PDA

View Full Version : не е ли странно как



lightcameraction
10-31-2011, 13:30
са минали стотици милиони години,а следващите 100 години просто ще минат ей така и ще са просто поредните изминали години в историята на човечеството и само 100 години напред,всички ние от този форум ще сме мъртви.

chereshka7
10-31-2011, 13:31
мхм..

TheShoah
10-31-2011, 13:38
Дам...
И всъщност 99 % от нас /а може и 100 %/ няма да направят нищо съществено в живота си и ще изчезнат в историята на човечеството и на планетата сякаш никога не са съществували.
Та дори и великите мислители, изследователи, учени и творци, които днес боготворим и цитираме, може би след 1000 години няма да ги има даже в wikipedia. Това е защот светът се променя в геометрична прогресия и днес си велик учен, а утре се оказва, че теориите ти са пълни смешки и някой заема твоето място.
Чудя се какво трябва да направи човек, че да остане в историята... ама наистина в историята - не говоря за няколко поколения, а докато съществува нашата цивилизация?

lightcameraction
10-31-2011, 13:45
винаги съм се чудел,притесняваме се за оценка примерно или нещо друго,дали ще имаме 5 или 6 ,а всъщност след 100 години ще сме под земята и никой няма да ни помни,защото всичките ни роднини също вероятно ще са мъртви,а децата ни ще ни забравят след макс 5-6 години след смъртта ни.Защо трябва да се притесняваме за тези неща,а не изживеем това,дето сме искали винаги,ъ?
а иначе,предполагам,ако откриеш как се пътува във времето или формула за безсмъртие,всеки ще те помни като откривателя..Ако направиш неща,които са живото-променящи за милиарди хора.

TheShoah
10-31-2011, 13:50
Животът на човек е кратък от гледна точка на времето като цяло, обаче за всеки човек поотделно животът е ценен и колкото и да е кратък, и колкото и малко да са 2-3 години /в сравнение с милиардите/, всеки иска тези 2-3 години отгоре в живота си и всеки се бори за тях. Ето защо се притесняваме за оценки, за работата, за поскъпването на бензина и на хляба - щото ако живеем ден за ден и следваме сляпо мечтите си може и да не доживеем до 2012.

П.С. Общо взето стремежът да удължим живота си, за да изпълним колкото се може повече от мечтите си убива времето, желанието и възможността ни да ги осъществим.

NarutoShippuuden
10-31-2011, 13:51
Не е странно, защото всеки е роден с цел да създаде поколения. Винаги е било така и сега защото пишем тук трябва да сме благодарни, че сме родени в това модерно време. :)

fen7asy
10-31-2011, 14:08
тази тема ме успокои, че не знам нищо по математика.. наистина този път абсолютно нищичко не схващам, а попринцип в 7 клас бях отличничката на класа :lol: в сряда имаме контролно и е вероятно (да чукам на дърво) да изкарам първата си двойка.. и сега се притеснявам, ох даже ще направя тема -.-

JagAlskarDig
10-31-2011, 14:09
тази тема ме успокои, че не знам нищо по математика.. наистина този път абсолютно нищичко не схващам, а попринцип в 7 клас бях отличничката на класа :lol: в сряда имаме контролно и е вероятно (да чукам на дърво) да изкарам първата си двойка.. и сега се притеснявам, ох даже ще направя тема -.-

Имаш два дни да избуташ до 3. 8-)

EinGutesKind
10-31-2011, 14:13
На мен ми е чудно къде съм бил през всичките милиарди години, докато се родя :lol:

HotLife
10-31-2011, 14:14
На мен ми е чудно къде съм бил през всичките милиарди години, докато се родя :lol:
в предишни физически тела ест :D

DespicableMe
10-31-2011, 14:14
аз ще живея вечно

fen7asy
10-31-2011, 14:16
тази тема ме успокои, че не знам нищо по математика.. наистина този път абсолютно нищичко не схващам, а попринцип в 7 клас бях отличничката на класа :lol: в сряда имаме контролно и е вероятно (да чукам на дърво) да изкарам първата си двойка.. и сега се притеснявам, ох даже ще направя тема -.-

Имаш два дни да избуташ до 3. 8-)

всъщност е 1 ден.. и в същия този ден имам да уча мега сложната граматика по немски +около 100 думи +някъв текст на изуст.. пф ;[