PDA

View Full Version : Колко сте готови да похарчите за козметика?



UniCoWN
10-29-2011, 17:05
Колко сте готови да похарчите за козметика?
Най-скъпото нещо, което сте си купували?
Парите или качеството на продукта? Кое е по-важно, на кое държите?

Нека съм първа...
Не обичам да давам пари за гримове, така че общо взето всичките ми неща са евтинички..
Да кажем.. за лак повече от 2лв не съм давала..
спирала - до 10 лв..
и т.н. ... :-D

kalpazanka
10-29-2011, 17:09
Зависи от какво имам нужда и с колко разполагам.
Най-скъпи са кремовете/геловете за лице. Юсърин, Ексфолиак, Бидерма и не падат под 20 лв. Иначе не ми пречи да си ползвам масовите марки лакове, спирали, сенки, очни линии/моливи за очи, червила и гланцове.

fuckme
10-29-2011, 17:11
За козметика съм склонна да дам и МНОГО, защото не бива да се рискува с разни боклуци. Не знам кой е най - скъпия продукт, който съм си купувала. Разни кремове за лице, към 30лв. сигурно, шампоана ми също е 30лв., принципно бих дала и повече за нещо наистина добро. :)

rosencetooo
10-29-2011, 17:23
Най-много съм давала до 30лв. Предпочитам да дам малко повечко пари , но да знам , че е с хубаво качество :) , отколкото да давам по-малко за някакви боклуци... и като си знам каква ми е кожата , не рискувам :P

MegiBoOm
10-29-2011, 17:26
Не знам кое е най-скъпото, което съм си купила.

За бяла козметика предпочитам да дам доста пари, но да знам,че наистина действа и си заслужава, колкото за декоративна - например за спирала - най-много 15лв.

Colombia
10-29-2011, 17:38
Аз декоративна козметика,почти не ползвам.Така че...там не давам много пари.Просто няма смисъл..нещата ще си стоят.

Иначе за имиващи гелове,маски и ексфолианти давам доста.Към 20лв. е най-скъпият продукт,който съм си вземала. :)

marilyn
10-29-2011, 17:46
Преди бях склонна да давам много повече пари за козметика, купувах си не чак толкова скъпи продукти, но в доста големи количества. Душ-гелове, всевъзможни лосиони за тяло, балсами за коса, лакове за нокти, сенки, спирали и к'вото се сетите. Докато един ден не бях на почивка и не си извадих козметиката, която бях помъкнала със себе си. Наредих я на нощното шкавче и сметнах, че грубо това са около 150лв. :D
Сега някак си се наситих на тая козметика и рязко я редуцирах. Ползвам не много скъпи неща на марки като Нивеа, Гарние, Шварцкопф, Севънтийн... Внимавам като цяло с козметиката, защото все пак това е химия. Даже маски за коса вече си правя само домашни и косата ми е много по-добре така. :)

LoveHurT
10-29-2011, 17:47
нямам лимит, но честно казано не пестя
най-много за парфюми до към 80-90лв и след тях фон дьо тен/спирали -30тина лева.

ledenakrasota
10-29-2011, 19:28
Зависи от качеството и какво ми трябва. :) Повече от 30 надали. :)

nnn1993
10-29-2011, 19:39
Не съм се замисляла,но ако някой продукт е наистина добър бих дала 50-60 лева.

arsenalllbaby
10-29-2011, 19:43
Ем, давам колкото трябва ;д Предпочитам да дам повечко пари, но за качествен продукт.. Не да се скръндзея, да си купя боклук и после така или иначе да си купувам нещо друго.

Не знам колко ми е най-скъпото нещо, забравям им цените.. Май една палитра, която си купих от приятелка, понеже не я ползваше. Около 35 лева, обаче и аз не я използвах и я препродадох. :lol:

Rebirthing
10-29-2011, 20:27
Ако имах милиони нямаше изобщо да се замислям по-колко давам :D .

Най-много за козметичен продукт съм давала стотина лева /ааа, ужас/ за едни озаряващи перли на Герлейн :oops: .

Фдт - повече от 70 лв. не помня да съм давала.
Спирала - най-скъпата ми е на Ланком, ама не помня колко беше :-o .
Червило - до 20-30 лв.
Сенки - така и не приех идеята да давам скъпа сума за 2-3 цвята...
Всичко останало също не повече от 20-30 лв.

Бялата козметика ми е предимно био.

Качеството е добро, но за скъпите марки, смятам, че цената е висока заради самото име.

