PDA

View Full Version : БАЧ - конкурс за стипендия Англия, САЩ



cherrygloss
10-30-2011, 15:04
Не намерих друга тема по въпроса. Ако има заключете я.
Да питам някой друг яви ли се на първия етап на конкурса на БАЧ тази година, който се състоеше в писане на есе. За тези, които не са информирани, всяка година Българската Асоциация по Четене организира нещо като конкурс за учениците от 10-11 клас със 4 етапа със награда - стипендии за 1 година обучение в Англия или 2 години в САЩ. За цяла България е.
Интересна ли ви беше темата на есето ? Трудно ли ви беше? :D

Colouring
10-30-2011, 15:54
Аз съявих.Някои могат да го сметнат за глупаво,но въпреки че съявих,не искам да отида в Англия или САЩ и участието ми беше само ей така,да видя,да се пробвам,да разбера какво е.Темата на есето не беше трудна,времето ми беше малко.Освен това и имаше гафове,с които се занимавахме половин час,така че определено мога да кажа,че ми трябваше още време.
Не очаквам кой знае какви резултати,вероятно дори няма да мина към следващия кръг,но няма и да съм разочарована от себе си.

cherrygloss
10-30-2011, 17:32
Така е. Аз искам да ида в Англия, но ще има голяма конкуренция. Първи кръг минават само 300 човека за цялата страна, а на финала за Англия остават само 13. Но си струва за да разбереш на какво ниво си, да свикнеш с есетата и като цяло да усетиш какво е да си на изпит.