PDA

View Full Version : Въпрос?



NightGuardian
10-28-2011, 20:13
Дон Кихот или Граф Монте Кристо?

Аз съм за Граф Монте Кристо , дори смятам ,че е смешно да са в една тема. Не съм чел за Дон Кихот , но знам , че монте кристо е върха :D

KumchoValcho
10-28-2011, 20:14
Дон Кихот

StringTheoryPracticist
10-28-2011, 20:15
Това да не би да са два нови вида зрънчо, направено за любители на зрънчо?

Perchem
10-28-2011, 20:15
монте кристо

fear4o
10-28-2011, 20:17
Дон Кихот е пълна простотия...

xxxbrokenhearthxxx
10-28-2011, 20:17
Дон Кихот

needle
10-28-2011, 20:23
Няма база за сравнение все едно да сравняваш кашкавал с трион.

cweeet
10-28-2011, 20:24
Дон Кихот. Определено.

NightGuardian
10-28-2011, 20:24
Дайте аргумент. И не ми пука какво сравняваш , дайте ми кое е за вас е по-доброто произведение . :)

WaterLilly
10-28-2011, 20:25
Няма база за сравнение все едно да сравняваш кашкавал с трион.
Учат се горе-долу едно след друго, сигурно затова ги сравнява.

Дон Кихот ми омръзна на 50-та страница.

Граф Монте Кристо беше страхотна книга и пак бих я прочела.

fear4o
10-28-2011, 20:29
На Дон Кихот едвам изгледах филма...
Това е все едно да ти дадат да четеш червената шапчица..
Детска приказка е докато Граф-а е роман за по-пораснали хора

cweeet
10-28-2011, 20:32
На Дон Кихот едвам изгледах филма...
Това е все едно да ти дадат да четеш червената шапчица..
Детска приказка е докато Граф-а е роман за по-пораснали хора
Дали? Не съм съгласна с теб, наистина е много увлекателен Дон Кихот,а самия смисъл, заложен в него-малцина го разбират.
Монте Кристо.. никак,ама никак не ми харесва.
Това означава ли,че не съм пораснала?

Yankee
10-28-2011, 20:32
Дон Кихот
Повече ми допада като стил на писане и идея :)

NightGuardian
10-28-2011, 20:33
Аз смятам , че Граф Монте Кристо е велико произведение и Дон Кихот е като приказка за лека нощ пред него. :lol:

fear4o
10-28-2011, 20:34
На Дон Кихот едвам изгледах филма...
Това е все едно да ти дадат да четеш червената шапчица..
Детска приказка е докато Граф-а е роман за по-пораснали хора
Дали? Не съм съгласна с теб, наистина е много увлекателен Дон Кихот,а самия смисъл, заложен в него-малцина го разбират.
Монте Кристо.. никак,ама никак не ми харесва.
Това означава ли,че не съм пораснала?
Въпрос на вкус. На мен Графа също не ми хареса, но определено го четях по-лесно и с по-голям интерес от Дон Кихот..
Смисъла на Дон Кихот е доста ясен, но трябва да минеш през цялата простотия за да стигнеш до мястото където се изразява и да видиш защо е станало така.

needle
10-28-2011, 20:36
Дайте аргумент. И не ми пука какво сравняваш , дайте ми кое е за вас е по-доброто произведение . :)
Не може да не ти пука, всяко произведение си има предимства и недостатъци, Граф Монте Кристо е приключенски роман, може да го сравниш само с Робинзон Крузо. Дон Кихот е роман-пародия описва живота и преживяванията на един "рицар" мечтател, хубав е романа но просто не е за всеки, Граф Монте Кристо по-лесно се възприема.

LovEsIckk
10-28-2011, 20:37
Вече дори не помня за кво се разказваше.Не че съм ги чела де... от контролните и тестовете добивах някаква представа.
Иначе аз не съм особена почитателка на чуждата литература.Особено и на този жанр.
Лично аз обичам стойностни творби, които да чувстваш, когато четеш.Които да преминат през главата ти и да ти оставят няколко въпросчета в нея.Които те карат да се замисляш за истинските неща и ценности в живота.
Фаворити са ми Железният светилник и Гераците.
Много дълбок смисъл има в тези творби.. ама много дълбок.

