PDA

View Full Version : Имунизации



Biskfitka
10-29-2011, 23:44
Тази година ми правиха две имунизации (1994г. съм родена) ...Преди около половин година ми правиха Манту и си беше наред.Преди 1 месец ми направиха втората (не й помня името на нея :( ) дето се бие в горната част на ръката (голямо обяснение ;х ) ...и сега усещам някакво като топче вътре и като го натисна по-силно ме боли,мисля,че е точно на мястото,където ми правиха 2рата имунизация.Това нормално ли е или да ходя до личната лекарка? :-o

ImmortalSportFreak
10-29-2011, 23:49
Нормално е. :) Спокойно,и при мен беше така.Топчето беше червено и даже веднъж като бях на плуване от силната струя на душа ми се разрани леко.По-чувствително е мястото около месец и после още известно време(мисля,че около 3-4 месеца)е нормално да ти е червено.
Даже 2-3 седмици след ваксинката е възможно тази червена подутинка да ти секретира,не се бой от това-нормално е. ;)

Biskfitka
10-30-2011, 00:04
Моето не е червено и подуто, и дори не се забелязва,само като го пипам ;д или ако някой ми натисне ръката ;х..
Мерси много :) ,успокоих се :D

xSunwell
10-30-2011, 06:42
Аз утре ще ходя за тая втората имунизация, мисля че за тетанус беше... ама разните съученици дето минаха преди мен, също ми казаха, че имат някакво топче, което ги боляло и етц.

Rebirthing
10-30-2011, 07:20
Тази ваксина май беше Тетадиф, против тетанус и дифтерия. Нормално е, но за жалост ваксината е абсолютно безполезна глупост, която няма да те предпази за повече от 3 месеца :).

zlaSila
10-30-2011, 09:57
един масаж на мястото ще ви облекчи

и не вярвайте на легендата че мястото на инжектирането не бива да се пипа

ако не трябва ще ви кажат

Biskfitka
10-30-2011, 20:05
Е аз си го пипам,търкам и всичко ;д
Да,точно за тетанус беше,вярно,че го прочетох докато чаках в поликлиниката :D
И аз съм чувала,че са маалко безполезни,но нека си ги правят,не ми пречи :D