PDA

View Full Version : Избор между Nokia C5-03 и Sony Ericsson Xperia X8



ivietka
10-29-2011, 13:18
Искам да си купя телефон, но се колебая между двата горепосочени телефона.
Нокиата е на ОС Симбиан, а Сони Ериксонът е на Андроид.
До колкото прочетох в Интернет Андроид е по-добрия избор за операционна система.
В характеристиката на Нокиата пише, че е с 5 Мега пикселова камера, а Сони ериксона - с 3,2 MP.
И двата телефона имат WiFi, Bluetooth. GPS, GPRS, както и процесор 600 MHz.
Ще ви бъда много благодарна, ако ми помогнете да направя този избор, а а ако знаете някой друг хубав смартфон с ОС, и който да е около 300 лв. моля ви кажете ми!

xXxAngerfisTxXx
10-29-2011, 14:48
Андроид вече са доста над симбиан... но и нокиата не е за изхвърляне... аз бих зел сонито само заради андроида

badboy28
10-29-2011, 18:11
Андроид вече са доста над симбиан... но и нокиата не е за изхвърляне... аз бих зел сонито само заради андроидаи аз съм на същото мнение!!!! :o

ivietka
10-29-2011, 18:53
Благодаря за мненията!
Приятелка ми каза, че има Nokia C5-03 от 5-6 месеца и е много доволна от нея. Много е доволна, че телефона е на БГ и по-лесно го е разучила.
:-D Сподели ми, че батерията е издръжлива и че самият телефон е много хубав и няма да съжалявам, ако си го купя.
Затова май ще си купя Нокиата. :)
Ако някой има такъв телефон да сподели дали е доволен!
Моля вии!!!
:oops:

ivietka
10-29-2011, 18:57
И ако мога само да попитам с какво точне Андроид превъзхожда Симбиан?

xXxAngerfisTxXx
10-29-2011, 19:16
Ако нокиа почнат да правят смартове със андроид тва ще е върха! Ще си увеличат печалбите 3 пъти ама те са тъпи и сега пак ще си правят нова операционна система :lol: Все пак съм нокиа фен и съм имал ( и още имам) бая смартове със симбиан и да ти кажа стабилна ОС е, има приложения, повечето от които са напълно безсмислени, има си скайп, торен клиенти, повечето известни браузъри, и още много програмки... да не говорим че хардуерно нокиа смартовете особено N серия нямат чупене и разваляне... железни телефони са! Знам от личен опит. Нямал съм смарт с андроид но постоянно ги хвалят... ако искаш хубава нокия със хубав симбиан взимай N8... но е бая скъп

ivietka
10-29-2011, 19:31
Благодаря за отговора!
Ще си помисля какво да правя ...

xXxAngerfisTxXx
10-29-2011, 19:35
Ти знаеш най-добре. :)

kantonecApetur4
10-29-2011, 20:09
Аз имам с5-03 от февруари месец и досега не съм имал проблеми а не е като да не съм му правил всякакви гимнастики и едно от най-важните неща е че има a-gps демек че навигацията е безплатна.
http://mobilenbutic.com/Nokia-C5-03-Illuvial като за момиче

ivietka
10-29-2011, 22:12
Аз имам с5-03 от февруари месец и досега не съм имал проблеми а не е като да не съм му правил всякакви гимнастики и едно от най-важните неща е че има a-gps демек че навигацията е безплатна.
http://mobilenbutic.com/Nokia-C5-03-Illuvial като за момиче
Аз точно този си харесах. :) :)

naksdy
10-29-2011, 22:21
Аз имам въпросната Xperia. Авторке, слушай ми думата, вземеш ли тая Нокиа ще съжаляваш АДСКИ МНОГО. На Нокиата ако имаш повече снимки, няма да ти ги отваря бързо, на Андроида не е така (тествано от мен). Недей гледа процесора на Xperia-та, защото може да се клокне и да стане над 700 MHz. Също така можеш да я направиш да ти изглежда като Айфон (същото меню) ---> http://www.youtube.com/watch?v=AfH8Gg0SqyY
Можеш да си я направиш и мулти тъч даже, стига да се руутне...Сигурно половината неща не ги разбра дето ги написах, ама само едно ще кажа - Нокиата е умряла работа, взимай Андроида!!!

