хардуера за 10-20 мин. Защото ако хадуерът е счупен, другото време е загубено.

pein1
10-30-2011, 07:29
Възможно е и от това да е, аз бих пробвал с друг работещ IDE кабел преди това...

a кво е IDE кабел :? ... :D

И защо да е ИДЕ, а не САТА?
Значи принципно имаме два кабела. Единият е за тока, другият е за данните. Ако имаш само твърд диск и ДВД, и кабелите са еднакви, най-лесно можеш да разбереш дали проблема е в ДВД, като размениш кабелите и евентуално понастроиш БИОС, прегледаш джъмпери. Пробвай да вслючиш и само ДВД на мястото на ХДД, с буут диск (примерно за Уин). Ако тези неща са ти непонятни, не преинсталирай, за да не ти изчезнат снимки или нещо друго.
И е пълна ламерщина да се губи един час и повече със софтуер, вместо да се провери хардуера за 10-20 мин. Защото ако хадуерът е счупен, другото време е загубено.

Попринцип ми е вклучено двв-то .. харда и флопито за дискети ..