Poivre
10-29-2011, 20:40
Колко сте готови да похарчите за козметика?
Колкото мога в момента, но като цяло нямам лимит.
Има неща, които могат да бъдат намерени евтино, тогава избирам това. Най-добрите обаче нямат евтини заместители.

Най-скъпото нещо, което сте си купували?
Метеоритите на Герлен и аз. :-D Но те са ми от чужбина и излязоха по-малко: към 70.

Парите или качеството на продукта? Кое е по-важно, на кое държите?
Качеството естествено.

PullMeCloser
10-29-2011, 22:12
Козметичните продукти(включително и най-вече парфюми!!!) са едни от нещата, за които ми е кеф да харча. Ама се ограничавам де, имам си и други разходи. :lol:

Най-много пари...ами всъщност нещата, за които най-често давам повече пари са парфюмите. Иначе преди си купувах фон-дьо-тени, пудри,коректори на Шанел, Ланком, YSL, Estee Lauder за които давах доста пари, обаче с фон-дьо-тените се спрях, щото така и така не ползвам. Сенки съм спряла да си купувам изцяло, защото не мога да си слагам. За другите неща и аз по 20-30лв.

Бялата ми козметика...крем-30-35,не повече. Измиващи продукти- всеки път си купувам различни, но са евтини.

Rebirthing
10-30-2011, 06:49
Най-добрите обаче нямат евтини заместители.


Всъщност зависи :). Примерно Inglot са много добър заместител на M.A.C особено от към сенки.

Впрочем имам късмета поне безплатно да пробвам каквото си искам :D бях се лакирала с новите лакове на Шанел. Е, уникални са, ама така и не приех идеята да дам 50 лв. за едно лакче :(. Но ако някой ми го подари, няма да откажа 8-) !

FuCKkK13
10-30-2011, 08:15
Колко сте готови да похарчите за козметика? ами зависи.. за бяла козметика предпочитам повечко парички,а за декоративна почти всичките ми неща са под 20лв. защото няма смисъл да давам 30лв. за фдт. като ще го използвам 5 пъти в годината,а и все пак имат срок на годност и като знам,че не ползвам толкова няма смисъл.( само парфюмите са повечко парички)
Най-скъпото нещо, което сте си купували? ох,ами не помня вече :-D
Парите или качеството на продукта? Кое е по-важно, на кое държите?
ами попадала съм на не толкова скъпи продукти,но пък качествени, но и на скъпи и качествени.. така че на качеството държа повече..все пак е по-важно качеството,а не това да кажеш на приятелките си колко скъпо или колко евтино нещо си си взела.. :)

brutaLxxbunny
10-30-2011, 10:17
Много зависи.Давам много пари за козметика като Юсерин,Биодерма,Галеник,Ав не..Козметиката,свързана с грижата за лицето.Иначе за декоративна,не повече от 30 лв. за хубава спирала или пудра,например.

PullMeCloser
10-30-2011, 12:09
Най-добрите обаче нямат евтини заместители.


Всъщност зависи :). Примерно Inglot са много добър заместител на M.A.C особено от към сенки.

Впрочем имам късмета поне безплатно да пробвам каквото си искам :D бях се лакирала с новите лакове на Шанел. Е, уникални са, ама така и не приех идеята да дам 50 лв. за едно лакче :(. Но ако някой ми го подари, няма да откажа 8-) !

Къде ги пробваш? 8-)
Да, за един лак на мен не са ми се откъсвали до сега от сърцето 50лв, обаче не може да се отрече, че имат уникални цветове, и особено ме радва Каки серията. Такива цветове до сега не съм видяла и като си оправя ноктите май-май ще си купя поне един. :-x

Poivre
10-30-2011, 12:36
Най-добрите обаче нямат евтини заместители.


Всъщност зависи :). Примерно Inglot са много добър заместител на M.A.C особено от към сенки.


Добри са, но 10 цвята с кутийката излизат 105 лева, не бих ги причислила точно към евтините. :) Тях пък мога да ги сравня с наистина евтините ми Wet'n'Wild, които не им отстъпват по нищо, освен по разнообразието от цветове (и матовите сенки).

Аз под най-добрите голяма част на нещата на големите марки - Chanel, Guerlain, Illamasqua, както и отделни продукти на MAC, Nars, MUFE и т.н. които имат наистина уникални неща, които не могат да се намерят от масовите марки.

zlatina17
10-30-2011, 14:59
Бих дала по-голяма сума, но преди това обезателно ще се информирам за качеството на съответния продукт и дали не мога да направя по-добър избор, защото все пак не се издържам сама.

