PDA

View Full Version : Проблем с рутера



slicky
10-29-2011, 09:11
Така първо да кажа,че не разбирам много от рутери и,ако някой може да ми хелпне ще му бъда много благодарен,обаче обяснявайте като на индианец :lol: :lol: :lol: .Проблемът е следният-в нас имаме рутер. И вчера си пускам лаптопа и нещо не може да ми открие нито 1 мрежа(преди
откриваше по 4-5).Цъках там,рестартирах и ПЦ ,и рутера,обаче нищо не става.Имаме още 1 лаптоп,там пък има нет.Модела на лаптопа е Асус т5750,а рутера е Белкин.

Norty
10-29-2011, 09:58
Братовчед ми имаше същия проблем .. 2 Дена му се чудих и чудих няколко пъти отворих в лаптопа и накрая се отказах и реших да се обадя на техник а той много човешки ми каза че е най - възможно Wirelessa антената на лаптопа да си е отишла.. Занесохме го на ремонт и беше точно това .. Ся за точната цена не мога ти кажа .. При различните лаптопи е различно..

RadioMan
10-29-2011, 10:07
Една и съща песен чета всеки ден защо не повикахте техник да ви оправи мрежата ся 15 лв няма да ви отреже главата но поне си струва като се мъчиш сам разваляш нещата повече и аз така първия път два дена се мъчих и нищо не постигнах мак адреса трябва да ти смени доставчика че да имаш мрежа не става така с пръчица

Norty
10-29-2011, 10:13
Брат моя мак адрес беше сменен просто wirelessa на лаптопа не работеше щото с директен кабел интернет имаше а wirelessa нищо не засичаше :-P

slicky
10-29-2011, 12:52
Братовчед ми имаше същия проблем .. 2 Дена му се чудих и чудих няколко пъти отворих в лаптопа и накрая се отказах и реших да се обадя на техник а той много човешки ми каза че е най - възможно Wirelessa антената на лаптопа да си е отишла.. Занесохме го на ремонт и беше точно това .. Ся за точната цена не мога ти кажа .. При различните лаптопи е различно.. Еми май това ще бъде,защото и сега като го пуснах с кабел тръгна без проблем.Мерси за бързите отговори,а само да те попитам това-тази антена отделно устройство ли е или е част от лаптопа?

badboy28
10-29-2011, 12:55
Братовчед ми имаше същия проблем .. 2 Дена му се чудих и чудих няколко пъти отворих в лаптопа и накрая се отказах и реших да се обадя на техник а той много човешки ми каза че е най - възможно Wirelessa антената на лаптопа да си е отишла.. Занесохме го на ремонт и беше точно това .. Ся за точната цена не мога ти кажа .. При различните лаптопи е различно.. Еми май това ще бъде,защото и сега като го пуснах с кабел тръгна без проблем.Мерси за бързите отговори,а само да те попитам това-тази антена отделно устройство ли е или е част от лаптопа?Отделна е май,мхмхм. :)

Norty
10-29-2011, 18:04
Братовчед ми имаше същия проблем .. 2 Дена му се чудих и чудих няколко пъти отворих в лаптопа и накрая се отказах и реших да се обадя на техник а той много човешки ми каза че е най - възможно Wirelessa антената на лаптопа да си е отишла.. Занесохме го на ремонт и беше точно това .. Ся за точната цена не мога ти кажа .. При различните лаптопи е различно.. Еми май това ще бъде,защото и сега като го пуснах с кабел тръгна без проблем.Мерси за бързите отговори,а само да те попитам това-тази антена отделно устройство ли е или е част от лаптопа?

Антената е вътре в лаптопа.. И нали знаеш че тя се включва с клавишна комбинация за да има мрежи ?

slicky
10-29-2011, 20:07
Братовчед ми имаше същия проблем .. 2 Дена му се чудих и чудих няколко пъти отворих в лаптопа и накрая се отказах и реших да се обадя на техник а той много човешки ми каза че е най - възможно Wirelessa антената на лаптопа да си е отишла.. Занесохме го на ремонт и беше точно това .. Ся за точната цена не мога ти кажа .. При различните лаптопи е различно.. Еми май това ще бъде,защото и сега като го пуснах с кабел тръгна без проблем.Мерси за бързите отговори,а само да те попитам това-тази антена отделно устройство ли е или е част от лаптопа?

Антената е вътре в лаптопа.. И нали знаеш че тя се включва с клавишна комбинация за да има мрежи ? Да,това го знам.Работи,щото светка там-Fn+F3

ZloboMiR
10-30-2011, 03:33
Една и съща песен чета всеки ден защо не повикахте техник да ви оправи мрежата ся 15 лв няма да ви отреже главата но поне си струва като се мъчиш сам разваляш нещата повече и аз така първия път два дена се мъчих и нищо не постигнах мак адреса трябва да ти смени доставчика че да имаш мрежа не става така с пръчица
1. Защото това е безплатен форум.
2. Защото може някои хора да са по-способни от други и да не им трябват два дни.
3. Защото това с МАС адреса след рутера е глупост, а и без рутер не е задължително да се обаждаш на доставчика. Особено с Линукс.
4. До автора - може да е все още до настройки, проблемният лаптоп пробван ли е на 2-3 безплатни Уи-Фи кафета, бензиностанции?

Norty
10-30-2011, 07:55
Една и съща песен чета всеки ден защо не повикахте техник да ви оправи мрежата ся 15 лв няма да ви отреже главата но поне си струва като се мъчиш сам разваляш нещата повече и аз така първия път два дена се мъчих и нищо не постигнах мак адреса трябва да ти смени доставчика че да имаш мрежа не става така с пръчица
1. Защото това е безплатен форум.
2. Защото може някои хора да са по-способни от други и да не им трябват два дни.
3. Защото това с МАС адреса след рутера е глупост, а и без рутер не е задължително да се обаждаш на доставчика. Особено с Линукс.
4. До автора - може да е все още до настройки, проблемният лаптоп пробван ли е на 2-3 безплатни Уи-Фи кафета, бензиностанции?
Той казва че преди е хващал с нея..