PDA

View Full Version : Как да забравя бившия?



geography
10-31-2011, 14:18
Изгубих си цяла година с едно момче.. Обичах го ужасно много. Бяхме щастливи.. поне аз. А то изведнъж ме заряза. Пуф. Блокира всякакви контакти с мен. Това беше преди 3-4 месеца. Колкото и да се опитвам да лъжа всички, дори и себе си, не съм го преживяла. Не съм сигурна кога и дали ще стане (влюбвала съм се и преди, много по-различно беше). След като ме остави по този шибан и долен начин, самочувствието ми падна, започнах да мразя всичко и всички. Преди няколко седмици се влюбих в друго момче.. С него е прекрасно, обичам го, надявам се и той мен.. Не искам да му е гадно, искам да знае, че е единствения. Нямам приятели, няма кой да ме разсее от гадните мисли. Родителите ми се държат с мен като с емоционална боксова круша. Имам само това момче.. Не знам как да си формулирам въпроса.. А, да. Как по дяволите да спра да мисля за онзи всеки шибан ден..
Едит: това, че мисля за него, не значи, че го обичам/харесвам/обожествявам.. Всъщност дори не изпитвам положителни чувства към него.. :-|

Слагай описателни заглавия.

Title fix'd by Sh@d0w

crowberry
10-31-2011, 14:24
Виж ся.. Като за начало започни да се разсейваш с нещо странично... колкото да не се сещаш за онзи другия. Когато си с твоето момче.. му отделяй цялото си внимание.. направете нещо вълнуващо заедно. Така лека по лека ще забравиш предния.

Luidgie
10-31-2011, 14:39
Има куп начини да се разсейваш, които съвсем не включват приятели. Никому не са нужни приятели, за да си прави кефа - като за начало. Просто насочи вниманието си и цялата си "любов" към момчето с което си. Пък с времето, чувствата ти към другият, сами ще умрат.

ledenakrasota
10-31-2011, 15:14
Спорт, учене, хоби. Всичко, което може, дори за секунда да ангажира вниманието и мислите ти. :)

Vladel
10-31-2011, 15:20
^Това ти е отговора.
:-D

sapphire5
10-31-2011, 17:11
..Нещо което няма да те кара да мислиш за него..

Star1ight
10-31-2011, 17:41
Спорт, учене, хоби. Всичко, което може, дори за секунда да ангажира вниманието и мислите ти. :)+1
Трябва да мине време, с всеки изминал ден, който прекарваш с новата ти любов, ще забравяй старата - малко по малко но ще стане.

pofek
10-31-2011, 17:46
Другите са прави,ще мине време докато го забравиш,но ще стане!

balu4ka
10-31-2011, 19:28
Приятелите в случея ,щяха да само един плюс,но същността до която трябва да стигнеш ,а тя е да го забравиш трябва да го направиш сама.В случея хобита,спорт,нещата който обичаш....те винаги помагат.Отдай се напълно на новото момче,покажи му ,че би се опитала да забравиш предишния и ,че за него би го направила.А,ти сигурна ли си ,че наистина го обичаш?Защото ,ако бившият е минало ,то нямаше да е проблем...

AngelinaVoight
10-31-2011, 23:30
Ще ти мине от самосебе си рано или късно,но може би докато това стане на моменти ще се питаш дали изобщо си заслужава да си с друг...

Boyman
11-01-2011, 19:09
Ще го забравиш. Просто ти е отнело много време, за да се отърсиш от мисълта. Прекарвай всяка свободна минута в учене, хобита, приятеля... Запознай се с нови хора! Това е наистина ключово, защото всеки един човек е различен и ще си заета с всеки един от тях до някаква степен, което ще притъпи спомените ти за старата любов... Времето лекува всяка рана. Не го забравяй...

tuzaro
11-01-2011, 19:19
пиши у форона майна, добро решение е.

kyon
11-01-2011, 19:24
Според мен е хубаво да му кажеш истината. Ще го заболи, но ако държи на теб няма да те остави, а и на теб ще ти е по леко. Сигурно не е лесно да се правиш, че обичаш.

i4o96
11-01-2011, 20:07
пиши у форона майна, добро решение е.
дам така е.влюби се в друг и ще ти мине

iBiteHard
11-14-2011, 21:16
Запиши се на нещо което отдавна си искала , примерно аз бих на ориенталски танци - идея си нямаш колко отдавна искам . Но парите са дефицит . Сега мисли за това което искаш ти , което ще те радва , отдай му се и ще забравиш . Сигурна съм .

ShtrudeL
11-15-2011, 03:51
[b]Изгубих си цяла година с едно момче.. Обичах го ужасно много. Бяхме щастливи.. поне аз. А то изведнъж ме заряза.

До тук.
Не може да твърдиш, че си го обичала ужасно много и че си била щастлива и в същия момент да кажеш "изгубих си времето с него".
Каквото и да е станало след това, не останеш ли с хубавото в себе си, никой друг не ти е виновен, че си си 'губила времето'.

jghgh
11-15-2011, 04:50
Ти май се навиваш, че не изпитваш никакви чувства към първото момче.
Но според мен това са глупости. Просто си в блокаж и отричаш пред себе си чувствата, от които те боли. Може би дори го правиш несъзнателно, но спри. Отдай се на болката, изживей я, пролей я, па да ти мине. Не да я стискаш вътре в себе си, да стискаш и себе си, и след време тя да изригне от теб, да си го изкараш на новото момче, което не обичаш и на "всичко и всички"

Много съм съгласна да ангажираш всяка минута от съзнанието си с някаква работа, хоби, спорт и прочие, за да забравиш предишния. Но лично аз мисля, че и спокойното съзерцаване/осмисляне на миналото помага за преодоляването. В известен смисъл.. Стига да не се втеляваш, а просто по този начин да си го изкараш от главата.

Според мен идеята за нова връзка, непосредствено след дълга такава, и особено щом още имаш чувства, е лоша идея. Почти всеки прави като теб - веднага започва нова връзка, аз също съм била в подобна ситуация - блокирам си съзнанието, уж не мисля за стария, а за новия, но почти винаги нещата прерастват в пълна драма. И, знаеш ли, в любовта тая работа с "Клин клин избива" не е вярна. Особено ако си зрял човек, който е изпитвал истински емоции. Поне според мен.
Освен ако не си 1000% сигурна, че новият не е залъгалка и наистина държиш на него, го зарязвай и си дай хубава почивка от емоции, стрес; Казвам го, защото подозирам, че не си се отърсила от емоц. багаж на предната връзка и вероятно натоварваш новото момче с очаквания да е добър (в различните отношения) като бившия.
Права съм, нали?

Много бих се радвала, ако бъркам, всъщност. Всеки случай е напълно индивидуален и може и да не съм ти от полза, просто ми се стори позната история.
Надявам се да вземеш правилното решение.


Пп. Yea, Combichrist!!!

anonymous708973
11-15-2011, 05:42
Новата тръпка винаги помага, но трябва да си затворила предишната страница. С такива тормозения и чувства няма да се получи да започнеш начисто. Бих ти казала да останеш сама, но тъй като очевидно изпитваш нещо към новия човек, дай най-доброто от себе си, изградете здрава и пълноценна връзка, правете неща, които не сте правили с предишния. Радвай се на всеки изминал момент :)

И съм съгласна с Щрудел. Ако наистина си обичала един човек, времето ти с него, макар и свършило, не е изгубено. А ако начинът, по който сте се разделили е грозен и виждаш в него черти, които не си забелязвала, би трябвало да си разочарована, но все още да пазиш добрите моменти в себе си. :)