PDA

View Full Version : Противозачатъчни



PamelaIvanova
10-29-2011, 23:38
Мога ли да взимам противозачатъчни, без да имам 18 години? Генеколог ли трябва да ми ги предпише или мога свободно да си взема? Това не означава, че ще правя секс без презерватив, просто искам да съм колкото може по-спокойна.

fenkaaa
10-30-2011, 01:19
По принцип трябва да ти ги предпише гинеколог и да можеш да ги взимаш без да имаш 18.Но трябва да ти ги предпишат,все пак това са хормони и не може да си играем с тях. :)

naksdy
10-30-2011, 01:29
Задължително гинеколог! Нека той ти ги предпише, защото може да си прецакаш организма, а това не е шега работа. Като отидеш, ще можеш да му зададеш въпросите, които те интересуват.
И дано имаш поне 15-16 години, защото недей се трови от малка с хапчета. Ползвай презервативи дотогава.

MaLkaTa_LaDy
10-30-2011, 06:42
И за какво искаш да взимаш и хапчета и да ползваш презервативи?!
Без рецепта не можеш да си купиш противозачатъчни. [така би трябвало да е, не съм пробвала] Не е нужно да имаш 18, но трябва да си към края на пубертета. Това е субективно за всяко момиче, сама си прецени дали вече си се развила.

kalpazanka
10-30-2011, 06:45
Безсмислено е да си съсипваш хормоналния баланс толкова отрано. Един ден тая овулация може да я търсиш...

ohluv
10-30-2011, 08:41
кажи му да те бутне по стълбите за по-сигурно

amalita
10-30-2011, 09:18
Противозачатъчни се издават само с рецепта. Да не говорим колко много объркват хормоналния баланс,цикъла ти и т.н

Shturrrche88
10-30-2011, 09:21
Противозачатъчни се издават само с рецепта. Да не говорим колко много объркват хормоналния баланс,цикъла ти и т.н
Абе да ти кажа, докато пиех ОК, така хубаво ми наместиха цикъла, че бях много доволна. Идваше ми точно, когато трябва, с точност до час....
А и от 5 дена ми стана 3, което беше още по-добре.
Иначе, и аз да си кажа-противозачатъчни, без да са изписани от гинеколог-НЕ! Иначе, не е нужно да имаш 18, за да можеш да си ги купуваш, но ти трябва задължително рецепта...(е, в много аптеки дават и без да представиш рецепта, но все пак)...

amalita
10-30-2011, 09:36
И аз пиех около месец,но след това ми закъсня с поне седмица после имах някакви розови и кафеникави течения и в крайна сметка цикъла ми продължи повече от седмица и моментално спрях да ги пия. Но съм на мнение че са най-доброто предпазно средство. :)

kalpazanka
10-30-2011, 10:13
Противозачатъчни се издават само с рецепта. Да не говорим колко много объркват хормоналния баланс,цикъла ти и т.н
Абе да ти кажа, докато пиех ОК, така хубаво ми наместиха цикъла, че бях много доволна. Идваше ми точно, когато трябва, с точност до час....

То това е пределно ясно. Въпросът е какво става след като ги спреш...

Shturrrche88
10-30-2011, 10:21
Противозачатъчни се издават само с рецепта. Да не говорим колко много объркват хормоналния баланс,цикъла ти и т.н
Абе да ти кажа, докато пиех ОК, така хубаво ми наместиха цикъла, че бях много доволна. Идваше ми точно, когато трябва, с точност до час....

То това е пределно ясно. Въпросът е какво става след като ги спреш...
Нищо...нито ми се размести цикъла, нито пък е с по-голяма продължителност....

amalita
10-30-2011, 10:22
Нахално ли ще е да попитам кои точно си използвала ?

Shturrrche88
10-30-2011, 10:29
Линдинет 20

kalpazanka
10-30-2011, 10:34
Нахално ли ще е да попитам кои точно си използвала ?
Да ти кажа, и да питаш, полза няма да има, щото на такива като теб изписват тези ОК, за които дистрибуторът е обещал облаги на АГ. ;)

Shturrrche88
10-30-2011, 10:49
Нахално ли ще е да попитам кои точно си използвала ?
Да ти кажа, и да питаш, полза няма да има, щото на такива като теб изписват тези ОК, за които дистрибуторът е обещал облаги на АГ. ;)
А?

DragonLady
10-30-2011, 10:55
Нахално ли ще е да попитам кои точно си използвала ?
Да ти кажа, и да питаш, полза няма да има, щото на такива като теб изписват тези ОК, за които дистрибуторът е обещал облаги на АГ. ;)
А?

Който плаща, той поръчва музиката.
От различните фирми пращат при гинеколозите медицински представители, който им бутат разни рекламни материали и подаръци за да изписват противозачатъчните на определена фирма ( майка ми работи в аптечен склад и съм 100% убедена в думите си ).

По темата:
Мацка, на своя глава ОК недей!!! Консултирай се с гинеколог! Той ще ти предпише най-подходящите за теб.

kalpazanka
10-30-2011, 10:55
Знам, че звучи кофти. Никой няма да се юрне да ви разубеждава, просто щото сте му добре дошли.

Shturrrche88
10-30-2011, 11:09
Знам, че звучи кофти. Никой няма да се юрне да ви разубеждава, просто щото сте му добре дошли.
А, това го знам, просто не съм разбрала правилно калпазанка какво точно каза, за това и попитах.
Моята бивша гинеколожка предлагаше Ясмин (явно при нея бяха се нанесли трайно дистрибутори), но не ми изписа тях, защото каза, че не са подходящи за мен.