PDA

View Full Version : Пубертета и децата... :D :)



Biskfitka
10-30-2011, 19:43
Сещате се за оная неприятна възраст,в която детето влиза в пубертета :D
И тъй като сестра ми е точно в тоя период (на 11 е...и 8 месеца ;д ) и започват да й излизат пъпчици (малки са,но така се започва ;х ) по лицето и т.н. Решихме да и вземем тоя продукт на Нивеа all in one ...Но мисля,че само с този измиващ гел не става,би трябвало и някакво кремче да маже след него,не знам...Може ли да дадете предложения за нещо,може и други измиващи гелове,маски и т.н.
Купили сме и крем Невен на Арома,вкъщи има и Здраве,обаче няма навика да си маже нещо по лицето,пък и е малко малка за такива експерименти...та затова искам нещо изпробвано :)
Мерси предварително :-)

Blab
10-30-2011, 19:45
контролирано хранене;
чайове с билки;

Biskfitka
10-30-2011, 20:22
Ех..как да контролираш дете,което в момента расте и яде всичко :D
По принцип не яде чипсове,не пие безалкохолни (мнооооого рядко) ,не яде много хляб...чай пие понякога,но не можем да я накараме да пие всеки ден...много голям инат е.
А и не знам,само на това не може да разчитаме :(

FuCKkK13
10-30-2011, 20:34
аз примерно сега съм с гарниер актив и след него мажа цялото лице с крем бочко :) .. само пример ти давам ти прецени дали и трябват тези две неща.. иначе за акне аут мисля,че е рано,а и е за по-тежки случаи.. все пак тя сега почва - сега и почват мъките на горката :( .. :-D .. иначе салицилов спир и може,за да не и' изсушава цялата кожа на лицето да си слага само на пъпчиците по малко.. иначе маски с хума ако кожата и е мазна.. на мен доста ми помагат.. още едно нещо - маже си лицето с кисело мляко и чака да изсъхне като изсъхне разтрива да изпада млякото и след това с малко вода изчиства останалото.. също така маже си лицето с мед и мокри една кърпа с много гореща вода и я изстисква и си я слага на лицето.. от парите на кърпата меда се изсмуква и отива в кърпата,а остатъците пак може с вода :) ..всяка вече и всяка сутрин най-малко да си измива лицето с тоник... и когато си е в къщи да минава колкото може повече вода през лицето и'.. ей така като се сети да си наплисква лицето само с вода (странно,но помага) .. :) дано съм помогнала :)

Rebirthing
10-30-2011, 20:52
Днес тъкмо си мислех, на тази възраст каква ли е най-подходящата грижа за кожата :-o .

Някакъв измиващ гел ползва ли ?
За кремове мисля, че е твърде рано...

Biskfitka
10-30-2011, 22:03
Не мисля,че й е мазна кожата :)
Кисело мляко не иска да си слага на лицето -пробвали сме,било гадно ;д
Това с медта ще си го направя аз :grin: като го види дано се навие :)

Не ползва измиващ гел,то е от скоро това , до 2-3 дни ще й вземем нещо и реших да попитам :) .Аз нямам предвид някакъв дневен крем ;д ,ами нещо ,което да хидратира кожата,защото тия гелове я изсушават,мисля,че кремчето с Невен е добре :)


Мерси много на двете :grin:

Ох,а като си помисля,че до няколко месеца тва сигурно ще й е най-малкия проблем :( ужас :D

Rebirthing
10-31-2011, 07:31
Аз използвам това за измиване: http://beautycosmetic.biz/yoghurt-bulgaria-probiotic-soft-gel-for-washing-the-face-p-5426.html не изсушава.

За мазане, някакво чисто растително масло може би :).

Darinella
10-31-2011, 07:43
Бих и препоръчала домашни маски за лице, за да не започва още сега с тези химии от магазините. Маска с кисело мляко и хума ще и се отрази добре. :)

fuckme
10-31-2011, 08:52
направете й маска, сложете я в бурканче и кажете, че сте я купили от био магазин и няма кисело мляко :D

DesireToFire
10-31-2011, 10:06
Моята е на 10 и отначало и тя се противеше и мрънкаше, че било гадно и досадно, но като видя, че има разлика в това дали си почиства лицето или не, почна да идва да ме пита дали може да ползва това или онова :Д Иначе съм и казала да ползва гела на Билка, още един супер лек гел на Ейвън 3в1 (гел, тоник и още нещо) и на Балеа един гел с ексфолиращи частици, но него супер рядко го ползва, защото частичките били "гадни" 8-) Отделно си почиства лицето с розова вода и слага понякога някой лек крем. Но това го прави общо взето когато се сети, горе-долу 3 пъти седмично, но още и без това не ѝ трябва толкова, но се опитвам да я науча, че най-добрият метод за хубава кожа е да се грижиш за нея преди да започнат проблемите :Д

Biskfitka
10-31-2011, 13:21
Youghurt такава козметика в Петрич май няма,даже не знаех,че я има в БГ :(

Сега сме й обещали това на Нивеа,та си го чака ;д Не се бях сетила за Билка :-D

Аз мисля,че 2 пъти седмично е достатъчно засега...трябва обаче да започне да придобива такива навици,неподдържана сестра не искам :o 8-)