cweeet
10-28-2011, 20:38
На Дон Кихот едвам изгледах филма...
Това е все едно да ти дадат да четеш червената шапчица..
Детска приказка е докато Граф-а е роман за по-пораснали хора
Дали? Не съм съгласна с теб, наистина е много увлекателен Дон Кихот,а самия смисъл, заложен в него-малцина го разбират.
Монте Кристо.. никак,ама никак не ми харесва.
Това означава ли,че не съм пораснала?
Въпрос на вкус. На мен Графа също не ми хареса, но определено го четях по-лесно и с по-голям интерес от Дон Кихот..
Смисъла на Дон Кихот е доста ясен, но трябва да минеш през цялата простотия за да стигнеш до мястото където се изразява и да видиш защо е станало така.
Аз лично, хванах цаката още на втората страница от първа глава, още там вече започва да се заформя наистина интересната част.Но може би това е при мен , защото ми е интересен метода на действие на човешкия мозък, психологията като цяло, и понеже Дон Кихот е една наистина интересна "личност" (персонаж) с наистина интересни и пародийни качества ми е крайно интересен, както и авторът му. Разбира се, че е въпрос на вкус, но ти се изказа така, сякаш мнението ти е определящо за останалите. Иначе аз не успях да прочета Монте Кристо, голяма тъпотия ми се стори.

Yankee
10-28-2011, 20:38
Аз смятам , че Граф Монте Кристо е велико произведение и Дон Кихот е като приказка за лека нощ пред него. :lol:

Е,тва си е така,но зависи кое повече ти допада като стил на писане,i guess :)

NightGuardian
10-28-2011, 20:39
Дайте аргумент. И не ми пука какво сравняваш , дайте ми кое е за вас е по-доброто произведение . :)
Не може да не ти пука, всяко произведение си има предимства и недостатъци, Граф Монте Кристо е приключенски роман, може да го сравниш само с Робинзон Крузо. Дон Кихот е роман-пародия описва живота и преживяванията на един "рицар" мечтател, хубав е романа но просто не е за всеки, Граф Монте Кристо по-лесно се възприема.

Просто такъв спор възникна. :)

fear4o
10-28-2011, 20:40
Аз лично, хванах цаката още на втората страница от първа глава, още там вече започва да се заформя наистина интересната част.Но може би това е при мен , защото ми е интересен метода на действие на човешкия мозък, психологията като цяло, и понеже Дон Кихот е една наистина интересна "личност" (персонаж) с наистина интересни и пародийни качества ми е крайно интересен, както и авторът му. Разбира се, че е въпрос на вкус, но ти се изказа така, сякаш мнението ти е определящо за останалите. Иначе аз не успях да прочета Монте Кристо, голяма тъпотия ми се стори.
За човек, които от 3 години се занимава да наблюдава човешките реакции и начин на мислене главния герой беше просто отражение на шизофренията на автора..
Съжалявам ако ми е прозвучало така мнението, но това е моята гледна точка разбира се не твърдя, че е правилна напълно, но не смятам и, че е грешна

DeviL_AsS
10-28-2011, 20:41
Графа,определено.Доста интересен ми беше,а Дон Кихот едва-едва я изкарах,с голям зор.

4o4ina
10-28-2011, 20:42
Граф Монте Кристо

RacerX
10-28-2011, 20:44
Аз лично, хванах цаката още на втората страница от първа глава, още там вече започва да се заформя наистина интересната част.Но може би това е при мен , защото ми е интересен метода на действие на човешкия мозък, психологията като цяло, и понеже Дон Кихот е една наистина интересна "личност" (персонаж) с наистина интересни и пародийни качества ми е крайно интересен, както и авторът му. Разбира се, че е въпрос на вкус, но ти се изказа така, сякаш мнението ти е определящо за останалите. Иначе аз не успях да прочета Монте Кристо, голяма тъпотия ми се стори.
За човек, които от 3 години се занимава да наблюдава човешките реакции и начин на мислене главния герой беше просто отражение на шизофренията на автора..
Съжалявам ако ми е прозвучало така мнението, но това е моята гледна точка разбира се не твърдя, че е правилна напълно, но не смятам и, че е грешна

Дон Кихот не беше ли по-скоро написан с цел гавра с рицарските романи, които по тогавашно време са заливали пазара, а-у?

cweeet
10-28-2011, 20:45
Аз лично, хванах цаката още на втората страница от първа глава, още там вече започва да се заформя наистина интересната част.Но може би това е при мен , защото ми е интересен метода на действие на човешкия мозък, психологията като цяло, и понеже Дон Кихот е една наистина интересна "личност" (персонаж) с наистина интересни и пародийни качества ми е крайно интересен, както и авторът му. Разбира се, че е въпрос на вкус, но ти се изказа така, сякаш мнението ти е определящо за останалите. Иначе аз не успях да прочета Монте Кристо, голяма тъпотия ми се стори.
За човек, които от 3 години се занимава да наблюдава човешките реакции и начин на мислене главния герой беше просто отражение на шизофренията на автора..
Съжалявам ако ми е прозвучало така мнението, но това е моята гледна точка разбира се не твърдя, че е правилна напълно, но не смятам и, че е грешна

Дон Кихот не беше ли по-скоро написан с цел гавра с рицарските романи, които по тогавашно време са заливали пазара, а-у?
Аха.