PDA

View Full Version : Прилошаване от бягане!? о.О



ImmortalSportFreak
10-28-2011, 23:15
Всъщност не знам,дали по-подходящото място на тази тема е в Спорт и здраве,но реших да я постна тук. ;Д

Таа за това неприятно нещо.... аз обичам да бягам,но не го правя всеки ден,ами няколко пъти в седмицата(сега в студа още по-рядко,само по физическо). Проблемът е,че както си бягам по едно време се изморявам и ме заболява главата отзад. о.О Това необичайно ли е? Случвало ли ви се е? Защото друг път като съм бягала и се изморя - само се задъхвам и най-многото да ме заболят краката. 8-)

Миналата година пролетта като тренирах лека атлетика се случи нещо подобно,обаче тогава доста ми прилоша и първо ме заболя главата отзад,после навсякъде... о.О Беше ужасно.

Има ли някаква връзка с нещо това или е нормално при изморяване? :-o

Зимата бих тичала на пътеката на фитнеса и при хубаво време-в парка. Даже си мечтая догодина да учавствам в някой маратон... но как ще стане това... !? :?

Goddess
10-28-2011, 23:27
Естествено, че е нормално. А ако пушиш - съвсем. :) При тичането си има определен начин, по който трябва да се диша. Иначе много се задъхваш.

granger
10-28-2011, 23:31
Нормално е да прилошее, виждала съм състезатели по маратони,които се състезават от години , да си "връщат бисквитките" след финала...
За болките в главата не мога да кажа със сигурност,но явно при всеки организъм е различно :)

ImmortalSportFreak
10-28-2011, 23:35
О,не... не пуша,не смятам и да го правя... 8-)

FuckedUp
10-29-2011, 11:09
Яла ли си преди тва?

kalpazanka
10-29-2011, 12:13
Проблеми с равновесието имаш ли? Съпъстващи заболявания имаш ли? Някой в семейството да е с такива оплаквания?
Спазваш ли правилата за дишане при физическо натоварване?

TheTinyMasterOfEvil
10-29-2011, 20:07
Това е от яденето!Почти 100% съм сигурен.Аз съм "лостаджия" и преди време имаше период от 1-2 месеца,в който постоянно когато се набера на лоста,дори и 1 път ме болеше отзад(пулсираше точно отзад).Иначе преди това никога не ме е боляло.Питах всички,никой не знаеше от какво е.Някой ми каза,че е от яденето.Наядах се,изчаках 30-40мин и отидох да тренирам.Нямаше никакви болки,и от тогава винаги ям нещо преди тренировка.Пробвай 30мин преди да бягаш банан,ябълка,някакъв плод и пиши какво е станало.:)

ImmortalSportFreak
10-30-2011, 00:41
Нямам проблеми с равновесието.Нямам заболявания,за щастие.. Никой от семейството ми не ходи да бяга,така че не знам. 8-)
Не спазвам определени правила,но гледам да дишам равномерно.
Последният път не бях яла преди тренировката,защото бързах,но предишни пъти си ядох(винаги ям преди да правя каквото и да било особено сутрин). :D

PamelaIvanova
10-30-2011, 01:02
Някой може ли да ми обясни какъв е правилният начин за дишане при физическо натоварване?

kalpazanka
10-30-2011, 07:30
Нямам проблеми с равновесието.Нямам заболявания,за щастие.. Никой от семейството ми не ходи да бяга,така че не знам. 8-)

Да му се не види, четете какво ви питам, хора!
Не питам дали родителите/бабите и дядовците тичат, а дали имат такива оплаквания!

ImmortalSportFreak
10-30-2011, 22:44
Нямам проблеми с равновесието.Нямам заболявания,за щастие.. Никой от семейството ми не ходи да бяга,така че не знам. 8-)

Да му се не види, четете какво ви питам, хора!
Не питам дали родителите/бабите и дядовците тичат, а дали имат такива оплаквания!
Не,извинявай... бях полузаспала,като отговарях. 8-)

ImmortalSportFreak
11-02-2011, 20:42
up :) Няма да откажа и на още някое мнение. ^^ :P

batkodoki
11-02-2011, 20:57
Нямам проблеми с равновесието.Нямам заболявания,за щастие.. Никой от семейството ми не ходи да бяга,така че не знам. 8-)

Да му се не види, четете какво ви питам, хора!
Не питам дали родителите/бабите и дядовците тичат, а дали имат такива оплаквания!

:) очевидно, Колега така няма да стане!

непривично мека и компромисна -
очевидно влюбена и щастлива, цялата в розово - ще ти трябват още поне 7 поста за да добиеш изискуемата задължителна базова инфо преди да успееш да зададеш следващ ключов за хипотезата въпрос :)

я си стани пак "Желязната Лейди" на Форума и ще видиш колко е по-лесно :-P

bodomchild
11-04-2011, 07:46
това го имам няколко дена, в които бях ял по половин филия..вече мога със сигурност да ти кажа че това е заради недояждане 8-)

bodomchild
11-04-2011, 07:47
Някой може ли да ми обясни какъв е правилният начин за дишане при физическо натоварване? дишаш :D 8-)

iibizaa
11-04-2011, 15:11
От недояждане е разбира се.. пада ти кръвното и започва рязко и силно да те боли главата.

xxKiFlAxx
11-04-2011, 15:19
мен ми се случва пък друго като се налага да бягам :oops:

ImmortalSportFreak
11-04-2011, 22:16
мен ми се случва пък друго като се налага да бягам :oops:
Какво,сподели :lol:

А иначе само последния път не бях яла,другите съм окей,ама миналата седмица като тичах 300 нямах този проблем.. явно е от преумора. 8-)
А иначе като тичам спринт(тоест гонене на рейса) ме заболява всичко-и главата и лека болка в гърдите.. ама това май е нормално(права съм,нали? ;д),като се наложи внезапно да тичам хипер бързо,за да хвана рейса до даскало.. :lol:

А това с неяденето няма да се повтаря.. не закуся ли,нямам сили за нищо и изобщо няма смисъл да се захващам,преди да си поема жизненоважната закуска. 8)

Мерси за мненията,хора. :P Ако искате пак пишете мнения.. :---)