Bebolinkaf
02-14-2012, 18:29
1.Много.
2.Най-много похарчих за серум на Шанел - 120 лева(и то от Duty Free),но определено си заслужаваше. =)
3.Качеството,защото (според мен) скъпите марки като Шанел,Диор,Ив Сен Лоран и т.н. използват по-качествени съставки от евтините марки,следователно това се отразява и върху кожата.Също така сенките и гланцовете им са по-блестящи,по-наситени и се задържат по-дълго време.

bloodyF
02-14-2012, 20:10
най-много за парфюми-120,150..
но за декоративна козметика, най-скъпото ми беше лосион против акне на клиник около 35 лева..помогна до известна степен, но сега не бих дала толкова пари, просто уж от дерматолог препоръчано и..

едит:не е декоративна, а бяла, сетих се като го написах, ама ставах и :$

BrokenInnocence
02-15-2012, 01:38
Червилата са ми по макс 20 лв. Кремовете ми за лице са евтини, даже май са най-евтиното ми нещо - Кларина е към 2.50, а Витасин за последно беше 4 лв като си го взех. ФДТ-на ми е към 30 лв. Най-скъпия ми продукт (като парфюмите не ги включвам в козметиката) е пудрата ми за лице на Клиник - 32 евро. А, имам и един коректор на Виши, който беше към 20 евро мисля, може и малко по-малко. Нещата ми за коса са общо около 70-80 лв. като към "неща за коса" включвам маска, течен фиксатор, спрей за блясък и лесно разресване и heat protector.

Rebirthing
02-15-2012, 02:13
1.Много.
2.Най-много похарчих за серум на Шанел - 120 лева(и то от Duty Free),но определено си заслужаваше. =)
3.Качеството,защото (според мен) скъпите марки като Шанел,Диор,Ив Сен Лоран и т.н. използват по-качествени съставки от евтините марки,следователно това се отразява и върху кожата.Също така сенките и гланцовете им са по-блестящи,по-наситени и се задържат по-дълго време.

Сериозно ? А някога чела ли си им състава ? Знаеш ли, че и в трите марки които си изброила, съдържат олово в червилата си ?

Hayashi
02-15-2012, 11:12
Мразя да давам пари за глупости. Не ползвам някаква специална бяла козметика.
Колкото до декоративната там всичко ми е на проба-грешка, но пак не обичам да хвърлям пари за нещо, което може да ползвам 5-6 пъти.

broken-barbiee
02-15-2012, 17:17
1.Колко сте готови да похарчите за козметика? Колкото имам /т.е. много/.
2.Най-скъпото нещо, което сте си купували? Аз постоянно си купувам скъпа козметика.
3.Парите или качеството на продукта? Кое е по-важно, на кое държите? По принцип най-важно е качеството, но колкото е по-хубаво качеството, толкова по-висока е цената, така че тук избирам и двете. :)

ronyrony
02-15-2012, 23:25
най-скъпото нещо което съм си купувала относно козметика ееееее крем Здраве хахахахах

Glam0rous
02-16-2012, 16:52
За нещо, което ми харесва съм готова да похарча много пари стига да знам, че е качествено. Предпочитам винаги по-хубаво пред по-евтино, даже и да ми хвалят нещо, което струва смущаващо малко не бих го взела. Пробвала съм и си останах разочарована.
Най-много пари съм давала за парфюми 100-200лв. Обожавам да си купувам! За кремове към 30-40, само че нямам проблеми с кожата и не видях да и се отразяват по-различно от Нивеа например и трудно ми се откъсват от сърцето.

anonymous708973
02-16-2012, 17:05
крем-30-35,не повече.

Какъв крем използваш?

Най-скъпото нещо при мен вероятно са парфюмите. До един са ми подарък обаче и интересното е, че си ги харесвам и ползвам всичките (силно казано, де. 4 имам).
Спирала - Буржоа обикновено - към 15 лв
Фон-дьо-тен - пак Буржоа - 22-3.
Очна линия - Есенс - 5 лв.
Крем за лице Гарниер (червен) - 3.50. Голямата опаковка излиза по-евтино, ама влизат повече микроби.
Сенки не ползвам, не мога да си слагам :д Имам някакви на MODA, които са уникално добри и са по 3 лв бройката. Имам и на Буржоа едно трио, то е към 15-16 лв май-май.
Най-скъпият ми лак е 4 лв. Не давам много, въпреки че OPI имат доста готини цветове. Просто ми се бели бързо и хабя любимите си цветове скорострелно.
Измиващото нещо ми е на Гарниер - към 7-8 лв е.
Пилинг - пак толкова.
Шампоан и балсам - от масовите марки - тоест, към 10 лв двете.

