PDA

View Full Version : НЕКОРЕКТНО ОТНОШЕНИЕ



TheWorriedOne
10-30-2011, 09:55
Изправена съм пред труден избор – дали да продължа едно приятелство. Става дума за обична приятелка, с която градим взаимоотношенията си от няколко години. Това е човекът, с когото съм прекарвала голяма част от свободното си време и с когото деля една квартира сега. Имаме мнозина общи спомени. Някои от тях са наистина хубави. Къде е проблемът ли? Проблемът е некоректното й отношение към мен, което мисля, че не заслужавам. Понякога избива нервите си по мен и когато я попитам защо е това тя казва, че няма конкретна причина и че и аз правя неща, които я дразнят. След това идва въпросът „Какви?” и отговоря е или „Не се сещам в момента” или някакви абсурдни примери, на които въобще не трябва да се обръща внимание - просто грешно тълкуване на думите или постъпките ми. Нищо фатално. Минава време, загърбвам неразрешения проблем и се преструвам, че всичко е наред, но не го чувствам така. Има вариант когато е нервна, просто да избягвам да говоря с нея докато й мине, но чакай… Нима мога постоянно да се съобразявам и тя да не влага и капка разбиране?! Толкова ми е писнало от детинското й поведение! Не го забелязвам само аз – забелязват го и близките ми. Снощи като се прибирахме от разходка с компания отново подхванахме болната тема и й казах всичко, което чувствам, надявайки се да направи опит да се промени. Нищо подобно! Държеше се като пълен непукист, което адски ме издразни. Сякаш бе готова да захвърли всичко, което аз не смея да направя, а имам основания. Но след вчерашните й думи се чувствам по-склонна да го направя или поне да й покажа, че може да ме изгуби, за да се стресне малко и да прояви някаква инициатива, за да ме съхрани. Кавги и караници нямам намерение да правя, все пак живеем заедно.
Вие как мислите, че трябва да постъпя?

amalita
10-30-2011, 10:06
Споделянето на общо жилище много често разваля близките отношения между хората ,затова и много двойки се разделят след като са пробвали да живеят заедно. Не мисля че си заслужава да разваляте такова приятелство заради всекидневните грижи и битовизми ,просто се опитайте да пригодите навиците си една към друга. Предполагам че дразниш приятелката си именно защото не е свикнала да живее с някой който има по различни навици от нейните .

TheWorriedOne
10-30-2011, 10:15
Споделянето на общо жилище много често разваля близките отношения между хората ,затова и много двойки се разделят след като са пробвали да живеят заедно. Не мисля че си заслужава да разваляте такова приятелство заради всекидневните грижи и битовизми ,просто се опитайте да пригодите навиците си една към друга. Предполагам че дразниш приятелката си именно защото не е свикнала да живее с някой който има по различни навици от нейните .
И трябва да търпя изблиците й на нерви ли? Не мога да продължавам така, трябва да се направи нещо.

thegreenzombie
10-30-2011, 10:16
аз съм в подобна ситуация, но от другата страна на нещата. понеже сестра ми ми е най-близкия човек, всичките ми негативи отиват върху нея. звучи доста странно, но е така. тя е може би единственият човек, на който спокойно мога да кажа всичко, но когато се появят неща, които не мога да споделя дори и с нея, всичко става доста по-сериозно. приятелката ти не го прави умишлено... просто знае, че ще я разбереш и има нужда от малко подкрепа от твоя страна. всичко ще отмине, но трябва да имаш малко търпение :)

TheWorriedOne
10-30-2011, 10:29
аз съм в подобна ситуация, но от другата страна на нещата. понеже сестра ми ми е най-близкия човек, всичките ми негативи отиват върху нея. звучи доста странно, но е така. тя е може би единственият човек, на който спокойно мога да кажа всичко, но когато се появят неща, които не мога да споделя дори и с нея, всичко става доста по-сериозно. приятелката ти не го прави умишлено... просто знае, че ще я разбереш и има нужда от малко подкрепа от твоя страна. всичко ще отмине, но трябва да имаш малко търпение :)
Не ме разбираш. :?

antineutral
10-30-2011, 10:47
Пътищата, по които може да премине вашето приятелство, са много. Възможно е да се дистанцирате, да се разделите, или пък да се сближите отново. Молбата ти към нея да се промени, както и отношението й към нея, показват, че това няма да сработи, поне на този етап. Няма логика да накараш човек да свърши нещо, след като самият той не го иска. Лично аз бих ти препоръчал да се разделите за известно време. "За известно време" е точната дума, тъй като това включва варианта да се съберете пак, когато нещата поутихнат. Може и да не се съберете, ако считате, че това ще е по-добре и за двете ви :). Няма смисъл да седите заедно и да наливате масло в огъня. Отдръпването ако не друго, то поне ще ви "поохлади" :). След това може на даден етап отношенията ви да идат на друго ниво :).

denispetrov
10-30-2011, 11:09
Според мен трай я още. Очевидно има проблеми, които не е споделила с теб, и си изкарва нервите от най-близкия, което е нормално. Изчакай още, ако до определено време не се върне с извинение, то вашето приятелство е свършило.