PDA

View Full Version : Диета при ниско кръвно



Hayashi
10-31-2011, 11:33
Тъй като ниското кръвно се оказа много често срещан проблем, пък и при мен лично се съмняват дали редица проблеми не са ми именно от него и съм решила, че започвам да се храня по-здравословно.

Обмислям да посетя и диетолог, но за момента събирам опит.

Знам, че при ниско кръвно е изключително полезно да се пие много вода, да се яде повече сол и захар. Също знам, че черният шоколад е изключително полезен. Чувала съм, че и храни съдържащи натрий са благоприятни, но аз лично не знам кои храни точно съдържат натрий в по-високи количества.

Някой друг да има подобни проблеми и какво ви помага?

ledenakrasota
10-31-2011, 11:49
Аз съм с ниско кръвно. Спортът е най-доброто лекарство. :)

Darinella
10-31-2011, 11:56
И моето кръвно е страшно ниско и често ми става зле. Оправя се с шоколад (може и вафличка ако имаш под ръка) и кока кола. :)

arsenalllbaby
10-31-2011, 11:56
Ами и аз съм с ниско кръвно, и то доста.. На мен не са ми го казвали това със солта и натрия като цяло. Знам, че хората с ниско кръвно по принцип са с недостиг на желязо и е хубаво да си го набавят с храната.

Аз никога не съм спазвала диети и не мога да ти помогна особено там. Просто внимавам какво хапвам и се движа, а за кръвното - кафе. Някои кафета съдържат доста калории, така че внимавай при избора си.


Храни, съдържащи желязо:
http://dieti.net/jelyazo/

Откъс от Уики: В организма на животните и човека желязото постъпва чрез храната. Най-богати на него са черният дроб, месото, яйцата, бобови култури - най-вече соята и бобът, хлябът, грисът, цвеклото, а от подправките - най-много желязо се съдържа в магданоза.[1]

Спанакът също съдържа желязо, но много по-малко от други зеленчуци като например лещата и зелето. В яйцата и рибата също има повече желязо от него. Спанакът съдържа обаче вещества, които пречат на пълноценното усвояване на желязото и затова е по-добре да бъде сервиран с месо или риба.

Millen4ety
10-31-2011, 11:57
Имам супер ниско кръвно, непрекъснато си чувствам краката омекнали и ми се вие свят, нямам сили и крайниците ми са ледени...
Наистина редовното спортуване много помага. Иначе и аз все търся начини за покачването му, на мен много добре ми се отразява лъжица мед с ядки или малко сирене. Кафетата вече не ми помагат...

Sintya
10-31-2011, 12:51
Пий кафе, без захар / мляко. Оправя се. :) И спорт също, но не прекалявай с кардиото.

ledenakrasota
10-31-2011, 12:55
Айран със сол винаги повдига тонуса и е най-лесното решение на проблема. :)

anonymous708973
10-31-2011, 12:59
Повече сол и захар никога не е добра политика.
Повече вода и спорт, това е.

Hayashi
10-31-2011, 16:51
Всъщност всички доктори ме посъветваха да ям повече сол и захар, защото аз наистина не обичам нито едното, нито другата и рядко ям такива храни.

Мисля че колкото и да не ми се иска ще минавам на свинско и телешко.

И май ме разбраха повечето погрешно, аз не искам диета за отслабване, искам такава с която ще се чувствам по-добре.

marin4itu
11-01-2011, 06:48
Пий кафе, без захар / мляко. Оправя се. :) И спорт също, но не прекалявай с кардиото.

На мене от кафето по-зле ми става.

И аз съм с много ниско кръвно. Като стана изведнъж, просто ми е черно пред очите.