Когато избирам козметика, гледам да ми пасва като цвят и да е на приемлива цена. Състав не гледам, само ще се отчая от живота :д Все пак предпочитам да се поглезя с Буржоа вместо с Голдън Роуз, но на няма и 18 да си купувам МАС, Шанел, Инглот и простотии с парите на нашите... за мен е глупаво. Ако имам толкова пари за козметика, ще си ги отделям и ще се изнеса, няма да си купувам сума ти неща, 90% от които имат и по-евтин еквивалент.

PullMeCloser
02-16-2012, 20:24
^ Крем какъвто падне ползвам, не съм се спряла на нищо определено.
Последно преди месец си купих на Юсерин крем за 30лв.До сега крем не ми беше свършвал за 1 месец(!!!), не знам как стана,между другото,и ще залагам на Ивостин вече,че са евтини,супер качествени и са голямо количество :Д
Права си за това със скъпата козметика иначе, на 17 съм само и въпреки, че за нещата,които си купувам никога не съм искала пари от родителите ми допълнително(имам си пари за месец), предпочитам вече да мина по-тънко и го правя от доста време.

Аз съм си понамалила парите за козметика. За спирала под 30лв, все една и съща си ползвам. Никаква декоративна козметика не съм си купувала от адски много време, последно си купих една пудра малко преди Нова Година :Д
Бяла козметика...
Мицеларна вода-20лв
Термална вода-15лв на Авен
Крем-новия ми ще е за по-малко от 20лв :Д Ивостин.
Измиващ гел/скраб/тоник-не съм си купувала от много време, в банята имам едно розово на Гарниер, три тоника и скраб, които ползвам сигурно не повече от 2-3 пъти в седмицата, с мицеларна вода си се чистя.

Само ако си купувам парфюм ми скачат разходите вече. Но това е друг въпрос, страст са ми.

Goddess
02-16-2012, 21:47
За парфюми давам най-много - по 100-200 лв. Имам си 4 любими, които просто държа винаги да си ги имам в наличност, така че като ми свърши някой, пак си го купувам.
Иначе за фон дьо тен - до 30 лв
спирала - до 20
руж - пак до 15-20
червила/гланцове - 10-15
тоалетното ми мляко е на Гарниер - към 10 лева беше
И други неща не ползвам, така че това са ми разходите.

Bebolinkaf
03-04-2012, 12:20
Сериозно ? А някога чела ли си им състава ? Знаеш ли, че и в трите марки които си изброила, съдържат олово в червилата си ?
Да,сериозно. Чела съм им състава,използвала съм ги и мога да ти кажа,че тези,които съм ползвала са хидратиращи и правят устните супер меки. ;)

Di
03-04-2012, 12:52
и душата си продавам

Rebirthing
03-04-2012, 15:01
хидратиращи и правят устните супер меки. ;)

Хидратиране и омекотяване може да се постигне и с продукт на някоя далеч по-евтина марка.

kitty02
03-04-2012, 15:20
Само аз ли не се гримирам?
Според мен естествената красота е най-красива :)
За козметика пари не давам, понеже баща ми държи точно такъв магазин (за козметика) 8-)

sun251
03-04-2012, 15:25
Най-много пари съм давала за парфюми,но те са ми слабост (: !Отделям различни средства за различната козметика.За декоративна не ползвам специална марка,общо взето взимам това което ми харесва и съм склонна да дам маскимум до 15 лв. за спирала,10 лв. за гланц,10 за червило и 20 за фдт (купувала съм само веднъж,но не ползвам)!За кремчета и други такива глупости за тяло и лице съм склонна да дам повечко пари само да знам,че ще са качествени!

ledenakrasota
03-04-2012, 18:18
За качеството съм. За мен е много важна кожата и фдт, може би ще бъде най-скъпата ми инвестиция + крем, лосион. :)

Fashionista_pp
03-04-2012, 19:27
Аз лично ползвам само медицинска козметика, защото кожата ми е много чувсвителна.
За крем бих дала около 50-60 лв.
Гланц - 10-15 лв.
Спиралата ми я праща една приятелка на мама, която живее в Италия и работи за Armani, така че не знам колко струва.
Не ползвам фон дьо тен или пудра...
За лак - 10-15 лв. най-много
При парфюмите зависи от количеството. За 30 ml - 75 лв. дадох последно.