SunT
10-29-2011, 22:25
Аз съм за Сонито, камерата ще я прежалиш.Фен съм на Нокиа, обаче Андроида си е друго :) А и ако си поръчваш Illuval (това е колекция мисля) да знаеш че може да не е каквото очакваш - моя също е от тази колекция (друг модел) но само телефона е с такива шарки, другите неща които трябваше да са бели с розови шарки и малко по-различни са ми стандартните черни грозотии :? Много ме е яд все още, но нашите не са знаели, а сега вече е дооста късно да ходя да им правя рекламации.

ivietka
10-29-2011, 23:52
Май ще си взема Сони ериксона, защото всички ми казват, че Андроид е бъдещето, и че Симбиан вече почти го няма.
То като гледам май само Нокиите са със Симбиан, а всички останали- с Андроид. :-D
Само дано лесно да го разуча. :grin:
Благодаря на всички за мненията! :) :) :)

naksdy
10-30-2011, 01:13
Ееее браво, умно момиче излезе. Евала :)

DaNGeRousLy
10-30-2011, 08:22
Аз имам въпросната Xperia. Авторке, слушай ми думата, вземеш ли тая Нокиа ще съжаляваш АДСКИ МНОГО. На Нокиата ако имаш повече снимки, няма да ти ги отваря бързо, на Андроида не е така (тествано от мен). Недей гледа процесора на Xperia-та, защото може да се клокне и да стане над 700 MHz. Също така можеш да я направиш да ти изглежда като Айфон (същото меню) ---> http://www.youtube.com/watch?v=AfH8Gg0SqyY
Можеш да си я направиш и мулти тъч даже, стига да се руутне...Сигурно половината неща не ги разбра дето ги написах, ама само едно ще кажа - Нокиата е умряла работа, взимай Андроида!!!

Добре, че са ти го обяснили вече, защото малко ме мързеше да пиша.
Аз също съм с xperia-та и със сигурност няма да съжеляваш, ако я вземеш.
След руут става същински звяр, а и преди него, пак е в пъти по-добър. 8-)

naksdy
10-30-2011, 12:52
Да не я плашим сега, защото като разбере че след руут пада наистина гаранцията (освен ако не го махне после де), може да се откаже, знам ли... Иначе ти с къв РОМ си? :)

ivietka
10-30-2011, 13:24
Само да попитам дълго време ли ще ми отнеме да разуча телефона?
:grin:

naksdy
10-30-2011, 14:34
Много е лесно, не се тревожи. След 1-2 падания на батерията ще го знаеш наизуст ;)

jumpin
10-30-2011, 15:27
Не знам,как може да се чудиш,когато една от опциите ти е Xperia ..

DaNGeRousLy
10-30-2011, 15:46
Иначе ти с къв РОМ си? :)

Моя телефон е от има-няма една седмица и все още не съм го руутнал (въпрос на време е, като гледам колко губя), за това нямам къстъм ром. Не знам към мен ли беше отправен въпроса. 8-) Авторке, от както го имам не съм си и помислял, че съм сгрешил в избора си - бъди сигурна, че ще ти хареса . :wink:

xXxAngerfisTxXx
10-30-2011, 15:47
И кво като е Xperia 8-) нормален телефон с андроид, като HTC Wildfire S... уайлда не е толкова известен защото не е комерсиал като Xperia-та...

DaNGeRousLy
10-30-2011, 15:51
И кво като е Xperia 8-) нормален телефон с андроид, като HTC Wildfire S... уайлда не е толкова известен защото не е комерсиал като Xperia-та...

Моя избор беше м/у тези два тела, за това е толкова важен. 8)
Защото избрах него а не уалдфайър-а.

badboy28
10-30-2011, 15:56
И кво като е Xperia 8-) нормален телефон с андроид, като HTC Wildfire S... уайлда не е толкова известен защото не е комерсиал като Xperia-та...

Моя избор беше м/у тези два тела, за това е толкова важен. 8)
Защото избрах него а не уалдфайър-а.аз щях да си зема HTC-то :)

DaNGeRousLy
10-30-2011, 15:58
ами вземи си го :-|

badboy28
10-30-2011, 16:03
ами вземи си го :-|Немам пари бате,а ако имах избора щеше да ми е от HTC Sensation,XL,Evo 3D и Моторола Razr :)

DaNGeRousLy
10-30-2011, 16:05
ами вземи си го :-|Немам пари бате,а ако имах избора щеше да ми е от HTC Sensation,XL,Evo 3D и Моторола Razr :)

Е ти хем викаш пари нямам, хем изреди телефони дето не съм ги и виждал на живо. :lol:

badboy28
10-30-2011, 16:06
ами вземи си го :-|Немам пари бате,а ако имах избора щеше да ми е от HTC Sensation,XL,Evo 3D и Моторола Razr :)

Е ти хем викаш пари нямам, хем изреди телефони дето не съм ги и виждал на живо. :lol:еми кфо да напрая,такива си харесвам аз :oops: